Skocz do zawartości

Summer League 2016


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

W meczu Bulls - Sixers bardzo mi się Cristiano Felicio podobał. Można powiedzieć, że robi to co do centra należy. Okej to liga letnia ale za niecały milion to super opcja na ławkę się szykuje. A jak będzie tak się rok do roku rozwijał to kto wie może powalczy z RoLo o jakieś minuty ze starterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Simmonsa do MCW i Turner to złe porównanie. ;]

 

Wczoraj trafił z Bulls trzy - cztery jumpery - po pierwsze, pewnie to więcej niż przez cały sezon w college'u, po drugie - jego rzut wygląda dużo lepiej ''na żywo'' niż mówią to statystyki, o czym było zresztą wiadomo. Powinien ogarnąć rzut z półdystansu do rozsądnego poziomu.

 

Simmons to najlepszy playmaker wybrany w drafcie od czasów ...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jeśli się okaże , że Ulis to nasz najlepszy wybór w drafcie. W pierwszych 2 meczach SL:

10 punktów, 5 asyst, 4 zbiórek, 6 przechwytów, and 0 strat w 31 minut a dzisiaj 11 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek, 3 przechwyty 1 strata w 27 minut. Wiem, że do liga letnia ale jego dojrzałość jest zadziwiająca.

Chris dzisiaj nieźle i double double za to Bender był mocno próbowany na pozycji numer 3 i poza tym, że bronić tego typu gości to on się raczej nie nauczy to zaczynam się zastanawiać czy to nie tam jest jego miejsce. Chyba, że nabierze krzepy niczym niedźwiedź syberyjski na zimę bo nominalne 4ki to go będą przestawiać niczym kosz na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod opieką i pachami Chandlera to może całkiem pięknie wyglądać.

Z Ullisa może być piękny grajek już w 1 roku o ile Earl not pearl nie zjebie tematu i nie wróci do pomysłu grania Rycerza w grubych minutach

MAsz jakieś newsy nt Archiego? Nie chciał grać w SL, pozycja 1/2 jest solidnie obsadzona i Goodshit wydaje się być zbędnym ogniwem w naszym zespole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej lidze, gdzie 4/5 nominalnych ''czwórek'' w ofensywie rozciąga grę, a ich podstawową bronią jest mid range J? Yeah, right. 

Widziałeś jak on wygląda? Manute Bol w wersji białej. Udo mam większe niż jego obwód w pasie a należę do mikrusów.

Goodwin podobno nie chciał właśnie grać w SL. To jest jeśli się nie mylę ostatni rok jego kontraktu i umówmy się: z niego już raczej nic nie będzie skoro w rotacji przed nim byli nasi zeszłoroczni wymiatacze walczący o pick nr 3.

Edytowane przez Sharif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jak on wygląda? 

Widziałem. Podobnie jak Porzingis w dniu draftu. Waży gdzieś tyle co Thon Maker, który robi w dwóch pierwszych meczach SL miał 30 zbiórek. Och, no tak, jest biały. Ale Porzingisa też mieli połamać. Wait...

 

Było wiadomo, że Bender to projekt (choć trafił w słabe dla niego miejsce) - i gdyby urodził się w Stanach, to w przyszłym roku grałby pierwszy rok w college'u - więc tym bardziej nie rozumiem narzekań, że potrzebuje wzmocnić się fizycznie i nie jest NBA ready. Chorwat może okazać się bustem, ale ma bardzo interesujący skillset - 18-latek, bardzo duży potencjał w defensywie (p&r defense, switchowanie, perimeter defense, size w team D), ballhandling, passing, duży potencjał rzutowy (bardzo dobra technika), już teraz niezłe post moves, świetnie biega. 

 

Dalej nie wiem w czym problem. 

 

Lista nominalnych czwórek - starterów w playoffach - Kevin The Muscle Love, Luis The Freak Athletic Non-Greek Scola, Luol Forever Young Deng, Paul nie-mam-dla-niego-ksywy-bo-w-sumie-jest-zajebisty Millsap, Sullinger/Johnson/Jonas k**** Jerebko, Marvin The Bust Williams, Allah Aminu Akbar, LaMarcus Mr Jumper Aldridge, Dray Kickin' Green, Marcus The Worse Twin Morris, Donatas będę-miał-dla-niego-litość-i-nie-będzie-ksywy Motiejunas, Zach 38%fg Randolph, Myles The Runner Turner, no i Dirk.

 

Chyba zgodnie wszyscy się zgodzą, że Dragan Bender ma przejebane w tej lidze jak tylko spotka nominalną czwórkę... 

 

Poza Randolphem, który jest 16 lat od niego starszy i niedługo będzie skończony, to Bender wygląda na pretty much nominalną 4 we współczesnej lidze.

Jak okaże się drugim Bargnanim, to oczywiście nie, ale jak ma być mentalnie drugim Bargnanim, to nawet atletyzm Dwighta na niewiele się zda.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra technika rzutowa, na którą wszyscy narzekają? Skoro jest taki zajebisty jak piszesz to dlaczego nie poszedł z jedynką. Wymieniasz milion zalet i piszesz za chwilę , że może okazać się bustem. To tak jakbym stwierdził, że za rok zagram w Barcelonie bo przecież bawię się z psem piłką. Jak na razie to poza grą w obronie, panowaniem nad piłką i bieganiem wiele nie pokazał a pokazał braki dokładnie w tych elementach , w których przy zestawieniu z Porzinginsem wypadał blado.

Powagi stary trochę. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale ja już się pośmiałem z Twoich wypowiedzi na temat Bayernu i potencjału marketingowego w piłce nożnej. Nie chciało mi się wtedy odpisywać ale napisze Tobie teraz. Znasz taki Klub jak Liverpool w UK? Albo Newcastle? Lub ostatnimi czasy United? W czubie najbogatszych. Pierwsza piątka najbardziej lubianych i najbardziej znienawidzonych cały czas. A poważnego trofeum z lupą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra technika rzutowa, na którą wszyscy narzekają? 

"The biggest improvement in Bender's game has been from the perimeter, where he's shooting 36% from three-point range in combined Euroleague/Eurocup/Israeli League play, including 39.2% in the Israeli league, where he sees the majority of his minutes. He's struggled a bit of late, including 1-for-14 from three-point range over his last seven games, but his improvement from the perimeter is key for his stock, especially in a league that values floor spacing from the front court positions as much as ever. 

 

That recent 1-for-14 stretch showcases some of Bender's streakiness, which may in part be related to a long release which takes some time to get his shot off and can lead to some inconsistency in his shooting motion. Still, it would be impossible not to be impressed by the improvement in Bender's shot, as he connected on just 26.9% of his attempts from deep last season. Even if the overall sample size of just 86 attempts on the season isn't quite enough to give 100% confidence the improvement as fully sustainable, Bender has notably cleaned up his mechanics over the past year, and has always had a soft touch that suggested he'd see improvement down the line, and transferring some of that shooting potential into realized production is a positive development for the 18-year-old."

 

http://www.draftexpress.com/profile/Dragan-Bender-62877/

 

Skoro jest taki zajebisty jak piszesz to dlaczego nie poszedł z jedynką. 

Nie poszedł z jedynką, ponieważ jego potencjał okazał się w ocenie klubów niewystarczająco duży do wyboru go z pierwszym numerem/jego potencjał nie okazał się w ocenie klubów na tyle duży by zrekompensować znaki zapytania związane z jego osobą. Możesz sobie wybrać. Proporcje w NBA między bardzo dobrymi koszykarzami/koszykarzami wybranymi z pierwszym numerem draftu sugerują, że Bender spokojnie może osiągnąć prognozowany przez niemal wszystkich ekspertów poziom nawet jeżeli nie został wybrany przed Simmonsem.

Wymieniasz milion zalet i piszesz za chwilę , że może okazać się bustem. To tak jakbym stwierdził, że za rok zagram w Barcelonie bo przecież bawię się z psem piłką. 

Bardzo niemądre porównanie.

 

Gdybyś w wieku analogicznym w piłce nożnej do tego Bendera w koszykówce, prezentował zdaniem prawie wszystkich ekspertów, scoutów, jak i samej Barcelony (patrz fakt, że nie było szans by wypadł poza ~top9 w drafcie) - potencjał, by grać w przyszłości w Barcelonie, to owszem, mógłbyś mówić, że masz potencjał i realne szanse na osiągnięcie poziomu predysponującego Cię do gry w Barcelonie. Tak jak Bender zdaniem prawie wszystkich ekspertów, scoutów i klubów NBA ma potencjał, by być świetnym koszykarzem, dlatego tak czy siak poszedłby w czołówce tego draftu. 

 

Problem w tym, że posiadanie realnego potencjału na coś =/= osiągnięcie tego celu. Bender ma potencjał na świetnego koszykarza, ale może okazać się, że nigdy do tego poziomu się nie zbliży. Tak jak Ty - korygując Twoje niemądre porównanie - posiadając potencjał aby w przyszłości osiągnąć poziom by zagrać w Barcelonie, z różnych przyczyn możesz/mógłbyś tego nigdy celu (poziom gry) nie zrealizować.

 

Jak na razie to poza grą w obronie, panowaniem nad piłką i bieganiem wiele nie pokazał a pokazał braki dokładnie w tych elementach , w których przy zestawieniu z Porzinginsem wypadał blado.

Po pierwsze, Porzingis rzeczywiście może mieć widocznie większy potencjał od Bendera, problem w tym, że ma większy potencjał od każdego zawodnika jakiego mają Suns. Po drugie, Porzingis był 15 miesięcy starszy, gdy został wybrany w drafcie NBA, a chyba (nawet) Tobie nie należy tłumaczyć, jak wielką różnicę w rozwoju dwóch młodych graczy może to stanowić. Twoje porównanie jest zatem bardzo ograniczone metodologicznie, a zatem równie nieobiektywne. Moim zdaniem te porównania do Porzingisa były niezasadne, bo to różni zawodnicy na różnych etapach kariery.

 

"It would be very surprising if Bender stepped into the NBA and began torching the nets the way Porzingis did as a rookie. He's a full year behind Porzingis in age and development, and doesn't have the type of wow factor, scoring ability, or physical tools that Knicks fans and NBA die-hards alike fell in love with. 

 

But Bender has the type of unique combination of size, fluidity, passing ability and shooting potential that should make him a very valuable player in his own right. He may not be the second coming of Latvia, but Bender is a lock to go in the top 10 of Thursday's draft, and his ability to grab and go, facilitate, guard the perimeter and make threes at 7'1” will allow him to create his own legacy." (źródło: draftexpress)

 

Przede wszystkim - jeżeli wybierasz najmłodszego gracza dostępnego w drafcie, to spodziewasz się, że - nawet zakładając, że piszesz prawdę i rzeczywiście jego gra wygląda w ten sposób - może mieć na początku problemy z grą na poziomie Phoenix Suns. Mogę tylko powtórzyć, że Bender gdyby chodził do HS w Stanach, właśnie zaczynałby pierwszy sezon w NCAA i chyba w ogóle nie mógłby być wybrany w drafcie. Jest TAK młody.

Powagi stary trochę. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale ja już się pośmiałem z Twoich wypowiedzi na temat Bayernu i potencjału marketingowego w piłce nożnej. Nie chciało mi się wtedy odpisywać ale napisze Tobie teraz. Znasz taki Klub jak Liverpool w UK? Albo Newcastle? Lub ostatnimi czasy United? W czubie najbogatszych. Pierwsza piątka najbardziej lubianych i najbardziej znienawidzonych cały czas. A poważnego trofeum z lupą szukać.

Po pierwsze - byłbym wdzięczny, gdybyś zamiast wplatania w rozmowę stricte o koszykówce wątku piłkarskiego (sic!), rozwinął ten interesujący - nominalnych czwórek gotowych do przestawiania Bendera jak kosz na śmieci.

Po drugie - co Liverpool, Newcastle, United - czymkolwiek te kluby by nie były - mają wspólnego z Bundesligą i jej potencjałem marketingowym? 

 

 

---

 

Jeszcze dodam, że absolutnie nie mam pojęcia na jakiego koszykarza wyrośnie Bender, i w sumie aż tak bardzo mnie to nie obchodzi, ale:

1) to jest rewelacyjny fit do obecnej ligi ze swoim potencjałem do perimeter/p&r D/switchowaniem/sizem/potencjałem do rozciągania gry/wszechstronnością w ataku. Jeżeli jeszcze poprawi low post, to może to być naprawdę mocna opcja na small ball/na jumperkujących wysokich.

2) wziąłbym go z 6-7 pickiem gdyby nie było możliwości wyboru Hielda/Dunna, ale nie można dziwić się, że Suns poszli w upside. Rok temu poszedłby u mnie gdzieś w loterii.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy taka opcja będzie go satysfakcjonować. Jak go zwolnią pod koniec października, to nie będzie mógł już przebierać w ofertach europejskich jak w ulęgałkach. Do Polski chociażby nie wróci, bo u nas liga już wtedy gra, a do tego kluby zaczynają kompletowanie składów od zatrudnienia Polaków. Hiszpania też zaczyna sezon podobnie i reszta lig również. Tak więc spore ryzyko.

 

niby spore ale skoro tyle walczy o NBA i jest to jego marzenie to może na to postawić

swoje jeszcze zarobi w Europie

zwłaszca że to może być ostatnia szanas na NBA dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy taka opcja będzie go satysfakcjonować. Jak go zwolnią pod koniec października, to nie będzie mógł już przebierać w ofertach europejskich jak w ulęgałkach. Do Polski chociażby nie wróci, bo u nas liga już wtedy gra, a do tego kluby zaczynają kompletowanie składów od zatrudnienia Polaków. Hiszpania też zaczyna sezon podobnie i reszta lig również. Tak więc spore ryzyko.

Zawsze może do Chin pojechać. Poza tym gdzieś go wezmą w razie czego tyle, że zarobi mniej. Jakieś Włochy czy słabszy klub w acb. Jak Olek Czyż znalazł klub po przygodzie w Milwaukee to i Mati znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Simmons jak dla mnie jest mocno podejrzany, podania ma bardzo ryzykowne większość z jednej ręki, nie wiem czy to jego Court vision jest takie dobre, na pewno bardzo celnie podaje i dobrze widzi cutterow ale to jest dobre na summer league, na pick and rollach dupy nie urywa, na pewno zajebiste jest to jak dobrze gra obiema rękoma, Jumper to wiadomo zobaczymy z czasem o to bym się nie martwił ale ten jego przegląd pola jak dla mnie jest overrated a to miala byc podstawa jego gry z tego co wszyscy widzą

 

Ingram jak na razie spoko, martwi trochę jego kondycja ogólnie, ale to był back 2 back także plus ma pewno mają mocny camp teraz, D Angelo bardzo słabo broni jak na razie

 

Nance fenomenalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Simmons jak dla mnie jest mocno podejrzany, podania ma bardzo ryzykowne większość z jednej ręki, nie wiem czy to jego Court vision jest takie dobre, na pewno bardzo celnie podaje i dobrze widzi cutterow ale to jest dobre na summer league, na pick and rollach dupy nie urywa, na pewno zajebiste jest to jak dobrze gra obiema rękoma, Jumper to wiadomo zobaczymy z czasem o to bym się nie martwił ale ten jego przegląd pola jak dla mnie jest overrated a to miala byc podstawa jego gry z tego co wszyscy widzą

 

Ingram jak na razie spoko, martwi trochę jego kondycja ogólnie, ale to był back 2 back także plus ma pewno mają mocny camp teraz, D Angelo bardzo słabo broni jak na razie

 

Nance fenomenalny

Jestem sceptykiem jesli chodzi o Simmonsa... ale przyciez my mowimy o PF z passing skils i court vision na poziomie topowych PG w lidze. I to jest jego ogromny atut, bo na jego pozycji robi mismach, to że jeszcze nie łoi dupy na picknrollach  jak Harden to nie znaczy, że nie ma tu miejsca do rozwoju. Ballhandling ma niezły, pierwszy krok równiez - upside jest spory, jeśli doda do gry jumper to będzie kozakiem - tylko ja wlasnie tutaj jestem sceptyczny... 

Larry Nance Jr to enrrgizer. Tacy zawsze dobrze wygladaja w SL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest dobre na summer league

> nie zagral meczu rs ale jest overrated

 

No nie mam pytan

Czytaj uważnie to może będziesz miał jakieś pytania

 

Jego court vision wydaje się być przeceniane a na tym ma się opierać jego gra

Jestem sceptykiem jesli chodzi o Simmonsa... ale przyciez my mowimy o PF z passing skils i court vision na poziomie topowych PG w lidze. I to jest jego ogromny atut, bo na jego pozycji robi mismach, to że jeszcze nie łoi dupy na picknrollach jak Harden to nie znaczy, że nie ma tu miejsca do rozwoju. Ballhandling ma niezły, pierwszy krok równiez - upside jest spory, jeśli doda do gry jumper to będzie kozakiem - tylko ja wlasnie tutaj jestem sceptyczny...

Larry Nance Jr to enrrgizer. Tacy zawsze dobrze wygladaja w SL.

O jumper się wg mnie nie ma co martwić mechanika jest spoko

 

Widziałeś ogólnie Julius jak grają Sixers? głównie to jest 4 wide i Simmons z piłką, Simmons dogrywa cutterom a z pick and rolli często nic nie wychodzi, wiadomo to początki ale zaznaczam że jak na razie szczęka nie opada

 

Russell za którym swoją drogą nie przepadam wiadomo jest pg ale prezentuje sto razy lepsze court vision, te podania Simmonsa częściej wychodzą z tego że grają 4 Wide i Simmons robi z tego przewagę idzie pomoc ktoś scina

 

1 krok ma fenomenalny i tu jest jego gra, na razie ciężko ocenić jego basketball IQ i przegląd pola bo wydaje mi się że wielu graczy gdyby mieli taki 1 krok jak on to potrafiliby dostarczyć te same podania bez problemu

 

U Ingrama ta jego waga jednak może robić problem, jak widziałem vs Sixers jak próbuje postawić back screen dla Russella którego kryl chyba Stauskas i Stauskas przesunął go z linii za 3 do baseline to byłem w szoku

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie to może będziesz miał jakieś pytania

 

Jego court vision wydaje się być przeceniane a na tym ma się opierać jego gra

O jumper się wg mnie nie ma co martwić mechanika jest spoko

 

Widziałeś ogólnie Julius jak grają Sixers? głównie to jest 4 wide i Simmons z piłką, Simmons dogrywa cutterom a z pick and rolli często nic nie wychodzi, wiadomo to początki ale zaznaczam że jak na razie szczęka nie opada

 

Russell za którym swoją drogą nie przepadam wiadomo jest pg ale prezentuje sto razy lepsze court vision, te podania Simmonsa częściej wychodzą z tego że grają 4 Wide i Simmons robi z tego przewagę idzie pomoc ktoś scina

 

1 krok ma fenomenalny i tu jest jego gra, na razie ciężko ocenić jego basketball IQ i przegląd pola bo wydaje mi się że wielu graczy gdyby mieli taki 1 krok jak on to potrafiliby dostarczyć te same podania bez problemu

 

U Ingrama ta jego waga jednak może robić problem, jak widziałem vs Sixers jak próbuje postawić back screen dla Russella którego kryl chyba Stauskas i Stauskas przesunął go z linii za 3 do baseline to byłem w szoku

Court Vision Russella jest elitarne nawet jak na guarda, więc akurat jemu Simmons ma prawo ustępować. Simmons jesli bedzie mial duzo rozgrywac ma czas na naukę playmakingu, jest tez czas na wdrażanie zagrywek , nauke przyzwyczajeń i ruchu ziomkow z zespolu. Dla mnie fakt, ze widzi podanie zanim jego ziomek znajdzie się w tym miejscu i potrafi posłac tam precyzyjne podanie jest czyms bardzo rzadkim jakby Phila nie grala.

 

A Ingram... niestety , musi swoje na siłce przetyrać zanim zacznie byc prawdziwym graczem na poziomie NBA. Na uniwerku początkowo było mu bardzo ciężko, ale juz w drugiej połówce sezonu wyglądał bardzo dobrze. W NBA adaptacja moze nie byc tak szybka - szczegolnie w obronie, ale z tym rzutem i turbodługa reka sobie chlopak na pewno poradzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Court Vision Russella jest elitarne nawet jak na guarda, więc akurat jemu Simmons ma prawo ustępować. Simmons jesli bedzie mial duzo rozgrywac ma czas na naukę playmakingu, jest tez czas na wdrażanie zagrywek , nauke przyzwyczajeń i ruchu ziomkow z zespolu. Dla mnie fakt, ze widzi podanie zanim jego ziomek znajdzie się w tym miejscu i potrafi posłac tam precyzyjne podanie jest czyms bardzo rzadkim jakby Phila nie grala.

 

A Ingram... niestety , musi swoje na siłce przetyrać zanim zacznie byc prawdziwym graczem na poziomie NBA. Na uniwerku początkowo było mu bardzo ciężko, ale juz w drugiej połówce sezonu wyglądał bardzo dobrze. W NBA adaptacja moze nie byc tak szybka - szczegolnie w obronie, ale z tym rzutem i turbodługa reka sobie chlopak na pewno poradzi..

No pewnie pewnie tylko ja nadal nie widzę właśnie takich podań gdzie się zastanawiasz jak on tego gościa zobaczył cos w typie Lebrona, bardziej u niego wygląda to tak że robi przewagę 1 krokiem coś się otwiera a on tylko dodaje jeszcze trochę flare do tego podania spojrzy się w bok, poda z kozła, albo słabsza ręką

 

no zobaczymy jak się to rozwinie, jak z Embidem? mówili że 5on5 już gra normalnie, coś więcej wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.