Skocz do zawartości

Boston Celtics 2016/17


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne to było, ostatnia akcja 18 sekund do końca, Austin oddaje piłke Piercowi, matchup Pierce vs Thomas, Isaiah specjalnie odsuwa sie  od linii odpuszczając krycie a Pierce ładuje 3jke <3 Ale ciaryy przeszły ! :grin: Co to jest, żeby tak cieszyć ryja ze straconych pkt Celtics :grin:

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwój Browna? może uda się wziąć Cousinsa? porównanie Bradleya do Butlera? hm?

 

Boston ma zespół na finał konferencji już teraz, względnie młody skład, i mnóstwo assetów, żeby go poprawić. można pisać o rozwoju Browna, czy o picku Nets, ale jeżeli masz szansę zrobić ruch który daje Ci szansę na grę w finałach ligi, to po prostu go robisz. zwłaszcza, że mówimy o 27-letnim Butlerze w prime, który jest allstarem pełną gębą który robi 25-7-5 na 60%ts.

 

co do picku Nets, to jeżeli Boston nie wylosuje 1. picku i Fultza, to co z tym zrobi Ainge? weźmie na obwód kolejnego prospekta, gdy ma tam Thomasa, Smarta, Bradleya, Crowdera i Browna? Boston w końcu musi zacząć korzystać z tych assetów jakie zbierał Ainge, i właściwie czym szybciej to zrobi, tym lepiej. nawet jeżeli pick Nets + jakiś Olynyk (i chyba jeszcze jakieś kontrakty trzeba byłoby rzucić) to dużo, to właściwie dlaczego Boston miałby tego nie robić?

 

nie wiem na ile realnie pojawia się nazwisko Butlera rzecz jasna, Bulls mają szanse na playoffy więc mogą nie chcieć rebuildingu, ale clou, do czego zmierzam, jest mniej więcej takie, że Boston ma czym przepłacić i powody, żeby to robić. jeżeli Chicago nie będzie pewne Butlera, to nie wiem czy gdziekolwiek dostaną coś lepszego niż np. pick Nets (top 4 bardzo mocnego draftu) + Smart? no, oczywiście, że nie dostaną. Boston ma jeszcze przyszłoroczny pick Brooklynu, jeżeli Ainge może zepsuć czymś to swoje zbieranie picków, to zbytnim konserwatyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam lubię czasem pożartować z wymianami, ale propozycje jakie tu padają za Butlera są lekko mówiąc niepoważne. Smart + pick BKN?, Jimmy w wymianie bez udziału Crowdera lub AB? Czekam na więcej "korzystnych" dla Byków okazji. 

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Bulls będą oddawać Butlera, to znaczy, że chcą przebudowy i nie są pewni, czy moga takową zrobić na JB. jeżeli Bulls chcą przebudowy, to cięzko mi sobie wyobrazić, żeby mogli dostać coś lepszego niż 65% na top3 i 100% na top4 mega mocnego draftu + jakieś niezłe assety a'la Smart.

 

jeszcze co do sytuacji Bostonu, to rozwijanie prospektów jest o tyle problematyczne, że, po pierwsze, przy tak szerokim obwodzie jak ten Bostonu dostają/dostaliby mało czasu na grę, po drugie, Bradley, Crowder czy IT są w takim wieku, że Boston prędzej czy później MUSI trade'ować, przecież za 3-4 lata w/w będą mieli "dopiero" 30-31 lat. znacznie, znacznie lepiej trade'ować teraz, gdy Boston jest o jednego Butlera żeby walczyć na równi z Cavs.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigManFan a według Ciebie Boston zrobi krok w przód oddając Bradleya/Crowdera,Browna/Smarta,pick w top3 za faceta,który nie daje nam tego, czego obecnie potrzebujemy,czyli obrony pod koszem i zbiórek,a także żadnej gwarancji na to że będziemy w stanie dojść do finału(imo)?Żeby było jasne koleś jest świetny, ale uważam że ten trade może zrobić więcej zlego niż dobrego.Czytaj rozwalanie s5 w gazie.Tym bardziej ze miedzy nim a Bradleyem/Crowderem aż takiej przepasci nie ma, a i kosztuje wiecej niz ich dwoch razem wzietych. Jak juz idziemy ta droga, to latem dajemy maxa Haywardowi i czesc,zjedlismy cistko i mamy ciastko.A wyjac przez handel to powinnismy Whiteside'a, Griffina tudziesz schodzac polke nizej jakiegos Noela czy Dienga.

 

Co do samego meczu z Clippers. Za dużo trojek,Horford chyba w lekkim dołku,Brown z meczu na mecz wyglada coraz dojrzalej.Wygrana cieszy,co nie zmienia faktu że dzisiaj w Clippers gralo tylko 2,5 zawodnika. Griffin, Crawford(ktory dalej jest przekotem) i pol Feltona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delfin, przede wszystkim, zakładam, że jeżeli Chicago zdecydują się rzeczywiście oddać Butlera, to z myślą o przebudowie, a jeżeli Bulls będą chcieli handlować Butlerem, po pierwsze, Boston nie będzie musiał jakoś mocno przepłacić, po drugie, wówczas, patrz wyżej, pick Nets (pewne top4 mocnego draftu, tylko przypomnę) i reszta assetów które wyliczył @january, jak najbardziej powinny wystarczyć. co więcej, znowu odsyłam do postu @january'ego, Boston ma wystarczająco wiele żeby wzmocnić się pod koszem.
 
dla mnie nie do zakwestionowania są w obecnej sytuacji Bostonu trzy rzeczy:
- Boston z Butlerem, pomimo braków pod koszem, to bardzo poważne zagrożenie dla Cavs, a na ich korzyść działa ponadto wiek, plus fakt, że mogą jeszcze bardziej się wzmocnić
- Boston jest w specyficznej sytuacji, że jest tam tak tłoczno, że prędzej czy później ktoś stamtąd będzie tak czy siak musiał odejść. Thomas, Smart, Brown, Bradley, Crowder + pick Nets na trzy pozycje, gdzie najstarszy z tego grona Isaiah gra sezon życia, ma śmieszny kontrakt, i ma 27 lat. problemem może być, że z czasem trade value poszczególnych graczy będzie coraz nizszy
- Horford jest tam najstarszym zawodnikiem, więc nawet trade'ując picki po ogranych graczy, tak naprawdę Boston buduje mega, jak na warunki Wschodu, contendera, na kilka lat
 
oczywiście dochodzi tutaj zmienna tego, co tak naprawdę Bulls chcą zrobić. według mnie zarówno tegoroczny pick Nets, jak i Brown, jak i nawet Bradley, tak jak i Olynyk, Smart czy mniejsze picki z przyszłych lat, w odpowiednich konfiguracjach mają dużo mniejsze znaczenie dla Bostonu aniżeli dla potencjalnego partnera w trejdzie, dlatego jak dla mnie aktywność Ainge'a na rynku to trochę no-brainer. oczywiście, do wzięcia musieliby być zawodnicy pokroju Butlera i/lub Cousinsa.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigManFan  Jeśli Byki będą handlować Butlerem to tylko na zasadzie "interesu życia/golenia interesanta", więc trudno mi się zgodzić z tym, że Boston nie będzie musiał jakoś mocno przepłacić. Oczywiście każdy piszący ma "swoją rację", moja jest taka, że Chicago nic nie musi, mają Bultera, na którego postawili przed sezonem. Top 10 ligi - Jimmy w Bostonie? W moim przekonaniu tylko za pakiet typu Crowder/Bradley + Brown + BKN 17. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki pakiet jest wg mnie spokojnie do lykniecia. Jesli ainge by to odrzucil bylby idiota. Nie zanosi sie zeby jakikolwiek superstar byl dostepny przez najblisze 2 sezony w trade.

Wg mnie It, bradley horford 2018 nets pick nie do ruszenia.

Z calej reszty niech sobie wybieraja (w granicach rozsadku czyli dwoch z trio crowder, brown i smart)

Jak go wytrejduja to wybrac sie po chandlera do pho, wg mnie swietny fit do bostonu, w pho gra o nic.

Za ich wlasny pick w przyszlym roku (czyli z trzeciej dziesiatki) do tego jakis 2nd rd plus zabranie zwlok zellera powinno przejsc.

Zobaczyc co sie z tego urodzi w playoffs i FA. Z butlerem na pokladzie i ~25 mln cap space, praktycznie wyczyszczonym rynku bo wszystkie solidne zespoly beda bez pieniedzy po idiotyzmach 2 ostatnich sezonow moze cos trafia.

Jak nie hayward (srednio potrzebny przy butlerze) to moze clippersi sie posypia itp.

Bedzie kim zachecic ludzi bo marcusem smartem i kellym to mozna dzieci straszyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo dużej części swojej wypowiedzi masz rację. Trade predzej czy później bedzie potrzebny,bo s5 nie jest z gumy,zaraz zaczną tam pukać Brown i potencjalny Fultz.Salary to samo.Za parę sezonów trzeba bedzie dać maxa IT i coś podobnego Bradleyowi i Crowderowi,nastepny w kolejce bedzie Smart.To wszystko to chyba raczej moje obawy,że po primo,ten trade może rozwalić zgranie,chemie itd.A po drugie primo,to Fultz wygląda jakby za parę lat miał wciągnąć tego Butlera nosem. Straszna szkoda tracić szanse na zdobycie takiego talentu.No i jest jeszcze kwestia wysokich.Powiedzmy że oddajemy Bradleya,Smarta i pick nets za Butlera.Wtedy chcąc pozyskać topowego wysokiego musimy się wypłukać z naszej przyszłości.Odchodzą Brown i reszta lepszych picków.odbieramy sobie komfort wyboru.Najlepszym przykładem są 76ers.Nabrali topowych podkoszowych w drafcie i teraz mogą sobie wybrać kogo zostawiają a kim handlują.Dlaczego my nie moglibyśmy zrobić tego samego?Bo wtedy inni gm'owie będą zaniżać cenę?Możliwe,ale przynajmniej mamy pewność,że w tych 3 pickach nets nie było żadnego nowego Jordana i nie plujemy sobie w brodę że oddaliśmy typka lepszego od Butlera,Smarta i Bradleya za Butlera.Moze to głupie i zawiłe podejście,ale jakże komfortowe.Tworzymy contendera od poczatku do końca tak jak chcemy.Natomiast trade po Butlera to zawsze jakaś alternatywa,jeśli chcemy wykonać kolejny krok tu i teraz.Tylko wtedy już nie ma marginesu błędu,albo Butler nas zbawia,albo rozwalamy cześć tego,co Aigne,konsekwentnie latami budował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kolego pod uwage jakich mistrzow swiata draftuje ainge i ekipa w loterii.

picki top15

brown (3), smart (6) olynyk (13) jeff green (5) foye (7) al jefferson (15)

I nie to ze naokolo byla bieda, chocby 10-15 picki kolo olynyka.

 

Browna jeszcze nie licze (choc nie jestem fanem musze przyznac), ale z calej reszty jest jeden solidny gracz s5, a ty wyskakujesz z nastepnym jordanem. O boze moze bedzie, a my przegapimy. Nawet jak bedzie to i go bos przegapi wybierajac jakiegos ogorka.

Jedyna sensowna rzecz ktora zrobil ainge z tymi wyborami to byl trejd za kg i allena (big al i green odpowiednio).

 

Nie wytrejdujecie to skonczy sie na tym ze wylosuja was poza top2, a bos ma do tego farta chyba jak nikt inny i znow bedzie zagwozdka kogo bierzemy jak w poprzednim drafcie.

Edytowane przez ness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls nie beda miec przymusu bycia z crowderem do grobowej deski.

Moga go puscic dalej w trejdzie za kolejny asset, kontrakt ma jeszcze na 3 lata.

Nie ma co sie oszukiwac jest wart wiecej niz smart. Tak ze 3 razy lekko liczac.

Przebudowy jeszcze nikt w rok nie zrobil chyba jak bulls puszcza butlera beda miec czas.

 

Bradleya bos pasuje zostawic, crowder jest bardziej trejdowalny ze wzgledu na kontrakt poza tym dublowalby sie pozycjami z butlerem.

Smart to gosciu od zadan specjalnych i akurat stevens wie jak i kiedy go uzyc. Geniusz coachingu w postaci hoiberga wyslalby go na daleka lawe po kilkunastu meczach. Ale coz mowi sie szkoda. Perkinsa tez lubili w bos i sie z nim pozegnali i nie to ze dostali w zamian superstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ness napisałem to w kontekście pickow nets,z czego jeden najprawdopodobniej będzie losowany z 1 seedu.A przyznasz że 1st pick to nie 5th czy 7th pick i szanse na trafienie tym pickiem allstara są dużo większe niż trafienie busta.A że Nets nie mają jakiś mega perspektyw na sezon 2017/2018,to z następnym pickiem może być to samo.Nie mówię że mówisz źle,bo masz dużo racji.Draft to też loteria i nie wiadomo komu wpadnie drugi Bennett,ale jeśli mam w posiadaniu 2 picki top3,to wole spakować je oba za gracza z top5 i mieć spokojną głowę,albo je wykorzystać.Nie wiem czy ktoś oprócz Cavs miał możliwość budowania z tak silnych picków na przestrzeni paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o tym co Bulls mogliby teoretycznie zrobić? No teoretycznie mogliby go oddać za pick Nets i jakiegoś Smarta który jest taki sobie prospekt. Ale oni podobną ofertę dostaną i podczas draftu więc czemu mieliby się akurat teraz skusić.

Jak Boston miałby dostać Butlera od Bulls to musiałby go srogo przepłacić bo takie są realia. Rok temu bulls za niego chcieli 2 1st roundery nets Crowdera i Smatta. Co takiego zdarzyło się przez rok, że teraz nagle mieliby odpuścić Crowdera i jeden pick? Nowe salary cap daje duże możliwości zatrzymywania tego typu graczy co Jimmy. Bulls przez to nigdzie się nie spieszy z jego oddaniem.

Ta wymiana to zagranie na loterii dla Bostonu a Ainge raczej tego typu wymian nie robi. Dlatego ten trae jest raczej dalej niż bliżej realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o tym Ziziciu a dobrze se radzi w Darrusaface (liga turecka i euroliga) z tego co widze, bedzie z niego grajek

 

Nie rozumiem narzekania fanów Bostonu na ewentualne oddawanie części z licznych assetów za topowych gości. 2007 nie pamiętacie? Tutaj gra toczyłaby się o podobną stawkę, czyli zrobienie potencjalnego finalisty na kilka lat. 

 

Racja ale nie z Butlerem tylko np z hmm... DMC?

Edytowane przez Fudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.