Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

cały format FA jest do poprawy i uelastycznienia imho

 

problem z tą wymianą jest dlatego, że wcześniej nie było zgody na S and T i dumpy, a teraz trzeba robić dupę z twarzy

 

na przyszłość jak najmniej ograniczeń i jak największy flow informacji na rynku, a nie komunistyczne, sztuczne pomysły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January nie ogarnia tej kuwety, bo temat jest szeroki i on nie jest w stanie wszystkiego spisać. Co tydzień jest coś omawiane, potem przepada i temat wraca jak bumerang, zwykle wtedy jak problem już jest. Najlepszy przykład to sign and trade, gdzie January trzy razy napisał nie, a potem wyszła sprawa LBS-Sylvinho, no i teraz sprawa two-way contracts.

 

Ja staram się trzymać i pilnować zasad przez Niego określonych. I chyba kiepsko na tym wychodzę :)


cały format FA jest do poprawy i uelastycznienia imho

 

problem z tą wymianą jest dlatego, że wcześniej nie było zgody na S and T i dumpy, a teraz trzeba robić dupę z twarzy

 

na przyszłość jak najmniej ograniczeń i jak największy flow informacji na rynku, a nie komunistyczne, sztuczne pomysły 

 

Czyli co proponujesz?

 

Zgoda na sign and trade już jest, ale od przyszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały format FA jest do poprawy i uelastycznienia imho

 

problem z tą wymianą jest dlatego, że wcześniej nie było zgody na S and T i dumpy, a teraz trzeba robić dupę z twarzy

 

na przyszłość jak najmniej ograniczeń i jak największy flow informacji na rynku, a nie komunistyczne, sztuczne pomysły 

 

No tak, ale tak było uzgodnione jak zauważyłeś. Brak snt, brak dumpów.

Więc chronologia jest taka, że CM wchodzi w FA z 1 wolnym miejscem, nie pisze, że jak kogoś podpisze to zwalnia (co January podał jako wymóg gdy Tecu pytał, inna sprawa że znów na niego spada brak zapisania tego) więc ma prawo podpisać 1 osobę, a potem dopiero wchodzi trade z Sotą gdzie sobie 1 osobę z teamu zwalnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie chodzi mi o to, że "z duchem gry" wszyscy chcą na ten deal zezwolić, ale jak widać z przepisami się średnio zgadza w tej chwili

 

dlatego zastanawiam się, czy totalnie nie zreorganizować free agency za rok, żeby było dużo luźniejszym formatem - nawet bym zniósł te tury i umożliwił dogrywki, brak ograniczeń jeśli chodzi o roster spoty [limit 20]

 

nie wiem tak głośno myślę, czy system nie powinien być luźniejszy, choć może jeszcze bardziej skomplikowany z tego powodu i trudny do ogrnięcia ale bardziej realistyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie chodzi mi o to, że "z duchem gry" wszyscy chcą na ten deal zezwolić, ale jak widać z przepisami się średnio zgadza w tej chwili

 

dlatego zastanawiam się, czy totalnie nie zreorganizować free agency za rok, żeby było dużo luźniejszym formatem - nawet bym zniósł te tury i umożliwił dogrywki, brak ograniczeń jeśli chodzi o roster spoty [limit 20]

 

nie wiem tak głośno myślę, czy system nie powinien być luźniejszy, choć może jeszcze bardziej skomplikowany z tego powodu i trudny do ogrnięcia ale bardziej realistyczny 

 

Hurd, mam wrażenie, że jednak omija Cię to, gdzie leży problem tak naprawdę.

Nie w dealu tylko w tym, że CM może podpisać tylko 1 osobę z FA, bo takie wytyczne dostał Tecu więc nie powinny one być inne dla CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie chodzi mi o to, że "z duchem gry" wszyscy chcą na ten deal zezwolić, ale jak widać z przepisami się średnio zgadza w tej chwili

 

bo człowiek morza to jest spoko gościu, każdy go lubi. Karpiowi też byliśmy gotowi dać tego Allena i Kobiego, Tak samo tutaj mówię, niech ich Człowiek morza sobie podpisze obu w IV turze, by chociaż udawać, że ten regulamin ma rację bytu.

 

A TuPalnik już ma tak obsraną nogawkę, że zgodzi się na wszystko, bo boi się, że ktoś zaraz odejdzie z gry :)

 

Tak, można zrobić reorganizację FA, ale tego przyszłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgadzam się z tym - przyznaję, że mi się nie chciało tego wszystkiego czytać i ogólnie nudzi mnie i męczy ta tura głosowania ;)

 

a moje uwagi to takie bardziej natury ogólnej na przyszłość - w FA potrzebne są reformy, jak coś wymyślę ciekawego i sensownego to się podzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgadzam się z tym - przyznaję, że mi się nie chciało tego wszystkiego czytać i ogólnie nudzi mnie i męczy ta tura głosowania ;)

 

a moje uwagi to takie bardziej natury ogólnej na przyszłość - w FA potrzebne są reformy, jak coś wymyślę ciekawego i sensownego to się podzielę

 

Zostaw na jesień

 

Powaga, zapisz sobie w wordzie i wrzuć na jesieni jak się tu wszystko ogarnie, sezon zacznie i każdy będzie w miarę obecny na forum. ;)

Nie mam nic obsrane. Ty możesz mieć ryj obsrany. Ja moge nawet na to forum od jutra nie wchodzić i nie bede rozpaczał. Przypomne, że to mnie proszono co bym wrocił a nie odwrotnie.

 

Ej no, ale gdzie my jesteśmy? No Palnik, proszę Cię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurwiacie mnie czepianiem sie pierdół i nawet brakiem dażenia do rozwiazania problemu.

A ja pisze w pełni serio, mi przestaje zależeć, skoro wam nie zależy. Gra miała mieć flow, a wychodzi, że przepisy uber alles. Szkoda, że jak pisałem, że trzeba trzymac sie terminów to Camby(albo Timi?) miał inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tak było uzgodnione jak zauważyłeś. Brak snt, brak dumpów.

Więc chronologia jest taka, że CM wchodzi w FA z 1 wolnym miejscem, nie pisze, że jak kogoś podpisze to zwalnia (co January podał jako wymóg gdy Tecu pytał, inna sprawa że znów na niego spada brak zapisania tego) więc ma prawo podpisać 1 osobę, a potem dopiero wchodzi trade z Sotą gdzie sobie 1 osobę z teamu zwalnia. 

sorry jebło mi sie, mialem 13 miejsce zajetych jednak tak gwoli scislosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, popcorn juz mi sie skonczyl a tak daleko do Zabki..

 

Analogicznie z piwem, jak ktoś będzie się ruszał to ja dopisuję do popcornu dla Qcina piwo dla mnie :D 

sorry jebło mi sie, mialem 13 miejsce zajetych jednak tak gwoli scislosci

 

Jeśi miałeś 13 to ja nie widzę żadnego problemu w takim razie i mozesz sobie brać obu a potem robić trade.

 

Tylko wciąż jednak proszę na przyszłośc. Ustalmy, że piszemy o zwolnieniu kogoś w momencie ogłoszenia umowy. To naprawdę pozwoli uniknąc bałaganu.

A jak ktoś chce się pozbyć gracza to opóźnić o dzień lub dwa to ogłoszenie (ja tak zawsze proponowałem/mi proponowano np. żeby Regis mógł sobie znaleźć lepszy deal na któregoś centra zanim pójdzie w świat że maDMC) i najpierw zdealujcie. Nikomu to nie zaszkodzi przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurwiacie mnie czepianiem sie pierdół i nawet brakiem dażenia do rozwiazania problemu.

A ja pisze w pełni serio, mi przestaje zależeć, skoro wam nie zależy. Gra miała mieć flow, a wychodzi, że przepisy uber alles. Szkoda, że jak pisałem, że trzeba trzymac sie terminów to Camby(albo Timi?) miał inne zdanie.

 

Mi się wydaje, że rozmowa o problemach to najważniejszy czynnik dążący do ich rozwiązania :)

sorry jebło mi sie, mialem 13 miejsce zajetych jednak tak gwoli scislosci

 

A kogo zwolniłeś i kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że rozmowa o problemach to najważniejszy czynnik dążący do ich rozwiązania :smile:

 

A kogo zwolniłeś i kiedy?

 

Według mojego backupu z dnia 29.07 (robiłem po wywaleniu TH jakby ktoś chciał coś popsuć nam - zawsze robię) New York ma 13 graczy. Więc z FA dostanie Waitersa i Dotsona lub Dostsona i Bakera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rozmowa nigdzie nie prowadzi i dobrze o tym wiesz. Z reszta wyjebane w was, róbta z tym Wigginsem co chceta. Szkoda czasu, niepotrzebnie tu wracalem.

 

oj Palnik, ale tu nie chodzi o Wigginsa i tego nikt nie neguje, że CM moze go podpisać.

Denerwujesz się i obrażasz, kiedy my tylko dyskutujemy, a nawet omijasz główny cel debaty. 

 

Chodzi o to, że Tecu dostał informacje od Januarego, że powinien opisać w ofertach, że jak kogoś podpisuje to kogoś zwalnia.

CM tego nie zrobił więc gdyby miał 1 miejsce w rosterze to nie mogłby podpisać 2 graczy a zwolnić jakiegoś 3, bo byłoby to nie fair wobecc Teca.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kogo nie ma na liście rosteru? Crawforda?

 

 

Człowiek miał ciągle 13 graczy tak, jak mi się wydawało  od początku.

 

 

1 Austin Rivers 2 Tyler Johnson 3 Justise Winslow 4 Courtney Lee 5 Lance Thomas 6 Kristaps Porzingis 7 Guillermo Hernangomez 8 Dejounte Murray 9 Jerian Grant 10 Jamal Crawford 11 Lucas Nogueira 12 Jordan Bell 13 Cole Aldrich

 

To sum up:

 

Z FA Nowy York dostaje Waiters + Dotson lub Dotson + Baker. 2 graczy, bo miał 2 sloty przed FA.

Dealu z Wigginsem nikt nie neguje i może on zwolnić easily Crawforda.

 

Ja tylko proszę o ten zapis, żeby podawać informację o zwolnieniu wraz z ogłoszeniem dobitego targu. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.