Skocz do zawartości

Seattle Jazz or Jazz Vegas


Maxec

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie "gruchło"

http://fox13now.com/2017/01/23/miller-family-to-make-significant-announcement-regarding-future-of-utah-jazz/

 

Z tego co przebija w mediach i forach by USA będzie to informacja o sprzedaży Jazz albo do Seattle (jakieś 75% prawdopodobieństwa) albo do Vegas. Z tym Seattle coś jest na rzeczy bo Silver już 3 miesiące temu bąkał coś o szybkim pojawieniu się ekipy NBA w stanie Waszyngton. Dla mnie, jako kibica Utah Jazz od 1988 r. to fatalne pogłoski i załamka zupelna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie "gruchło"

http://fox13now.com/2017/01/23/miller-family-to-make-significant-announcement-regarding-future-of-utah-jazz/

 

Z tego co przebija w mediach i forach by USA będzie to informacja o sprzedaży Jazz albo do Seattle (jakieś 75% prawdopodobieństwa) albo do Vegas. Z tym Seattle coś jest na rzeczy bo Silver już 3 miesiące temu bąkał coś o szybkim pojawieniu się ekipy NBA w stanie Waszyngton. Dla mnie, jako kibica Utah Jazz od 1988 r. to fatalne pogłoski i załamka zupelna

A jody genessy właśnie pisze o mniejszościowym tylko udziałowcu. zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego parcia na "klub w Seattle".

Sonics zbudowali ogromną rzeszę fanów na całym, wielkim świecie. Ludzie zajmujący się marketingiem, czy PR'em na pewno odpowiednio zbadali rynek i jeżeli takowa drużyna miałaby powstać to na 100% im się to opłaci i to ze sporą nadwyżką.

 

Poza tym to gołym okiem widać. Uderzą w starsze pokolenie (ludzi którzy pamiętają czasy świetności Sonics), a nie w erę Kury i LBJ'a.

 

Czy mi się to podoba? Na pewno nie kosztem SLC.

 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonics zbudowali ogromną rzeszę fanów na całym, wielkim świecie. Ludzie zajmujący się marketingiem, czy PR'em na pewno odpowiednio zbadali rynek i jeżeli takowa drużyna miałaby powstać to na 100% im się to opłaci i to ze sporą nadwyżką.

 

Poza tym to gołym okiem widać. Uderzą w starsze pokolenie (ludzi którzy pamiętają czasy świetności Sonics), a nie w erę Kury i LBJ'a.

 

Czy mi się to podoba? Na pewno nie kosztem SLC.

Sorry, ale straszne bajki opowiadasz.

I dorabiasz jakieś pseudo fakty(rzesza fanów? Naprawdę?) by potwierdzic dlaczego pojawiają się głosy by przywrócić klub do Seattle. Tu chodzi o prosty sentyment za czasami młodości u dzisiejszych trzydziestolatkow którzy pamiętają młodzieńczy entuzjazm z przed lat. Kemp i Gary to jeden z bardziej rozpoznawalnych duetow z lat 90-tych.

 

Uderza w starsze pokolenie? W jaki sposób?

 

W sporcie chodzi o emocje, powrót Sonics niewątpliwie wygenerowal by emocje ale tylko na chwilę. Taki case nasza klasa fajnie powspominać stare czasy ze znajomymi z młodości, ale w dłuższej perspektywie nie ma o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś klub ma rzesze fanów to sie go nie przenosi do innego miasta. Proste? Przeniesienie Jazz do Seattle nie obudzi fanów Supersonics, a początkowe trudności nowego, 31 klubu, tylko zniechęcą wszystkich nowych fanów kosza do tego zespołu. Drużyna bez gwiazd, z odrzutami z innych druzyn powoli budująca swoją kadre... Przy natłoku drużyn, terminarza ogolnie jestem za utrzymaniem statusu quo, od biedy przenieść Kings do Las Vegas, tam i tak sie dobrze bawią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentyment sentymentem ale ty też pierdzielisz umniejszając znaczenie kibiców, nie oszukujmy się Seattle to zdecydowanie miasto z największym potencjałem marketingowym,nie mające zespołu w NBA(myślę że większym od Vegas). Sonic do tego, z tego co pamiętam, mieli jedną z najlepszych publiczności w lidze. Jestem pewny że podobnie jak NFL wróciło do LA tak NBA wróci do Seattle ale miejmy nadzieję że nie kosztem SLC. 

 

PS Vegas niech wystarczy że przejmują, niestety, moich ukochanych Raiders i będą mieć klub w NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, okazało się, że jak pisały wcześniej chłopaki, Jazz zostają w SLC tylko nastąpiła zmiana zarządzania klubem, również w aspekcie praw majątkowych i finansowych. Po prostu Gail Miller (BTW - kobita z jajami), wdowa po RIP LHMillerze, uznała, że zarządzać organizacją taką jak Jazz w sposób dotychczasowy, na zasadzie biznesu rodzinnego, się nie da. Stworzono zatem rodzaj trustu z radą dyrektorów, w której zasiada 6 z 30 pełnoletnich przedstawicieli rodziny Millerów. Trust od wczoraj jest właścicielem UTAH JAZZ. Całym biznesem steruje b. dyrektor generalny Jazz i adwokat Denis Haslam (taki "better call Saul" by SLC  :playful: ). Oznacza to, że zyski i koszty będą generowana przez i dla drużyny, a nie transferowane przez kieszenie Millerów z powrotem do ekipy.
 

Edytowane przez Maxec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.