Skocz do zawartości

Polski sport narodowy czyli szlaka vel żużel


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja z wozniakiem i zengota oraz milikiem i pawlickim jak dla mnie identyczne. W obu zaczepienie o tlumik spowodowalo upadki.

 

A co myslisz o sytuacji zengota woffinden?

 

Gniezno mnie zaskoczylo. Bylem pewien ze lublin to dowiezie

 

Z tego co czytam to pawlicki rabnal milika w parku maszyn. Zobaczymy czy bedzie jakas reakcja ligi.

Wracałem z Gniezna i nie widziałem niczego od 12 biegu więc wypowiem się później ale w temacie Woźniaka to on zmienił tor jazdy i wjechał w Zengotę a że zrobił to mocno spóźniony to się założył tak naprawdę na tłumik i zahaczył nogą i tak naprawdę spowodował całą kraksę. To nie była klasyczna sytuacja z pierwszego wirażu gdzie nie było miejsca. Tu niestety Woźniak spowodował te upadki. Decyzja rzadko spotykana ale słuszna moim zdaniem - choć nie ukrywam, że  w pierwszym podejściu uznałem że powtórka w 4 ale potem jednak wina Woźniaka była dość wyraźna. Gdyby był na równi z Zengotą to powtórka w 4 ale tu się zakładał sporo spóźniony i to on zmienił jako jedyny tor jazdy i to znacząco

Przecież pierwszy mecz w Gnieźnie był dziwny. Defekty. Wykluczenie Lamberta na dzień dobry .. Raczej było nietypowo. Tu też Burza defekt na 3 . Słabe starty Startu Gniezno i gdyby nie upadki Jeleniewskiego i nie ukrywam lotny start w 14 biegu i chyba 15 to mogło być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sezonie zasadniczym? przecież dostali łomot okrutny. a u nas beton jak granit zapewne. ely był to opisze. mnie szokuje brak kompletu. ale 10000 w mieście co ma 70000 to i tak nieźle

Lublin mial bobera teraz. Myslalem ze tyle wystarczy.

Czy tylko mi upadek Woffindena przypinał upadek katastrofalny w skutkach upadek Warda?

Mi tez ale tai na szczescie wyhamowal przed banda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tai miał o tyle szczęścia/refleksu/doświadczenia że zdążył wyciągnąć nogę do przodu , Darcy nie zrobił tego.

Co do meczu to gdyby był zdrowy Drabik byłoby zupełnie inaczej. Niestety był to ostatni emocjonujący mecz w Ekstralidze w tym roku. Tor we Wrocławiu będzie taki nudny, że emocje już będą tylko w GP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem mecz Lublina na tekstówce.Bieg z 5:1 na 0:5 zmienił cały przebieg finałów.Można gdybać bo myśle ,że Motor by to dowiózł...

Zawiódł każdy oprócz Oskara,Pedersen to ja nie wiem co odwalił.Czekam na baraże,głód dobrego żuzla w mieście jest ;)

No Miesiąc jak dla mnie pojechał ponad swój stan - do momentu tego wypadku w 11  biegu to szalał na torze

 

Jeleniewski jechał dziwnie bo ten upadek pierwszy to po prostu wjechał w zawodnika i to tylnie koło na wyjeździe z łuku niczym junior a potem w 11 biegu zaliczył uślizg będac drugi i na dodatek nie był naciskany ale dwa razy zrobił 5-1 dla Motoru

 

Ogólnie zawiódł Pedersen ale on ogólnie nie przepada za takimi torami i jednak Jeleniewski bo takie juniorskie upadki nie powinny się mu zdarzać

Kibiców Motoru całkiem sporo jak na tak daleki wyjazd. Szacun dla żużlowców Lublina którzy mimo porazki poszli podziękować kibicom. Żużlowcy Startu się podzielili. Rodowici Gnienianie pobiegli do młyna. Reszta poszła na zwykłą trybunę przybijać piątki.

 

Grodzki na pewno miał trochę roboty bo zawody były trudne do sędziowania choc na pewno w dwóch ostatnich biegach popełnił błąd bo puścił lotny start

 

Co do kluczowego wypadku w biegu 11 i wyniku 5:0 trudno się wypowiedzieć choć nawet gdyby wykluczenie poszło w drugą stronę to wynik byłby 50:39 z czego 8 Gniezno zrobiło w dwóch ostatnich biegach.Troche Motor sam zawalił bo te upadki Jelenia nie powinny mu się przytrafić plus Pedersen kompletnie nie spasowany z twardym torem ( tyle że ścieżek do wyprzedzania w Gnieźnie jest zawsze sporo więc nawet twardy tor daje dużo walki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał:

 

Jak zwykle Unia pokazuje ze ma najrówniejszy skład w lidze, z tym ze: brakuje tu ewidentnie pewnego lidera, który potrafiłby robic gwarantowane 11-12 pkt w każdym meczu. Emil już drugi sezon tym kimś nie jest, Kołodziej jest spoko w c*** jeśli chodzi o równowagę formy, ale to nie ta sama polka co Zmarzlik/Tai, Pawlicki to oszolom i za dużo ma wpadek, jest chimeryczny i conajmniej dwa razy w miesiącu musi porządnie sie wyjebac, bo nie byłby sobą. I tylko tego brakuje żeby być absolutnie pewnym złota. Zauważcie ze z unia gdy nie maja oni takiego lidera wystarczy ze pojedzie 3 graczy powyżej 10pkt by być z nimi w grze, a jak czwarty coś dorzuci to Unia ma problemy, bo nie wygrywa regularnie biegów przeciw najlepszym indywidualnością. Tak było w zasadniczym pare razy, tak było przeciw Zielonej, ze jechali w trójkę w obu meczach i Protas/Szwed coś tam dorzucali.. tak było i teraz, a gdyby był Drabik to złoto by się oddaliło mocno..

 

 

Zengi jak wyprowadza parowo to poezja żużla, a Smektała chyba robi wyniki porównywalne z Zmarzlikiem jak byl w tym samym wieku.. Smektała i kubera potwierdzają tylko ze Leszno od zawsze ma najlepsza szkółkę żużlowa, bo klub przedewszystkim zawsze dba o to żeby mieli konkretnych sponsorów od początku kariery i byli przygotowani sprzetowo do e-ligi, czego noe można chyba powiedzieć p niektórych klubach.

 

Hampel (on niby jeździł w pile od początku juniora ale jest wychowankiem naszej sZkolki jeśli dobrze pamietam??) Kasprzak, Pawliccy, Balinski, Musielak, a teraz Smyk i Kubera.. jeszcze paru by się znalazło pewnie..

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z wozniakiem i zengota oraz milikiem i pawlickim jak dla mnie identyczne. W obu zaczepienie o tlumik spowodowalo upadki.

 

A co myslisz o sytuacji zengota woffinden?

 

 

Hmm przjerzałem biegi 13-15 i jednak to nie są identyczne sytuacje

 

Wożniak próbował się założyć i był spóźniony a Milik ewidetnie pojechał prosto na wejściu w łuk i nie dał Pawlickiemu możliwości się złożenia

Niby typowa walka na pierwszym łuku ale jakby go wykluczyli to nie mógłby miec pretensji do sędziego bo ewidentnie to Milik wjechł w Pawlickiego czy jego tor jazdy .. Tak jak Wożniak wjechał w Zengotę i się od nieg odbił poniekąd

 

Co do 8 biegu to rozumiem ,że chodziło o to że Kołodziej został wzięty w kleszcze... No tu akurat nie rozumiem utyskiwania Dembskiego bo jednak Kołodziej spóźnił start rywale byli z przodu i ostatnie co powinien robić to wpychać się między nich. Nota bene oni na tyle się starli że prowadził Kubera ale nie utrzymał tego

 

Błąd to popełnił Dobrucki bo Wożniak powinien jechać w 13 a nie przeciętny tego dnia Janowski

 

 

Hampel (on niby jeździł w pile od początku juniora ale jest wychowankiem naszej sZkolki jeśli dobrze pamietam??) Kasprzak, Pawliccy, Balinski, Musielak, a teraz Smyk i Kubera.. jeszcze paru by się znalazło pewnie..

 

Hampela niby jeździł w szkółce ale z tego co pamiętam to raczej wychowanek minitorow jak Świderski. Wtedy Piła prężnie wyłuskiwała taką młodzież --

A czy Leszno ma najlepszą szkółke? Bo ja wiem. Zielona Góra Leszno na przestrzeni ostatnich 20-25 lat chyba jednak miały lepszą produkcję

 

Są kluby znane z pracy z młodzieżą i takie gdzie nigdy to nie było wybitne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Rybnik będzie domagał się odszkodowania.

Czy tylko mi się to w głowie nie mieści?Jak już chcą odszkodowania to tylko i wyłączenie od towarzysza Łaguty.

ROW popełnia głupotę bo Łaguta sam dostarczył do POLADY dokumenty,że on był na dopingu od lutego. Na podstaiwe tego mogli by mu odebrać pkt za cały sezon

Są kompletnie bez szans. A straszenie odszkodowaniem jest niepoważne bo przecież nie pójda do sądu walczyć bo im GKSŻ zacznie dokładnie sprawdzać dokumenty i zaległości i moga się zdziwić

 

GKSŻ i Polada mając podstawy uznać że Łaguta był na dopingu cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciąż karana jest drużyna za działania zawodnika, a duch sportu został egzorcyzmowany. Światowa Agencja Antydopingowa nie zaleca karania drużyn i POLADA tego nie zrobiła. Niech Rybnik próbuje, skoro może.

Ta sama światowa agencja antydopingowa dyskwalifikowała sztafety w lekkiej za wpadke jednego jej zawodnika. POLADA nie ma nażędzi by weryfikować wyniki w jakichkolwiek rozgrywkach, oni tylko oceniają czy dany zawodnik był na dopingu. Reszta jest sprawą konkretnej federacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wciąż karana jest drużyna za działania zawodnika, a duch sportu został egzorcyzmowany. Światowa Agencja Antydopingowa nie zaleca karania drużyn i POLADA tego nie zrobiła. Niech Rybnik próbuje, skoro może.

Niby nie a sztafety sa karane na dodatek FIFA za grę jednego nieuprawnionego zawodnika karze walkowerem przykład Legii w Celticu

 

I tu sytuacja jest jeszcze bardziej absurdalna bo to nie miało żadnego znaczenia

 

Poza tym to jest bzdurne tłumaczenie bo

 

A  - jak po meczu znajdą nieprawidłowy silnik to odejmują punkty

B - Jak przed meczem w trakcie badania alkomatem wyłapią procenty to jest dyskwalifikacja i nie można nawet go zastąpić

 

Ale za doping  punktów odebrać nie można??? No raczej mało logiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest tak super logiczne, że nie wiem dlaczego odmawiać ROW prawa do walki. Na tym to chyba polega.

 

POLADA niby nie ma takich uprawnień, a jednak w wywiadach zainteresowani bardzo na to liczyli :smile: To odjęcie 3 (a nie 5, lub nawet wszystkich) punktów to też takie wyjście, jak to napisał znajomy z Gdańska na FB, byle tylko Toruń do baraży wprowadzić. No sorry, tak to wygląda. Ani sensu ani konsekwencji.

 

Było reagować od razu to teraz nikt nie miałby problemu. Teraz to się nie trzyma wiadomej substancji, ale i tak śmierdzi.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest tak super logiczne, że nie wiem dlaczego odmawiać ROW prawa do walki. Na tym to chyba polega.

 

POLADA niby nie ma takich uprawnień, a jednak w wywiadach zainteresowani bardzo na to liczyli :smile: To odjęcie 3 (a nie 5, lub nawet wszystkich) punktów to też takie wyjście, jak to napisał znajomy z Gdańska na FB, byle tylko Toruń do baraży wprowadzić. No sorry, tak to wygląda. Ani sensu ani konsekwencji.

 

Było reagować od razu to teraz nikt nie miałby problemu. Teraz to się nie trzyma wiadomej substancji, ale i tak śmierdzi.

Odjęli tylko 3, bo do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, a reszta i tak nie zmieni specjalnie nic ważnego w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby coś zmieniało tabeli to by objęli 5? :D No słabe to.

Gdyby to miało na cokolwiek wpływ, to rozpatrzyli by sprawę dokładniej i zobaczyli czy odjecie większej ilości punktów jest zasadne. Nie było takiej potrzeby, wiec aby przyspieszyć proces odjeli te, do ktorych nie było wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest tak super logiczne, że nie wiem dlaczego odmawiać ROW prawa do walki. Na tym to chyba polega.

 

POLADA niby nie ma takich uprawnień, a jednak w wywiadach zainteresowani bardzo na to liczyli :smile: To odjęcie 3 (a nie 5, lub nawet wszystkich) punktów to też takie wyjście, jak to napisał znajomy z Gdańska na FB, byle tylko Toruń do baraży wprowadzić. No sorry, tak to wygląda. Ani sensu ani konsekwencji.

 

Było reagować od razu to teraz nikt nie miałby problemu. Teraz to się nie trzyma wiadomej substancji, ale i tak śmierdzi.

Andy ale to że jak zawodnik pojedzie mecz na większym silniku i po meczu moga odebrać mu punkty to już wydaje ci się ok?

Ale jak ten doping nie dotyczy silnika tylko zawodnika to już dla Ciebie jest krzywda ROWu?

 

I tu i tu zawodnik zdobył punkty w nielegalny sposób i naturalnie mu się odbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ok. Żużel to dla mnie dziwny sport, szczególe w odmianie drużynowej. W sytuacji z silnikiem sprawa jest jasna i byłaby szybko załatwiona. Tu po prostu idzie wyczuć, że coś jest nie tak i świadczy o tym wiele komentarzy ludzi ze środowiska. Zapewne dlatego, że tak długo czekano na wyrok POLADA. Za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.