Skocz do zawartości

Kto jest debeściak, o Lakers po raz 137 itp.


2k4

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie ma szans na TOP4 Lakers, nawet jeśli będą w miarę zdrowi przez cały rok. Skład jest po prostu za słaby. Macie najlepszego SG w grze, jest Odom a reszta? Kwame nie jest takim brylantem jakim go przedstawiacie, Walton to (imo) typowy przeciętniak z dobrą znajomością trójkątów. Radman to zagadka, podobnie jak Crittenton. SL nic nie znaczy - Dorell rzucał po 30 punktów w niej a mimo to nie może do tej pory odnaleźć się w Miami. Fisher może jakiś ważny rzut wykonać, poza tym jest już stary i dosyć wolny. Z Farmara i Bynuma prawdopobnie będą ludzie ale jeszcze nie w tym sezonie. Natomiast reszta? No, Turiaf jest jeszcze wporzo, lubię go za zaangażowanie i wole walki. Zachód jest strasznie mocny. Houston wzmocnione, Dallas, Spurs i PHX moim zdaniem są 'skazani' na TOP4. Dochodzi do tego Utah, nieobliczalne GSW i Hornets. A kto wie czy np Nuggets nie wystrzelą w tym roku. Także TOP4 moim zdaniem nierealne, jeśli jednak osiągniecie miejsce w czwórce to będe bił się w piersi i jako pierwszy zwróce honor.

Moim zdaniem jest szansa walki o czwarte-piąte miejsce w tym sezonie jeśli będziemy zdrowi. Oczywiście dopuszczam jakieś urazy pojedynczych graczy, ale nie może to mieć takiego wymiaru jak w ostatnim sezonie, kiedy rzadko kiedy graliśmy podstawową piątka.

 

Ekipy, które będą wyżej od Lakers to najprawdopodobniej Mavs, Spurs i Suns. To jest raczej pewne, bo latem wiele się w tych drużynach nie zmieniło.

W Spurs praktycznie nic, Mavs mają Webbera, ale jako wielkie wzmocnienie bym tego nie uważał, tym bardziej, że im się raczej przydał jakiś porządny, dobrze broniący center, a nie skrzydłowy, który z obroną nie ma wile wspólnego. Suns, podobnie jak Spurs, nie zrobili nic w offseason. Takze te trzy zespoły przed Lakers.

 

Dalej trzeba na pewno brać pod uwagę Rockets i Jazz. Jeśli chodzi o tych pierwszych, podstawowy warunek to zdrowi Yao i McGrady. Jeśli tego nie będzie to można ich brać pod uwagę jeśli chodzi o walkę o PO, a nie o czwarte miejsce. W lato pozyskali tego Brooksa z draftu, który super radził sobie w SL.

W Jazz musi być zdrowy Boozer. Kirilenko wciąż z tego co mi wiadomo pozostaje w słabej formie, za to Deron sie ładnie rozwija. Jednak podstawowy warunek to zdrowie Boozera.

Według mnie Lakers właśnie z Jazz i Rockets będą walczyć o czwarte, piąte miejsce. Do tej walki może się jeszcze włączyć Nuggets. Melo i Iverson już się będą zapewne lepiej rozumieć, jest Camby, Smith, ale stracili Blake'a i mają jednego rozgrywającego - Atkinsa :?, także gorzej chyba być nie może, bo o atak oni się nie powinni martwic, ale o obronę.

 

Kings, Clippers po kontuzji Branda można odrzucić. Według mnie także Warriors. Stracili Richardsona. Mają wciąż Davisa, Jacksona, Harringtona, doszedł Belinelii, ale do mnie ta ekipa nie przemawia. Ich styl nie da im sukcesów w RS i bedą walczyć tak jak ostatnio o PO, a tam już niekoniecznie będą czekać na nich Mavs. :twisted:

 

Wolves w tym roku bedą walczyć o przedostatnie miejsce na Zachodzie. Sonics i Blazers mają już ciekawe ekipy, ale bardzo młode i frycowe muszą zapłacić, szczególnie na tak silnym Zachodzie, także raczej ich nie będzie w PO.

Zostają jeszcze Grizzlies i Hornets. Myślę, ze "Szerszenie" bedą walczyć o PO i wreszcie je wywalczą. Natomiast Grizzlies w tym sezonie już od początku z Gasolem, młodym Conleyem ,ale nie widzę ich w pierwszej ósemce.

 

Tak to wygląda w telegraficznym skrócie moim zdaniem. Na dłuższą analizę przyjdzie czas za 2-3 tygodnie, a póki co tak to się przedstawia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van - znowu prowokujesz 8) Dyskusja o tym jak świetni są Lakers ale Ty oczywiście musiałeś dołożyć jakiś wątek o tym jak słaby jest Wade. Nie chce mi się już odpisywać na Twoje zarzuty, przekonamy się w sezonie czy miałeś rację. Pragnę tylko dodać, że to nie Dwyane jest powodem słabości Lakers więc proszę nie mów już o korzystnym sędziowaniu itp sprawach bo przynajmniej z mojego punktu widzenia gracz Miami nie przyczynił się do sytuacji jaka obecnie panuje w Lakers. Starajmy się pisać na temat, lorak wyraził swoje zdanie o Flashu a Ty od razu musiałeś dodać, że 'wszystko dzięki sędziom'.

nie dramatyzuj nie napisałem, że wszystko dzięki sędziom 8) poza tym stwierdziłem tylko, że jest za Bryantem i Jamesem a to chyba straszną obelgą nie jest.

 

Houston wzmocnione, Dallas, Spurs i PHX moim zdaniem są 'skazani' na TOP4. Dochodzi do tego Utah, nieobliczalne GSW i Hornets. A kto wie czy np Nuggets nie wystrzelą w tym roku. Także TOP4 moim zdaniem nierealne, jeśli jednak osiągniecie miejsce w czwórce to będe bił się w piersi i jako pierwszy zwróce honor.

Rockets to w ogóle stanowią ciekawą mieszankę bo to chyba jedyna drużyna, którą jestem sobie bez problemu w stanie wyobrazić jako mogącą mieć problemy z awansem do PO, ale równocześnie jak wszystko zaskoczy nawet i jako mistrzów bym ich widział. Zobaczymy jak to Adelman poukłada, co wyciśnie z Jamesa, Francisa i Wellsa, jak zdrowi będą T-Mac i Yao. TOP4 dla Lakers nie jest nierealne, ale też oczywiście nie jest to absolutnie nic pewnego, jak będą w miarę zdrowi są w stanie o tą pozycję powalczyć, ale oczywiście o Nuggets, Jazz i Rockets można powiedzieć dokładnie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam że tę listę komentarzy o Bryancie możemy jeszcze poszerzyć :) - Caron Butler w najnowszym wywiadzie:

 

Q: You were in Las Vegas recently and watched the USA men’s basketball team play. What is the difference from last year’s team?

CB: Kobe Bryant. He is another dynamic force, the best player in the game right now. Once they added him to the team they were going to get better and it shows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu nikt nie neguje wielkości Kobasa i jego indywidualnych popisów. Jest to gracz najwższej klasy, niewątpliwie jeden z najlepszych w historii. Potrafi wszystko w ataku, do tego bardzo dobrze broni. I dziwi mnie to, że Lakers tak dają dupy. Nie robią praktycznie nic żeby ściągnąć jakiegoś All-Stara do pomocy i próbować zawojować Zachód. Przecież taki Kobe jest absolutnym fenomenem, jego jump shot to istna perfekcja. Do tego szybkość, zaangażowanie w grę. Nie dziwię się jego frustracji - kolejny sezon będzie prawodopobnie tylko walką o PO. W takim składzie nie ma możliwości powalczenia ze Spurs czy Suns o wyższe cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Macowi przypadkiem nie wypominało tego wiele osób głównie dlatego, że mówił jak to dobrze w końcu być w drugiej rundzie Question

też ale w kwestii lidershipu i kierowania zepsołem na pewno przypomina mu się tą serię i fakt że jeszcze nigdy nie był w drugiej rundzie także.(swoja drogą teraz to już mi go żal nawet bo wygląda to jak klątwa nie do odczarowania)

 

Ale nikt tu nie mówi o wybitnej defensywie, ani o tym, że Odom jest tak świetnym uzupełnieniem Kobego. Nikt nie mówi, że ta drużyna ma potencjał na misia. Powiedziane zostało tylko, że Kwame jak na teraźniejsze standardy jest jednym z lepiej broniących centrów 1 na 1. A o Odomie jakoś nie przypominam sobie, żeby któs wspomniał, że jest uzupełnieniem np. na miarę Pippena.

Top5 NBA, wybitna to może za duże słowo, ale jak juz to minimalnie. :)

A Odom to te świetne uzupełnienie i to pojawia się na każdym kroku i trzeba przyznać że troszkę prawdy w tym jest. Do pippena to mu daleko ale i takie głosy od fanów LAL były a dokładniej chbya od Air Cama czy coś w ten deseń.

 

Melo i Iverson już się będą zapewne lepiej rozumieć, jest Camby, Smith, ale stracili Blake'a i mają jednego rozgrywającego - Atkinsa Confused, także gorzej chyba być nie może, bo o atak oni się nie powinni martwic, ale o obronę.

 

Bez kitu to jest duży problem. Ubolewam nad mądrością Gm Nuggets. Zespól w RS nie gra nic w obronie, gra nieźla serie poziomowo ze SPurs w tymw zględzie, m. in dzieki Blakowi który nadrabia niedoskonałosci Iversona a ten mu na partnera do gry ściąga Atkinsa cyzli zero obronne i kozlowanie zakonczone rzutem. CHyba ze ma plan żeby AI wrócił na PG, to ja już chyba wole tego CA na PG. Podsumowując jesteśmy w kropce...(kto zgadnie w której? ;) )

 

To, że trafił gamewinnera nie znaczy, że był niekwestionowanym liderem tej drużyny.

Wink na pewno już znaczy że wiadomość była pisana pół serio. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top5 NBA, wybitna to może za duże słowo, ale jak juz to minimalnie.

A Odom to te świetne uzupełnienie i to pojawia się na każdym kroku i trzeba przyznać że troszkę prawdy w tym jest. Do pippena to mu daleko ale i takie głosy od fanów LAL były a dokładniej chbya od Air Cama czy coś w ten deseń.

Osobiście nie pamiętam by ktoś pisał, o świetnym uzupełnieniu dla Bryanta. Swoją drogą jeśli byśmy tak myśleli, to nikt nie chciałby oddawać go w pakiecie z Bynumem, ani za KG, ani tym bardziej za JO, a taka jest opinia większości fanów LAL ( no może w związku z JO nie jest to większość, ale głosy są rozłożone 50/50)Nie mówię, że nikt tak nie napisał. Możliwe, że takie głosy były, ale myślę, że w taj chwili nikt nie powie, że Odom jest taki świetny. Oczywiście potencjał ma, ale nie potrafi go wykorzystać dostatecznie tj. powinien być dużo bardziej agresywny i przymować na siebie dużo więcej roboty w ataku.

 

Idealnym uzupełnieniem dla KB byłby taki młodszy o 10 lat Shaq,a Odom jako trzecie opcja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oją drogą jeśli byśmy tak myśleli, to nikt nie chciałby oddawać go w pakiecie z Bynumem, ani za KG, ani tym bardziej za JO, a taka jest opinia większości fanów LAL ( no może w związku z JO nie jest to większość, ale głosy są rozłożone 50/50)

a)sam mówisz że jest 50/50 czyli jednak coś w tym Odomie co uważacie za takie dobre musi być.

B) nie porównuj tego oc możę dać Garnett z tym co daje Odom w spólce z Bynumem nawet bo się to ociera o śmieszność.

 

 

Osobiście nie pamiętam by ktoś pisał, o świetnym uzupełnieniu dla Bryanta

a jak czegoś nie pamietasz to to nie miało miejsca, tak?

 

ożliwe, że takie głosy były, ale myślę, że w taj chwili nikt nie powie, że Odom jest taki świetny.

No wiesz trudno żebyście to mówili po sezonie w którym zagrał ledwie 56 gier, nie uważasz?

 

Idealnym uzupełnieniem dla KB byłby taki młodszy o 10 lat Shaq,a Odom jako trzecie opcja Wink

]

A może 25 letni Bill Russell? no i jeszcze MAgic by się przydał a Odom dopiero na 4 opcję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, zapomniałem o jednej rzeczy. otóż skoro uznajesz Duncana za najlepszego wysokiego to znaczy, że stawiasz go ponad KG. z drugiej strony wśród niskich w podobnej sytuacji postępujesz wręcz odwrotnie - czyli super gracza ze słabego zespołu stawiasz wyżej. jak się z tego wytłumaczysz? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) nie porównuj tego oc możę dać Garnett z tym co daje Odom w spólce z Bynumem nawet bo się to ociera o śmieszność.

Zrozumiałeś wogóle co chciałem powiedzieć? Wydaje mi sie ze nie, a chodzilo mi o to ze nie uwazam Odoma za swietne uzupelnieni i nie mialbym zadnych obaw przy oddawaniu go z Bynumem za KG, czy JO(chociaz na poczatku uwazalem ze to za duzo za JO)

 

a jak czegoś nie pamietasz to to nie miało miejsca, tak?

 

A nie zauwazyles, ze w nastepnym zdaniu napisalem, ze mozliwe ze ktos tak napisal ?

No wiesz trudno żebyście to mówili po sezonie w którym zagrał ledwie 56 gier, nie uważasz?

Nie, bo ktos moze uwazac dalej Odoma za swietne uzupelnieni Bryanta, a tamten sezon nazwac zwyczajnie pechowym w zwiazku z kontuzjami.

 

A może 25 letni Bill Russell? no i jeszcze MAgic by się przydał a Odom dopiero na 4 opcję ;]

Nie rozuymiem co mi chciałeś przez to pokazać :roll: Chciałeś mnie wyśmiać, czy coś innego, bo nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a)sam mówisz że jest 50/50 czyli jednak coś w tym Odomie co uważacie za takie dobre musi być.

50/50 bo Odom wydaje się być idealną trzecią opcją dla KB i JO. Łatwiej o sukcesy jak masz trzech klasowych graczy, ale chyba sam doskonale o tym wiesz, gdyby po oddaniu Lamara i Bynuma był jeszcze jeden gracz w drużynie o zbliżonej klasie do Lamara to byłaby inna rozmowa, zresztą mniejsza z tym bo ja raczej mimo wszystko i tak oddałbym za JO i Lamara i Bynuma gdyby było trzeba chociaż jestem praktycznie pewny, że nie trzeba i bez Lamara dałoby się to załatwić, ale Lakers są prawdopodobnie na tyle głupi, że i tak Bynuma nie chcą oddać nawet bez Odoma.

 

Van, zapomniałem o jednej rzeczy. otóż skoro uznajesz Duncana za najlepszego wysokiego to znaczy, że stawiasz go ponad KG. z drugiej strony wśród niskich w podobnej sytuacji postępujesz wręcz odwrotnie - czyli super gracza ze słabego zespołu stawiasz wyżej. jak się z tego wytłumaczysz? ;-)

bardzo prosto Spurs Duncana to dla mnie bez porównania wyższa półka niż Wolves KG, ale czy Heat czy Cavs nie sa dla mnie drużynami z wyższej półki niż Lakers 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałeś wogóle co chciałem powiedzieć? Wydaje mi sie ze nie, a chodzilo mi o to ze nie uwazam Odoma za swietne uzupelnieni i nie mialbym zadnych obaw przy oddawaniu go z Bynumem za KG, czy JO(chociaz na poczatku uwazalem ze to za duzo za JO)

Ty może nie ale i tacy jak pamiętam byli, zreszta jak są głosy podzielone to musi tak być, a już to wskazuje jak wysoko cenicie Odoma. :)

 

Nie, bo ktos moze uwazac dalej Odoma za swietne uzupelnieni Bryanta, a tamten sezon nazwac zwyczajnie pechowym w zwiazku z kontuzjami.

Nie bardzo właśnie.

http://www.nba.com/playerfile/lamar_odo ... stats.html

Zobacz sobie jak on ma na bakier z kontuzjami to zrozumiesz dlaczego seozn z 80 był wyjątkowy i tak podniósł jego znaczenie. Wcześniej zagrał w LAL 64 gry, potem ten sezon i znowu 56.

 

Nie rozuymiem co mi chciałeś przez to pokazać Rolling Eyes Chciałeś mnie wyśmiać, czy coś innego, bo nie kumam.

Ty napisałeś żartobliwie to ja dodałem swoje, nie chciałem cie urazić. W każdym razie jak tak się poczułeś to sorki.

Generalnie chodzi o to że szukasz ideału, a my nie mówimy o idealnym bo to nie istnieje i stąd ci podałem włąsnie takie wytwór mojej fantazji a po prostu o świetnie się sprawdzającym w swojej roli.

 

ale Lakers są prawdopodobnie na tyle głupi, że i tak Bynuma nie chcą oddać nawet bez Odoma.

 

sorry, chwila. Źle coś zrozumiałem czy była propozycja od PAcers/WOlves na wziecie JO/KG wykluczając z transferu i KB i LO?? NO to wtedy na prawde już musiało by komuś w Kalifornii ostro za przeproszeniem odjebać by na to nie pójść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty napisałeś żartobliwie to ja dodałem swoje, nie chciałem cie urazić. W każdym razie jak tak się poczułeś to sorki.

Generalnie chodzi o to że szukasz ideału, a my nie mówimy o idealnym bo to nie istnieje i stąd ci podałem włąsnie takie wytwór mojej fantazji a po prostu o świetnie się sprawdzającym w swojej roli.

 

Spox, bez urazy :D

 

sorry, chwila. Źle coś zrozumiałem czy była propozycja od PAcers/WOlves na wziecie JO/KG wykluczając z transferu i KB i LO?? NO to wtedy na prawde już musiało by komuś w Kalifornii ostro za przeproszeniem odjebać by na to nie pójść.

No jest u nas taki Buss Jr., który widzi Bynuma jako przyszłego dominatora w tej lidze :? i były takie pogłoski, że trade z JO nie wypalił, dlatego że LAL nie chcieli oddać Andrew, a nie Odoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, chwila. Źle coś zrozumiałem czy była propozycja od PAcers/WOlves na wziecie JO/KG wykluczając z transferu i KB i LO?? NO to wtedy na prawde już musiało by komuś w Kalifornii ostro za przeproszeniem odjebać by na to nie pójść.

na KG by Bynuma poświęcili, ale mieli za mało no i McHale by go tu bez postoletu przy skroni nie wysłał ale juz w przypadku JO chodzą takie ploty i ja osobiście w nie wierzę bo nawet podejsc do tego logicznie to po co Pacers Odom :? jest kontuzjogenny, zarabia po kilkanascie baniek, nie chce grac w Pacers chya, ze dostalby extension, gra na pozycji gdzie mają młodych graczy, którzy beda potrzebowali minut, na skrzydłach są tez kontrakty Murphy'ego i Dunlevyeo. Walsh był strasznie napalony już dawno na Bynuma więc jeżeli Lakers oferują jego, Farmara lub Crittentona i kończące się kontrakty, innych ofert jakoś nie widać, drużyna jest w dupie czy z JO czy bez niego to on się będzie upierał przy Odomie :?:

nigdy nie wiadomo jak to naprawdę wygląda, ale ja się zgadzam z tymi plotkami mówiącymi, że Bynuma Lakers oferowali za KG, ale nigdy za JO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.