Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Widać Shevcu boli Cię jak ktoś pisze prawdę, a co do Twojego ślepego zarzutu - to proponowałem aby znieść w tym sezonie bonus za tankowanie lub żeby go choc zmniejszyć o połowę, ale przecież to nie przejdzie, bo takim graczom jak Ty nie zależy na tym, prawda? :)

Moj bonus po sezonie bedzie max 2$ i mozemy to zniesc ale dopiero po kolejnym sezonie z prostej zasady: niektorzy juz tankowali i teraz beda w dupie jak ich wykolegujesz. Sam zaglosuje za zmniejszeniem bonusow o polowe bo ten pomysl ma akurat sens.

 

Co do zerowania ekipy. Niby dlaczego? Miko przejal ekipe najlepsza ze wszystkich i dlaczego mamy mu zabrac fun? To tez powinno byc glosowane. Ma zajebiste assety i dajcie mu przynajmniej sezon na gre tym co ma a moze dwa na przebudowe.

 

Sorry danny ale Twoja uszczypliwosc srednio do mnie trafia. A co do keeperow to powinnismy wprowadzic moze ilosc sezonow w jednej ekipie np. 4 sezony. Wtedy wymian z udzialem keeperow byloby wiecej. Brak wymiany po 4 sezonie skutkowalby wyrzuceniem go z ekipy przed dratem.

 

Zgadzam sie z Toba z jednym. Liga potrzebuje zmian i to gruntiwnych i musimy to wszyscy przemyslec i przegadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bonus po sezonie bedzie max 2$ i mozemy to zniesc ale dopiero po kolejnym sezonie z prostej zasady: niektorzy juz tankowali i teraz beda w dupie jak ich wykolegujesz. Sam zaglosuje za zmniejszeniem bonusow o polowe bo ten pomysl ma akurat sens.

No jak proponowałem to na początku sezonu, to chętnych nie było... Teraz to wiadomo, że musiałoby wejść od kolejnego - niemniej dziś powinniśmy to ustalić.

 

Co do zerowania ekipy. Niby dlaczego? Miko przejal ekipe najlepsza ze wszystkich i dlaczego mamy mu zabrac fun? To tez powinno byc glosowane.

Ma zajebiste assety i dajcie mu przynajmniej sezon na gre tym co ma a moze dwa na przebudowe.

Też o tym pisałem wcześniej (kiedy NYK było przejmowane), że powinna być taka sama zasada dla każdego nowego, żeby nie byli pokrzywdzeni. Popatrz na to z perspektywy przejęcia NYK i PHI - uważasz, że to fair? Jeden dostał zapomnianą ekipę bez jakichkolwiek sensownych keeperów (więc nie było dylematów natury składu) i z budżetem wyzerowanym na 200$, więc teraz chyba też powinno tak być.

Nie mamy jednak takiego zapisu w regulaminie, więc oczywiście możemy głosować - ale moim zdaniem każdy powinien budować ekipę sam.

 

Sorry danny ale Twoja uszczypliwosc srednio do mnie trafia.

Shevcu jakie uszczypliwości? Nic do Ciebie nie mam, wręcz przeciwnie - cenie za zaangażowanie, jedynie jestem przeciwnikiem premiowania strategii jaką stosujesz, która nie wymaga systematycznego budowania składu. Już w pierwszym sezonie sugerowałem, że niektóre wymiany idą w złą stronę, ale nikt mnie wtedy nie słuchał. Tylko tyle ;)

 

A co do keeperow to powinnismy wprowadzic moze ilosc sezonow w jednej ekipie np. 4 sezony. Wtedy wymian z udzialem keeperow byloby wiecej. Brak wymiany po 4 sezonie skutkowalby wyrzuceniem go z ekipy przed dratem.

Zgadzam sie z Toba z jednym. Liga potrzebuje zmian i to gruntiwnych i musimy to wszyscy przemyslec i przegadac.

To działajmy, bo podział między walczącymi o coś a resztą staje się coraz większy, może się okazać na koniec sezonu, że 2 ekipy będą miały łącznie ponad 300 punktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak proponowałem to na początku sezonu, to chętnych nie było... Teraz to wiadomo, że musiałoby wejść od kolejnego - niemniej dziś powinniśmy to ustalić.

 

Też o tym pisałem wcześniej (kiedy NYK było przejmowane), że powinna być taka sama zasada dla każdego nowego, żeby nie byli pokrzywdzeni. Popatrz na to z perspektywy przejęcia NYK i PHI - uważasz, że to fair? Jeden dostał zapomnianą ekipę bez jakichkolwiek sensownych keeperów (więc nie było dylematów natury składu) i z budżetem wyzerowanym na 200$, więc teraz chyba też powinno tak być.

Nie mamy jednak takiego zapisu w regulaminie, więc oczywiście możemy głosować - ale moim zdaniem każdy powinien budować ekipę sam.

 

Shevcu jakie uszczypliwości? Nic do Ciebie nie mam, wręcz przeciwnie - cenie za zaangażowanie, jedynie jestem przeciwnikiem premiowania strategii jaką stosujesz, która nie wymaga systematycznego budowania składu. Już w pierwszym sezonie sugerowałem, że niektóre wymiany idą w złą stronę, ale nikt mnie wtedy nie słuchał. Tylko tyle ;)

 

 

To działajmy, bo podział między walczącymi o coś a resztą staje się coraz większy, może się okazać na koniec sezonu, że 2 ekipy będą miały łącznie ponad 300 punktów...

 

1. Bo wszystko trzeba na spokojnie wprowadzić, dochodzimy do ściany i chyba potrzebna jest zmiana, którą widzi coraz więcej menago.

 

2. Ok, tu się zgadzam. Przekonałeś mnie do swojego pomysłu. Jeżeli dojdzie do głosowania to masz mój drugi głos.

 

3. Fakt w tamtym roku zagrałem z cynizmem i zakpiłem z ligi, spadając z 7 pozycji na 18 chyba a miałem szanse na 5. Ten sezon pokazał że było warto, ale fakt tank i dawanie dupy promuje ciebie, mnie i innych graczy mocno w przyszłym sezonie, jeżeli w danym sezonie dołujesz. Dlatego zejście z bonusu o połowę i wprowadzenie, że każdy keeper jest dostępny w danym teamie tylko 4 sezony a potem albo wymiana albo spada na Fa znacznie poprawiłoby grywalność.

 

4. Bardzo chętnie włączę się po sezonie do dyskusji nad zmianami i dodam coś od siebie. Musimy jednak pamiętać, że decyduje większość i nawet, jeżeli niektóre rozwiązania będą zdrowsze to wcale nie muszą przejść w drodze głosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem za - 4 lata to dosc duzy okres a zapobiegnie to ,,kiszeniu`` graczy przez bardzo dlugi okres czasu

 

A co w tym złego? Chyba o to chodzi w keeperze, by zdobyć gracza jak najlepszego za jak najniższą cenę, nie? 

P.S. Ja już oficjalnie po tym sezonie będę szukał zastępcy chętnego do przejęcia mojej drużyny. Jeśli ktoś jest chętny - dajcie znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje, malo wprawne oko, mam na przyszły sezon 5 potencjalnych, fajnych keeperów tj.

Russell za 34, Embiid za 43, Saric za 12, Simmons za 29 i Middelton za 18 (ceny na następny sezon) oraz dwóch kolejnych, którzy też nie wyglądają najgorzej jako potencjalni keeperzy tj. Evans i Chriss za 10.

 

Dlatego też chętnie zamienię 2-3 z nich za jednego, lepszego keepera.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ostatnim tygodniu chyba zwyciezca jest znany. Nie mam nawet jak zniwelowac sily tej rozpedzonej i dobrze naoliwionej machiny, jaka jest Philadelphia. Pozostaje mi obserwowac walke o 3 miejsce i dograc ten sezon. Staty jednak mi leca za bardzo. Stracilem punkty w dwoch klasyfikacjach, w ktorych jeszcze nie tak dawno prowadzilem. Ale wszystkim dziekuje za tak zajebisty sezon dla mnie i licze, ze w offseasson popracujemy nad potrzebnymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie udaje mi sie nie psuc tego co juz bylo bardzo dobre.

Wrecz czasem boje sie nawet pobierac FAsow i waiversow zeby nie popsuc tak dobrego skladu chociaz taki Dieng, Ariza czy Redick nadaja sie do wymiany to jednak mimo ich slabszej gry raczej nie ma nikogo wartego pobrania z FAsow ich kosztem.

 

Pobralem jedynie Ulisa z nadzieja ze jak dolacze go do rotacji to pozwoli mi tez umocnic przewage w asystach. Reszta robi sie sama... Nurkic dostal drugie zycie w Portland i wyglada na lepszego Keepera niz Turner.

 

Moim zdaniem jeszcze nie do konca mam zagwarantowane 1 miejsce bo chociaz zostalo malo czasu do konca to jeszcze duzo sie moze wydarzyc.

 

Bycie GMem druzyny ktora byla stworzona calkowicie przez kogos innego to nie jest frajda. Caly czas mam uczucie ze jestem tylko jakby GMem na zastepstwie...to tak jakby ktos przebiegl z pilka cale boisko kiwajac 6 obroncow i w samym polu karnym wystawil mi pilke tak ze wystarczy przylozyc noge i jest bramka...

Dlatego po zakonczonym sezonie bede zglaszal wniosek formalny o zresetowanie skladu druzyny a najlepiej byloby jak moglaby zostac mi rowniez przyznana/przydzielona nowa nazwa druzyny. Zaczalbym po prostu wszystko od nowa i wtedy tylko siebie moglbym obwiniac za bledy i porazki lub chwalic sie dobrymi decyzjami i sukcesami.

Zdaje sie ze nazwa Charlotte Hornets jest wolna ;)

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wgłębiałem sie w temat, niemniej myślę, że znając Mikowala z LM to jego osoba gwarantuje, iż w przyszłości atmosfera nie będzie tak napięta. Wygląda mi na rzetelnego GM-a. Ten post jego tylko to potwierdził.

 

Nie wiem tylko co miał na myśli ze zresetowaniem teamu, pewnie chodziło o historię na Yahoo, że nie będzie kontynuatorem Sixersa. Bo pod kątem gry wystarczy, że nie wybierze żadnego keepera. Jeśli tak zrobi, przyznam, zaimponuje pewnie nie tylko mi.

 

Sorry, że się wtrącam, nie moja piaskownica, nie moje zabawki, ale dziś po prostu nie mam co robić z czasem, więc wybaczcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bulek za pozytywna opinie na moj temat :)

 

Z resetowaniem teamu faktycznie chodzilo mi o to zebym nie gral juz druzyna Philadelphii. Swoja kariere w keeperze chce po prostu zaczac z poczatkiem nowego sezonu zupelnie od nowa z czysta karta.

Najfajniej byloby gdybym mogl dostac nazwe Charlotte Hornets (wydaje mi sie ze jest wolna).

Nie wiem tylko jak to wyglada od strony technicznej.

 

Natomiast zresetowanie skladu to faktycznie prosta sprawa. Po prostu nie wybiore zadnego keepera (swoja droga ciekawa bedzie walka w drafcie o Giannisa, Jokica czy Nurkica).

Bede troche jak GM expansion team w NBA tak jak kiedys byli Raptors i Grizzlies a to moze byc nawet fajna sprawa. Poczatek nie bedzie latwy ale dobry draft (ciekawe kto bedzie dostepny w drafcie a kto zostanie keeperem) i madre wymiany moga z czasem zaowocowac dobrymi wynikami w lidze.

 

Podoba mi sie takie wyzwanie i chce sie jego podjac bo to na pewno przyniesie mi wiecej frajdy z gry niz granie mistrzowskim skladem przez nastepne lata.

 

Swoja droga bulek fajnie boby ja Ty tez bys dolaczyl. Nie chcialbys? Musialby sie tylko pojawic wakat na stanowisko GMa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga bulek fajnie boby ja Ty tez bys dolaczyl. Nie chcialbys? Musialby sie tylko pojawic wakat na stanowisko GMa...

Ja już gram w keeper #2, a nie zamierzam tej ligi opuszczać, przynajmniej na razie ;)

 

Ale dzięki za propozycję, też muszę przyznać, że fajnie jest grać z Tobą. Negocjacje trejdów są trudne, ale to jest normalne gdy GM ma swoją strategię budowy składu. Natomiast zawsze cenię szybką reakcję na wszelką propozycję.

 

Swoją drogą też chciałbym byśmy zagrali razem w czym innym niż jednosezonówka. Nie kusi Ciebie liga z cyklu fantasy points albo roto dynasty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze grasz w keeperze #2. No coz... Ja tez cenie sobie aktywnych GMow ze swoja strategia ktorzy rozsadnie sensownie i madrze negocjuja bo nawet jesli ostatecznie nic z nich nie wychodzi to przynajmniej mozna liczyc na szybka reakcje i odzew.

 

W ktorej bulek grasz lidze drzewkowej? Ja w swojej mam szanse na awans do II ligi to moze trafilibysmy na siebie...ale zakladam ze pewnie grasz juz w ktorejs z I-ych lig.

 

Juz tu wczesniej wspominalem ze zastanawialem sie nad roto dynasty ale dosc obszerny i na pierwszy rzut oka skomplikowany regulamin troche mnie odstraszyl...nie wiem czy ogarnalbym temat...ale to moglaby byc fajna sprawa...grajac w jednisezonowce czesto troche a czasem bardziej niz troche,zaluje ze nie czeka mnie zadna "nagroda" za celne pobranie bardzo dobrze rokujacego perspektywicznego gracza. Na przyklad wylapanie Zubaca, Chrissa, LeVerta czy Ulisa w jednosezonowce moze nie przyniesc wiekszych korzysci natomiast w formacie dynasty moga to byc niezle perelki...a wydaje mi sie ze mam troche "nosa" do zoltodziobow ;)

 

Formatu Fantasy points zupelnie nie ogarniam i nawet nie probowalem...

 

Mozna cos w tej sprawie w przerwie miedzysezonowej pomyslec/obgadac.

 

Pzdr!

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roto dynasty tak naprawdę zasady są mniej skomplikowane niż tutaj. Musisz tylko patrzeć żeby nie przekroczyć z góry ustalonego pułapu pensji - ale w tym sezonie to jest martwy przepis bo nie było komu tego liczyć. I zgadzam się, że satysfakcja z Ulisów, Zubaców jest większa niż w jednosezonówce. Tutaj liczy się także Shaquille O'Neal gdyby tylko wznowił karierę... W dynasty tacy ludzie mają mniejszą wartość. Ale to wiadome.

W dynasty z draftów masz tylko rookie draft, i w zasadzie na tym zasady się kończą ;)

 

Co do lig drzewkowych to pewnie się spotkamy. Ty awansujesz, ja na 100% spadam, więc wygląda na to, że się spotkamy w II lidze. Co do fantasy points jak się coś zwolni, napiszę do Ciebie w tej sprawie. Minus jest taki, żebyś przejął drużynę po kimś, zresztą identycznie w dynasty roto. Więc byś nie budował teamu od nowa.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.