Skocz do zawartości

[2025-2026] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

Jamison całe lato nic nie robił tylko zbierał piłki po cegłach Stricklanda

+14 OReb

+15 DReb

 

Damon zaczyna być na poziomie Startera. ktoś potrzebuje PG?

 

 

Elton lato na Malediwach, ćwiczył balanas ciała trzymając drinki.

W sumie to całe Raptors z nim było chyba... no może oprócz Magloire'a i Benka, którzy ostro popracowali nad obroną.

Benek to w sumie już zaczyna być fundament pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no. Andrzej ładnie się zaprezentował na campach. Ogólnie +54, potencjał nadal 100, więc dwa campy wypracowal bez strat w potencjale. +14 w 3p, +7 w Hn, +5 w Ps, +8 w stl, +7 w bl, +8 dRb. Jego cyferki w skillach obronnych powoli zaczynają się robić absurdalne dobre, zważywszy na wiek i pozycję na boisku.

 

Za to Dirk mnie trochę zawiódł. Poleciał -10 w potencjale, a zrobił campy na +27. W tym +10 w postD (lol), +13 w oRb i +6 w dRb. W rzutach niestety delikatne spadki.

 

Reszta mniejsze/większe spadki, bez wpływu na ogólny obraz. Holiday -13, ale wszystkie straty zanotował w bl, oRb, jum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dajcie spokój aż się nie chce wierzyć że mogło ci się Sla simnąc tak słabo... no w Jazz poza 2 wyjątkami.

 

Calvin Both którego nie zdążyłem zcutować +45 umiejęstnoći (-10 potencjału)

 

& 10 młodość Johna "all around guy" Williamsa ostro powalczył o stałe wejście do rotacji.

John Williams +47 umiejętnośći (-2 potencjału) 

 

Trochę podrasował się Herb pod koszem. A tak wszystkie prospekty totalnie zawiodły: Christie, Marion, D.Brown, Coleman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek 27 potencjał 55

wynik campów: -34 (w ważnych statach między innymi :()

Webber też ogólnie w dół (chociaż w istotnych statach na mały plus)

Jalen Rose i Dale Ellis z kolei ładnie co da mi duży boost w miejscach gdzie do tej pory miałem problem

 

 

trochę mi się humor poprawił jak zobaczyłem, że t-mac ma już tylko 57 potencjału :D lol

No potencjał 55 to nie jest coś dzięki czemu można liczyć na rozwój. ;)

 

No z TMaca nic raczej już nie będzie. Solidny starter jedynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Wg mnie chyba po prostu przestalo mu się chcieć bawić w to. Pacers mają chyba właśnie ciekawa dosc przyszłość.

No pewnie już mu się nie chcę, ale przecież nie mogę nikogo zmuszać żeby z nami grał. :)

 

A co do przyszłości Pacers to rzeczywiście nie jest źle, jest Allen i Chandler czyli dwóch przyszłościowych graczy na których można budować team. Sporo rzeczy trzeba tam zrobić ale podstawy są ok.

Trochę podrasował się Herb pod koszem. A tak wszystkie prospekty totalnie zawiodły: Christie, Marion, D.Brown, Coleman.

Szkoda Mariona, fajnie się zapowiadał. :tongue: a tak poważnie to Marion ma jeszcze szansę być kimś.

przy potencjale > 50 jak najbardziej można liczyć na rozwój

 

.... a na pewno nie można liczyć na aż taki spadek

Nawet jeśli to na pewno nie na zbyt duży.

 

Co do spadku to rzeczywiście trochę lipa. :tongue:

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw finał: Celtics - Rockets :)

Od kiedy wszystko tu ogarnalem nie miałem dłuższej chwili żeby przysiąść i ogarnąć campy innych drużyn - Rockets mieli aż tak dobre campy? Bo o ile wiedziałem, że Celtics w końcu muszą zacząć dominować to Rockets to lekkie zaskoczenie dla mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to i ja się pochwalę campami :D  JO w końcu zaczyna wyglądać jak Center (48+ i -8 w potencjale) 

 

w Lakers Gerald Wallace +52 i potencjał 100, Kwame Brown +56 i potencjał 100.

A już myślałem że mój Agent 0 miał najlepsze campy pośród  pierwszoroczniaków z TOP10.  No i nie iwem czy nie najlepiej w całej lidze campy przepracował Miller +61 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wszystko tu ogarnalem nie miałem dłuższej chwili żeby przysiąść i ogarnąć campy innych drużyn - Rockets mieli aż tak dobre campy? Bo o ile wiedziałem, że Celtics w końcu muszą zacząć dominować to Rockets to lekkie zaskoczenie dla mnie. :smile:

 

więc tak

 

1 zachód to kpina

2 zachód to kpina

3 Nuggets dostali mega w dupę na campach (poza grajkami za min wszyscy w plecy)

4 PTB z wiadomych przyczyn też w plecy

5 KB + 27, LJ + 24, Dawkins + 21 (dla mnie to może być zaskoczenie sezonu - włącznie z walką o mvp), Sheed + 35 - generalnie mają mega równy skład z 10cioma grajkami, którzy weszli by do rotacji chyba każdego teamu i mają przez to mega dużo opcji (mogą grać inside, jak i outside)....oczywiście nie mają takiego 'star factora' jak celci*, ale....patrz punkty 1 i 2 :smile:

 

* chociaż jak tak patrzę to celtom brakuje PG z prawdziwego zdarzenia i w ew. finale mogą mieć problemy z zatrzymaniem Dawkinsa.

 

ciekawostka - w próbnej simce Wilkins kręcił ponad 30ppg w Spursach (i tak byli na szarym końcu tabeli ofc) :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw finał: Celtics - Rockets :smile:

na jakiej podstawie wnioskujesz, że Celtics?

 

nie wiem jak popisali się na campach zawodnicy Bulls, 76ers czy Pistons. jednak wiem za to co zrobili moi i mówiąc szczerze, to dupy nie urwało. najlepszy był zawodnik który niewiele będzie miał okazji na powąchanie parkietu, czyli Anthony Parker +39 przy -10 w potencjale. Zaraz za nim był Shareef Abdur-Rahim, czwarty zawodnik pod kosz, którego od jakiegoś czasu gotowy jestem sprzedać, ale nikt go nie chciał. podskoczył +38 przy -8 w potencjale. następny to nadzieja Bostonu Paul Pierce nr 1 draftu sprzed sezonu i skok o +27 przy -10 w potencjale (rok temu też tyle stracił)! dalej to kolejny który będzie podawał ręczniki z ławki czyli Charlie Ward +22 przy -5 potencjału. nr 1 tegorocznego draftu czyli Pau Gasol, czyli kolejna nadzieja zielonych podskoczyła o ledwie +21 i ... straciła -10 w potencjale! a dalej to Lamar Odom +20 przy -7 w potencjale. reszta można powiedzieć, że została w miejscu.

 

jak widać szału nie było i widać wyraźnie, że co roku w Bostonie campy wypadaja przeciętnie. topowe wyboru w draftach w zasadzie co roku zawodzą i nie rozwijają się tak jak należy. chyba trzeba przenieść ekipę w inne miejsce, to wtedy może coś się zmieni. bo mówiąc szczerze, zaczyna mnie to już delikatnie wkurzać. ostatni który chyba ładnie pracował na campach to był Mayo, gdy wszedł do ligi i podaj po dwóch/trzech pierwszych campach był kimś w lidze. Mutombo nie liczę, bo on już na starcie wyglądał solidnie i nawet jakby został w miejscu, to i tak byłby jednym z lepszym pod koszem.

 

reasumując, jeśli uda się moim awansować do finału konferencji, to będzie to sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie wnioskujesz, że Celtics?

 

nie wiem jak popisali się na campach zawodnicy Bulls, 76ers czy Pistons. jednak wiem za to co zrobili moi i mówiąc szczerze, to dupy nie urwało. najlepszy był zawodnik który niewiele będzie miał okazji na powąchanie parkietu, czyli Anthony Parker +39 przy -10 w potencjale. Zaraz za nim był Shareef Abdur-Rahim, czwarty zawodnik pod kosz, którego od jakiegoś czasu gotowy jestem sprzedać, ale nikt go nie chciał. podskoczył +38 przy -8 w potencjale. następny to nadzieja Bostonu Paul Pierce nr 1 draftu sprzed sezonu i skok o +27 przy -10 w potencjale (rok temu też tyle stracił)! dalej to kolejny który będzie podawał ręczniki z ławki czyli Charlie Ward +22 przy -5 potencjału. nr 1 tegorocznego draftu czyli Pau Gasol, czyli kolejna nadzieja zielonych podskoczyła o ledwie +21 i ... straciła -10 w potencjale! a dalej to Lamar Odom +20 przy -7 w potencjale. reszta można powiedzieć, że została w miejscu.

 

jak widać szału nie było i widać wyraźnie, że co roku w Bostonie campy wypadaja przeciętnie. topowe wyboru w draftach w zasadzie co roku zawodzą i nie rozwijają się tak jak należy. chyba trzeba przenieść ekipę w inne miejsce, to wtedy może coś się zmieni. bo mówiąc szczerze, zaczyna mnie to już delikatnie wkurzać. ostatni który chyba ładnie pracował na campach to był Mayo, gdy wszedł do ligi i podaj po dwóch/trzech pierwszych campach był kimś w lidze. Mutombo nie liczę, bo on już na starcie wyglądał solidnie i nawet jakby został w miejscu, to i tak byłby jednym z lepszym pod koszem.

 

reasumując, jeśli uda się moim awansować do finału konferencji, to będzie to sukces.

 

więc tak

Pistons stracili Beasleya (Malone i Iverson* dostali jakos +10, więc to nie zastąpi B-Easiego)

Bulls bez szału (Dumars mega, Paxson spoko, ale np. Olajuwon poleciał mocno w dół i odstaje już od Shaqa)

76ers są zależni od strowia 37-letniego Mayo...+ Harden to już poziom rolesa niestety (dodanie Worthy'ego jest spoko - fajny fit pod nich, ale nie jest to jakiś mega upgrade względem Wilkinsa).

 

Generalnie na wschodzie widzę to tak: Celtics, Bulls, przerwa, 76ers (no chyba że jakimś cudem ich weterani będą zdrowi to wtedy mogą się bić o finał), przerwa Pistons....a dalej to już koło fortuny.

 

generalnie nie rozumiem tego narzekania: grajki 28-29 lat zostali w miejscu (Richmond dostał fajnego boosta w rzutach!), a młodziki dostały średnio +26......czyli tak normalnie? :grin:

serio zerknij co się stało z Blaylockiem to będziesz wiedział co to jest słaby camp :grin:

 

* ale i tak będzie mvp zapewne ;)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich strzałów ze Wschodu (+bonus draftowy):

  • 76ers to wciąż Team to Beat
  • 76ers to jedyna drużyna na Wschodzie z realną szansą na bilans +60
  • 76ers całkiem nieźle załatali dziurę po Millsie
  • tyle o regular season 76ers
  • w POs wszystko może się zdarzyć (np. Shaq może zobaczyć mysz w szatni i już nigdy nie być tym samym Shaqiem), każdy ma szanse
  • Bulls stracili Wesa i znowu są tylko jedną z drużyn aspirujących do posiadania HCA
  • minus 16 w overallu to gdzieś między pierdnięciem a lekkim spadkiem formy. Ja osobiście obstawiam lekkie pierdnięcie
  • plus 36 to też raczej pierdnięcie, może trochę większe, ale nic mega imo
  • draft wydawał mi się całkiem fajny (chociaż przyznam się, że dokładniej przeanalizowałem tylko Paua i Parkera). Po campach już nie jestem tego zdania
  • Arenas, J-Rich (no i Chandler) to zwycięzcy tych campów,
  • chociaż strzelam, że zamiast w blokach i obronie ich właściciele woleliby, żeby poprawili się bardziej w ataku (chociaż mogę się mylić, bo przyznaję że tu też nie przeanalizowałem składów ich drużyn)
  • narybek z draftu Spursów (nr 1 Parker i 12 Joe Johnson) pojechał na obóz letni, specjalnie posługuję się przymiotnikiem pogodowym, bo chyba nie był to typowy obóz treningowy, tak czy siak obydwaj bardzo się zintegrowali i solidarnie stracili po 20 na potencjale
  • u AK47 chyba wcześniej objawiła się mutacja niż u Logana – już w wieku 18 przestał się starzeć i wciąż ma 100 potencjału
  • i zaczyna powoli pokazywać pazurki też!
  • telefon T-Maca jest najgorętszym numerem w lidze: kolejni gracze Celtics dzwonią do Tracy’ego dopytując się jak sobie poradzić ze złamaną karierą hyped prospecta (a TMac mówi im: „pomaga mi m. in. to, że mój pierwszy GM wciąż we mnie wierzy”)
Edytowane przez Stromile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moje predictions..

 

1. Celtics - Już w poprzednim sezonie byli contenderem, a teraz dodali kolejnego świetnego młodego Gasola + doszedł jeszcze Odom. Nikt z kluczowych graczy nie poszedł w dół na campach, a młodzi się rozwinęli.. Wszystko w tym teamie przebiega jak powinno i w końcu powinni zagrać sezon na miarę swojego potencjału. Tym bardziej, że 76ers i Bulls są chyba słabsi niż w poprzednim sezonie. GeDDo wykonywał świetne ruchy i miał trochę szcześcia, myślę że niedługo to przyniesie efekt w postaci mistrzostwa.

 

2. 76ers - Stracili Millsa bez którego musieli sobie radzić już w PO, z Millsem może przeszliby Bulls, ale tego się już nie dowiemy. Pytanie czy zestaw Mayo + Rose da radę zastąpić Millsa? Rose już od dawna jest po drugiej stronie rzeki i nadaję się jedynie na backup, ale Mayo w ogóle się nie starzeje. Jeśli zdrowie dopisze to Sixers mogą nie odczuć, aż tak bardzo straty Millsa. Worthy imo jest lepszy niż Wilkins i bardziej pasuje do tej drużyny. Harden jest już coraz słabszy, ale te 18 ppg powinien dać. Moim zdaniem Sixers mają trochę lepszą ławkę niż w poprzednim sezonie.

 

3. Bulls - Mistrzowie powinni być wyżej, ale stracili Wesa a PO pokazały, że Wes był kluczową postacią w tamtych Bulls. Wes dawał przede wszystkim Dumarsowi możliwość gry na PG, a Dumars na PG jest zdecydowanie lepszy niż Dumars na SG. Teraz będzie trzeba wrócić do wersji z RS czyli rozgrywającym Paxson, a Dumars biegający obok niego. Trochę słabszy będzie też Olajuwon, który nie będzie prawdopodobnie aż takim dominatorem jak w poprzednim sezonie, ale Bulls to Bulls.. w PO mogą wejść na wyższy poziom.

 

4. Pistons - Stracili Beasleya czyli kluczowego gracza. Na FA nie było takiego zawodnika, który byłby w stanie zastąpić Beasleya w 100% więc będą trochę słabsi. Wes to na pewno spore wzmocnienie, ale to nie poziom Beasleya. Na C też nie ma raczej upgrade nad Cartwrightem. Malone dostanie wreszcie szansę jako druga opcja, moim zdaniem jest już na to gotowy (był już w poprzednim sezonie, ale był Beasley). Co tu dużo pisać, usiądźcie wygodnie w fotelach i podziwiajcie Iverson show. To będzie jego sezon (pierwszy z wielu ;)).

 

5. Wizards - Z tej grupy która w tamtym sezonie zajęła miejsca 5-8 są imo najpewniejsi. Solidny poziom od Holidaya, Smitha oraz Malone, którzy nie mieli złych campów oraz rozwój młodych. Kirilenko to będzie niedługo niezły rozpierdalator. Imo już teraz jest gotowy na S5 (w zeszłym sezonie nie był). Dirk jakiś super campów nie miał, ale on ma jeszcze czas. Moim zdaniem spokojne wejście do PO, ale HCA raczej nie będzie.

 

6. Cavaliers - Potencjał tam był sporo większy kilka sezonów temu jednak coś nie wyszło. Chyba jedna piłka to było za mało. Mimo wszystko trochę Drexler nam zniknął z radarów, a parę lat temu był jednym z najbardziej 'hot' graczy. Moim zdaniem Drexler wprowadzi ich do PO. Magic chyba powinien stać się drugą opcją, bo Ebanks to już nie te lata. Ogólnie jak tak teraz się przyjrzałem to Drexler nie ma jakiegoś wybitnego supportu, ale wierzę w Clyde.

 

7. Hawks - all about Thomas.. Isiah wszedł z tym szrotem do PO w poprzednim sezonie i urwał 3 mecze Bulls.. Teraz to powtórzy. Cieszmy się Thomasem, bo niedługo zacznie spadać w dół. Końcówka jego prime. :)

 

8. Magic - po niepowodzeniu w zeszłym sezonie myślę, że w tym Magic wejdą do PO. Po wcześniejszych dobrych sezonach myślałem, że ten team zaliczy progres i dołączy do grona contenderów, a tu wyszedł klops.. Jednak po tych zmianach w składzie i zbudowaniu Webberowi bardziej ofensywnego supportu myślę, że uda się wejść do PO. A tam C-Webb może napsuć trochę krwi. 

 

Blisko PO: Hornets, Knicks, Raptors. 

 

Zachód później. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.