Skocz do zawartości

Screen assist, deflections, charges drawn etc


bartlomiejmir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przegladam sobie staty na nba.com i mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi w pojęciach:

 

- screen assist

- deflections

- charges drawn

- ball handler - domyslam sie, ze to przetrzymywanie pilki, ale czemu to jest w statystykach druzynowych i podawane sa do tego Points Per Possessions? 

- roll man - zaczynanie akcji np na poczatku trumny i kozlowanie w strone kosza, a potem rzut?

- hand off

- cut

- off screen

- PIE druzynowo

- Opp - BLKA - Opponent's Blocked Field Goal Attempts - The number of field goal attempts by an opposing team that was blocked by the opposing team. - to tlumaczenie mi namieszalo jeszcze bardziej. To tez jest druzynowe, czyli wychodziloby ze np jesli jest przy Atlancie to jest to liczba blokow przeciwnikow Atlanty na ich przeciwnikach?

- Opp - PFD - Opponent's Personal Fouls Drawn - The total number of fouls that an opposing team has drawn on the other team. - podobna sytuacja do tego co wyzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen - po zasłonie pada kosz

deflections - zbitki

charges dreawn - wymuszone faule przez m.in. flopy

ball handler - skuteczność kreowania pnr przez "kozłującego"(stocton)

roll man - jw ale przez tworzącego zasłonę (malone)

3 kolejne - linki ze statami poproszę

pie, czyli procentowy wpływ gracza na wygraną zespołu

2 ostatnie to burdel - ile bloków drużyna wygenerowała na próbach przeciwnika oraz ile fauli wygenerowała na akcjach przeciwnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy na dziwnych statach to czy prowadzone sa statystyki kto wygrywa najczesciej jumpballe? :grin:

 

Pamiętam jak był jakiś art na nba.com, że Robin Lopez jest totalnie najgorszy w jumpballach, a dzień później oglądam mecz Knicksów i Mike Breen głosem ojca, który wiesza rysunek syna na lodówce oznajmia, że Robin Lopez jest najlepszy w lidze w jumpballach. Chyba nie doczytał.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najlepsze miejsce do zadania takiego pytania, ale co mi tam.

Ktoś może natknął się gdzieś na statystyki bloków kończonych zdobyciem posiadania dla swojego zespołu? Czyli jaki % bloków zawodnika X ląduje w rękach jego zespołu zamiast przykładowo polecieć w trybuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najlepsze miejsce do zadania takiego pytania, ale co mi tam.

 

Ktoś może natknął się gdzieś na statystyki bloków kończonych zdobyciem posiadania dla swojego zespołu? Czyli jaki % bloków zawodnika X ląduje w rękach jego zespołu zamiast przykładowo polecieć w trybuny.

Gdzieś na forum była i odnośnie dyskusji czy lepsze jak ląduje w rękach zespołu czy jak taki Howard wyjebuje ją na trybuny podświadomie strasząc graczy do grania bardziej asekuracyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem szukać i "bam" - pierwszy mit obalony (chuy, że dane z 2012 roku)

Joel Anthony and Chris Bosh form the backline of the Miami starting defense, blocking 101 shots combined. Theyve been able to keep 94.1 percent of those blocks inbounds. For reference, Serge Ibaka of the Oklahoma City Thunder, who leads the NBA in blocked shots, keeps 85.3 percent of his blocks inbounds, Dwight Howard of the Orlando Magic keeps 77.9 percent of his blocks in bounds and JaVale McGee of the Denver Nuggets keeps 88.6 percent of his blocks inbounds.


drugie "bam"

dane z sezonu 14-15

http://nyloncalculus.com/2015/08/27/deep-dives-blocked-shots-and-rebounding/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.