Skocz do zawartości

NBA Playoffs 16/17 For Fun Typer!


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie poszło wcale, chociaż widzę, że poziom był wysoki, bo trafiłem 6 wygranych w parach i chyba 1 dokładny wynik, a w większości pomyliłem się o 1 mecz, a tutaj takie niskie miejsce :nonchalance:

 

Najwięcej straciłem na typowaniu Thunder, bo zamarzyło mi się, że wygrają w 6 spotkaniach...

 

Gratulacje dla czołówki, a zwłaszcza dla Tomka. Trafić 7 dokładnych wyników, w momencie w którym chyba 7 serii ( ja typowałem tak, żeby ten co przechodzi wygrał u siebie w prawie wszystkich seriach) skończyło się wygraną na wyjeździe to duża sztuka.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest bardzo wysoki ale to fajnie bo trudniej. Ja trafiłem każda serię i w żadnej nie pomyliłem sie więcej niż o 1 mecz a i tak poza 20. Walka trwa, Kruku dzieki za ogarnianie, wrzuć przy okazji typy na druga runde bo mialy byc public.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mysle czemu mnie nie ma na liscie, kliknalem ctrl + f, wpisalem nick i nie ma,a tu prosze top 3 :) 

co ciekawe, troche przez to ze za bardzo zaczalem myslec postawilem 4-1 na SAS przeciwko memphis zamiast 4-2 jak chcialem pierwotnie i tam punkt albo dwa uciekly, nie wiem jak to jest liczone czy minusowe sa czy nie 

 

a przerwa na zadanie ekstra (slucham od zawsze) robila konkurs z typowaniem zachodu na koszulke i tam wlasnie dalem 4-2 na sas a nie 4-1 jak tutaj, reszta tak samo, czyli na zachodzie ustrzelilem tam idealnie kazda serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wielu z was czeka na nie z niecierpliwością więc przybywam! Ogłaszam również, że w obliczaniu ich było kilka nieścisłości (ze względu na punktację ćwiartkową jak i połówkową) więc w następnej rundzie (drugiej) pojawi się lekko zmieniony system punktacji, który opiszę niedługo, by nie było żadnych tego typu problemów w sumowaniu wyniku.

Jak widac trzeba bylo to doprecyzowac bo pytajac o polowki mialem na mysli cos innego ;-)

Tzn przyjac za baze to co rozpisales, a potem dodawac/odejmowac polowke za kazdy nastepny mecz w dobra/zla strone.

 

Przy 8 seriach do zdobycia było maksymalnie 32 punkty a zwycięzca zdobył ich aż 30 co jest niesamowicie wysokim wynikiem! Tylko w jednej serii (Wizards vs Hawks) pomylił się o 1 zwycięstwo drużyny z Atlanty. Jestem pełen podziwu! A oto najlepsi:

Gratulacje dla czolowki! Tak na pierwszy rzut oka to wyglada imponujaco tyle trafic.

W zeszlym sezonie po 1 rundzie lider mial 22 pkt! http://www.e-nba.pl/topic/4725-nba-playoffs-1516-for-fun-typer/page-3?do=findComment&comment=423092 

 

Mnie zgubilo nastawienie sie na jakis upset na wschodzie [Hawks] gdy sie okazalo, ze nie bylo zadnego.

Ale gdy najlepsi trafiaja idealnie 6-7 serii to z czym do ludzi...

 

no i oczywiscie wielkie dzieki Raven !

Kruku! Zaje propsy za robotę!

Wielkie dzięki za ogarnianie!

+100! Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good job Raven! 

 

fajnie że znowu robisz z podziałem po podium ;)

 

kurcze czołówka nieźle trafia, bo ja się pomyliłem tylko chyba o jedno zwyciestwo w czterech lub pięciu a już poza 15, o podium nie marzyłem ale top 10 myslałem że będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam wszystkie typy za drugą rundę ze względu na to, że zdecydowana większość z was zagłosowała za jawnością danych typów by zmienić troszkę zabawę. Wszystkie typy znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1qd9Tq7bjO0a3rxtFmVywqU2753jT1tP9r-zSWH1tdi0/edit?usp=sharing

 

Dodatkowo 3 osoby podesłały mi swoje typy w późniejszym terminie (z wyłączeniem serii Celtics vs Wizards) które umieszczam tutaj poniżej:

 

Fudżi: GSW 4:0, Houston 4:2, Cleveland 4:1

Raf85: GSW 4:0, Spurs 4:2, Cleveland 4:1

obywatelPP: GSW 4:2, Spurs 4:2, Cleveland 4:2

 

Daję to łącznie 60 typów na drugą rundę co wciąż jest bardzo dobrym wynikiem. Emocje murowane! :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna osoba zdobyła ujemną liczbę punktów czlowiek_morza najwidoczniej zrobiłeś sobie przysłowiowe "jaja".

Znam tego usera dosc dobrze i nie sadze by robil sobie jaja. Po prostu, interesuje sie on glownie knicksami, a tych PO nie ma, stad ten wynik calkiem dobrze odzwierciedla Jego wiedza na pozostale teamy.

 

Moze w drugiej rundzie zrobi chybil trafil i lepiej mu pojdzie.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem prawie tak samo jak rok temu, aby się skończyło tak samo jak rok temu :P

 

3 miejsce od końca stawianie na PTB chyba nie popłaciło.

 

Dobrze, że to for fun, a nie na zapałki.

 

Drugą rundę wytypowałeś prawie tak jak ja. Obyś miał rację ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam wszystkie typy za drugą rundę[...]

Dzieki za to!

 

Widac, ze wyszedl ladny podzial typowania w seriach BOS-WAS [24 vs 32] oraz SAS-HOU [28 vs 32].

Godne uwagi, ze wszyscy z Top7 po 1 rundzie postawili na Wizards ;-)

Takze jesli wygraja Celtics moga byc spore przetasowania na podium...

 

Plus zaskakujace jak niewiele jest unikalnych typow, ponizej 3 osob jest tylko GSW-Jazz w 7 [1], wygrana Jazz [!! 1], Spurs-Rockets 4:1 [1] oraz Cavs-Raptors w 7 [2]. Co ciekawe kriss mial dwa z wyzej wymienionych ;-)

 

Razem ze Stryderem jestem na wyspie z opinia o bardzo wyrownanej serii CLE-TOR, ale pierwszy mecz nie byl obiecujacy w tym wzgledzie i sugerowal cos zupelnie nnego... byc moze oooops.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie spóźnienie ale miałem naprawdę masę rzeczy na głowie i przez to nie mogłem znaleźć trochę czasu na stworzenie tego podsumowania głosowania drugiej rundy.

 

Czas wszystko nadrobić! :smile: W drugiej rundzie wzięło udział 57 osób (+ 3 dodatkowe ze względu na skrócony termin głosowania) co daje łącznie 60 osób. Postanowiłem jednak nie brać ich pod uwagę jeśli chodzi o procentowy udział w poszczególnych wykresach poniżej ze względu na to, że byłoby to nie równomierne (te osoby nie mogły głosować na serię Celtics vs Wizards). Mam nadzieję, że się na mnie nie obrażą. :grin:

 

Ale już teraz na poważnie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na zapoznanie się ze statystykami waszych głosów, krótkim opisem i przemyśleniami na temat serii. Rozbieżność niektórych głosów jest po prostu fascynująca. :smile:

______________________________________________________________________

 

Konferencja Wschodnia

 

Xdca4ck.png

 

Celtics vs Wizards:

  1. 2:4- 36,8%
  2. 4:3 - 22,8%
  3. 3:4 - 21,1%
  4. 4:2 - 19,3%

Szeroko pojęty patriotyzm? A może wiara w to, że to właśnie czarodzieje ze stolicy trafią do ECF? Głosy wszystkich forumowiczy są podzielone jednak wskazują na dość wyrównaną serię w której w stosunku około 60:40 przypadają głosy na zwycięstwo Wizards. Jeden wielki znak zapytania pojawił się nad Bostonem w momencie w którym Thomas został pogrążony w żałobie. Osobiście nie skazywałbym Celtics na przegraną pozycję choć bardzo przyjemnie byłoby zobaczyć polaka w ECF! Seria zapowiada się naprawdę ciekawie i na pewno będzie warta śledzenia. :smile:

 

 

Cavaliers vs Raptors:

  1. 4:1 - 45,6%
  2. 4:2 - 40,4%
  3. 4:0 - 10,5%
  4. 4:3 - 3,5%

Cavaliers, Cavaliers i jeszcze raz Cavaliers... To naprawdę ciekawe jaką presję wywierają Cavs nie tylko na fanach koszykówki zza oceanu ale i na graczach czy zawodnikach. Nikt nie odważył się zagłosować na kanadyjczyków mimo, że jest to powtórka z zeszłorocznego ECF, którym jako jedynym udało się urwać kilka oczek Cavs w drodze do wielkiego finału. We wschodniej konferencji kandydat na mistrza jest jeden i nie chodzi tu o nikogo innego jak o LeBrona i spółkę. Mimo wszystko liczę, że i tym razem Raps wygrają choć 1 spotkanie, bo jeżeli Cleveland trafi do finału po 12 meczach to ja nie będę miał więcej pytań.. Nierówności między zachodem a wschodem są poruszane w innym temacie. :smile: Ciekawscy na pewno wiedzą o co chodzi. Reasumując raczej nie ma co się spodziewać tu żadnej niespodzianki. Cavs rezerwują sobie miejsce w ECF.

 

______________________________________________________________________

 

Konferencja Zachodnia

 

mlfsWoD.png

 

Warriors vs Jazz:

  1. 4:1 - 63,2%
  2. 4:2 - 19,3%
  3. 4:0 - 14%
  4. 4:3 & 2:4 - 1,8%

Po dość kłopotliwej 7-meczowej serii ostatecznie to Jazzmani trafiają do drugiej rundy by zmierzyć się z wicemistrzami NBA z zeszłego roku. Po przyjściu Duranta w Oakland bywało różnie. Patrząc jednak na to z jakich czołowych zawodników zbudowany jest skład, jak i to kto zasiada w sztabie szkoleniowym drużyny odpowiedź wydaje się dość oczywista - mistrzowie NBA. W zeszłym roku większość z nas również tak uważała, że nikt nie zburzy muru jakim są Warriors - a jednak. :smile: Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca jednak mimo trudniejszej konferencji Golden State są bardziej zdeterminowani by wygrać w tym roku. Czy im się uda? Nie sądzę by ta seria była dla nich wielką przeszkodą. To w WCF prawdopodobnie poznamy przyszłego mistrza NBA (choć historia z zeszłego roku pokazała inaczej a jak wiadomo historia lubi się powtarzać.) :smile:

 

 

Spurs vs Rockets:

  1. 2:4 - 33,3%
  2. 4:2 - 24,6%
  3. 3:4 - 19,3%
  4. 4:3 - 15,8%
  5. 4:1 - 5,1%
  6. 1:4 - 1,8%

Houston, Houston mamy problem? Rakiety z Teksasu nie mają łatwej przeprawy przez Playoffs w tym roku. Najpierw OKC, teraz Spurs a w ewentualnym WCF najprawdopodobniej Warriors. To wszystko pokazuje jak trudną i wyrównaną konferencją jest zachód. Znów zapowiada się, że seria z udziałem Houston będzie najciekawszą w tej rundzie co potwierdzają wasze głosy, które są bardzo zróżnicowane. Co trzeci z was sądzi, że to Houston zakończą serię w 6 meczy. Czy tak będzie? Dowiemy się niedługo jednak na pewno jest to duże show, którego poziomu na próżno szukać w pozostałych seriach. Liczę na długą i zaciętą rywalizację i niech wygra lepszy! :smile:

______________________________________________________________________

 

Druga runda trwa i nim się obejrzymy zakończy się tak jak to było w przypadku pierwszej. Emocje w najlepszej lidze świata są co raz większe a wytypowanie prawidłowych wyników z rundy na rundę co raz trudniejsze. To wszystko dodaje tylko smaczku zabawie i myślę, że w tej rundzie punktacja będzie naprawdę interesująca ze względu na ciekawe strategie obrane przez wielu z was.

 

Nie mogę się doczekać wyników! Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na zakończenie drugiej rundy! Jeszcze raz przepraszam za małe spóźnienie z wrzuceniem tych statystyk i mam nadzieje, że wszystkie inne informacje do końca trwania PO będą pojawiały się już w typerze o czasie! :smile:

 

Dzięki wszystkim jeszcze raz za obecność, udział i w niektórych przypadkach zawziętość w rywalizacji z niektórymi użytkownikami, która dodaje atrakcyjności do typera a mnie motywuje do działania. Dzięki! :smile:

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem ze względu na problemy z liczeniem niektórych wyników i sumowania tak zwanych "małych punktów" postanowiłem dokładnie rozpisać sytuacje (jakie mogą się trafić przy głosowaniu) i podać dokładną rozpiskę punktową dla nich by nie było żadnych niezgodności. ;)

 

No to lecimy:

  • W przypadku gdy głosujemy na drużynę A i to ona zwyciężą to przydział punktów jest prosty (zgodny z wcześniejszymi założeniami). Idealnie trafiony wynik - 4pkt, wynik omylny o +1/-1 - 2pkt i po prostu dobrze obstawiona zwycięska drużyna - 1pkt. Dla przykładu: Głosujemy 4:0 - Seria kończy się: 4:0 (4pkt), 4:1 (2pkt), 4:2 & 4:3 (1pkt).

 

Gdy głosujemy na drużynę A a zwyciężą drużyna B sprawa się nieco komplikuje. W tym momencie trzeba rozważyć kilka przypadków:

  • Jeżeli wynik jest idealnie odwrotny tj. Głosowaliśmy, że drużyna A zwycięży 4:2 a ostatecznie drużyna B wygrywa 4:2 co daje nam -2pkt. W przypadku głosowania 4:3 a ostatecznym wyniku 3:4 (-1pkt), 4:1 & 1:4 (-3pkt) i 4:0 & 0:4 (-4pkt).
  • Gorzej jeżeli wynik nie jest idealnie "odwrotny". Pomysł wiLQa na połówki przy zmianie wyniku +/- 1 oczko o pół punkta wydaje się logiczny.

Wiem, że może być to trochę zagmatwane więc rozpiszę wszystkie przypadek ze wszystkimi możliwymi opcjami by było to jaśniejsze.

 

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:0. Ostatecznie seria kończy się:

  • 0:4: -4pkt
  • 1:4: -3,5pkt
  • 2:4: -3pkt
  • 3:4: -2,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:1. Ostatecznie seria kończy się:

  • 0:4: -3,5pkt
  • 1:4: -3pkt
  • 2:4: -2,5pkt
  • 3:4: -2pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:2. Ostatecznie seria kończy się:

  • 0:4: -3pkt
  • 1:4: -2,5pkt
  • 2:4: -2pkt
  • 3:4: -1,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:3. Ostatecznie seria kończy się:

  • 0:4: -2,5pkt
  • 1:4: -2pkt
  • 2:4: -1,5pkt
  • 3:4: -1pkt

Korzystając z takiej jasnej i dobrze opisanej rozpiski nie będzie już problemu z obliczaniem i sumowaniem punktów. Od drugiej rundy ruszam z "nowym, lekko ulepszonym systemem punktowym". Wszystko zostało dodane do pierwszego posta i od tego momentu staje się oficjalne.

 

Dzięki wiLQ za pomoc i podsunięcie pomysłu na małe punkty. Nie mogę się doczekać by dowiedzieć się kto tym razem typował najlepiej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem ze Stryderem jestem na wyspie z opinia o bardzo wyrownanej serii CLE-TOR

Chyba wybraliśmy się nie na tą wyspe:)

Ano, w sumie pomysl z unikaniem srodkowych opcji 4:1-4:2 okazal sie bardzo dobry bo tylko ~10% typow dostanie max punktow za ta serie, ale niestety wybralismy przeciwne ekstremum ;-)

 

Dzięki wiLQ za pomoc i podsunięcie pomysłu na małe punkty. Nie mogę się doczekać by dowiedzieć się kto tym razem typował najlepiej! :smile:

W zwiazku z w/w na pewno nie ja, ale fajnie, ze mimo tego cos tam wnioslem ;-) 

 

A skoro BOS-WAS i SAS-HOU maja 2:2 to jeszcze wlasciwie kolejnosc moze sie dowolnie ulozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dkXpXPG.png

 

Jedną z najbardziej denerwujących rzeczy w procesie prowadzenia tego typera jest to, że jedna runda zaczyna się, gdy poprzednia nie do końca jeszcze się skończyła. Przez magiczny rzut Walla nie możemy dłużej czekać i ruszamy z głosowaniem na rundę Finałow Konferencji! :D

 

Zasady pozostają niezmienne (wszystko dokładnie opisane w pierwszym poście.

 

Po zakończeniu głosowania znów pojawią się ogólnodostępne i jawne głosy wszystkich z was więc będzie mogli porównywać się ze znajomymi a cała rozgrywka będzie dawała więcej radości.

 

Głosować na Rundę Finałową możecie tutaj: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdv8-wtkhFnyYzh-NmAVNMLnOfANEefMgAkoWAjvZiut7tRvg/viewform?usp=sf_link

 

Czas operacyjny: Niedziela, 14 Maja 2017, godzina 21:29 (tuż przed meczem Warriors vs Spurs).

 

Po tej godzinie wasze głosy nie będą już przyjmowane. Przypominam tylko, że wszystkie głosy ze wszystkich rund będą sumowane więc i w tej nie będzie wyjątku. :smile: Czasu jest mało, bo grafik Playoffs jest napięty ale myślę, że każdy z was zdąży oddać swoje głosy. Proszę powiadomić znajomych o rozpoczęciu głosowania, by nikt nic nie przeoczył, a was wszystkich zapraszam do głosowania już teraz!

 

Wyniki z drugiej rundy postaram się wrzucić najszybciej jak tylko będę mógł. Jestem ostatnio troszkę zapracowany ale znajdę czas, nie martwcie się. :)

 

Liczę, że będzie nas co najmniej tylu ile podczas drugiej rundy! Życzę pomyślnych typów i dobrej zabawy!

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.