Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga IV New York


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze dodam, że tę wcześniejszą wymianę też zaproponował mi GamblerS :)

Zgadzam się z Tobą, że ta seria wymian była dla mnie bardzo korzystna. Szczególnie, że Thabo wcześniej kupiłem za Stauskasa i od razu zaczął grać lepiej. W ogóle nie planowałem wymieniać w tym układzie Gortata i szukałem trade'u, w którym wrzuciłbym Thompsona. Taki między innymi zaproponowałem GamblerS i nie chciałem od niego Hassana.

Powiem szczerze, gdybym był po drugiej stronie obu tych wymian z Hassanem to w życiu bym na to nie poszedł, ale z drugiej strony kto z Was może powiedzieć, że zrobił w tej lidze wymianę, w której obie strony zyskały idealnie po równo? I kto z Was nie wcisnąłby accept na oba te trade'y?

 

Nie jestem aż takim optymistą co do TOP3. Myślę, że do końca będzie walka o pierwsze 4 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąłbym akcept, jasne, tylko zakładam, że też przynajmniej zastanowiłbyś się nad wciśnięciem weta w takiej sytuacji. I o to się rozchodzi :)

 

Poza tym, uważam, że mój trade z Dunkin był całkiem równy i poszedł po nim mooocno do góry (bodaj z ostatniego miejsca), robiąc sobie dobrą pozycję w trójkach. Dosłownie dzień po tradzie Jonas, po którego trade'owałem, wpadł w kryzys, więc well - ja wręcz w efekcie straciłem ;)

Ale męczy mnie w tym roku w fantasy, nie tylko w tej lidze, nadpodaż tych trade'ów "na głupa". Nie umiem się w tym odnaleźć. Nie dość, że ludzie nie patrzą na moje potrzeby, to jeszcze oporowo szukają idioty, bo... niestety w końcu znajdują. I łapię się na tym, że sam zaczynam szukać takich trade'ów, co jest i wstydliwe, i smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że rozważałbym weto. Tak samo, jak przy wymianie Strydera, w której dostał Irvinga.

Zgadzam się z tym co napisałeś na koniec. Sam miałem sporo propozycji, które ciężko mi było nawet skomentować przy odrzucaniu. Tylko nie bardzo widzę na to lekarstwo. Chyba najuczciwiej byłoby klikać reject na propozycje wymian, które są jednoznacznie niekorzystne dla tego, który je proponuje, ale z drugiej strony to trochę traktowanie się nawzajem jak dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę przesadzacie. Zakładam, że większośc graczy w tej lidze jest takich jak ja czyli grających pierwszy sezon i uczacych się.

Dla mnie to jest typowe uczenie sie na błędach, które widac dopiero po czasie ale w trakcie wymiany mozna bardzo różnie oceniac potencjał graczy. Gdy brałem np jokicia wiele osób po tych kilkunastu meczach ogłosiło go bustem i było dosyc szeroko o tym na amerykańskich stronach. Jasne,że teraz po czasie widać, że jednak spełnił oczekiwania z nawiązka ale cięzko się komuś dziwić, ze w to poszedł.

Ja bardziej widzę próbe poprawy swojej pozycji za wszelką cenę i ryzykowne wymiany lub mocno optymistyczne lubpesymistyczne podejściedo wybranych zawodników.

Sam się już w tym sezonie kilka razy naciąłem np na W.Chandlerze, którego po dobrym poczatku uznałem za sell high a on tymczasem cały czas trzyma poziom.

Moim zdaniem to w dużej mierze loteria i za mocno na ocene trejdów patrzymy przez pryzmat własnych celów i pomysłów zwłaszcza będąc mądrzejszymi po czasie.

Co nie zmienia faktu, że jest wiele trejdów na które bym się nie zgodził będąc po drugiej stronie ale najdziwniejsze dla mnie jest to, że bardzo dużo tych dyskusyjnych wyszlo od strony uważanej za pokrzywdzoną m.in. trejd z Irvingiem który tez wyszedł nie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadpodaż tych trade'ów "na głupa". Nie umiem się w tym odnaleźć. Nie dość, że ludzie nie patrzą na moje potrzeby, to jeszcze oporowo szukają idioty, bo... niestety w końcu znajdują. I łapię się na tym, że sam zaczynam szukać takich trade'ów, co jest i wstydliwe, i smutne.

 

Jest w tym dużo prawdy, co pisze. Ale wiecie, jak to w byznesie, każdy dba o swój interes. Sam dostałem sporo propozycji wymian, nad którymi wogóle nie trzeba było myśleć, tylko od razu Reject. Sam też kilka razy zaproponowałem coś co z góry było skazane na odmowę. Ale wiecie jak to jest "a może się uda".

Ja jako rookie owszem obserwuję wymiany które są zaklepane, ale raczej staram się nie vetować, bo chcę zobaczyć na ile sobie międzysobą pozwalacie.

 

 

Sam się już w tym sezonie kilka razy naciąłem np na W.Chandlerze, którego po dobrym poczatku uznałem za sell high a on tymczasem cały czas trzyma poziom.

Moim zdaniem to w dużej mierze loteria i za mocno na ocene trejdów patrzymy przez pryzmat własnych celów i pomysłów zwłaszcza będąc mądrzejszymi po czasie.

 

Taaa, Po tym jak Lord Isaiah rzucił 51 punktów, też uznałem, że w tamtej chwili ma high value i połasiłem się na PG13 :) od tamtego czasu Thomas nie schodzi poniżej 30 ppg. Good job...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując: "Zapomniał wół, gdy...". Każdy GM kiedyś zaczynał. Miejmy nadzieję, że front office Team Anconcagua wyciągnie wnioski, co pozwoli zwiększyć konkurencyjność ligi w przyszłości :smile:

Edytowane przez Sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjrzałem się swojemu składowi i w porównaniu z draftem mam tylko 3 graczy od początku. Ma ktoś mniej?

 

 John Wall                 John Wall

Avery Bradley           Avery Bradley

Devin Booker            Kyrie Irving

Marcus Smart           Damian Lillard

Kris Dunn                  Iman Shumpert

Otto Porter               Jae Crowder

Wilson Chandler      Tobias Harris

Ryan Anderson        James Johnson

Greg Monroe            Nikola Jokic

Myles Turner            Myles Turner 

Al Horford                 Rudy Gobert

Mirza Teletovic          Pattrick Patterson

Marquese Chriss      Willy Hernangomez

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zostało tylko 3. Draft miałem dobry, ale na pewno bardziej bym się cieszył, gdybym na drafcie wyciągnął taki skład, jak teraz. Chociaż u Ciebie Stryder to jest przepaść w jakości od czasu draftu. Graty za dobre wymiany.

Draft:                  Teraz:
Kyle Lowry		Kyle Lowry
Brook Lopez		Bradley Beal
Chandler Parsons	Reggie Jackson
Trevor Ariza		Gordon Hayward
Pau Gasol		Paul Millsap
Bradley Beal		Tristan Thompson
Darren Collison		Hassan Whiteside
Danilo Gallinari	Greg Monroe
Gary Harris		Dion Waiters
Zach Randolph		Marvin Williams
Kyle Korver		Kyle Korver
Julius Randle		Caris LeVert
Taj Gibson		Alex Len Pho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eh, Jabari Jabari :( taki dobry sezon i znów rozwaliłeś ACLa. Smutny dzień

True, true. Tabelka na srednich nie bedzie zadnym pocieszeniem, ale moze chociaz odwroceniem uwagi...

 

rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
15	08	07	14	14	14	14	14	02	102	Stryder's Sq
11	13	14	05	06	07	09	10	12	87	Team Aconcag
14	04	13	12	10	08	05	09	09	84	Śnieżne Kocz
02	12	04	06	11	12	15	13	07	82	Big Bada Boo
10	03	03	15	13	13	11	08	03	79	Mazowszanka 
06	11	12	11	08	10	06	02	10	76	Supersuckers
07	02	05	03	15	05	10	15	13	75	High Flyers
08	15	10	04	05	06	08	07	11	74	BlackFox Wro
13	05	11	08	04	09	02	12	08	72	Dunkin' Donu
12	01	09	07	12	04	12	06	06	69	Red Devils
01	14	15	10	02	11	01	03	05	62	Whitestock B
09	06	02	13	07	02	04	11	04	58	Texas
03	07	08	01	01	03	13	05	15	56	Giggity Gigg
04	09	01	09	09	15	07	01	01	56	DETROIT BAAS
05	10	06	02	03	01	03	04	14	48	The GamblerS
plus srednie

 

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,23	15,72	6,14	3,51	1,03	0,88	1,90	572	102	Stryder's Squad
1,45	14,31	5,26	2,99	1,00	0,60	1,72	573	87	Team Aconcagua
1,36	15,24	5,77	3,02	0,93	0,58	1,81	571	84	Śnieżne Koczkodany
1,09	14,54	5,89	3,11	1,19	0,73	1,84	556	82	Big Bada Boom
1,06	16,03	6,01	3,24	1,01	0,57	1,89	563	79	Mazowszanka Pruszków
1,33	15,11	5,65	3,03	0,97	0,47	1,80	559	76	Supersuckers
1,12	13,68	6,54	2,84	1,01	0,91	1,62	554	75	High Flyers
1,28	14,25	5,23	2,89	1,00	0,57	1,73	515	74	BlackFox Wrocław
1,33	14,83	5,17	3,03	0,83	0,65	1,82	541	72	Dunkin' Donuts
1,26	14,83	5,98	2,76	1,03	0,57	1,86	585	69	Red Devils
1,90	14,86	4,43	3,04	0,76	0,50	1,88	534	62	Whitestock Ballers
0,98	15,60	5,63	2,69	0,89	0,63	1,88	546	58	Texas
1,24	10,31	4,25	2,73	1,03	0,54	1,35	558	56	Giggity Giggity Goo
0,97	14,84	5,75	4,76	0,97	0,40	2,14	540	56	DETROIT BAASKETBAALL
1,16	12,81	4,85	2,34	0,83	0,54	1,46	577	48	The GamblerS
Debiut Strydera imponujacy i na tym etapie sezonu jako jedyny w rozgrywkach ma 100+ pkt roto! Gratulacje!

Na pewno sie wpisal na liste nowych GMow, ktorych trzeba bedzie bacznie obserwowac co zrobia dalej ;-)

Czy to poczatek swietnej kariery w fantasy czy "tylko" efekt okolicznosci? Zobaczymy w nastepnych latach...

W sumie to samo dotyczy bardzo aktywnie trejdujacych TheDrwalu i theANSWER nawet jesli wyniki sugeruja zupelnie inne efekty tych wymian [ale tak czy inaczej doswiadczenia sie wynosi!].

 

Plus wiadomo co sie stalo z Cardioka? Bo od okolic ostatniego zestawienia jakby niestety zniknal.

 

Na koniec tak dla formalnosci drobna uwaga do F.U., ze ma duzo niedogranych gier, wiec jest w gorszej sytuacji niz to wyglada w tej tabeli i musi sie sprezyc jak planuje to odrabiac.

 

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucajac tabelke sobie przypomnialem, ze mialem odpisac na kilka starszych postow...

 

Gram pierwszy sezon i najbardziej dziwi mnie ferowanie wyroków gdzie jeszcze tyle się może zmienić ale w kilku ligach, które odpaliłem większośc juz po kilku tygodniach wyrokowała kto wygrał a kto nei ma szans.

Zwroc uwage, ze to samo dotyczy druzyn w NBA, wiec to szerszy temat, a nie tylko z fantasy.

Ot nawet jesli czekanie na wiecej informacji jest rozsadne to rownoczesnie jest nudne ;-)

Ponadto nie jest to calkiem bez sensu bo generalnie im dalej w las tym mniej duzych zmian.

 

Inna sprawa, że jest tylu nieaktywnych, że trudno powiedzieć, kto faktycznie wetuje.

Tzn ilu jest nieaktywnych? Bo z zewnatrz nie wyglada to jakos zle.

 

Ale męczy mnie w tym roku w fantasy, nie tylko w tej lidze, nadpodaż tych trade'ów "na głupa". Nie umiem się w tym odnaleźć. Nie dość, że ludzie nie patrzą na moje potrzeby, to jeszcze oporowo szukają idioty, bo... niestety w końcu znajdują. I łapię się na tym, że sam zaczynam szukać takich trade'ów, co jest i wstydliwe, i smutne.

Pogrubione jest chyba glownym problemem, dopoki ktos bedzie sie nabieral na oferty nigeryjskich ksieciow to bedzie spam.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś na koniec. Sam miałem sporo propozycji, które ciężko mi było nawet skomentować przy odrzucaniu. Tylko nie bardzo widzę na to lekarstwo.

Czy teoretycznie nie do tego powinno sluzyc weto?

 

Ja przyjrzałem się swojemu składowi i w porównaniu z draftem mam tylko 3 graczy od początku. Ma ktoś mniej?

Jakby co od grudnia mam 2 w lidze mistrzow ;-)

A ogolnie w rozgrywkach zdarzaly sie druzyny, ktore wymienialy caly sklad w 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Co do moich przemyśleń, fajnie się bawię przy Fantasy i sprawia to dużo więcej funu  niż np piłkarskie wygraj lige itp. Są oczywiście momenty frustrujące jak kontuzje kluczowych zawodników ( mam tak w keeperze) czy przede wszystkim veta. Generalnie dla mnie veto to zupełnie oddzielna kwestia i coś co przed startem uważałem, za mało istotny element chroniący przed wałkami okazało się ważnym elementem strategicznym. Namawianie do nich lub sztuczne rozdmuchwianie sytuacji żeby tylko się udało zablokować transfer nie będący nam na rękę to coś o czym kiedyś nawet bym nie pomyślał a funkcjonuje to jako ważny element strategii niektórych co dobitniej pokazuje na jak wielu płaszczyznach toczy się gra. Dla mnie to akurat dziwne bronienie przez innych kogoś zwłaszcza w przypadku graczy z wieloletnim stażem, o ile jestem to w stanie zrozumieć w takiej IV lidze o tyle w innych nie do końca. Dla mnie to trochę tak jakby do inwestora na giełdzie odzywano się i mówiono, że zakup przez niego papierów został zablokowany ponieważ są w sytuacji w której na pewno spadną i on na tym straci. Dla mnie to gra której istota jest subiektywna jak najlepsza ocena danych graczy i zestawiania ich ze sobą, inna ocena danego gościa to że będzie się poprawiał czy pogarszał to sól tej gry wiadomo, że jedni zrobia to lepiej a drudzy gorzej ponieważ na tym to polega ale wmawianie wszystkim, że tylko moja ocena jest słuszna i nie dająca innym mołżiwości grania inaczej jest co najmniej dziwna.
  • Najciekawsze jest to, że wymiany uznawane mocno za jednostronne lub vetowane często pochodzą od strony uznawanej za pokrzywdzoną.
  • Wracając jednak do samej zabawy uważam ja za fajną a nasza lige za obfitujaca w ciekawe pomysły na druzyny. Wiele osób cały czas walczy o awans i podejrzewam, że będzie tak do samego końca. Uważam, że to nei koniec przetasowań i zwłaszcza po trade deadline będzie trochę zmian więc jeszcze dużo walki przed nami. Ja oczywiście będę próbował utrzymać przewagę i wygrać bo chętnie spróbowałbym sił w lidze mistrzów.
  • Co do pozostałych zespołów cały czas sporo się zmienia dla mnie pozytywne jest to, że pomimo, że mocno walczymy z Aconcagua potrafiliśmy dogadać wymiany i obaj na tym zyskać.
  • Ze spostrzeżeń myślałem, że draft jest ważniejszy ale wychodzi na to, że ważniejsze od trzonu składu są ewentualne assety do wymian i mądre uzupełnianie składu oraz propozycje wymian w odpowiednim momencie zwłaszcza w lidze z 10 grającymi zawodnikami jak u nas.
  • Dobra starczy tego przydługiego wywodu. powodzenia dla wszystkich.

 

Zwroc uwage, ze to samo dotyczy druzyn w NBA, wiec to szerszy temat, a nie tylko z fantasy.

Ot nawet jesli czekanie na wiecej informacji jest rozsadne to rownoczesnie jest nudne ;-)

Ponadto nie jest to calkiem bez sensu bo generalnie im dalej w las tym mniej duzych zmian.

Wiem, że gdybanie i zastanawianie się to istota forum. Dla mnie dyskusje i rozmowa o lidze to najfajniejsza część, chodziło mi bardziej, że od bardziej doświadczonych uczestników świadomych zmian, kontuzji etc będzie więcej wyważonych opinii i brak ferowania wyroków w listopadzie.

Najlepszy przykład naszej ligi i pierwszej wrzuconej tabelki gdzie miała być jedynie walka o 4 miejsce bo pierwsze 3 są już reozdane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.