Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Wallace jest na dwustronnym kontrakcie a na nim możesz w NBA być max 45 dni. Wczoraj mu własnie wypadł ten 45 i teraz albo Clippers przerobią go na na normalny kontrakt albo zagra do końca w G-lidze. I po sezonie mają wciąż prawa do niego tylko że bez żadnego cap holda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace jest na dwustronnym kontrakcie a na nim możesz w NBA być max 45 dni. Wczoraj mu własnie wypadł ten 45 i teraz albo Clippers przerobią go na na normalny kontrakt albo zagra do końca w G-lidze. I po sezonie mają wciąż prawa do niego tylko że bez żadnego cap holda
No właśnie czytałem o tym 2 way i szczerze to lipa jest. Już przed sezonem pisali że to wcale nie musi być dobre rozwiązanie.

http://hoopshype.com/2017/07/19/hoopshype-explains-how-do-two-way-contracts-work/

 

Rozumiem ideę restricted, ale powinno być tak że jak jakaś ekipa chce dać kontrakt normalny graczowi z 2 way to zawsze pierwszeństwo mają z obecnego klubu. A tak to naprawdę trudno będzie o niespodzianki graczy z drugiej rundy czy nie wydraftowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff dobrze, ze to wygrali i to w takim stylu bo strach pomyśleć jakich mądrości od Alonzo byśmy się tu naczytali gdyby odwrócić wynik :) Heat, w których wygląda na to, ze najlepszym graczem jest 36 letni Wadę w lepszej sytuacji niż Lakers, hehe ;)

 

Podoba mi się taktyka obijania rywali przez Juliusa z pomalowanego od początku meczu, dopóki rywal nie zrobi adjustments ciężko go powstrzymać, a jak juz zrobią skupiając sie na nim to polka fajnie krąży i inni maja więcej miejsca.

 

Im bliżej konca sezonu tym bardziej się człowiek cieszy oglądając ich i jednocześnie żałuję, ze tych paru W do włączenia sie w walkę o PO braknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

+ Orzeł i CM całować złote ręce Zubaca

 

Jest taka bardzo stara opowieść Zen o dwóch mnichach idących przez most.
O uczniu i jego leciwym nauczycielu.
Podczas przechadzki po wspomnianym moście uczeń z zaciekawieniem pyta się swojego nauczyciela:
- mistrzu, wyjaw mi prawdę. Jaki jest sens życia?
Wówczas stary mnich zatrzymał się, popatrzył na niego, nagle podniósł młodszego mnicha i zrzucił go z mostu do rzeki...
 
you know?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest taka bardzo stara opowieść Zen o dwóch mnichach idących przez most.

O uczniu i jego leciwym nauczycielu.

Podczas przechadzki po wspomnianym moście uczeń z zaciekawieniem pyta się swojego nauczyciela:

- mistrzu, wyjaw mi prawdę. Jaki jest sens życia?

Wówczas stary mnich zatrzymał się, popatrzył na niego, nagle podniósł młodszego mnicha i zrzucił go z mostu do rzeki...

 

you know?

Words of wisdom by Steven Seagal <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karakan na początku 4Q zamknął mecz w parę minut i wybił z głowy Miami jakikolwiek comeback a do tego jeszcze ta trójka o tablice :D

Randle zawsze mi się podobał, że nie boi się grać w post przeciwko większym centrom, nie wiem czy dlatego, że taki odważny czy głupi ale te jego koślawce dają radę. Nie wiem czy zauważyliście ale Bonzo odkąd wrócił do gry to trafił chyba wszystkie trójki, ostatnio 4, wczoraj 2 i jeszcze przed kontuzją trafiał więcej więc może coś z tego będzie. Dodatkowo tak jak pisaliście D bardzo dobre u niego, nawet przy tym rzucie Wade'a zza tablicy, indywidualnie zrobił wszystko co mógł, nie liczył, że pójdzie do linii z takiego odchyłu a i tak zdążył jeszcze z łapą na piłkę wrócić. Pod koniec widać było, że się rozluźnili i przez kilka minut nie było koszy ale na szczęście przewaga duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defensywa Lonzo to dla mnie jest ogromne zaskoczenie, co prawda NCAA za bardzo nie oglądam, ale przed sezonem mówiło się, że w obronie będzie dziurą na poziomie Nasha, ale dzięki dobrym warunkom kiedys może nie być taki tragiczny. A on w pierwszym sezonie jest jednym z najlepiej broniących PG w lidze :D gość fenomenalnie czyta akcje przeciwników, a te steale nie wynikają z ciągłych prób przechwycenia piłki i odpuszczania swojego zawodnika, zazwyczaj gdy już próbuje zabrać piłkę to mu to po prostu wychodzi.

 

Przed Lonzo jednak dużo pracy, bo żeby być naprawdę kimś w tej lidze musi nauczyć się zdobywać punkty w HCO, póki co sam sobie punktów wykreować za bardzo nie potrafi, przez to też ciężej mu kreować partnerów.

 

Randle to jest dzik, generalnie od kiedy został starterem to pokazuje, że może być spoko opcja w ataku. Wiadomo, że nie oprze się na nim całego ataku, ale rywale mają problem go bronić. Mam nadzieję, że zostanie w Lakers. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie mieć żalu do Waltona?

Gdyby od początku grał Juliusem w pierwszym składzie to Lakersi dużo wcześniej by zaskoczyli i już w tym sezonie moglibyśmy oglądać ich w PO.

 

Za drugą część sezonu muszę Go pochwalić ale to co się działo wcześniej pozostanie na długo w mojej pamięci.

 

Co do planów na kolejny sezon to nie widzę potrzeby aby iść w 2 maxy. A jeszcze kosztem Juliusa to już absolutnie nie.

Trio Ball, Ingram, Randle to fundament na którym Lakersi powinni budować przyszłość.

Dołożyć do tego jednego topowego gracza, zbudować silną ławkę i to moim zdaniem w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers w tym meczu mieli jakąś chora skuteczność za 3 i chyba trafili z 8 trójkk więcej od Maimi. Takie mecze nie będą się zdarzyć często ale wobec tego co tu jeden użytkownik wypisywal mile utarcie nosa.

 

Tak naprawdę można zapomnieć o tych problemach Lonzo z 3 oczywiście zdarza mu się męczę w których pewnie jescze pięknie przycegli ale ogólnie to raczej nie będzie problem.

 

Ale czy nie martwi was to jak fatalnie atakuje obręcz i rzuca Ft? Osobiste rzuca chyba jako jeden z najgorszych w lidze jeśli chodzi o Pg.

 

Ogólnie jego wachlarz ofensywny jeśli chodzi o rzut nie jest zbyt imponujący.

 

Trzeba jednak przyznać że to zawodnik który tak właściwie robi dobrze lub bardzo dobrze prawie wszystko świetnie zbiera, broni, napędza atak, sprawia że drużyna przeciwna musi szybciej wracać na własną połowę i być mniej agresywna na atakowanej tablicy. Brakuje tylko bardziej seryjnego zmysłu strzelca

 

Ja wierzę że równie ten rzut wtedy wszyscy będą przepraszać za te herezje xe to bust

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle jest jak Inzagii, koślawo, nie wiadomo jak a trafia. Różnica jest taka że pierwszy chyba sam tego do końca nie rozumie... :smile:

a tak w ogóle jak tam przyznajesz już, że byłeś w błędzie twierdząc, że powinien grać krócej i z ławki czy to co robi już nawet takiego niedowiarka jak Ty przekonało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19/10/4 przy fg% sięgającym 60% od 1.5 miesiąca, gdy wreszcie dostał minuty (przy Lopezie także).

Max contract latem się tu szykuje.

Nie szalejmy, mimo tego że bardzo lubię Juliusa i chcę żeby został to mam nadzieję, że Lakers nie dadzą mu maxa. Poza tym myślę, że to nie będzie potrzebne bo nikt mu tyle nie da, nawet Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q Celtics nie było aż tak widać jaką dziurą w obronie jest Thomas. Ale punkty pykał jak rok temu. Jako, że szans na wasz pick nie ma, to życzę IT i Lopezowi żeby grali tak do końca sezonu.

Dziura chce powalczyć z LAL o PO więc musi wczorajszy wyczyn jeszcze kilkanaście razy powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka Walton jest bardzo dobrym trenerem, mimo braku doświadczenia.

porównałbym go trochę do młodego zawodnika, na którym były od początku spore oczekiwania, ale nie był gotowy od razu by go rzucić na głęboką wodę.

 

Stopniowo jednak robi postępy, od początku roku Lakers bronili ponad oczekiwania, ale brak było pomysłu na atak i nie ogarniał rotacji. Ostatnie dwa miesiące jednak i ten atak wygląda lepiej, więcej ruchu piłki, jakaś konsekwentna taktyka -gra przez Randle'a aż rywal zareaguje,  no i ogarnął w końcu rotacje. 

 

Eliminuje swoje słabe strony i robi postępy, taki trochę odpowiednik Ingrama na ławce trenerskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wiadomość z bandwagonu Randle'a dla wszystkich, którzy nagle chcą dołączyć:

 

giphy.gif

Żeby ktoś tu tego nie wrzucił, jak Dallas rzuci ofertę Juliusowi w pierwszym dniu wolnej agentury, a Lakers będą mieć 4 dni później umówioną rozmowę z Georgem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.