Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2017/18


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerujesz, ze jako GM w NBA dalbys teraz w offseason 2018 wiekszy kontrakt Tyreke niz Jonasowi?

 

Akurat tego nigdzie nie sugerowałem, ale jeśli pytasz, to zdecydowanie tak (pomijając kwestie zdrowotne).

 

 

 

Czyli wg Ciebie nie mialo to zadnego zwiazku z absencjami polowy rotacji na SG i pozniejszej Conleya?

 

Nie, Conley swoje 3 najlepsze mecze w sezonie zagrał 4, 6 i 8 listopada, Tyreke grał w nich po 32 minuty (grał tyle regularnie na ponad 2 tygodnie przed wypadnięciem Conleya) i miał 23ppg.

 

 

 

Huh? Po pobycie w Raptors Bismack wgryzal sie w lepszego Vucka, Edek zaliczyl oczekiwany breakout w Lakers, a pozostala dwojka byla u schylku kariery, a nie w kwiecie wieku.

 

Jeśli Bismack się gdzieś przez chwilę wgryzał, to tylko dlatego, że komuś padło na mózg, ogólnie bardzo szybko wrócił na swoje miejsce. Czy 23mpg w zespole z G-League i bez wysokich to taki znowu był breakout dla Davisa, to też nie wiem.

 

 

 

 

To pytanie za mocno zalezy od tego co sie stanie z innymi centrami

 

No to teraz - cała liga jest gdzie jest, gdzie Valanciunas mógłby liczyć na w miarę dużą rolę? Nets, Bucks, Pacers, Hawks, Suns?

 

Tyreke mógłby spokojnie grać +30 mpg w ponad połowie zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego nigdzie nie sugerowałem, ale jeśli pytasz, to zdecydowanie tak (pomijając kwestie zdrowotne).

Dlaczego mialbys pomijac kwestie zdrowotne przy podpisywaniu gracza?

 

Nie, Conley swoje 3 najlepsze mecze w sezonie zagrał 4, 6 i 8 listopada, Tyreke grał w nich po 32 minuty (grał tyle regularnie na ponad 2 tygodnie przed wypadnięciem Conleya) i miał 23ppg.

Faktycznie lepiej gral z Conleyem niz to pamietalem. Teraz nawet sprawdzilem i wyszlo 44 z nim vs 47 bez.

 

Jeśli Bismack się gdzieś przez chwilę wgryzał, to tylko dlatego, że komuś padło na mózg, ogólnie bardzo szybko wrócił na swoje miejsce.

... a ten sam efekt w Raptors traktujesz jako wade Jonasa, a nie czyjes padniecie na mozg.

 

Nie wspomnialem o tym, ale wg mnie glownym zrodlem problemow Jonasa jest fit skladu Raptors, ktory powoduje, ze center wlasciwie musi byc typem low-usage D+... kim Jonas nie jest i dlatego co roku ktos inny go podgryza.

Zas gdyby zamiast Derozana mieli typowego 3&D to IMO jego perspektywy bylyby duzo bardziej rozowe.

 

Czy 23mpg w zespole z G-League i bez wysokich to taki znowu był breakout dla Davisa, to też nie wiem.

Zaliczyl 2 solidne rotacyjne sezony [w tym nagle +8 mpg] co dla prospekta tego kalibru jest sukcesem i uwzgledniajac inny poziom poczatkowy na podobny parosezonowy peak licze u Jonasa.

 

No to teraz - cała liga jest gdzie jest, gdzie Valanciunas mógłby liczyć na w miarę dużą rolę? Nets, Bucks, Pacers, Hawks, Suns?

Przeciez wystarczy tylko jedna druzyna... Zreszta wg mnie to pogrubione zalozenie jest bez sensu - przez najblizsze sezony Jonas moze zmienic druzyne tylko przez trejd czyli jakby z definicji nie moze pozostac jak jest zeby gral gdzie indziej. Trend jest taki, ze sie wymienia swojego centra za innego centra z adekwatnym wyrownaniem po jednej ze stron, wiec to jest bardziej pytanie ile bys klepnal trejdow 1 za 1 [uwzglednijac kontrakty] zeby to Raptors dostawali doplate, a nie musieli dorzucic jakis pick? Jak tez wymienisz 5 druzyn to sie zdziwie.

 

Tyreke mógłby spokojnie grać +30 mpg w ponad połowie zespołów.

IMO grubo przesadzasz, gdyby tak bylo powstalaby licytacja o jego uslugi i nie bralby pierwszych lepszych 3 baniek.

Ba! Nawet nie jestem pewny czy przy wyzszym capie Tyreke podpisze wyzszy kontrakt od tego co zostalo Jonasowi...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mialbys pomijac kwestie zdrowotne przy podpisywaniu gracza?

 

Bo na potrzeby takiego gdybania musiałbym w takim razie wiedzieć jaki mam zespół, sytuację, czy mogę sobie pozwolić na ryzyko i w jakim zdrowiu Evans zagrał ten sezon.

 

 

 

... a ten sam efekt w Raptors traktujesz jako wade Jonasa, a nie czyjes padniecie na mozg.

 

No oczywiście, bo Vucevic to dużo lepszy gracz.

 

 

 

Trend jest taki, ze sie wymienia swojego centra za innego centra z adekwatnym wyrownaniem po jednej ze stron, wiec to jest bardziej pytanie ile bys klepnal trejdow 1 za 1 [uwzglednijac kontrakty] zeby to Raptors dostawali doplate, a nie musieli dorzucic jakis pick? Jak tez wymienisz 5 druzyn to sie zdziwie.

 

lol, trend jest taki, że sie czasem wymienia gracza na innego z podobnej pozycji, a czasem nie, w zalezności od sytuacji.

 

Słaba ta hipotetyczna sytuacja, mam lepszą - wszyscy zawodnicy w NBA mają takie same salary. Ile klubów wchodzi w wymianę swojego centra z JV 1 za 1? Można je policzyć na palcach jednej ręki i zdecyduje w takich przypadkach głównie wiek ich gracza (Wizards, Spurs).

 

 

 

IMO grubo przesadzasz, gdyby tak bylo powstalaby licytacja o jego uslugi i nie bralby pierwszych lepszych 3 baniek.

 

Tyreke przez ostatnie 2 lata zagrał 1/2 i 1/3 sezonu, więc rynek będzie w tym przypadku taki a nie inny. 

 

Na zachodzie mógłbyś go teraz wstawić do praktycznie każdego zespołu poza GSW, Rockets, Wolves, Thunder i może Blazers i powinien grać tam dużą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team GP Total FPPG ( +/- ) ( FPPG DNIA )
obi 281 12085,5 43,01 ( 0,02 ) ( 44,00 )
wiLQ 261 10995 42,13 ( 0,04 ) ( 43,67 )
PeWee 266 10774,5 40,51 ( 0,04 ) ( 42,80 )
piotreksuper 260 10452 40,20 ( 0,04 ) ( 42,20 )
Roger 266 10682,5 40,16 ( 0,21 ) ( 46,11 )
Chytruz 275 11022,5 40,08 ( 0,13 ) ( 48,75 )
Jendras 279 10942 39,22 ( -0,03 ) ( 37,25 )
Gerard 268 10228,5 38,17 ( -0,36 ) ( 28,90 )
Marcos 273 10414 38,15 ( 0,09 ) ( 41,00 )
lorak 293 11135,5 38,01 ( 0,13 ) ( 43,50 )
ai3 252 9228,5 36,62 ( 0,07 ) ( 39,07 )
LeweBiodroSmoka 203 7401 36,46 ( 0,09 ) ( 46,00 )
bulek 271 9752,5 35,99 ( -0,23 ) ( 25,67 )
GeDDo 274 9784,5 35,71 ( 0,08 ) ( 40,00 )
Krzemyk 284 10056,5 35,41 ( 0,01 ) ( 35,88 )
Antek 235 8213 34,95 ( 0,00 ) ( 0,00 )
Regis 237 7494,5 31,62 ( -0,13 ) ( 28,22 )
kolek23 265 8269,5 31,21 ( -0,08 ) ( 24,33 )
Mar 262 7627,5 29,11 ( 0,33 ) ( 43,25 )
Wirakocza 256 6353,5 24,82 ( 0,03 ) ( 26,10 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Roger za wywalenia Bojana i to jeszcze na pare gier Yoggiego...

brakowalo mi jedenastego do rotacji by uzupelniac mecze i 30stka wazaca mniej jest idealna do tego celu ;-)

Ustawilem 30$ bo zakladalem, ze lorak sie po niego schyli, a tu tylko Jendras z 5? Dziwnie tanio jak dla mnie.

 

Słaba ta hipotetyczna sytuacja, mam lepszą - wszyscy zawodnicy w NBA mają takie same salary. Ile klubów wchodzi w wymianę swojego centra z JV 1 za 1? Można je policzyć na palcach jednej ręki i zdecyduje w takich przypadkach głównie wiek ich gracza (Wizards, Spurs).

To inaczej wyceniasz Jonasa i tyle...

zas pogrubione czyni to bardziej oderwane od rzeczywistosci gdybanie niz moja propozycja.

Ba! Teraz jest chyba wiecej trejdow z motywem finansowym niz sportowym, nie?

 

Tyreke przez ostatnie 2 lata zagrał 1/2 i 1/3 sezonu, więc rynek będzie w tym przypadku taki a nie inny.

Dla graczy dobrych takie absencje maja mniejsze znaczenie... ale dla rezerwowych duze ;-)

 

Na zachodzie mógłbyś go teraz wstawić do praktycznie każdego zespołu poza GSW, Rockets, Wolves, Thunder i może Blazers i powinien grać tam dużą rolę.

To jak sobie tlumaczysz jego offseason 2017? 29/30 ligi sie balo o jego zdrowie, wiec nikt nie dal mu nawet MLE?

Nijak mi sie to kupy nie trzyma, ale rozumiem, ze kazdy wierzy w swoich ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zas pogrubione czyni to bardziej oderwane od rzeczywistosci gdybanie niz moja propozycja.

 

 

Gdzieżby. Ja mówię, że Włochy to lepszy kierunek wakacyjny niż Słowacja, a Ty powiedziałeś mi "Nie wymienisz wielu kierunków, gdzie można dojechać równie tanio i szybko jak na Słowację". No nie wymienię, bo tak zawęziłeś kryteria, że nagle Słowacja okazuje się topową destynacją.

 

 

 

To jak sobie tlumaczysz jego offseason 2017? 29/30 ligi sie balo o jego zdrowie, wiec nikt nie dal mu nawet MLE?

 

Reclamation project, pewnie celował w sytuację, gdzie mógłby mieć dużą rolę, odbudować karierę i za rok dostać tłusty kontrakt. Do tego injury risk + ogólnie niedoceniany gracz.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę meczy Yogiego potem zamienią się w parę meczy innego ziomka z fa na którego będe miał miejsce w salary, a Bojan ze swoim 45/12/10/15/45 jest tak nudny, że nie mam już do niego siły,

Jest nudny, ale srednia ma dobra ;-)

I ciekawe czy od tego momentu do konca sezonu wyciagniesz z FAsow wiecej fp z tego jednego slota.

 

Gdzieżby. Ja mówię, że Włochy to lepszy kierunek wakacyjny niż Słowacja, a Ty powiedziałeś mi "Nie wymienisz wielu kierunków, gdzie można dojechać równie tanio i szybko jak na Słowację". No nie wymienię, bo tak zawęziłeś kryteria, że nagle Słowacja okazuje się topową destynacją.

Huh? Calkiem spudlowana ta analogia bo Jonas nie jest wcale najtansza opcja i skala porownania nie jest do Tyreke, a do innych centrow w lidze [gdzie sa takie turystyczne kierunki jak Mołdawia]. 

 

Reclamation project, pewnie celował w sytuację, gdzie mógłby mieć dużą rolę[...]

Przeciez w Twojej opinii to wiekszosc druzyn w lidze!

 

Zas jesli uwazasz go za niedocenianego to niby dlaczego na tym etapie kariery mialoby sie to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh? Calkiem spudlowana ta analogia bo Jonas nie jest wcale najtansza opcja i skala porownania nie jest do Tyreke, a do innych centrow w lidze [gdzie sa takie turystyczne kierunki jak Mołdawia]. 

 

No to mówię - daj mi listę zespołów, gdzie Valanciunas miałby sens.

 

 

 

Przeciez w Twojej opinii to wiekszosc druzyn w lidze!

 

Ale nie da się naraz grać dla większości drużyn w lidze. Wybrał tą a nie inną, może dlatego, że w college'u grał w Memphis, albo z innych powodów, nie wiem. Gra po 30 minut, z grubsza wyszło jak miało wyjść, nie?

 

 

 

Zas jesli uwazasz go za niedocenianego to niby dlaczego na tym etapie kariery mialoby sie to zmienic? 

 

"Globalna" ocena nie musi się bardzo zmienić, ale ze swoim skillsetem pasuje do tylu drużyn, że trudno mi sobie wyobrazić, żeby nie znalazło się co najmniej kilka teamów, gdzie może dalej grać sporą rolę. W przeciwieństwie do JV właśnie.

 

Btw, jak tam pomysł Carmelo w Rockets? Nadal jesteś gorącym zwolennikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nudny, ale srednia ma dobra ;-)

I ciekawe czy od tego momentu do konca sezonu wyciagniesz z FAsow wiecej fp z tego jednego slota.

 

Na ten czas Yogi za L14 ma lepszą średnią niż Bojan. Carlise uwielbia grać 3 guardami, więc minuty dla Yogiego się zawsze znajdą, inna sprawa jest taka czy go będe trzymał w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówię - daj mi listę zespołów, gdzie Valanciunas miałby sens.

IMO to ATL, BRO, CHA, CHI, DAL, LAC, MEM, PHO, SAS, SAC, WAS.

Tzn uwzgledniajac wiek i kontrakt oraz zakladajac, ze w druga strone lecialby jakis wysoki.

 

Ale nie da się naraz grać dla większości drużyn w lidze. Wybrał tą a nie inną, może dlatego, że w college'u grał w Memphis, albo z innych powodów, nie wiem. Gra po 30 minut, z grubsza wyszło jak miało wyjść, nie?

Wg mnie nie do konca bo marnuje swoje prime zarabiajac tylko 3 banki. Gdyby mial duzy wybor opcji ktoras z nich placilaby lepiej, a wiec mozna wyciagnac wniosek, ze pare druzyn na krzyz bylo zainteresowane, a nie wiekszosc. Czy sie to zmieni po tym lepszym dla niego sezonie? Watpie bo druzyny musialyby uwierzyc w jego zdrowie i rzut.

 

Btw, jak tam pomysł Carmelo w Rockets? Nadal jesteś gorącym zwolennikiem?

Pomijajac szczegol, ze moje argumentowanie w ktoras strone nie oznacza, ze jestem goracym zwolennikiem to skoro juz pytasz za Ryana i wypelniacze wciaz bym to klepnal.

 

Na ten czas Yogi za L14 ma lepszą średnią niż Bojan.

To trzeba bylo zrobic ten ruch 2 tygodnie temu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to ATL, BRO, CHA, CHI, DAL, LAC, MEM, PHO, SAS, SAC, WAS.

Tzn uwzgledniajac wiek i kontrakt oraz zakladajac, ze w druga strone lecialby jakis wysoki.

 

Bamba i Ayton trafią do 2 z tych zespołów, więc musisz sobie odliczyć. Dla CHA, MEM, LAC to byłby downgrade, i trejd dla trejdu. Jak dla mnie jedyne realistyczne sytuacje to gdy zespół ma przeciętnego, drogiego, starego centra więc mógłby chcieć zamienić go na przeciętnego, drogiego, młodszego centra tzn. Wizards i może Spurs.

 

Pomijajac szczegol, ze moje argumentowanie w ktoras strone nie oznacza, ze jestem goracym zwolennikiem to skoro juz pytasz za Ryana i wypelniacze wciaz bym to klepnal.
 
Whoa, garbage GM confirmed.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.