Skocz do zawartości

Sezon 2016/17 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba juz nikt inny poza mna sie w to nie bawi, wiec tym razem projekcje w wersji skroconej...

Żeby Ci było raźniej to tradycyjnie ja też wystawię się ze swoimi prognozami ;)

Nie ma za wiele czasu żeby się rozwijać jak kiedyś ale może choć tyle

 

Tier 1 - Walka o podium:

QAS - to nie kwestia deala z macem tylko paru promocji na drafcie, tankujemy bloki ale reszta mocna, tyle że info o kontuzjach to może być to od czego będzie zaczynał poranne analizy wyników

Florida Pensioners - tu będzie pakietowanie grajków, więc trudno ocenić nawet kierunek w którym pójdzie tankowanie lub ratowanie, ale jest czym handlować więc dla pewniak do pudła, a przy dużej polaryzacji innych składów - mistrz.

woLF-Pack - nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (Curry), no i ile meczy będzie bez Jacksona i Jrue "na bogato 15$"? Zapowiada się slow start, ale to doppelmajster więc ... 

Sopockie Trefliki - bulek bardzo ciekawie podraftował, i jeżeli Miami nie odpali sezonu to będzie wysoko.

Zdunia Squad - połowa mojej planowanej drużyny tradycyjnie jest u Masuda więc musi być wysoko ;)

 

Tier 2 - srodek tabeli

Unstoppables Bulls - niby nic nie tankuje (na razie), jest trochę potencjału żeby szeroką ławą od pierwszego dnia iść do przodu, może chociaż dla odmiany nie będę do końca walczył o utrzymanie czego sobie życzę jako cel minimum,

WspieramAkcjęPajacyk - mac zaryzykował z dealem ale co jeżeli Embiid rozwali system? Ja mu kibicuje. Przy dobrym jak zwykle FA będzie wyżej.

BasketBoli - fajnie zaczął draft, ale potem licytacją Goberta zamknął sobie szanse na dobre uzupełnienia.

Berdjusza - słabe statsy wysokich mogą być trudne do nadrobienia, jak sie szybko nie zacznie działać

Holy Grail - evitacre zawsze zaczyna sezon w typowaniach pod kreską, a potem i tak jest ponad. Stres zjada na śniadanie ;)

 

Tier 3 - walka o utrzymanie

Wrobel's Team - najtrudniej mi ten team ocenić bo tyle tu możliwego upside i oczekiwań, ale braki są w wysokich statsach. Śmiało może być nawet w czubie jak talenty wybuchną na raz.

Underrated - ogromne koszty tego żeby mieć najsłabsze FT%, ciężko to było rozsądnie uzupełnić jak Sławek też polował na tych grajków. 

Ball Lovin Criminals - jest tu dużo obaw co do zdrowia, za dużo, 

Kriszot's Team - bez trejdów się chyba nie obejdzie albo super strzały z FA pomogą.

L.MP - chyba rekord w oczekiwaniu na kolejnego picka od 46 do 171. To widać niestety w składzie, gdzie brakło na uzupełnienia gwiazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci było raźniej to tradycyjnie ja też wystawię się ze swoimi prognozami ;)

Nie ma za wiele czasu żeby się rozwijać jak kiedyś ale może choć tyle

Dzieki za to!

Ciekawe, ze z grubsza sie zgadzamy odnosnie czolowki i tych zagrozonych spadkiem...

 

QAS - to nie kwestia deala z macem tylko paru promocji na drafcie, tankujemy bloki ale reszta mocna, tyle że info o kontuzjach to może być to od czego będzie zaczynał poranne analizy wyników

Dla jasnosci, bez tej wymiany tez bym go mial w tym tierze, ale nie jako lekkiego faworyta.

 

woLF-Pack - nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (Curry), no i ile meczy będzie bez Jacksona i Jrue "na bogato 15$"? Zapowiada się slow start, ale to doppelmajster więc ...

Znaczy zawyzasz jakosc tego skladu na podstawie przeszlych wynikow GMa?

Czy widzialbys ta druzyne w tym tierze niezaleznie od tego kto by ja prowadzil?

 

WspieramAkcjęPajacyk - mac zaryzykował z dealem ale co jeżeli Embiid rozwali system?

Patrzac na oczekiwania i wyceny jakis na pewno rozwali ;-)

Serio mi sie wydaje, ze w jego przypadku sa mozliwe tylko dwa scenariusze - steal lub bust.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zawyzasz jakosc tego skladu na podstawie przeszlych wynikow GMa?

Czy widzialbys ta druzyne w tym tierze niezaleznie od tego kto by ja prowadzil?

Niezależnie od tego kto by prowadził to jest to drużyna z czołówki.

Ale że wyniki pokazują że coś tam musisz robić dobrze jak chyba Sławek napisał to jest to taki dodatkowy argument że 3peat jest w Twoim zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jestes odnosnie Embiida na ten sezon? Gdyby byly tylko trzy bramki - Top60? Top100? Rozczarowanie?

Na teraz w bramce nr 1 ;)

Koordynacyjnie wygląda zaskakująco dobrze, zasięg jest, spokojnie może być pierwszą opcją w słabym Phi.

Na minus limit minut na początku ale statsy mogą być imponujące w roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz w bramce nr 1 ;)

Koordynacyjnie wygląda zaskakująco dobrze, zasięg jest, spokojnie może być pierwszą opcją w słabym Phi.

Na minus limit minut na początku ale statsy mogą być imponujące w roto.

Czyli wyglada na to, ze jestem jednym z ostatnich nie wskakujacych na ten bandwagon...? Bo o ile Embiid jest swietnym prospektem to wg mnie limity minut, 3 centrow w skladzie i statsy w preseason nie sugeruja, ze nadchodzi jakas dominacja w Roto, predzej rozczarowanie zbyt wysokim USG% tak szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tier 2 - srodek tabeli

 

Holy Grail - evitacre zawsze zaczyna sezon w typowaniach pod kreską, a potem i tak jest ponad. Stres zjada na śniadanie ;)

 

Tier 3 - walka o utrzymanie

L.MP - chyba rekord w oczekiwaniu na kolejnego picka od 46 do 171. To widać niestety w składzie, gdzie brakło na uzupełnienia gwiazd. 

 

Dzięki, uśmiałem się :)

Nie jestem pewny na 100% jaki był wtedy okres oczekiwania do kolejnego picka ale 2 czy 3 lata temu jak miałem plan na Hardena, LBJ i Ala i w 2 minuty wydałem na nich całą kasę na drafcie i zostało mi na 1$ to czas oczekiwania mógł być jednak dłuższy ;-)

Swoją drogą w tamtym sezonie jak w 1/4 miałem 40 pkt i jakieś 20pkt straty do przedostatniego miejsca to stres nie zjadłem a wciągnąłem nosem i to jeszcze przed śniadaniem ;-) Na szczęście z odsieczą przybył Sławek i wszystko dobrze się skończyło :)

W to nie watpie tylko sie zastanawiam z czego w jego opinii wynika korzysc ;-)

Chyba musi przyjmowac, ze Embiid bedzie sporo lepszy od Monroe skoro dorzucil taka druga pare?

 

Kombinujesz za bardzo. Po prostu się dogadali ze Mac pomoże QAS'owi wygrać roto 1 a QAS Mac'owi roto dynasty. Mac naskrobał parę postów z peanami pod adresem Embida więc deal wygląda ok i nikt się nie czepia. Teraz po prostu Ty i ja musimy zrobić to samo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Tak rzutem na taśmę zapodam coś od siebie - najwyżej jutro rano mój 16-miesięczny syn sam sobie śniadanie skleci, a może jeszcze ojcu kawusię do łóżeczka przyniesie...

 

Każdy z poprzedników tiery/piętra/levele/pólki/przedziały/szuflady/grupy, itp wymyślał według własnego widzimisię, bez równego podziału (chyba - nie mam czasu sprawdzać), więc i ja podzielę jeno według poziomu sportowego w mym skromnym mniemaniu...

 

Pudło pretenders:

 

QAS - każdy chyba widzi - skład równy, fajne uzupełnienia, bez specjanych zawirowań ani w jedną, ani w drugą stronę...

 

Zdunia Squad - koniec składu pozostawia według mnie trochę do życzenia, bo w Ala nie wierzę już, w Ersana przestałem rok temu, w istnienie Walta to i górale nie wierzą...

 

Florida Pensioners - trochę za równo - za mało koni pociągowych, ale może wypalić - przytankowane FT% do granic przyzwoitości...

 

woLF-Pack - napisałbym tylko: "wiLQ" i by pewnie starczyło, ale w ramach inwencji dodam: beztroskie połączenie tych dobrych z tymi niedocenianymi - w poprzednich latach Ci niedoceniani dali solidnego kopa - czy tę grupę również na to stać? Bójcie się... Ofert od Wilka bojcie się, ludkowie niewierni...

 

Unstopable Bulls - mocno, mocno mocno - z naciskiem na przebojowość na niskich pozycjach i stadko wyrobników na Bigs (sorry Al, Ty akurat wyrobnikiem nie jesteś...)

 

BasketBoli - trochę na siłę siebie tu umieszczam, ale również do kolejnej grupy nie do końca pasuję, a stworzenie osobnej grupy dla siebie samego możnaby podciągnąć pod jakieś zboczenie, więc unikając zgorszenia dodam, że w razie nie wypalenia którejś z młodych petard pomocy będę szukał w mrocznych zakamarkach FA market, co może zmieni mnie w pełnoprawnego członka tejże na wskroś elitarnej kompaniji...

 

in the middle of the krzaki:

 

Wrobel Team - Giannis i 12 kłeszczyn marków - jak to wypali, to zatrudniam Wróbla, czy jak Ci tam, jako nadwornego wróżbitę z prawem do wypełniania kuponów lotto...

 

Holy Grail - tutaj natomiast mamy kilka kłeszczyn marków, przez "Q" trochę większe niż u poprzednika, ale jest ich mniej - kontuzje muszą ten team omijać łukiem szerokim - w kilku osobiście trochę bardziej wierzę, ale overall same as poprzednik...

 

Underrated - lepiej mi to w głowie wygląda, niż na papierze - manager uległ wszystkim możliwym pokusom, wybierając swoich ulubieńców w liczbie nadmiernej na przyzwoite zanalizowanie jego poczynań - może być dobrze, mimo wszystko...

 

WspieramAkcjęPajacyk - kilka nazwisk z KD na czele zaciągną tę drużynę na środek tabeli i tam pozostawią do kwietnia - znając właściciela po miesiącu po drużynie śladu nie będzie, przynajmniej w takim kształcie jak obecny - w sumie to się odnosi również do poprzednio opisywanego teamu...

 

Berdjusza - jeśli Chris Paul rozwieje w tym roku wszystkie wątpliwości...

...to ta drużyna zniknie, bo poza Krzyśkiem Pawłem, to same wontpliwosci tam som... Życzę jednak jak najlepiej bo w innych ligach kilka z nich sam posiadam...

 

Wyżej Bottom nie podskoczą:

 

L.MP - był plan i zaczął być realizowany... To be continued on FA Market - lots of żmudne digging in da kupa, aby coś z tego wyciągnąć pomimo solidnego trzonu drużyny - everything is possible, jak mawiał ktoś tam, gdzieś tam...

 

Ball Lovin Criminals - podobnie, jak u poprzednika... mogłem skopiować, ale wolałem wspomnieć, że wolałbym mimo wszystko startować z Karlem i Kawhi...

 

Kriszot's Team - znowu mógłbym kopiować... Harden sieje postrach i zniszczenie takie, że ostatnich siedmiu zawodników składu pierdzieli system i nie gra wcale, albo wchodzi tylko na kilka minut dla zdrowotności - scenariusz wielce prawdopodobny...

 

Sopockie Treflki - nie wiem czemu tak nisko - chyba temu, że nie jestem fanem żadnego z wybranych zawodników i o drużynie potrafię powiedzieć tyle, że mnie wkurza... ;-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz prawo się przyczepić, bo to jest mimo wszystko drużyna z potencjałem na granicy pierwszej i drugiej grupy, tylko że jak widzę w składzie Collisona, Geja, Parkera, Turnera, Łajtsajda, Mudiaja i na czubku tego tortu Beala, to mi się siekiera w kieszeni otwiera, bo z każdym wiązałem kiedyś jakieś nadzieję i każdy zawodził w ten czy inny sposób i teraz omijam ich szerokim łukiem (wybieram w ostateczności), a powiedzenie czegoś dobrego na ich temat przychodzi mi z wielkim trudem, ale spróbuję...

 

...OK, Parker jest....oOOOO....    oooOOOOoO...   ooOK - Parker jest OK!

 

Przełemałem się, udało się, a Ty się Bulek nie łam, bo to była tylko moja subiektywna opinia, zwana również swojskim pijerdolleniem...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.