Skocz do zawartości

Orlando Magic - Sezon 2007/2008


adamac2

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało mi się obejrzeć mecz na żywo. Co prawda emocji zero, bo LAC to teraz taka zbieranina, której trudno nie zniszczyć, ale zawsze :wink: Bardzo dobry mecz zagrali nasi PG's, co cieszy, bo nie zawsze tak było. Dwight zdominował pierwszą kwartę, Hedo trzecią i wystarczyło. Niezły mecz Lewisa, który ładnie czyścił tablice. Cóż, pozostaje nam teraz czekanie na play-off. Mamy taki terminarz do końca sezonu, że możemy pokusić się o wygranie nawet 13 z pozostałych 16 gier. Dałoby to w sumie 55 zwycięstw. Kto by się spodziewał... Może nawet uda się nam ścignąć Pistons i zająć drugie miejsce w EC? Nie jest to niemożliwe, a znacznie by nam ułatwiło w drugiej rundzie PO, gdzie mielibyśmy przewagę parkietu nad... Detroit właśnie :wink: Cholera, ile lat czekałem na taki sezon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem Wam ze sporo nerwow mnie kosztowal dzisiejszy mecz z Cavs. Pierwsza polowe zagralismy tragicznie i nie wierzylem ze mozemy ten mecz wygrac jak patrzylem co oni robia... Zero pomyslu w ataku, miotali sie bez sensu i nie trafiali za 3. Cleveland grali pomyslowiej i po prostu lepiej, chociaz z ich skutecznoscia tez bylo nie za dobrze i chyba tylko dzieki temu ta przewaga w polowie wynosila lediwe 5 punktow. No i pierwsza polowa trzeciej kwarty wcale nie wygladala lepiej, jak bylo 10 punktow dla Cavs to juz mialem z nerw wylaczyc kompa i isc spac ale dobrze ze tego nie zrobilem :) Turk i Lewis wzieli sprawy w swoje rece i mamy kolejne juz zwyciestwo :D

No ale niestety patrzac na nasz atak w tym meczu wesolo nie jest (o obronie wspominac juz nie bede). Fakt - trafiamy te trojki calkiem niezle przez caly sezon ale przydaloby sie troche wiecej kombinacyjnej gry, wejscia pod kosz itp... Turk spoko, ale Lewis moglby wiecej szybkich wejsc robic. A Nelson powinien chociaz na jakis czas przestac rzucac bo jak widze jego statystyki rzutow z gry typu 1-11 to mnie krew zalewa. czasem mu siedzi wszystko jednak 5 razy czesciej nic... No ale tak czy tak wykorzystujemy jak na razie fakt ze gramy te koncowe mecze z potencjalnie slabszymi przeciwnikami, seryjke mamy niezla (gonimy Rockets ;-);-);-) ). Miejmy nadzieje ze w PO bedziemy grac jeszcze lepiej !!! :D Magic do Finalu !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesolych Swiat Wielkanocnych wszystkim fanom Magic :):):) Kurcze szkoda ze to forum tak przymarlo, juz prawie nikt tu nie pisze... A przeciez czeka nas jeszcze wiele ciekawego w tym sezonie!!! PO mamy na bank i mysle ze mozemy tam co nieco namieszac :)

Dwa ostatnie mecze byly bardzo rozne - z Wizards wyraznie nam nie poszlo, meczu nie ogladalem ale skoro Lewis i Howard rzucili razem bodajze 9 punktow to dobrze byc nie moglo. A moglismy ten mecz wygrac, szkoda ze Hedo nie trafil tego layupa w koncowce.

Za to z Sixers zagralismy jak nalezalo. Przed naszym meczem last 10 Phily bylo 8-2 a my ich pojechalismy nie pozostawaiajac im zadnych zludzen :) Jedna rzecz mi sie podoba - zauwazam w grze Lewisa pewna rzecz - wydaje sie bardziej pewny siebie, szczegolnie jak probuje wchodzic pod kosz. Wczesniej sie wpychal i liczyl na cud ze jakos ta pilka wleci do kosza, teraz wydaje mi sie ze jest duzo lepiej. Dzisiaj Hawks i mam nadzieje ze nie bedzie kolejnej wtopy bo kolejne mecze sa juz zdecydowanie ciezsze. I BELIEVE IN MAGIC !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak was pojedziemy (Sixers) w I rundzie :P . Więc nie ma sie z czego cieszyć:P ten ostatni mecz to tylko tak zeby uśpić waszą czujność i wygrać pierwszy mecz na wyjeździe w PO :wink: .

 

A tak na serio to nie powinniście nas (Philadelphii) lekceważyć. Młodość, szybkość i nieobliczalność to nasze główne atuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym meczu moznaby sporo napisac, bardzo widoczne byly w nim wszystkie nasze wady. Ale jako ze mam tylko chwilke to napisze tylko ze nie wyglada to dobrze, z przecietnymi ekipami wygrywamy, z mocniejszymi juz jest problem. Nie chce byc zlym prorokiem ale z taka gra dalej niz do drugiej rundy PO nie zajdziemy. I jakos niespecjalnie mozna sie spodziewac zeby cos sie zmienilo... Ale poczekamy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygrywamy to nikt nie ma się do czego przyczepić i na nic ponarzekać więc większość milczy

A może co poniektórzy nie mają po prostu czasu...

 

A jak gramy i skoro nie ma się do czego czepnąć, to niech za cały komentarz wystarczą dwie rzeczy:

1. bilans z drużynami z Zachodu 14-15, w tym po 0-2 ze Spurs, Jazz, Suns, Mavs, z resztą czołówki co najwyżej 1-1,

2. zbiórki z Hornets 30-51 (w tym 21, powtarzam: 21 :!: ofensywnych Hornets).

Z taką grą, to na Zachodzie nie mielibyśmy czego szukać. Tylko dlatego, że Wschód jest słaby i są w zasadzie tylko dwie drużyny, które mogą konkurować z drużynami z Zachodu, czyli Boston i Detroit (do tego może jeszcze Cavs), jesteśmy na trzecim miejscu w konferencji. Oczywiście, że dobre i to, ale jeżeli ktoś z tego wyciąga wniosek, że jesteśmy w stanie rozklepać najlepszych, to winszuję... Gramy słabo, bez rozgrywającego i zbierającego. Jak trafiamy trójki i w miarę zawalczymy na deskach, to nie jest źle, ale jak tylko jeden z tych elementów chociaż trochę szwankuje, to nawet szkoda słów. Ot, i cała nasza rewelacyjna gra. Dobrze, że chociaż na Wschód wystarczy. Tyle, że jak trafimy w PO na Atlantę (chociaż raczej na szczęście nie), to nasza przygoda zakończy się już w pierwszej rundzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrywamy to nikt nie ma się do czego przyczepić i na nic ponarzekać więc większość milczy

A może co poniektórzy nie mają po prostu czasu...

 

 

winni się tłumaczą ;D

 

ostatnio porażki to trzeba ponarzekać przed PO ;)

 

Oczywiście, że dobre i to, ale jeżeli ktoś z tego wyciąga wniosek, że jesteśmy w stanie rozklepać najlepszych, to winszuję... Gramy słabo, bez rozgrywającego i zbierającego

jesteśmy!! i nie ma co oceniać po spotkaniach gdzie mamy praktycznie pewną pozycję i nie ma o co walczyć, a cały zachód walczy na śmierć i życie.

 

ale z tymi zbiórkami to niezły joke, może wymienimy Dwighta za Bena Wallacea? wtedy będą zbiórki ;D

1. bilans z drużynami z Zachodu 14-15, w tym po 0-2 ze Spurs, Jazz, Suns, Mavs, z resztą czołówki co najwyżej 1-1

Ja finał konferencji biorę w ciemno mając tak młodą jeszcze drużynę i co ma do tego zachód to kolejny powód że narzekanie to trzeba lubić ;D

 

a ja się strasznie cieszę z tego co się dzieje teraz, mecze są tak przewidywalne że już jestem prawie 500 pln do przodu na expekcie ;) no i co najważniejsze Magic 3 siłą wschodu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja finał konferencji biorę w ciemno mając tak młodą jeszcze drużynę

A ja będę się trzymał tego co pisałem na początku sezonu.Ten styl jest fajny fajnie sie ogląda(nie zawsze) i w sezonie zasadniczym (gdze denver przy których obronie jesteśmy jak bad boys z detroit maja dodatni bilans na silnym zachodzie) to starczy to w PO może być bardzo różnie i dlatego obstawiam ciężko wywalczoną 2 runde bo chociażby detroit i boston nie przejdziemy.Wyjdzie brak gracza typu battiego koło howarda.Już wychodzi w niektórych meczach.lewis na 4 w sezonie się jako tako sprawdził ale w PO sądze że bedzie moment gdzue ewidentnie zabraknie nam kogoś do pomocy w walce pod koszem howardowi.Następny punkt drużyny który jak dlam nie jest do wymiany to nelson jako podstawowy pg.Nie wierze w sukcesy z nim na 1.Nie lubie jego gry nie ma warunków, a tak naprawde niewielu graczy rozmiarów jameera daje rade w nba.Potencjał jest wiadomo.Możemy w tych PO przy odrobinie szczęścia zajść do finału konferencji ale równie dobrze możemy odpajść w 1 rundzie.Ja mam nadzieje na 2 runde i solidną postawe w niej, żeby przeciwnik musiał się naprawde mocno napracować żeby przejść dalej.

 

 

Co oczywiście nie znaczy że nie cieszę się ze zwycięstwa dywizji SE z 3 miejsca w konferencji zajebistego sezonu turka tego że howard powoli bo powoli ale staje się mega bestią pod koszem, z superman dunk contest, z game winner turk z bostonem i paru innych rzeczy jakie miały w sezonie regularnym.

 

PS. Troche mnie jeszcze martwi to eksplatacja podstawowych zawodników tuż przed PO może wypadało by wziąść przykład z detroit.

 

 

 

!!!!!!!!!! GO MAGIC GO !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cisza na forum i Magic grają świetnie :)

 

Hedo Most Improved Player - totalnie zasłużenie i był praktycznie bez konkurencji

 

Gortat w Play Offach - spora niespodzianka, ale Foyle z szybkimi wysokimi Toronto nie poradził by sobie, mimo że Marcin gra mało i tylko po to by dać trochę oddechu Dwightowi (w ostatnim grał prawie całe spotkanie) jest się z czego cieszyć i jeśli nie dojdzie żaden poważny konkurent to możemy Maricna oglądać w nowym sezonie dość często

 

Teraz czekamy na Detroit bądź Philadephie, bo dość dziwnie Pistons się męczą i mam nadzieje że to pozwoli nam powalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dojdzie żaden poważny konkurent to możemy Maricna oglądać w nowym sezonie dość często

 

Jak nie dojdzie, skoro dojdzie? A Battie? Tak czy siak, skoro Gortat przeskoczył w rotacji Foyle'a (chćby i nawet tylko na parę meczów), to znaczy, że tak czy siak można liczyć na minuty dla niego w następnym sezonie.

 

Bring on the... Sixers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dojdzie żaden poważny konkurent to możemy Maricna oglądać w nowym sezonie dość często

 

Jak nie dojdzie, skoro dojdzie? A Battie? Tak czy siak, skoro Gortat przeskoczył w rotacji Foyle'a (chćby i nawet tylko na parę meczów), to znaczy, że tak czy siak można liczyć na minuty dla niego w następnym sezonie.

 

Bring on the... Sixers?

napisałem poważny ;DDDDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.