Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

btw

 

"5.71 Trzecia tura FA W trzeciej turze można składać (maksymalnie 5 ofert) oferty o DOWOLNEJ (przekraczającej minimum zależne od stażu zawodnika w lidze) wartości, 

 

 

w jaki sposób Karpik złamał regulamin w świetle tego przepisu?

 

5.82 Two-way contracts (4 tura FA) W czwartej turze możemy również zacząć oferować two-ways contracts. Koszt takiej umowy to  0 % SC rocznie podpisanej na zasadzie 1+1 (TO) . Zawodnicy tacy mogą grać jedynie w jednym z trzech naszych okresów RS. Jeśli GM zdecyduje się, że chce danego zawodnika na dłuższy okres czasu, to musi dla niego zwolnić miejsce w 15ce rosteru, a umowa gracza przechodzi na 1+1 według minimum dla rookies. Po zakończeniu takiej umowy zawodnik zostaje RFA.

 

Śliski temat, jak wszyscy wiemy, bo Karpik też ma swoje rację.

 

Na jakich zasadach mogę zatrudnić Jalama Crawforda? Bo Tomek twierdzi, że to szrot player, a ja bym go chętnie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.82 Two-way contracts (4 tura FA) W czwartej turze możemy również zacząć oferować two-ways contracts. Koszt takiej umowy to  0 % SC rocznie podpisanej na zasadzie 1+1 (TO) . Zawodnicy tacy mogą grać jedynie w jednym z trzech naszych okresów RS. Jeśli GM zdecyduje się, że chce danego zawodnika na dłuższy okres czasu, to musi dla niego zwolnić miejsce w 15ce rosteru, a umowa gracza przechodzi na 1+1 według minimum dla rookies. Po zakończeniu takiej umowy zawodnik zostaje RFA.

 

Śliski temat, jak wszyscy wiemy, bo Karpik też ma swoje rację.

 

Na jakich zasadach mogę zatrudnić Jalama Crawforda? Bo Tomek twierdzi, że to szrot player, a ja bym go chętnie wziął.

Ale rozumiesz, że trzymając się literalnej wykładni Karpik ma rację? W podanym przeze mnie przepisie jest wspomniane o "dowolnej ofercie", co w żadnym stopniu nie wyklucza kontraktów two-way. Nie ma też ewentualnego dodatku "chyba, że inne przepisy regulaminu stanowią inaczej", choć i to tak naprawdę nie byłoby wystarczające w świetle treści przepisu 5.82 :tongue:

 

 

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiesz, że trzymając się literalnej wykładni Karpik ma rację? W podanym przeze mnie przepisie jest wspomniane o "dowolnej ofercie", co w żadnym stopniu nie wyklucza kontraktów two-way. Nie ma też ewentualnego dodatku "chyba, że inne przepisy regulaminu stanowią inaczej", choć i to tak naprawdę nie byłoby wystarczające w świetle treści przepisu 5.82 :tongue:

 

Wiem.

 

Ale każde spisane prawa mają luki i są ciągle wykorzystywane.

 

January spisał podstawy, które się wykluczają i tu jest problem. Takich sytuacji pewnie będzie więcej. Karpik miał tego dosyć i podziękował.

 

Na prawdę nie chcę tutaj wyjść na złego, bo staram się dbać o odrobinę porządku w tym jednym wielkim burdelu. Baker czy Dotson nie grzeją mnie mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinajmy sie o takie pierdoły. CM Jamaala czy kogośtam zwolni i serio ma to jakiekolwiek znaczenie dla was czy to bèdzie o 14 przy ogloszwniu wymiany czy o 22? W realnej nba terminy maja niebagatelne znaczenie bo mecze są praktycznie codziennie. U nas te pare godzin serio nie zrobi problemu. Chłopaki przez takie wasze podejście ludzie z gry odchodzą, a nie przez regulamin. Ludziom nie chce siè tu nerwów tracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

 

Ale każde spisane prawa mają luki i są ciągle wykorzystywane.

 

January spisał podstawy, które się wykluczają i tu jest problem. Takich sytuacji pewnie będzie więcej. 

No i ja się z tym w pełni zgadzam. I taką kolejną sytuacja, która budzi wątpliwości jest "sprawa Bakera", która przy okazji daje okazje na zmiane przepisu. Bo z racjonalnego punktu widzenia zabronienie mi podpisania Bakera jest c***owe i nie ma większego sensu. 

 

Tak po prawdzie ten trade w takim razie powinien być chyba anulowany, skoro przed jego dokonaniem nie miałem wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio qrwa chcecie się o takie rzeczy kłócić w środku sierpnia???

 

 

w razie ułomności regulaminu idziemy linią liberalną i jak najbardziej zgodną z CBA, a w real NBA nawet debile z Knicks by nie uzależniali trjedu po Wigginsa od podpisania Bakera czy zrzucenia Crawforda

 

no litości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio qrwa chcecie się o takie rzeczy kłócić w środku sierpnia???

 

 

w razie ułomności regulaminu idziemy linią liberalną i jak najbardziej zgodną z CBA, a w real NBA nawet debile z Knicks by nie uzależniali trjedu po Wigginsa od podpisania Bakera czy zrzucenia Crawforda

 

no litości

 

Tera to mi to lotto, bo shit happens.

 

ja chcę uniknać na przyszłość takich głupich sytuacji a najprostszym sposobem jest to, że jak masz 15 graczy i oddajesz 1 za 2 to od razu przy ogłaszaniu piszesz kogo zwalniasz, żeby nie było wątpliwości i żeby każdy mógł sobie przyswoić, że taki gracz jest waived.

 

Co w tym złego Hurd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio qrwa chcecie się o takie rzeczy kłócić w środku sierpnia???

 

Ja się nie kłócę. Moje działanie raczej traktuje jako próbę usprawnienia działania i ograniczenie konfliktów na przyszłość :)

 

 

 

 

ja chcę uniknać na przyszłość takich głupich sytuacji a najprostszym sposobem jest to, że jak masz 15 graczy i oddajesz 1 za 2 to od razu przy ogłaszaniu piszesz kogo zwalniasz, żeby nie było wątpliwości i żeby każdy mógł sobie przyswoić, że taki gracz jest waived.

 

Co w tym złego Hurd?

 

Czyli analujemy mój trade, bo nie dokonałem jednocześnie zwolnienia tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się z tym w pełni zgadzam. I taką kolejną sytuacja, która budzi wątpliwości jest "sprawa Bakera", która przy okazji daje okazje na zmiane przepisu. Bo z racjonalnego punktu widzenia zabronienie mi podpisania Bakera jest c***owe i nie ma większego sensu. 

 

Tak po prawdzie ten trade w takim razie powinien być chyba anulowany, skoro przed jego dokonaniem nie miałem wolnego miejsca.

 

trade jest kwestią drugorzedną, coś jak przepis z niehandlowaniem rookie przez miesiąc. To tylko odłożenie czegoś w czasie. Ja w ogóle kwestii trade nie poruszam

 

Free Agency to jednak inna para kaloszy. Tecu pytał czy w razie czego, jak wygra większość graczy to będzie mógł zwolnić po fakcie. January napisał, że nie, bo taki jest regulamin. Mija tydzień, u Ciebie taka sytuacja zachodzi i następuje chęć zmiany regulaminu na gorąco.

 

Właśnie z tego bierze się burdel, bo regulamin jest ruchomy. Część się stara trzymać zasad, a część potrafi stworzyć narracje, by go zmieniać w trakcie. Tak jest ciągle.

 

Zresztą, gdzie my się kłócimy? Normalnie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie kłócę. Moje działanie raczej traktuje jako próbę usprawnienia działania i ograniczenie konfliktów na przyszłość :smile:

 

 

Czyli analujemy mój trade, bo nie dokonałem jednocześnie zwolnienia tak? 

 

 

O tym to decyduje tylko January. Jak napisałem wyżej, mi to lotto

 

Chcę tylko, jak Ty, uregulować to na przyszłość. 

 

Z tego co widzę w kopii excela sprzed 3 tury to miałeś 13 slotów więc według mnie możesz zatrudnić obu graczy, a wręcz jesteś do tego zobligowany. My bad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trade jest kwestią drugorzedną, coś jak przepis z niehandlowaniem rookie przez miesiąc. To tylko odłożenie czegoś w czasie. Ja w ogóle kwestii trade nie poruszam

 

Free Agency to jednak inna para kaloszy.

No i właśnie tym się różni moja sytuacja z sytuacją Tecu. Została dokonana niejako niezależnie od free agency, dlatego wymaga innego traktowania.

Z tego co widzę w kopii excela sprzed 3 tury to miałeś 13 slotów więc według mnie możesz zatrudnić obu graczy, a wręcz jesteś do tego zobligowany. My bad.

miałem 14 na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tym się różni moja sytuacja z sytuacją Tecu. Została dokonana niejako niezależnie od free agency, dlatego wymaga innego traktowania.

miałem 14 na 100 %

 

Jeśli miałeś 14 to nie widzę powodu, dlaczego miałbyś móc zatrudnić obu.

Tecu dostał odpowiedź, że ma napisać przy ofertach, że jak coś to kogoś zwalnia i nic tu się nie różni imho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś 14 to nie widzę powodu, dlaczego miałbyś móc zatrudnić obu.

Tecu dostał odpowiedź, że ma napisać przy ofertach, że jak coś to kogoś zwalnia i nic tu się nie różni imho. 

Różni się tym, że w free agency idzie w niewiadomą.

 

Ja podejmując decyzje o transferze jestem w pełni świadom jakie skutki nastąpią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tym się różni moja sytuacja z sytuacją Tecu. Została dokonana niejako niezależnie od free agency, dlatego wymaga innego traktowania.

miałem 14 na 100 %

 

Twoja sytuacja to mieszanka przypadku Tecu z sign nad trade, również JESZCZE niedozwolonym. Tak czy siak przyjmujemy, że twój trade zachodzi już po III turze.

 

Jamal Crawford na 100% przedwczoraj był w rosterze czyli w momencie, kiedy oferty były publikowane. Potem nie było wpisu, że Jamal Crawford został zwolniony przez Knicks. A nawet gdyby to jego zwolnienie też ma miejsce dopiero po III turze.

 

Mi to ryba, bo cholera mówimy o jakiś graczach z V szeregu, ale na Boga. Zróbmy jakiś regulamin i się go trzymajmy dłużej niż 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym, że w free agency idzie w niewiadomą.

 

Ja podejmując decyzje o transferze jestem w pełni świadom jakie skutki nastąpią. 

 

Say what?

Masz 14 slotów nie piszesz, że kogoś zwalniasz.

 

Dostajesz 1 gracza, masz 15 slotów.

 

Teraz sobie możesz zwolnić 1 żeby zrobić trade 1 za 2.

 

Takie odpowiedzi otrzymał Tecu i  nie widze powodu czemu masz być traktowany inaczej. Umowa jest umową, że po złożeniu ofert nie handlujemy, a one są wiążące. Inaczej można by uwalniać capspace. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


reasumując, dla mnie nie ma raczej sensu również przepis o tym, że musimy jeszcze przed FA pisać o tym jakiego gracza zwolnimy w przypadku podpisania innego. Może istniało jakieś fajne uzasadnienie, jeśli tak to może ktoś przytoczyć. 

A sytuacja z Bakerem jest dość groteskowa.

Oczywiście bede posłuszny wszelkim decyzjom :)  

 

No i daje już se siana :P

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja k**** jebie, January wyjasmil x godzin temu sprawe a wy to ciagniecie w nieskończonosć. Za chwile kolejni gracze przez takie żeczy odejda i gra sie posypie, bo kolejnych chetnych zwyczajnie nie znajdziemy.

 

Twierdzisz, że wyjaśnił, a 30 minut temu chciałeś, by Człowiek morza sobie ich podpisał :)

 

Przypomnę, że Karpik odszedł przez nieprecyzyjny regulamin.

 

A tak po za tym to odszedł ktoś od omawiania regulaminu? Jeśli tak to sam odejdę, co by Wam nie psuć zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Cambym.

 

Jeśli doprecyzowanie regulaminu miałoby prowadzić do czyjegoś odejścia to jest niepoważne.

 

Nie chcę wyjsć znów na hejtera, ale w tej sytuacji january sie nie spisał. W takich sytuacjach powinien wyraźnie napisać co się dzieje i DLACZEGO tak się dzieje, a nie dać jednozdaniowca. Bo najgorsza decyzja to decyzje niewytłumaczona. A przecież prosiłem żeby gdzieś w oficjalnej formie to uwzględnił na przyszłość żebyśmy nie musieli za 2 tygodnie znów przerabiać tego samego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.