Skocz do zawartości

NBA Playoffs 16/17 For Fun Typer!


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za mnożnikiem i moze nie tym zeby kazda runda miala tyle samo punktow ale zeby ich waga tak mocno nie spadala bo de facto wartość prawidłowo wytypowanego finału jest warta tyle samo co przykładowo serii Cle czy GS z z 8 seedem gdzie większość sie zastanawia 4:0 czy 4:1.

Co do minusowych to wydaje mi sie ze mozna przyjac zasade ze mnozymy jedynie wyniki dodatnie zeby bardziej nei pietnowac gosci z minusem.

Jak juz o takich rzeczach rozmawiamy to uważam ze można by dodac przed 1 runda typowanie Mistrza i za to dodatkowo dawac punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dość fajnie ale problem pozostaje przy osobach, które osiągają ujemną punktację za rundę. Przypuśćmy ktoś ma za drugą rundę -2 to z automatu dostaje -4.

Co do minusowych to wydaje mi sie ze mozna przyjac zasade ze mnozymy jedynie wyniki dodatnie zeby bardziej nei pietnowac gosci z minusem.

Przeciez minusy to glowny sposob na odrabianie strat wobec liderow z 1 rundy.

Takze tu pytanie brzmi co powinien gwarantowac mocny wynik po pierwszych 8 seriach?

 

Kolejnym problemem jest osoba, która nie bierze udziału w danej rundzie.

Wg mnie to nie jest zaden problem, za takie serie wystarczy przyjmowac max ujemnych punktow.

 

Co sądzicie o zastosowaniu tego mnożnika "razy dwa" od drugiej rundy w górę? Piszcie.

Zakladajac, ze mozesz to szybko sprawdzic jakby wygladala punktacja dla tego sezonu z mnoznikiem i bez?

Tzn mniej istotne kto bylby w lepszej/gorszej pozycji, a bardziej czy to poprawia mozliwosc duzych skokow w klasyfikacji? Tzn przykladowo przecietna 1 runda + mocna druga = czolowka = mocna 1 runda + przecietna druga? Bo tak na pierwszy rzut oka mi sie wydaje, ze teraz mocna 1 runda + slaba druga = wciaz czolowka przez to...

 

Za pozostałe rundy wiLQ jest mniej do zgarnięcia, bo jest mniej serii łacznie. Pierwsza to 8 a pozostałe 4+2+1=7.

Jasne, ale pytanie czy to dobrze, ze rozstrzygniecia zapadaja tak szybko? Zwlaszcza gdy wiekszosc serii jest typowana jednostronnie, wiec decyduja te pojedyncze 50/50 oraz oczywiscie trafianie liczby gier.

Spadajaca liczba uczestnikow w kazdej rundzie sugeruje, ze to problem [choc moze nie da sie go naprawic?].

 

mnożnik wyglada naprawde legitnie, ale nie wiem czy warto mnozyć ujemne punkty. Po pierwszej rundzie moze być tak ze różnice miedzy pierwszym miejscem a ostatnim bedą tak duże ze spora część ludzi straci zapał do kolejnych rund

Eee yyy, przeciez w 1 rundzie nie byloby mnoznika, wiec wlasnie dzieki niemu latwiej byloby odrabiac straty w dalszej czesci playoffow niz teraz. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik w typowaniu to jakieś nieporozumienie. Czy się różni wytypowanie meczu w conf final of 1 rundy? Przecież to typ a nie waga rundy decyduje w typerze?<br /><br />Co innego typowanie finałów czy mistrza przed 1 rundą i jakiś bonus za to.<br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam jak Danny. Kazdy mecz jest wart tyle samo i każdy ma taką samą pulę spotkań do typowania. W przypadku mnożnika promowane są osoby które trafiały coraz późniejsze spotkania a waga tych pierwszych rund spada. IMHO jest to głupie rozwiązanie, ale nie bede się kłócił bo to tylko zabawa.

 

Co mnie cieszy to że postawiłem przeciw 2 ekipom, które darzę jakąś sympatią i oba typy okazały się nietrafione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Uważam jak Danny. Kazdy mecz jest wart tyle samo i każdy ma taką samą pulę spotkań do typowania. W przypadku mnożnika promowane są osoby które trafiały coraz późniejsze spotkania a waga tych pierwszych rund spada. IMHO jest to głupie rozwiązanie, ale nie bede się kłócił bo to tylko zabawa.

 

Według mnie Tomek ma rację.

 

Poza tym to nie jest tak, że przykładowo pierwsza runda Ci nie wyszła i nie ma szans odrobić strat, bo zawsze można strzelić maxa w drugiej i późniejszych a np. liderowi pierwszej rundy może nie pójść. Do tego dochodzą braki udziałów co po niektórych osób w poszczególnych rundach i ostateczny wynik pozostaje nierozstrzygniony tak naprawdę do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik w typowaniu to jakieś nieporozumienie. Czy się różni wytypowanie meczu w conf final of 1 rundy?

Stawka jest coraz wieksza i przeciwnicy coraz rowniejsi.

 

W przypadku mnożnika promowane są osoby które trafiały coraz późniejsze spotkania

... podobnie jak w dyskusjach o NBA! Wg powszechnej opinii jest przeciez wyrazna hierarchia typu mistrzostwo >>>> final ligi >> final konferencji > 2 runda >> 1 runda. Mnoznik bylby przelozeniej tego punktu widzenia na punktacje typera.

 

Poza tym to nie jest tak, że przykładowo pierwsza runda Ci nie wyszła i nie ma szans odrobić strat, bo zawsze można strzelić maxa w drugiej i późniejszych a np. liderowi pierwszej rundy może nie pójść.

Taki scenariusz mial miejsce w tym sezonie i... niewiele to zmienilo klasyfikacje ogolna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka jest coraz wieksza i przeciwnicy coraz rowniejsi.<br /> <br />... podobnie jak w dyskusjach o NBA! Wg powszechnej opinii jest przeciez wyrazna hierarchia typu mistrzostwo >>>> final ligi >> final konferencji > 2 runda >> 1 runda. Mnoznik bylby przelozeniej tego punktu widzenia na punktacje typera.<br /> <br />Taki scenariusz mial miejsce w tym sezonie i... niewiele to zmienilo klasyfikacje ogolna.

<br />wiLQ bez jaj, co to ma za znaczenie? Czy jak u buka masz finał płacony 2-1 i pierwsza rundę 2-1 to więcej Ci płaci za finał? NIE<br /><br />Więc nie mylmy typowania że stawka dla zawodnika.<br /><br />Ps. Takie podejście miało by premiować kogoś kto zawalił 3 z 4 typów w półfinale, 1/2 w finałach confy ale trafił finał bo kontuzja gwiazdy mu pomogła, wobec kogoś kto trafił 3 z 4 typów, 1z2 w CF i miał pecha w finale, bo np LBJ się polamal? Gdzie tu logika?<br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ bez jaj, co to ma za znaczenie? Czy jak u buka masz finał płacony 2-1 i pierwsza rundę 2-1 to więcej Ci płaci za finał? NIE<br /><br />Więc nie mylmy typowania że stawka dla zawodnika.<br /><br />Ps. Takie podejście miało by premiować kogoś kto zawalił 3 z 4 typów w półfinale, 1/2 w finałach confy ale trafił finał bo kontuzja gwiazdy mu pomogła, wobec kogoś kto trafił 3 z 4 typów, 1z2 w CF i miał pecha w finale, bo np LBJ się polamal?

W jaki sposob???? W propozycji Raven2156 byl tylko mnoznik x2 dla wszystkich rund poza pierwsza.

 

BTW, tak dla jasnosci to dyskusja tyczy nastepnego sezonu, a nie aktualnego.

 

Gdzie tu logika?

Wg mnie logika polega na tym zeby maksymalizowac zabawe skoro to i tak nie bedzie skuteczny test na rozstrzygniecie najlepszego typera. W zwiazku z tym zmiany by dazyly w kierunku miodniejszej gry do konca, a nie z grubsza zaklepania miejsc po 1 rundzie i coraz wieksza olewke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że część osób zapomina, że to jest for fun.

 

Sam mam takie podejście, że tego typera traktuje jako udział w życiu forum, a waga moich typów jest tak ciężka, że mniej więcej 10 sekund po wysłaniu formularza nie pamiętam co wysłałem. Nie mówiąc już, że nie zapoznałem się dokładnie z metodą punktowania typów, co sprawia, że w moich typach są: zdroworozsądkowe, sercowe i fantastyczne.

 

To nie zawody o złote kalesony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /><br />

<br />Wg mnie logika polega na tym zeby maksymalizowac zabawe skoro to i tak nie bedzie skuteczny test na rozstrzygniecie najlepszego typera. W zwiazku z tym zmiany by dazyly w kierunku miodniejszej gry do konca, a nie z grubsza zaklepania miejsc po 1 rundzie i coraz wieksza olewke.

<br /><br />Rozumiem wiLQ że zgodnie z Twoją logika w ligach roto jak ktoś olewa po kiepskim początku, to też powinieneś zmienić regulamin i punkty po ASW premiować X2, wtedy tez mniej olewusow będzie :)<br />Ps. Zabawa, zabawa ale zasady muszą byc! ;)<br /><br />Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka<br /><br />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven, wrzucałeś gdzieś typy na finały konferencji? Bo nie mogę znaleźć, a sam już nie pamiętam, jak typowałem

Wybacz nie miałem dostępu do internetu przez weekend a dziś po północy wrócę dopiero do domu.

 

Ostatnio mam trochę urwanie głowy. Postaram się jeszcze dziś ok 00:30 je wrzucić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie miałem dostępu do internetu przez weekend a dziś po północy wrócę dopiero do domu.

 

Ostatnio mam trochę urwanie głowy. Postaram się jeszcze dziś ok 00:30 je wrzucić. :smile:

Wspaniała robota Ravenie podziwiam wytrwałość! Z pewnością daje ona innym kopa do odstawiania. Za rok też muszę zagrać, bo w tym już za późno. Możesz mi policzyć punkty za finał i mistrza do tabeli :) stawiam na Warriors i wygraną do 2 z CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota Ravenie podziwiam wytrwałość! Z pewnością daje ona innym kopa do odstawiania. Za rok też muszę zagrać, bo w tym już za późno. Możesz mi policzyć punkty za finał i mistrza do tabeli :) stawiam na Warriors i wygraną do 2 z CC.

Dzięki za uznanie. :)

 

Tuż po zakończeniu obu Finałów Konferencji pojawi się post z linkiem do ankiety w której bedziesz mógł oddać swój głos na ostatnią już rundę finałową. ;)

 

P.S. Tylko nie zapomnij, bo i tacy się zdarzali.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem jestem i ja!

 

Co prawda nadlatuje trochę spóźniony niczym tegoroczne lato ale no lepiej późno niż wcale jak to zwykliśmy mówić w takich sytuacjach. :)

 

Wasze typy na Rundę Finałów Konferencji znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/175h7GUZ5WWo-zMQAerokNHZu418ZoSDlEv50DE_Bfsg/edit?usp=sharing

 

Punkty za Rundę Finałów Konferencji sumujemy z Rundą Finałową więc po zakończeniu obu rywalizacji nie pojawią się jeszcze wyniki a dopiero po zakończeniu finału. ;) Następnie postaram się zebrać wszystko do przysłowiowej "kupy" jak najszybciej tylko będę mógł i ogłoszę ogólny ranking za wszystkie rundy. Wtedy poznamy osoby, które w tym roku typowały najlepiej! :)

 

Jeszcze raz przepraszam za obsuwę. Ostatnio mam po prostu urwanie głowy i robię co mogę. Wypatrujcie głosowania na finał NBA krótko po zakończeniu Finałów Konferencji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalias i falcao po 1 rundzie byli na podium, a teraz obaj obstawili 4:1 Cavs i 4:0 Warriors, pozamiatane :nevreness:

 

panie, co z tego ze po 1st round bylem na podium, jak w drugiej elegancko dalem dupy ;) do tego jeszcze finaly przed nami, no i w sumie Cavs z Celtics tez jeszcze nie skoncyzli, wiec wszystko moze sie zdarzyc  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dkXpXPG.png

 

Na nasze szczęście runda finałowa nie może odbyć się szybciej niż skończą się Finały Konferencji więc tym razem wszystko będzie dokładne. :smile: Finały chyba nikogo zbytnio nie zaskoczyły a wszechobecne kontuzje (głównie Spurs) tylko to potwierdziły. Ostatecznie mamy powtórkę z zeszłego roku. Czy Cavs obronią tytuł? A może Warriors odegrają się za pechowe dla siebie finały z zeszłego roku? Zapowiadają się świetne finały! :smile:

 

Zasady pozostają niezmienne (wszystko dokładnie opisane w pierwszym poście).

 

Po zakończeniu głosowania na rundę finałową wrzucę wszystkie typy i pozostanie tylko czekać na zakończenie tej najbardziej fascynującej rywalizacji tego "koszykarskiego roku". :smile: Z jednej strony szkoda, że tegoroczna przygoda dobiega końca ale nie ma co się zamartwiać - już w październiku przybędzie do nas kolejny, nowy sezon a z nim i ja z trzecią edycją NBA Playoffs For Fun Typera.

 

Głosować na Rundę Finałową możecie tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLdCmUbBx48hZnbkAuUAOGJvELSvaDfjrnCx4m9lk0O6PQ6A/viewform?usp=sf_link

Czas operacyjny: Czwartek, 1 Czerwca, godzina 23:59. Po tej godzinie wasze głosy nie będą już przyjmowane. Czasu jest dużo więc każdy na pewno zdąży zagłosować! :smile:

 

Po zakończeniu finałów wrzucę wyniki za rundę Finałów Konferencji i Finałową (one są sumowane) a następnie pełny ranking (wszystkich osób które brały udział w typerze) i wtedy dowiemy się kto w tym roku typował najlepiej. Przypominam, że zeszłorocznym zwycięzcą został kao chen! :)

 

Liczę na wysoką frekwencję w ostatniej z rund i życzę powodzenia w głosowaniu!

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.