Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

To mniej więcej jak Twoja wymiana Kury na starcie sezonu, a nie wetowałem. Stawiacie mnie w słabej sytuacji, bo pograć się nie da, wymienić też nie. Jak mam rozdzielić keeperów żebyście byli zadowoleni? Mogę ich zrzucić na koniec sezonu bez ryzyka interwencji? Dajcie jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej jak Twoja wymiana Kury na starcie sezonu, a nie wetowałem. Stawiacie mnie w słabej sytuacji, bo pograć się nie da, wymienić też nie. Jak mam rozdzielić keeperów żebyście byli zadowoleni? Mogę ich zrzucić na koniec sezonu bez ryzyka interwencji? Dajcie jakieś rozwiązanie.

Mogłeś wetować. To było moje pierwsze weto w tym sezonie. Stroisz fochy na to, że ktoś się wzmocnił na wymianie dziś (co może Ci utrudnić wygranie ligi),a ktoś może jutro i okazujesz to w fatalnym stylu tym trejdem. Wg Ciebie teraz kilka klubów NBA obrazi się na Toronto, że dostali Ibakę za pick i Rossa. Rozumiem, że to jest zabawa, ale trochę więcej powagi nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym Ci oddał Giannisa i Turnera czy tam Draymonda i Turnera jak chciałeś za Kurę to bym lepiej wyszedł niż teraz oddając za CP3? Pieprzona hipokryzja. Ja tam nie mam tu pretensji do "Toronto" (Shevca), tylko do Orlando (Dawida), że robi ruch od czapy na wagę mistrzostwa, który nie ma uzasadnienia w jego sytuacji.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cię zrozumieć. Piwo na pewno mi w tym pomaga:) Ale trzeba było podnieść larum i namawiać do weto, a nie trzaskać chorą wymianę. Z resztą w pierwszym poście po trejdzie zachowałeś umiar, ale jakoś później się nie potrzebnie nakręciłeś. Wymiana nadal wisi, więc nadal masz szansę, ale póki co grajmy bez zbędnych szaleństw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem o tym od początku to większość olała temat - widać trzeba w naszym kraju wszystko odczuć na własnym organizmie zeby temat poruszyć.Wg mnie takie ruchy (oba wetuje) to jakiś absurd. To co się wyrabia w tej lidze wola o pomstę i nie ma nic wspólnego z rywalizacja fair Play, a po takim kabarecie liga się rozwali...

Za jakieś 5 min będę z domu wychodził. Zadzwonię z Jelitkowa żebyś wychodzil

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przesadziłem z reakcją i przepraszam za to (choć wymianę nadal uważam za absurdalną). Postaram się niebawem znaleźć nowego właściciela dla zespołu. pozdro i narazie

 

Wymianę uważasz za absurdalną tylko z tego powodu, że Tobie nie pasuje, co sam przyznałeś tutaj:

 

Wymiana sam w sobie wielkich kontrowersji nie wzbudza, ale praktycznie decyduje o tytule, więc jej waga jest spora.

 

Parę dni temu przyklepałes z dannym( o zgrozo) trade, gdzie różnica w value za okres ostatnich 2 miesięcy (przyjąłem taki okres, gdyż Brogdon na początku mało co grał) jest większa niż w mojej wymianie z shevcu. Jakoś nie zauważyłem krzyku na 3 strony i głosów o absurdzie wymiany. Z której strony nasza wymiana jest bardziej absurdalna od Waszej ? Co chwile czytam jak bardzo stracę na tej wymianie. Czy Wy na serio nie widzicie jak wygląda moja sytuacja na średnich w astsystach, trójkach i przechwytach ? I według Was ile ja strace na fg% i zbiórkach ? Bo oburzenie jest takie, jakbym miał co najmniej 10 pkt tutaj polecieć. Nie zrobiłbym tego dealu, gdyby Brogdon kosztował więcej w przyszłym sezonie. Ale według mnie nie stracę na tej wymianie również w tym roku

 

Powtórze po raz kolejny, bo zdaję się, że nadal uważasz, iż moim głównym celem było zaszkodzenie Tobie. Moim jedynym zamiarem było dobro tylko i wyłącznie mojego zespołu teraz i w przyszłości(!). Nie chciałbym, abyś z tego powodu rezygnował z tej ligi, tym bardziej, że stworzyłeś zespół, który trudno będzie pokonać w następnych kilku sezonach. Zamiast się oburzać i odstawiać cyrki warto by było w końcu się zastanowić, co można zrobić aby poprawić reguły w tej lidzie, a nie obrażony rzucać zabawki w kąt, bo ktoś inny zrobił trade, który Tobie nie sprzyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ciągniesz temat i to jeszcze w ten sposób. Ale skoro nalegasz:

1.Brogdon był dostępny z waivera dwukrotnie. Ani razu o niego nie walczyłeś. To pokazuje, jakie wiązałeś z nim nadzieje na przyszłość.

2.Danny o Nance’a walczył na waiverze, ale przewalił ze mną o 2$, czyli chciał go mieć.

3.Danny nie miał nic do stracenia, nie ma potencjalnych keeperów poza Townsem, a Dieng nie broni swojej ceny keeperowej.

4.Statystyki Brogdona: 4.2 as, 1.2 stl, 1 3PTM. Statystyki Millsa z FA: 3.3 as, 0.8 stl, 1.8 3PTM. Różnica: 0.9 as, 0.4 stl, -0.8 3PTM. Warta Valanciunasa? Serio?

5.Zamiast patrzeć na różnicę w value, popatrz jaki wpływ ma wymiana dla tabeli. Dla mnie pozyskanie Dienga za Nance’a to rezerwa dla Jokicia i Turnera. Dla LAL pozyskanie Valanciunasa za Brogdona, szczególnie po stracie Love’a to kosmiczny zysk. Spójrz na kontekst zanim zaczniesz coś porównywać.

6.Nowy właściciel mam nadzieję do jutra zostanie przedstawiony. I serio zamknijmy temat, bo nie ma sensu dalej tej dyskusji kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem po co ciągniesz temat i to jeszcze w ten sposób. Ale skoro nalegasz:
1.Brogdon był dostępny z waivera dwukrotnie. Ani razu o niego nie walczyłeś. To pokazuje, jakie wiązałeś z nim nadzieje na przyszłość.
2.Danny o Nance’a walczył na waiverze, ale przewalił ze mną o 2$, czyli chciał go mieć.
3.Danny nie miał nic do stracenia, nie ma potencjalnych keeperów poza Townsem, a Dieng nie broni swojej ceny keeperowej.
4.Statystyki Brogdona: 4.2 as, 1.2 stl, 1 3PTM. Statystyki Millsa z FA: 3.3 as, 0.8 stl, 1.8 3PTM. Różnica: 0.9 as, 0.4 stl, -0.8 3PTM. Warta Valanciunasa? Serio?
5.Zamiast patrzeć na różnicę w value, popatrz jaki wpływ ma wymiana dla tabeli. Dla mnie pozyskanie Dienga za Nance’a to rezerwa dla Jokicia i Turnera. Dla LAL pozyskanie Valanciunasa za Brogdona, szczególnie po stracie Love’a to kosmiczny zysk. Spójrz na kontekst zanim zaczniesz coś porównywać.
6.Nowy właściciel mam nadzieję do jutra zostanie przedstawiony. I serio zamknijmy temat, bo nie ma sensu dalej tej dyskusji kontynuować.

 

 

1. Kłamstwo. Brogdon był w przeszłości w moim składzie. Można to łatwo sprawdzić. I też możesz mi wierzyć lub nie, ale gdy LAL pobierało go z FA, ja dosłownie kilka godzin wcześniej wycofałem swój bid za 8$. Potem przyszła kontuzja Dellavedovy i chłopak na dobre rozwinął skrzydła

4. Mills od dawna to poziom Fasów, nie bez powodu siedział tam tydzień, zanim ktokolwiek się nim zainteresował. A porównywanie tej dwójki względem całego sezonu to zwykła ignoracja. Po za tym notorycznie pomijasz fakt, ze Brogdon to rookie, którego zatrzymam na następny sezon.

5. Ale przepraszam, co mnie to obchodzi jak ta wymiana wpływa na Ciebie ? Dla mnie liczy się tylko to, jak wpływa ona na mój zespół. Po raz kolejny udowadniasz, że liczy się wyłącznie tylko to co dla Twojej druzyny jest istotne. Czyli rozumiem, że gdyby shevcu zrobił by podobną wymiane z kimś z dołu tabeli, to wtedy wszystko by było ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kłamstwo. Brogdon był w przeszłości w moim składzie. Można to łatwo sprawdzić.

No sprawdziłem. Był. Przez tydzień w listopadzie. Poleciał z Ulisa. Potem z FA pobrał go Nowy Jork. Potem z FA pobrało go Phoenix. I dopiero jak go wywalił, to pierwszy raz była o niego walka na waiverze. Uczestnicy: GoldenState, Wizards, Brooklyn. Potem Brogdon wraca na WW i druga walka. Uczestnicy: Spurs, Wizards, 76ers, Lakers. Wyraźnie widać, że marzyłeś o tym graczu. I prosiłem, nie ciągnijmy tematu. Ty zostań przy swoim zdaniu, ja przy swoim i tyle. Jutro mnie już tu nie będzie.

 

Bez obrazy Sixers ale Twoja wymiana dannym to byla podobna opcja. Ty dostales graczy na juz a on POTENCJALNYCH keeperow i skonczmy juz offtop.

 

Biorąc pod uwagę tabelę? W żaden sposób nie była to wymiana podobna. Ale si, skończmy.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zostań przy swoim zdaniu, ja przy swoim i tyle. Jutro mnie już tu nie będzie.

 

To proszę wyjaśnij jeszcze na koniec, jakie to jest te Twoje zdanie. Co tak na prawdę stoi za Twoim irracjonalnym zachowaniem ? Takich wymian jak ta przez 3 sezony było w tej lidze mnóstwo, żeby było śmieszniej sam pare dni temu zrobiłeś podobną (pisanie o tym, że Twoja wymiana nie ma wpływu na tabelę, to jakiś nonsens). Czy na prawdę nasze negocjacje ( które były bardzo dawno temu) skończyły się jakimś sporem ? Bo nie przypominam sobie niczego takiego. A wychodzi na to, że posądzasz mnie o jakieś nieczyste zagrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jak kiedyś będziesz budować zespół kilkadziesiąt miesięcy, żeby zdobyć tytuł, a na ostatniej prostej ktoś ni stąd, ni zowąd zapała miłością do rezerwowego Milwakuee, którego mógł wcześniej pobrać z 5 razy i postanowi dla niego przechylić szalę tytułu, to może zrozumiesz. Skoro wracasz do mojej wymiany, niech przemówią liczby:
 
Jeżeli jesteś zdania, że zmiana Nance'a (którego wcale bym się nie pozbywał gdyby miał łatkę C oprócz PF) + filler w postaci Parsonsa za minimum, który może się odbuduje może nie, zero ryzyka, na Dienga (2 razy droższego od Nance'a)

nancedieng.jpg
 
Ma podobne implikacje dla układu sił, jak oddanie Valanciunasa drużynie, która traci Love'a i jej sytuacja w tabeli wygląda tak:

roto points	Team	       Games	 FG	 FT	3PM	 Pts	 Reb	 Ast	Stl	Blk	To     rpFG     rpFT   rp3PM  rpPts   rpReb   rpAst   rpStl   rpBlk   rpTo
140.5	Philadelphia 76ers	444	0.461	0.795	683	7485	3008	1679	570	388	952	13	12.5	18	18	19	19	20	20	1
140	Los Angeles Lakers	451	0.464	0.841	811	7640	2681	1557	455	275	800	14	20	20	20	17	17	14	10	8

To chyba mówimy o innej grze. Dieng jest lepszy od Nance'a w puntach, zbiórkach i blokach, w których nie mogę zyskać żadnego punktu roto. Lepszy w FT choć dla mojego zespołu nadal minusowy. Gorszy w FG.

 

Nie było tajemnicą, że LAL do sukcesu potrzebuje centra. Dlatego m.in. przepłaciłem w trakcie sezonu Chandlera, żeby go nie dostał i starałem się izolować mu takie opcje.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, niczego nowego nam nie powiedziałeś. Utwierdziłeś tylko w przekonaniu, że nasza wymiana jest absurdalna, bo szkodzi Tobie. Osądzanie mnie, o przechylenie szali tytułu jest śmieszne. Jednym pierdnięciem możesz wykonać taki ruch, po którym shevcu mógłby oglądać Twoje plecy. Ty tymczasem postanawiasz się obrażać, i oczerniać mnie o działanie na Twoją szkodę :) Mnie naprawdę powiewa to, który z Was wygra lige w tym roku. LAL był dla mnie kandydatem do trade'u tak samo jak 18 pozostałych drużyn. Widziałem korzyści dla siebie z tej wymiany, więc ją zaproponowałem. A Ty wypowiadasz się w tonie, jakoby moim obowiązkiem przed zrobieniem wymiany było sprawdzenie jak ona wpłynie na Ciebie i losy tytułu. Zrobiłeś w tym roku 4 trade'y, LAL również. Rozłóż jeszcze na czynniki pierwsze każdą z tych wymian, być może znajdą się tutaj jeszcze inni winowajcy Twojej (ewentualnej!) porażki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spuśćcie trochę powietrza...

Shevcu - co do zabawy o której piszesz, to sorry ale chyba tylko Ty się dobrze bawisz... a do wczoraj jeszcze Sixers :) Patrząc po tym co się wydarzyło w tym sezonie (poczynając od draftu, kończąc na wymianach) to jest niestety najmniej ciekawy sezon z 3 w których gram. Nie chodzi o moją pozycję, chodzi o sens gry pozostałych graczy... kiedy 2 teamy mają po w/w ruchach składy które dają wyższe średnie niż w ligach 10-12 osobowych. Uważasz że to normalne? To tak jakby w NBA dwa teamy miały bilans 82-0, kilka kolejnych ok. 50-30 a reszta 20-62. Kogo taka liga by bawiła?

Sixers - niepotrzebna reakcja, bo moim zdaniem i tak wygrasz z LAL :) Dobrze by było abyś dokończył sezon i odebrał ewentualne zasłużone zwycięstwo (sorry Shevcu ale Twoja taktyka to dla mnie śmierć tej ligi i system nie powinien premiować takiego działania).

Dawid - chcesz nas przekonać że będziesz nadrabial steale Brogdonem mając Tadka, a asysty i 3p mając Derona? Jeszcze gdybyś go za Williama a wymieniał (kontuzje) bym to skumał, ale też nie przypominam sobie abyś Valanciunasa lidze proponował...

Co mojego dealu z Nancem to skoro wymiana budziła czyjeś wątpliwości, czemu nie pisał o tym jak wisiała? Wcześniej odrzuciłem kilkanascie ofert (na Dienga i KATa) od różnych graczy, w tym Sixersa bo czekałem aż Ty ustabilizuje rolę w teamie. Dieng może i jest wart ceny, ale nie robi już postępu a jego udział w taktyce min wręcz spada pomimo kontuzji Lavine, więc zdecydowałem się go sprzedać - bo muszę przebudować ekipę. Czy zyskam? Jeśli tylko Nance zacznie grać 27-28 min (na co jest spora szansa, bo takie dostaje minuty) to tak, a jeśli Parsons wróci choć do formy tylko z zeszłego sezonu, to X2.

Ty Dawid twierdzisz że zostawisz Brogdona jako keepera a nawet nie poczekales aż kilka meczy z pełnymi minutami zagra Middleton i zobaczysz USG tego grajka. Do tego Dla mnie to mało przekonująca argumentacja, ale to Twoja decyzja.

 

PS. Wg mnie jeśli Sixers zrezygnujesz to uczciwie byłoby po sezonie ekipę wyzerowac (całą duszą puli wraca, bo patrząc na historię Knicks nowy gracz nie powinien dostawać za friko takiego handicapu jaki ma Twoja ekipa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma co klawiatury marnować. Mikowal83 zgodził się zaopiekować drużyną. Marcos prośba żebyś podesłał mu linka z zaproszeniem. Podałem  maila na priv.

 

Twój wybór.  

Wydawać by się mogło że dojrzale gadasz, ale takie zachowanie temu przeczy.

Z tego co pamiętam to w roto drzewkowym też strzeliłeś focha i odpuściłeś grę,

chyba źle do tego wszystkiego podchodzisz, ale nie mam zamiaru robić tutaj jakichś wykładów czy też rzucał epitetów.

Sezon się jeszcze nie skończył i wiele by się mogło wydarzyć, trudności krzepią ale też uwydatniają słabości.

Nikt nikogo tutaj na siłę zatrzymywać nie będzie.

 

Zaraz wyślę mailem zaproszenie do Mikowala.

Mimo wszystko dzięki SiXers za lata gry, i witamy nowego uczestnika, z tego co widać to b.aktywnego przynajmniej w gadce więc nie powinno być nudno.

 

Co do samej ligi to w przy 20 drużynach muszą być różnice, nie ma opcji, gram innych ligach tego typu więc to normalne, że kilku walczy o mistrza a reszta powiedzmy że się przygląda i szuka okazji czy to na FA, czy to w kontuzjach i desperacji innych.

I pod takie podejście też trzeba się przystosować i wykorzystywać możliwości. I w miarę rozwoju ligi i potrzeb reformować zasady.

A i tak w naszej lidzę walka co roku jest o wiele ciekawsza niż w tamtych.

 

Pomysły na poprawę zasad na kolejny sezon

Salary cup? Ciekawy pomysł - kwestia ustalenia poziomu.

IL spot aktywny? Jak najbardziej, pewnie po sezonie będzie głosowanie bo już były głosy żeby go wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak wszechwiedzacy danny mnie poucza. Trzeci sezon z rzedu slysze Twoje docinki a na razie masz wyniki podobne do mnie. Dwa sezony w dupie, jeden w top3. Szczerze to juz mam powyzej uszu jak czytam, ze system mnie premiuje, wypaczam wyniki rywalizacji. Szkoda ze sezon temu nie byles taki honorowy i nie zrzekles sie bonusu i w drafcie nie ruszyles z 200$. Wkurwia mnie takie pieprzenie i struganie najmadrzejszego. Bez obrazy ale jakbys mial wyniki w tej lidze jak barca czyli ciagle szedl w gore to bym sie moze posluchal. A Ty tak po ludzku to dzialasz na nerwy i traktujesz siebie za wyrocznie. Sixers wygra jest ok, ja wygram bedzie bardziej niz ok. O c*** ten placz? Mam fun z sezonu i o tym napisalem a Ty masz bol dupy.

 

A co do waszej wymiany. Nance nie bedzie w LAL odgrywal kluczowej roli wiec marny z niego keeper, z Chandlerem na dwoje babka wrozyla. Dieng dawal mimo wszystko rowny poziom i u Thibo ktory katuje gra s5 dawal spoko produkcje. Jak wam obu ta wymiana malo dawala to po cholere ja robiliscie?!?!?! Teraz w duecie pouczacie gosci, ze oddaja Curry'ego, biora Brogdona i chca z niego zrobic keepera. Skad wiecie co bedzie w przyszlym sezonie, jak potoczy sie offseasson? Co do draftu to mialem spoko srednich 3 keeperow i 1 kozaka, fajnie wykorzystalem dolary i tyle. Wiec zluzuj beret, zejdz z LALkow i zajmij sie swoja ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

 

Chcialem sie przywitac i jako nowy GM w tej lidze napisac kilka slow od siebie.

 

Otrzymalem dzisiaj rano propozycje przejecia druzyny 76ers.

Jeszcze przed rozpoczeciem tego sezonu zastanawialem sie czy nie zagrac w jakiejs innej formie rozgrywek niz drzewko. Zastanawialem sie nad Dynasty i Keeperem. Jednak gdy rzucilem okiem na regulamin i zasady gry wydalo mi sie to troche zbyt skomplikowane i czasochlonne i dlatego nawet nie staralem sie zglaszac do udzialu w grze w lidze w ktoryms z tych formatow.

Kiedy dzisiaj SIXers wyjasnil mi w fajny prosty sposob zasady stwierdzilem ze chyba ogarne temat i wstepnie sie zgodzilem. Nawet nie wiedzialem jak dobrze zbudowana druzyne chce mi przekazac.

Nie chcialem jednak brac udzialu w kolejnych aferach dotyczacych wymian i vetowania (wystarczyla mi afera w LM) a oprocz tego naleze do tych ktorzy wola sobie samemu zapracowac na ewentualne sukcesy niz przychodzic na gotowe i spijac pianke.

SIXers uargumentowal mi odpowiednio swoja decyzje dlaczego chce przekazac druzyne i wyjasnil mi z czego wynikal spor o ostatnia wymiane i zapewnil mnie ze takie sytuacje w tej lidze to rzadkosc.

W zwiazku z tym majac ogromna chec sprobowania swych sil w tym formacie rozgrywek zgodzilem sie na przejecie druzyny.

 

Pisze o tym poniewaz chce abyscie wszyscy wiedzieli ze nie czuje sie komfortowo przejmujac tak dobra druzyne z tak dobrymi perspektywami i na takiej dobrej pozycji w lidze na tym etapie sezonu.

 

Niektorych z Was "znam" z forum lub drzewkowej LM wiec i niektorzy z Was powinni mnie kojarzyc.

Nie mam duzego doswiadczenia w fantasy ale brak doswiadczenia staram sie nadrabiac zaangazowaniem i aktywnoscia w grze oraz tej na forum. W lidze drzewkowej w zeszlym roku wygralem slabiutka IV lige ale w tym udaje mi sie walczyc o podium i awans do II ligi. W LM glownie przez srednio udany draft ale rowniez przez nie do konca trafione wymiany idzie mi znacznie gorzej.

Na pewno bede mial do Was sporo pytan w trakcie sezonu bo keeper to dla mnie nowosc i chociaz zapoznalem sie z regulaminem i wydaje mi sie ze wiekszosc zasad ogarniam to jednak na pewno nie wszystko.

 

Z gory chce zakomunikowac ze nie zamierzam robic w druzynie rewolucji i dokonywac wiekszych zmian kadrowych. Po pierwsze dlatego ze sklad ani sytuacja druzyny w lidze tego nie wymaga a po drugie aby niepotrzebnie nie wywolywac zanieszania w lidze.

Na ten moment chce raczej zaznajomic sie z ta forma rozgrywek i godnie zaopiekowac sie druzyna tak aby nie spieprzyc tego co tak dobrze zrobil SIXers.

 

Dannygd wspomnial ze w takiej sytuacji po sezonie nalezaloby ta druzyne "wyzerowac" tak aby bylo uczciwie i sprawiedliwie. Jak najbardziej sie z tym zgadzam i nawet jesli wiekszosci z Was nie bedzie na tym zalezalo i bylaby mozliwosc grania w przyszlym sezonie keeperami z tego skladu to nie chce z tej mozliwosci korzystac. Wole zaczac od zera chociaz wiem ze nie bedzie to proste.

To na razie tyle z mojej strony.

 

Pzdr Y'all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.