Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Stary, ale tu wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie :P i zgodnie z NBA - chcesz mi powiedzieć ze mając taki zespół Jak w Wizards za rok ich właściciel by to rozpieprzyl ?;D przecież było wiadomo ze Durant rok nie zagra, wiec to było wkalkulowane :) 

To, ze Cię naciągali na te picki to jest osobna kwestia :) 

Ja jestem za restrykcjami, ale nie za takimi jak zostało to przedstawione, bo to sprowadzi te grę do absurdu i zupełnego odrzeczywistnienia- imo -15mln w trzylatce powinno być neutralne, bo inaczej to spierdolicie grę 😜 

To trzeba było Duranta odpuścić sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Stary, ale tu wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie :P i zgodnie z NBA - chcesz mi powiedzieć ze mając taki zespół Jak w Wizards za rok ich właściciel by to rozpieprzyl ?;D przecież było wiadomo ze Durant rok nie zagra, wiec to było wkalkulowane :) 

To, ze Cię naciągali na te picki to jest osobna kwestia :) 

Ja jestem za restrykcjami, ale nie za takimi jak zostało to przedstawione, bo to sprowadzi te grę do absurdu i zupełnego odrzeczywistnienia- imo -15mln w trzylatce powinno być neutralne, bo inaczej to spierdolicie grę 😜 

to chyba nie z przyłbicy Januarego unosi się zapach strachu...

czyżby w Ciechocinku nie nauczono liczyć i dwóch GMów ma problem z dopięciem budżetu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcusCamby napisał:

Co w tym śmiesznego?

sposob myslenia

14 minut temu, ignazz napisał:

Ta gra ma być dla 30 osób a nie dla 4 

przeciez jest dla 30

jedni radza sobie lepiej, drudzy gorzej. naturalne.

a system nba i tak ejst mocno przyjaznie nastawiony do tych slabszych (draft). i to jest super i mi sie podoba.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

sposob myslenia

przeciez jest dla 30

Śmieszy Ciebie mój sposób myślenia a sam chcesz aby zmiany przeforsowano rewolucyjne bo teraz ktoś napisze ze nie zrozumiał. Ja przez błąd w pierwszym roku gry ( co mnie bardziej tłumaczy niż wszystkuch mądrych po 3 latach funkcjonowania gry) musiałem zapłacić. Tego oczekuje od każdego. Naiwny jesteś w tym rozumowaniu ze nagle te najdroższe ekipy w utrzymaniu przeforsują zmuany na ich korzyść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Śmieszy Ciebie mój sposób myślenia a sam chcesz aby zmiany przeforsowano rewolucyjne bo teraz ktoś napisze ze nie zrozumiał. Ja przez błąd w pierwszym roku gry ( co mnie bardziej tłumaczy niż wszystkuch mądrych po 3 latach funkcjonowania gry) musiałem zapłacić. Tego oczekuje od każdego. Naiwny jesteś w tym rozumowaniu ze nagle te najdroższe ekipy w utrzymaniu przeforsują zmuany na ich korzyść. 

a gdzie ja niby cos forsuje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

to chyba nie z przyłbicy Januarego unosi się zapach strachu...

czyżby w Ciechocinku nie nauczono liczyć i dwóch GMów ma problem z dopięciem budżetu? :)

Nope, mi się wszystko spina, mówię tylko ze to durnota co chcecie forsować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

a gdzie ja niby cos forsuje? 

 

To pisz coś więcej niż xd. Bo wchodzisz właśnie w takie pouczające tony bez konkretów z drugiej strony. Zamysł kagańca finansowego myśle ze fajnie działa. Jesteśmy jedynie w przededniu fajnej sytuacji co się stanie gdy ktoś przeszarzuje z kasa. Czekam z niecierpliwością bo może to te kary nie aż takie dotkliwe będą jak 2 z 30 ekip kogoś tam sprzedadzą i to jeszcze za przyzwoita cenę bo wybiorą z dużej ilosci ofert. 

Sam wielokrotnie pytałem Tomka czy Karpika czy Jaśka o to i o tamto. 

Szybko mnie naprostowało po prostu. 

Gry się uczymy i jeżeli zmiany maja być rewolucyjne to dopiero jak się przekonamy w praktyce jak to działa a nue dlatego ze Qcin piszesz ze to bez sensu. 

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

Nope, mi się wszystko spina, mówię tylko ze to durnota co chcecie forsować :)

Nikt nic nie forsuje. To wy forsujecie zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

To pisz coś więcej niż xd. Bo wchodzisz właśnie w takie pouczające tony bez konkretów z drugiej strony. Zamysł kagańca finansowego myśle ze fajnie działa. Jesteśmy jedynie w przededniu fajnej sytuacji co się stanie gdy ktoś przeszarzuje z kasa. Czekam z niecierpliwością bo może to te kary nie aż takie dotkliwe będą jak 2 z 30 ekip kogoś tam sprzedadzą i to jeszcze za przyzwoita cenę bo wybiorą z dużej ilosci ofert. 

masz cytat powyżej.

Jedyne co mi leży na sercu, to drużyny, które literalnie (czyli prawidłowo w tym przypadku) interpretowały przepis, i z tego tytułu niesprawiedliwie mogą ponosić teraz konsekwencje. 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, człowiek...morza napisał:

na czym w takim razie polega reset?

bo ja to rozumiem ogolnie tak, że mamy te okresy 3-letnie czyli dajmy na to 17/18+18/19+19/20, i kolejny to 18/19+19/20+20/21

i dajmy na to, jeśli, po tym drugim okresie będę na "+" bądź maks. -10 %SC, to mogę zastosować reset i moj następny okres rozliczeniowy to 21/22+22/23+23/24

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wypisuje się z tej dyskusji. Rozwiązanie jest tak bez sensu i tak zagmatwane że chyba trudniej sìę nie da.

Postuluję nie mniej przy okazji tu zwiększenie liczby zespołów które zarobią 110% SC z 17-20 do 17-22. Taka Atlanta, czy Thunder walczą ostro a mogą zostać z c***em w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem o co jest halo. Na przykładzie Sixers podam bo mam ich 1 z brzegu w arkuszu. 3 maksymalne kontrakty + 4 kontrakty pow 10mln? Przecież to utopia jest. W rl NBA nie kojarzę takiej sytuacji. I choć póki co finanse mają ok to po tym sezonie może ich to zaboleć.

Zrozumiałem od początku o co chodzi w tym rozliczeniu a utwierdziło mnie w tym to co january napisał mi na pw. Potraficie o byle gówno ciągnąć dyskusje na kilka stron a w tak ważnej kwestii nie dopytaliście czy dobrze zrozumieliście ten zapis?

A pisanie że ktoś będzie oczekiwał dopłaty 1st rd pickami za wzięcie przykładowego Duranta? Za takie oferty to dawałbym -1 tak jak jest w przypadku braku opisów. Szanujmy się, jesteśmy przecież poważnymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Qcin_69 napisał:

Stary, ale tu wszystko trzeba rozpatrywać indywidualnie :P i zgodnie z NBA - chcesz mi powiedzieć ze mając taki zespół Jak w Wizards za rok ich właściciel by to rozpieprzyl ?;D przecież było wiadomo ze Durant rok nie zagra, wiec to było wkalkulowane :) 

To, ze Cię naciągali na te picki to jest osobna kwestia :) 

Ja jestem za restrykcjami, ale nie za takimi jak zostało to przedstawione, bo to sprowadzi te grę do absurdu i zupełnego odrzeczywistnienia- imo -15mln w trzylatce powinno być neutralne, bo inaczej to spierdolicie grę 😜 

Qcin,

Miami w realu jak tworzyło Wielka Trójkę z LeBronem, Wadem i Boshem, to dopłacało chyba Oklahomie 1st pickiem (Bledsoe) za przejęcie jednorocznego kontraktu Dequana Cooka, a Mika Beasleya wysłało za 2 2nd picki do Minnesoty, zeby mieć na nich kasę. Ostatni pick za LeBrona poszedł do Cavs jak juz tam grał LeBron walcząc z Irvingiem i Lovem o mistrzostwo. 

To jest coś za coś. U nas składy są nierealne - w Knicks Irving jest 3 opcją co jest absurdalne, a u Ciebie Lillard gra obok Bookera, a masz jeszcze Tatuma, i nie gra Winslow - nawiasem mówiąc atakowanie tu Twojej 4/5 opcji Druumonda jest idiotyczne.. bo on pewnie i tak u Ciebie dostanie nie więcej niż 6 rzutów, jak zakładamy, że u nas też gramy po 4 kwarty po 12 minut w meczu :) 

My mamy nadal często nierealne składy.. u nas jednym teamom trzeba ucinać średnie, a innym zawyrzać, bo oni nie mają nawet czasami normalnej rotacji licząc nawet z kasztanami.. 

Dla mnie ogólnie regulamin był jasny - nie licząc detali - od początku jak przeczytałem. Jaki bank da Tobie taki kredyt, że 3 lata hulaj dusza - piekła nie ma, a później zerujemy i od nowa? 😜

January wielokrotnie ostrzegał przed 3-letnimi rozliczeniami na forum. Pisałem juz Tobie chociażby o Lillardzie - przecież Ashigaru nie oddawał go Tobie dlatego, że masz piękne oczy ;) 

Przecież kilku GMów miało świetną zabawę, jak Ignaś wyliczał ile mu się udało zejść z salary. Była tez gdzieś dyskusja, gdzie wypytywał o ile musi jeszcze zejść  w finansach. 

W sumie tak teraz myślę, że rynek FA może być ciekawszy w to lato bardziej, niż sądziliśmy.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Ja generalnie wypisuje się z tej dyskusji. Rozwiązanie jest tak bez sensu i tak zagmatwane że chyba trudniej sìę nie da.

 

Znalazłem taki post Camby'ego z 2017 roku i teraz jestem w kropce:)

Cytat

 

System działa trochę jak ranking klubowy/grajowy UEFA, ostatni rok zawsze odpada. Niezależnie czy jest to +30 czy -27, ale jest jeden warunek. Ciąg 3 lat musi być na 0 lub wyżej. Znaczy możesz być niżej, ale wiąże się to z konsekwencjami ( które chyba nie zostały dograne ).

Przykładowo:

Sezon 1: +7

Sezon 2: -2

Sezon 3: -4

Sezon 4: -5

Sezony 1-3 zamykacie na +1, więc wasz właściciel jest zadowolony, przynajmniej w stopniu umiarkowanym.

Problem teoretycznie pojawia się na sezony 2-4, gdzie klub ma bilans 3-letni -11, bo te +7 Wam odpadło.

Ale nie musi wcale tak być. Po każdym sezonie macie prawo resetu i wyzerowania bilansu. Po 3 sezonie GM mając taką sytuacje powinien wykorzystać opcje reset. Nie zostaje mu co prawda to +1, ale wtedy ten sezon 4 z -5 jest początkiem nowego ciągu.

Czemu to podkreślam.

By nie było zgrzytu, że ktoś sezon 1, sezon 2 i sezon na 3 jako wartości zerowe. Nie, one w ogóle odpadają ( chociaż dobrze, byłoby to doprecyzować w regulaminie lub ewentualnie wyprowadzić mnie z błędnego toku myślenia )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Co wyjaśnić?

No bo w tym co wtedy napisałeś wynika, że ten pierwszy sezon jest początkiem nowego ciągu ( to Twoje pogrubienie, a nie moje), co by oznaczało, że też to interpretowałeś tak, że po wciśnięciu resetu, rozliczenie będzie dopiero za 3 lata ( piszesz też później, że poprzednie sezony nie liczą się ,jako zero, tylko odpadają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

No bo w tym co wtedy napisałeś wynika, że ten pierwszy sezon jest początkiem nowego ciągu ( to Twoje pogrubienie, a nie moje), co by oznaczało, że też to interpretowałeś tak, że po wciśnięciu resetu, rozliczenie będzie dopiero za 3 lata ( piszesz też później, że poprzednie sezony nie liczą się ,jako zero, tylko odpadają)

Ano tak interpretowałem jeszcze do wczorajszego postu Jaśka. I jak sam widzisz miałem wtedy wątpliwości, których Jasiek nie prostował. Ogólnie ja widziałem ten projekt trochę inaczej niż January.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ano tak interpretowałem jeszcze do wczorajszego postu Jaśka. I jak sam widzisz miałem wtedy wątpliwości, których Jasiek nie prostował. Ogólnie ja widziałem ten projekt trochę inaczej niż January.

No ja wiedzialem o tym ze te rozliczenia sa co roku ale kto mi to wyjasnial to Ci powiem ze nie mam pojecia. We wrzesniu 2017 kiedy pisales tamta interpretacje nie bylo mnie w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.