Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem nowy arkusz "Free agent pool"

 

Z założenia to ma być ściągawka na IV turę ale tez może się przydać na sezon, żeby śledzić waiver wire i jak zaczną się kontuzje szukać zapchajdziury.

 

Wpisałem z automatu kilka nazwisk, ale proszę wszystkich o zerknięcie i uzupełnienie {chocby wpisanie FA, którzy grali w Waszych team w ubiegłym sezonie a jeszcze nikt ich nie zechciał. 

 

edit: tylko rzecz jasna proszę nie wpisywać tegorocznych ziomków ctórzy poszli undrafted ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nowy arkusz "Free agent pool"

 

Z założenia to ma być ściągawka na IV turę ale tez może się przydać na sezon, żeby śledzić waiver wire i jak zaczną się kontuzje szukać zapchajdziury.

 

Wpisałem z automatu kilka nazwisk, ale proszę wszystkich o zerknięcie i uzupełnienie {chocby wpisanie FA, którzy grali w Waszych team w ubiegłym sezonie a jeszcze nikt ich nie zechciał. 

 

edit: tylko rzecz jasna proszę nie wpisywać tegorocznych ziomków ctórzy poszli undrafted ;)

 

2x N.Young

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dicky move, Marcusie Camby :P

 

No ogólnie to prawda, że ta rada to dużo spraw do załatwiania i pilnowania, a nie jakieś rządzenie i mądrzenie, bo pod tym kątem mamy pewnie 3/4 materiału omówione, zostają tylko jakieś detale do rozstrzygnięcia na przyszłość i kwestie typu "czy moge zlozyc oferte za X graczy jak mam w rosterze X-2 wolych slotow) etc etc. Dlatego bardzo dziwiły mnie te głosy, głównie LAFa i CM, że to jakaś rewolucja czy przejmowanie władzy w opisowej, hobbystycznej zabawie na forum e-nba.pl w Internecie :D 

 

W ogóle jestem bardzo zdziwiony, że tyle osób wcisnęło mnie na swoje listy. Chciałem/byłem pewny, że będę mógł tu w piątek napisać, że popierałem pomysł rady od początku i teraz co postanowi to mnie to lotto, bo ufam tej konstrukcji, a tu zonk. No i tu znów - dużo pracy i odpowiedzialności, a każdy myślę swój czas szanuje, ale z drugiej strony też wiem, że zapowiada się iż ten czas będę dalej miał i będe w stanie choćby i co dzień rano i wieczorem przysiąść do tego na spokojnie na godzinkę-dwie. Z tego powodu też byłoby głupio mi powiedzieć pas jeśli wiem, że faktycznie coś tam mogę zrobić dla dobra ogółu. No i przede wszystkim nie fair by było, gdybym optował za tym pomysłem, a teraz powiedział "dobra, nara, wybierajcie się i babrajcie się sami" :D Heloł :D 

 

Z tego powodu dziwi mnie trochę decyzja Marcusa, który tak usilnie o radę zabiegał. No, ale zakładam że to jakieś zmiany w terminarzu i ograniczony czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zbliża się 4.tura, to kilka pytań ode mnie:

 

1) do kiedy trzeba się zadeklarować odnośnie Team Option dla klasy draftu 2014 i 2015? Rozumiem, że chodzi o opcję na sezon 2018-19, czyli jak nie podejmę opcji, to TO na 2019-20 już nie istnieje, a kasa nie widnieje w dead money, tak?

 

2) do kiedy trzeba zadeklarować się co do tegorocznych 2nd rounderów - najlepiej, jak najszybciej czy mogę poczekać na FA i np. w przypadku, gdy w 4.turze wygram głosowania dla kilku graczy, to mogę tego 2nd roundera "przerzucić" do 2waya?

 

3) kiedy opcja i głosowanie odnośnie extensions?

 

4) jak to wygląda teraz z wymianami - można robić trade graczy, którzy nie podpisywali nowych kontraktów w to lato, a Ci, którzy podpisywali już nie? Z nowopodpisanymi można robić trade, który liczy się od 1/3 sezonu u nas?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Choć gra trochę straciła tempo, to myślę, że rada sprawi, że nie będzie opóźnień i liczę na ciekawą 4,turę i sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zbliża się 4.tura, to kilka pytań ode mnie:

 

1) do kiedy trzeba się zadeklarować odnośnie Team Option dla klasy draftu 2014 i 2015? Rozumiem, że chodzi o opcję na sezon 2018-19, czyli jak nie podejmę opcji, to TO na 2019-20 już nie istnieje, a kasa nie widnieje w dead money, tak?

 

2) do kiedy trzeba zadeklarować się co do tegorocznych 2nd rounderów - najlepiej, jak najszybciej czy mogę poczekać na FA i np. w przypadku, gdy w 4.turze wygram głosowania dla kilku graczy, to mogę tego 2nd roundera "przerzucić" do 2waya?

 

3) kiedy opcja i głosowanie odnośnie extensions?

 

4) jak to wygląda teraz z wymianami - można robić trade graczy, którzy nie podpisywali nowych kontraktów w to lato, a Ci, którzy podpisywali już nie? Z nowopodpisanymi można robić trade, który liczy się od 1/3 sezonu u nas?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Choć gra trochę straciła tempo, to myślę, że rada sprawi, że nie będzie opóźnień i liczę na ciekawą 4,turę i sezon ;)

Odnośnie TO Hurd założył temat. Ostateczny termin to 30.09 tak jak mówi NBA.

Jeśli nie podejmiesz opcji na sezon 18/19 to automatycznie 19/20 też znika. No i tu mówię, bo trochę dwuznacznie napisałeś. Niepodjeta opcja nie trafia do deadmoney.

 

Tu nie wiem. Nie miałem picku więc nie śledziłem dat. Natomiast jeśli masz PRAWA do zawodnika, którego jeszcze nie podjąłeś no to one nie liczą się jako zajęte miejsce w rosterze.

 

Planuję zrobić temat odnośnie extensions w sensie kto, kogo, na jakich warunkach może podpisać żeby mechanizm był jasny dla każdego. Kiedy? Od środy będę miał trochę luzu więcej więc pewnie do końca tygodnia się pojawi takie małe FAQ. Natomiast sama kwestia przeprowadzenia tego u nas to A) jeśli chodzi o sensowny sposób wdrożenia to musimy się nad tym pochylić żeby nie przeoczyć jakiejś głupoty. B) jeśli chodzi o termin to będą pierwsze dwa tygodnie października. Jeszcze nie rozmawialiśmy w jakim dokładnie układzieht, chłopakom chyba lepiej wychodzi to szacowanie czasu więc nie mówię nic poza tym, że bedsie to październik prawdopodobnie.

 

 

podpisanymi nie można do połowy sezonu Jeśli byliRFA wyrównani to są nietykalni przez rok.

Co do drugiej części pytania mam swoje zdanie klarowne, ale to trzeba się z resztą skonsultować. Także soon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zbliża się 4.tura, to kilka pytań ode mnie:

 

1) do kiedy trzeba się zadeklarować odnośnie Team Option dla klasy draftu 2014 i 2015? Rozumiem, że chodzi o opcję na sezon 2018-19, czyli jak nie podejmę opcji, to TO na 2019-20 już nie istnieje, a kasa nie widnieje w dead money, tak?

 

2) do kiedy trzeba zadeklarować się co do tegorocznych 2nd rounderów - najlepiej, jak najszybciej czy mogę poczekać na FA i np. w przypadku, gdy w 4.turze wygram głosowania dla kilku graczy, to mogę tego 2nd roundera "przerzucić" do 2waya?

 

3) kiedy opcja i głosowanie odnośnie extensions?

 

4) jak to wygląda teraz z wymianami - można robić trade graczy, którzy nie podpisywali nowych kontraktów w to lato, a Ci, którzy podpisywali już nie? Z nowopodpisanymi można robić trade, który liczy się od 1/3 sezonu u nas?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :smile:

 

Choć gra trochę straciła tempo, to myślę, że rada sprawi, że nie będzie opóźnień i liczę na ciekawą 4,turę i sezon ;)

 

1. Wszystko masz w osobnym temacie napisane - deadline do 31.10. A co drugiego pytania - rezygnacja z opcji nigdy nie tworzy dead money - martwe salary jest tylko jak waivnesz gracza na gwarantowanym kontrakcie.

 

2. Do startu sezonu, można też poczekać na FA i w zależności od wyników dać drugorundowca do two waya. Ale tak na marginesie widać, że obecny system popdpisywania 2nd rounderów i roster spotów na offseason jest trochę koślawy i się chyba do konca nie sprawdza - w przyszłym sezonie chyba trzeba będzie to zmodyfkować...

 

3. Extensions będzie osobny temat jak zakończymy FA - jakoś początek października

 

4. Trade gracza podpisanego w lato najwczesniej 15 grudnia albo 15 stycznia - żadnych zawiesoznych future trejdów nie róbmy bo z tego powodu jest tylko burdel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat 2nd rounderów powinien być dla rady priorytetem.

 

Poruszałem temat kilkakrotnie, a kwestie te nigdy nie zostały dopracowane, a problem już istnieje i cały czas, z każdą turą się pogłębia. Liczę, że szacowne grono się tym zajmie.

 

W tym offseason i tak już nic nie możemy zmienić - tak więc spokojnie, problem jest zauważony i na pewno jakieś propozycje zmian będą, ale to i tak zadziała dopiero od lipca kolejnego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa o to Ci chodzi - no przecież to już było wałkowane x razy, regułą jest raczej minimum, jak chcesz możesz dać więcej, ale żadnych korzyści z tego nie ma

 

kluczowe jest tylko rozróźnienie czy podpisujesz za cap space albo MLE czy za minimum exceptions bo wtedy możesz dać albo 3-4 lata albo tylko 2.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.