Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Szulim napisał(a):

prosze cię :) 

gdzie middleton, lopez, KCP, clax, harris to zdecydowanie lepiej niż beal, zubac i scoot 

 

To ja cię proszę :)

Topowy prospekt gorszym partnerem niż KCP?

Czytałem tu, że Wemby jest magnesem dla CP3. Scoot - wiadomo, że nie poziom talentu, jakim jest Francuz- ale ciągle jest topowym prospektem. W mojej opinii, jest lepszym wabikiem na potencjalne gwiazdy niż roles past prime. A ten wpis uważam za co najmniej komiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał(a):

Nope, deal nie przeszedł weryfikacji, więc nie ma czego klepać. 

Tylko przypomnę regulamin:

2.8: W przypadku rezygnacji któregoś z GMów pomiędzy okresami legalizacji wymian, wszystkie wymiany z jego udziałem zostają anulowane, a następca (trwały bądź tymczasowy) nie jest objętymi żadnymi zobowiązaniami poprzednika w tej materii.

Co do drugiego akapitu, to nie wiem jak mam nawet to komentować, ale nie ja wymyślałem CBA ;)

Aha czyli chcesz po prostu na siłę uwaluc deal:) Tak myślałem. Ale capholdy nie liczą się do przekraczania appron, więc burza z niczego. Dopiero podpisana umowa się tu liczy. To nie salary cap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szulim napisał(a):

A i @Pablo81 żeby była jasność - w innej sytuacji Heat pewnie burzyłbym się tak samo

ale jak spojrzysz na to z boku i trochę szerzej - to zrobił bym to samo - pchał KD za assety i budował wokół Luki nową jakość 

W mojej opinii była opcja zejścia z Beala i bez brania Midsa zostawienie KD. W takiej sytuacji nie zajaknalbym sie o TR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał(a):

Aha czyli po prostu chcesz uwalić deal:) tak myślałem.

Nie zrzucaj na mnie winy za własne niedopatrzenia, sam jesteś winien tego, że nie policzyłeś tego jak należy. Mogłeś też poczekać z ogłoszeniem wymiany.

Teraz, january napisał(a):

Ale capholdy nie liczą się do przekraczania appron, więc burza z niczego. Dopiero podpisana umowa się tu liczy. To nie salary cap.

Cap holdy liczą się do salary. Ty po trejdzie Duranta masz HARD CAP i w żadnym wypadku nie możesz go przekroczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo81 raczej ciężko porównać Scoota to Wembego to raz

dwa CP3 w rl idzie sobie do SAS na końcową emeryturę, a u nas KD idzie po pierścień - to też chyba jest różnica? Czy nie?

Inna sprawa jest taka, że wciąż mam wrażenie że umyka wielu osobom co się wydarzyło w kontakcie nadchodzącego FA

Heat mają szansę na wzmocnienia i to sensowne, a nie fillery za minima - o to jeszcze część musiała by iść za rookie minima bo normalne vet by się nie zmieściły.

 

4 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

W mojej opinii była opcja zejścia z Beala i bez brania Midsa zostawienie KD. W takiej sytuacji nie zajaknalbym sie o TR :)

możliwe - ale no to już większa rozkmina co do poprzedniego deala - tutaj już pytania do zarządu czy nie można było rozegrać inaczej i mieć wtedy zapas z KD

W sytuacji z wczoraj - ruch pod elastyczność jak najbardziej zrozumiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał(a):

Cap holdy liczą się do salary. Ty po trejdzie Duranta masz HARD CAP i w żadnym wypadku nie możesz go przekroczyć.

No, dopóki nie podpiszę LJ na max umowie to go  nie przekraczam i można zamknąć temat, deal normalnie przeszedł, capholdy nie liczą się pod hardcap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szulim napisał(a):

@Pablo81 raczej ciężko porównać Scoota to Wembego to raz

dwa CP3 w rl idzie sobie do SAS na końcową emeryturę, a u nas KD idzie po pierścień - to też chyba jest różnica? Czy nie?

Inna sprawa jest taka, że wciąż mam wrażenie że umyka wielu osobom co się wydarzyło w kontakcie nadchodzącego FA

Heat mają szansę na wzmocnienia i to sensowne, a nie fillery za minima - o to jeszcze część musiała by iść za rookie minima bo normalne vet by się nie zmieściły.

 

możliwe - ale no to już większa rozkmina co do poprzedniego deala - tutaj już pytania do zarządu czy nie można było rozegrać inaczej i mieć wtedy zapas z KD

W sytuacji z wczoraj - ruch pod elastyczność jak najbardziej zrozumiały

Ale ja się z Tobą zgadzam, że finansowo ruch się broni. Pytanie, czy patrzymy na realia NBA (liga graczy)?

Już pisałem wcześniej, że jeżeli będą wzmocnienia, to Luka będzie happy i dlatego jak najbardziej można poczekać. Z tym, że z retoryki GMa wynika, że wzmocnienia są zbędne.

Jeszcze raz przypomnę moja wymianę z NYK. Ich sytuacja finansowa też była niewesoła, dostali za Kawhi Mobleya, a mimo tego podniósł się szum o TR Davisa.

Też nie wiem, co myslisz, jako radny o fakcie, że w multiway brały udział dwie organizacje prowadzone przez jednego GMa?

22 minuty temu, karpik napisał(a):

Nie zrzucaj na mnie winy za własne niedopatrzenia, sam jesteś winien tego, że nie policzyłeś tego jak należy. Mogłeś też poczekać z ogłoszeniem wymiany.

Cap holdy liczą się do salary. Ty po trejdzie Duranta masz HARD CAP i w żadnym wypadku nie możesz go przekroczyć.

CBA to jedno, ale jak rada ocenia legalność wymiany pod kątem stron biorących w niej udział (dwa teamy prowadzone przez jedną osobę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo81 to pytanie do Radnych nie do mnie ;) 

ja w już tam nie jestem od roku ;) 

I ok, rozumiem szum o TR ale za wcześnie jak dla mnie żeby od razu to rzucać na stół 

tak samo jak niezrozumiałe jest próbne anulowanie kontraktu extension dla Brooka

Z wypowiedzi Reika wynika że właśnie ma zamiar wykorzystać kasę i assety do dodania jakościowych dodatków więc dajmy temu szansę i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szulim napisał(a):

W sytuacji z wczoraj - ruch pod elastyczność jak najbardziej zrozumiały

Tak swoją drogą to w jakim świecie wymienia się gracza o takim statusie pod elastyczność? I to tak szybko? Choć mnie się wymienienie KD nie podoba (tym bardziej, że dostali go na FA, a mógł iść np. do Ronniego wtedy) to jeśli już, to trzeba jakiś gruby ruch zrobić, żeby zadowolić Luke. 

Cykl życia Luki w beGM:

prime Middleton -> KD -> past prime Middleton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 akurat dobry przykład z aktualnego FA RL NBA - choć może nie z wymianą

ale Clips odpuścili wymianę z GSW za PG, gdzie mieli dostać Wiggo, Kuminge, CP3, 1sty - właśnie ze względu na przyszłą elastyczność finansową 

Inna sprawa jest też taka, że nasze finanse i formy HardCapu są bardziej dotkliwe niż w RL NBA, no ale to już realia gry do której trzeba się dopasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szulim napisał(a):

Braveheart22 akurat dobry przykład z aktualnego FA RL NBA - choć może nie z wymianą

ale Clips odpuścili wymianę z GSW za PG, gdzie mieli dostać Wiggo, Kuminge, CP3, 1sty - właśnie ze względu na przyszłą elastyczność finansową 

Co to jest za porównanie w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pablo81 napisał(a):

CBA to jedno, ale jak rada ocenia legalność wymiany pod kątem stron biorących w niej udział (dwa teamy prowadzone przez jedną osobę)?

Z CBA działa. Capholdy nie mają nic do appronów i hardcapow. Dopiero umowy mają.

2 osobne wymiany złączone w 1 to były, już to 2 razy pisałem.

Przed startem FA niech Rada podejmie ostateczne decyzje, bo chcę wiedzieć na czym stoję. Jeśli deal z Miami zostanie z dupy uwalony to trudno, dostosuję się bez problemu do dakszej gry bez swojej zachcianki z grą tercetu Curry-Durant-LJ razem, to nie ja będę tak naprawdę poszkodowanym tylko Heat.

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szulim napisał(a):

@Braveheart22 akurat dobry przykład z aktualnego FA RL NBA - choć może nie z wymianą

ale Clips odpuścili wymianę z GSW za PG, gdzie mieli dostać Wiggo, Kuminge, CP3, 1sty - właśnie ze względu na przyszłą elastyczność finansową 

Inna sprawa jest też taka, że nasze finanse i formy HardCapu są bardziej dotkliwe niż w RL NBA, no ale to już realia gry do której trzeba się dopasować 

Zu by podpisał za 10/2 i po problemowemu było by. W końcu według beGM więcej nie jest wart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Braveheart22 napisał(a):

Co to jest za porównanie w ogóle :)

nie idealne, ale chodzi mi o to że patrząc na aktualne aprony i problemy z harcapem które dosięgną teraz i RL NBA - nie wykluczam że będą takie wymiany 

Ballmer nie miał problemu rzucać kasą na lewo i prawo, a jednak nagle został zablokowany - a mówimy tu o gościu który jest w topce najbogatszych ludzi - tylko kwestia elastyczności na przyszłość i możliwe budowanie składu zaczynają mieć coraz większe znaczenie

W każdym razie - ja daje szansę i jest ok z tym dealem - oczywiście będziemy patrzeć na dalsze ruchy Heat i powtórzę po raz kolejny - TR Luki jest opcją, ale jeszcze nie teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja dochodze do przekonania, ze ten transfer z heat to naprawde idiotyzm

Cytat

Luka Middleton Durant Bagley Harris Brown Jr Korkmaz Stevens

czyli 145 mln na 8 graczy na taki zespol bez centra, trzeba zapelnic 5 slotow mimimalnymi kontraktami, bo hardcap przypominam 160 mln.

do tego lopez 155. 

imo z 1runda ktora jest do oddania w 2031 roku tu mozna bylo easy jakos wypelnci ta rotacje i puscic w obieg harrisa/bagleya, zeby zrobic miejsce.

ten transfer to skandal i zabral heat realna szanse na gre o mistrzostwo. z corem middelton/doncic/durant/lopez nawet wypelniajac minimami  dla weterana byliby faworytem do finalu ze wschodu. a tak nie dosc, ze sami odjeli sobie szanse, to wzmocnili konkurenta :)

kupy sie to wszystko nie trzyma. oferta lakers to nie bylo oferta z kategorii "nie do odrzucenia". 

bardzo nieroztropne podejscie.

a tym bardziej pozałowania, ze gm mogl jednak zrobic to kolegialnie, a z totalnie niezrozumialych dla mnie przyczyn, tego nie zrobil. 

jako gm zabwił się w Boga begm - imo to jest przekroczenie uprawnienien "tymczasowego gm". nie na tym powinna polegac rola kogos takiego

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał(a):

Z CBA działa. Capholdy nie mają nic do appronów i hardcapow. Dopiero umowy mają.

2 osobne wymiany złączone w 1 to były, już to 2 razy pisałem.

Przed startem FA niech Rada podejmie ostateczne decyzje, bo chcę wiedzieć na czym stoję. Jeśli deal z Miami zostanie z dupy uwalony to trudno, dostosuję się bez problemu do dakszej gry bez swojej zachcianki z grą tercetu Curry-Durant-LJ razem, to nie ja będę tak naprawdę poszkodowanym tylko Heat.

To nie ma znaczenia czy są osobne deale czy nie, ja mam prawo sobie podejrzewac ze wasze negocjacje mogłyby wyglądać tak: dam ci duranta ale zrobmy jeszcze deal taki i taki tam do Warriors mi coś dorzucisz i mamy deal. Nie stawiam Wam tu oficjalnie zarzutu ze tak właśnie to wyglądało, ale można mieć takie mysli i podejrzenia ? Wg mnie można. Po prostu jest to wg mnie nie w porządku, zwłaszcza ze wrzuciliście to w jeden deal/tego samego dnia. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał(a):

To nie ma znaczenia czy są osobne deale czy nie, ja mam prawo sobie podejrzewac ze wasze negocjacje mogłyby wyglądać tak: dam ci duranta ale zrobmy jeszcze deal taki i taki tam do Warriors mi coś dorzucisz i mamy deal. Nie stawiam oficjalnie zarzutu ze tak właśnie to wyglądało, ale można mieć takie mysli? Wg mnie można. Po prostu jest to wg mnie nie halo, zwłaszcza ze wrzuciliście to w jeden deal/tego samego dnia. 

Dobrze, że nie stawiasz, bo byłoby to nieładne posadzenie. Deal 3way z GS i Hornets został klepnięty już dawno (jak na warunki begm) temu, nawet awatar LAFa nie był tu przypadkiem. Do Reikaia po Duranta odezwałem się dopiero po tym jak wystawił go na TB, czyli jakos 2 dni temu około. Że swojej strony musiałem te dwa deale połączyć by przeszło finansowo, ale nie widzę tu żadnego konfliktu interesów, bo to były zupełnie rozłączne negocjacje.

A w ogóle oburzonym przypomnę, że 36 letni Durant na spadającej umowie poszedł to za ekwiwalent 7-8 1sts. Rok temu 33letniego Butlera, po wybitnych PO, wraz z Hartensteinem (!) oddałem za 3x1st. I jakoś nikt mnie nie grillował, bo ludzie wiedzieli za ile u nas chodzą podstarzałe gwiazdy. A tu nagle odmienna narracja. Szkoda mi Reikaia, bo brzydko po nim tu jechaliście za bdb deal, tylko dlatego że Durant poszedł do mnie.

Ja naprawdę bez tej wymiany sobie poradzę jak coś, po prostu miałem kaprys z last dance takiego tercetu:)

Czyli rok temu byłem zły, bo naciągnąłem Clippers w ciężkiej sytuacji finansowej Lakers, by dali mi 3x1st za Butlera i Hartensteina, a teraz Reikai jest zły, bo w złej sytuacji finansowe oddał Duranta za 4x1st, KCP i Claxtona? No cmon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie nie zgodzić z @człowiek...morza , ta oferta nie była jakaś monstrualna. Tutaj jest monstrualna 

 

Nets receive:

Mikal Bridges

Cameron Johnson

Juan Pablo Vaulet

2023 first-round pick (from Phoenix)

2025 first-round pick (from Phoenix)

2027 first-round pick (from Phoenix)

2028 first-round pick swap (from Phoenix)

2028 second-round pick (from Milwaukee)

2029 first-round pick (from Phoenix

2029 second-round pick (from Milwaukee)


 

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał(a):

middelton/doncic/durant/lopez

Middleton ma duża wartość w PO , w realu jest trzecia opcja więc idealnie fituje. 
 

Durant co oczywiste > KCP i Nick co by nie pisać. 
 

A i za minimum można wyłowić fajnie tak jak Ja kiedyś wyłowiłem Jalena McD

 

No i dubluje się Nick z Brokiem. Dwóch starterów ze swoich zespołów gdzie na innych jest pustka to prosi się o trade. Brook nie może do końca T1 chyba a Nick tylko iść sam bez łączenia więc ograniczone pole manewru. 
 

Można było więcej za KD uzyskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.