Skocz do zawartości

Utah Jazz 2016/17


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Pojebali mi się Lakers z Raps - january mnie zmylil

 

Po kolei, z tematu o Raps

Było propo z Twojej strony Favors za Rossa i pick

january zaproponował paczkę 2picki/siakam/poetl/ross za milsapa

ty określiłeś całą tę paczkę jako szrot

ergo favors = szrot lub mniej, niż szrot

Całkiem bledne rozumowanie no chyba że dla Ciebie Favors jest All starem jak Sap. Sap to Top 20 za niego ta paczka to szrot. ja proponowałem za połamanego Favorsa Rossa i Josepha co Mirwir uznal za grabież. Potrafisz rozróżniać ofertę za Sapa i za Favorsa

@ barcalover

Ale taka jest koncepcja. Lyles nie dostaje ochrzanu za niecelny rzut. Dostaje za brak decyzji. Krótkoterminowo to zla koncepcja ale dugoterminowo słuszna. Tak robili z Hoodem i choc przez kontuzje siadla mu skutecznośc to potrafi przejąć mecz i rzucać seriami. wierzę że Lyles za rok tez tak będzie miał co w połączeniu z jego bardzo dobrym kozłem zepchnie Favorsa na ławkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ barcalover

Ale taka jest koncepcja. Lyles nie dostaje ochrzanu za niecelny rzut. Dostaje za brak decyzji. Krótkoterminowo to zla koncepcja ale dugoterminowo słuszna. Tak robili z Hoodem i choc przez kontuzje siadla mu skutecznośc to potrafi przejąć mecz i rzucać seriami. wierzę że Lyles za rok tez tak będzie miał co w połączeniu z jego bardzo dobrym kozłem zepchnie Favorsa na ławkę

I albo Favors uzna taką sytuację, co pociągnie za sobą konsekwencje finansowe dla niego albo będziemy mieli powtórkę sprzed kilku lat z nim i Millsapem w rolach głownych. Lyles ma być takim Okurem vel Sapem vol. 2 z lepszym wjazdem pod kosz.Po prostu od odejścia wspomnianej dwójki Jazz mają problem ze "stretch4". W przeszłości Jazz nawet Carr czy Malone miewali sezony po 30-40% za 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All star nie all star, jak ma przyjść na pół sezonu przy braku gwarancji pozostania za 3 graczy + 2 picki i mówimy o jakiejklwiek podobnej paczce za pół roku gry jako szrot, to jest to słabe. 

 

Oddawanie Rossa i Josepha czyli całkowite okrycie dupy z ławki na pozycjach 1/2 za Favorsa w jakim by stanie nie był to faktycznie jest grabież

 

Wspominanie o skuteczności za 3 Karla czy Carra (Antoine)? to małe nieporozumienie. Wiesz, celna trójka raz na 5 spotkań to nie jest dobry wyznacznik :) chyba, że równamy ich z Milsapem, który w barwach Jazz trafił w ciągu 7 lat gry trafił 31 trójek. Niewłaściwy wyznacznik mym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stało na przeszkodzie Hardenowi?

Serio? Porównujesz gnoja Hardena, któremu brakowało miejsca na obwodzie obok dwóch najlepszych graczy zespołu i wybuchł w nowym klubie mającym to miejsce, do Kantera, który nie może się przebić w drugim już zespole? Bo co, Adams? Sabonis? Jeśli ma być topowym C w przykładowych Hornets, to powinien nim być w tej chwili już w OKC. I Russ nie ma na to żadnego wpływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominanie o skuteczności za 3 Karla czy Carra (Antoine)? to małe nieporozumienie. Wiesz, celna trójka raz na 5 spotkań to nie jest dobry wyznacznik :smile: chyba, że równamy ich z Milsapem, który w barwach Jazz trafił w ciągu 7 lat gry trafił 31 trójek. Niewłaściwy wyznacznik mym zdaniem

Widzisz, niekoniecznie. Karl oddał w karierze ponad 300 trójek, trafiając 85 co daje 29%. Ale np. w sezonach 88/89/90 miał 21/59 (35%) czy 94/95/96 gdzie miał 27/81 (34%). Jeszcze w pod koniec kariery miał sezon gdzie trafił 9/25 (36%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli piszesz, ze Lyles może zepchnąć Favorsa na ławkę, a Kanter jest gorszy od Favorsa. Im done

Wow postaram się wyjaśnić

 

W Jazz wiadomo , że nr 1 jest Gobert który głownie zdobywa punkty atakując kosz by zebrać ofensywną zbiórke i dobić albo roluje na wprost do kosza

Masz do wyboru 3 graczy

 

F K iL

Gracz F całkiem przypadkiem jest to Favors tylko 40% swoich rzutów oddaje spod obręczy atakuje kosz głównie po baseline albo pod kątem rzadko na wprost jego fg z jumpera ma 41,4% Do tego dobrze broni zarówno picki jak i obręcz. Ze względu na swoją mobliność broni zarówno skrzydłowych jak i icentrów

Gracz L - ma kozioł na niezłym poziomie, potrafi rzucać za 3 do tego ma bardzo wysokoą skuteczność wjazdów, Nie jest mistrzem obrony 1 na 1 ale daje radę w zespołowej za 3 ma 32% i to jest 47% wszystkich rzutów

 

Gracz K aż 63% rzutów oddaje z RA , jego główną opcją to stanie pod koszem i czekanie na zbiórki ofensywne albo rolowanie na wprost kosza( brzmi znajomo nieprawdaż) na dodatek wbrew temu co piszesz nie posiada dobrego jumpera i nie ma wybitnej dobrej selekcji nie ma atletyzmu praktycznie nie dunkuje .Jego jumper to 38%

 

Zgadnij który najmiej pasuje do Goberta?

 

Z punktu widzenia Jazz za 2-3 lata najlepiej uzupełnia Lyles, Favors a potem długo długo nic i Kanter

Z punktu widzenia ligi jeśli szukasz dobrego mobilnego rim protectora to Favors jeśli Andersona z dobra obroną to Lyles a Kantera nigdy nikomu

 

Fatalne rim protection fatalna obrona wszystkiego wręcz

Ofensywnie poza staniem pod koszem ci wiele nie oferuje. Ok w tym roku ma bardzo dobrą skutecznośc z painta ale nonRA z tym że to wyjątkowo więc albo to ta wspomniana przez Rappara blokada rozwoju przez Westbrooka albo wyjątkowa poprawa . Ale i tak jest gorszy z tego obszaru od Favorsa

 

Krótko mówiąc miałeś już kogoś w Hornets podobnego do KAntera tylko

Big Al ma lepszy jumper od Kantera, jest lepszym obrońcą , ma lepszy mid range . Zawsze w Hornets miał jumper powyżej 40% a Kanter nigdy ponad 40% ...

 

I nazwałbyś go topowym centrem ??? A mówimy o gościu który zarówno w ofensywie jak i obronie jest lepszy od KAntera

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie leżą te Miśki nam, nie leżą. W ogóle jakaś zadyszka chyba, zwłaszcza, że Vivint przestała być ostatnio naszym atutem. Przegrana z OKC tym fenomenalnym rzutem Russa, słabiutka postawa - mimo zwycięstwa - z LAL i teraz baty od Grizz. 

Bilans za styczeń 9-6 choć liczyłem na 1-2 wygrane więcej. Niby nieźle ale boję się, że to syndrom zbliżającego się ASG. Jazz przed nim zawsze zaliczali jakieś dołki, a po ASG albo gonili, jak dwa lata temu albo było jeszcze gorzej - jak przed rokiem.

 

A, właśnie - Cavs podobną chcą Macka 

 

Cleveland reportedly would like to absorb a smaller contract into its $4.4 million trade exception that it received in the Anderson Varejao trade before the 2016 NBA trade deadline. Mack’s contract would fit perfectly into that exception, as the veteran point guard is owed $2.4 million. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Kantera, który nie może się przebić w drugim już zespole? Bo co, Adams?

 

No jakby nie patrzeć top5-7 center ligi może zabrać trochę minut takiemu Kanterowi, czy większości innych centrów. Skąd pomysł, że nie może się przebić? Jest normalnym rolesem z 21 minutami. W lepszej defensywnie drużynie spokojnie mógłby grać 25-28 minut na dobrym poziomie.

Kanter jest drugi sezon z rzędu top2-3 6th man ligi i w sumie taka jest jego optymalna rola w tej lidze, choć pewnie mógłby spokojnie gdzieś zaliczyć 2-3 sezony na statystycznie sporo lepszym poziomie. Natomiast Thunder akurat nie potrzebują jego skilla w ataku w S5, więc korzystają z niego inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem. Znajdziesz 7 lepszych od niego?

 

Gobert, Gasol, Whiteside, Jokić, KAT, DAJ, Embiid, DMC

 

to już ośmiu i dalej mam Gortata, który nie rozgrywa gorszego sezonu, Tysona i Drumma

 

Drummond to kasztan więc jego mogę dać na koniec, Tyson jest stary, ale jary, no ale spoko również niżej

 

ogólnie to lubię Adamsa, nawet bardzo, ale mam wrażenie, że popłynąłeś trochę na hajpie z PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeAndre, Gasol, KAT, Embiid, Whiteside, Cousins, Jokic, Gobert na pewno. Można się zastanawiać mocno nad Horfordem, Łotyszem, jakby Drummond grał przy RW. Więcej mi się nie chce teraz myśleć. W zupełności wystarczy.

 

Horford ni c***a, gość ma zerowy impact i Celtics na tym cierpią.

7 pewnie będzie, choć ja akurat wolę Adamsa od takiego Whiteside'a, czy Horforda.

 

Wolić sobie możesz, ale prawda jest taka, że ja nie potrafię dać Adamsa wyżej, nawet jestem skłonny przyrównać go do takiego DAJa, ale na pewno nie powiedziałbym, że Adams jest od nich lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę na słowo. Starałem się odpisać w miarę sprawnie z tel, co i tak mi nie wyszło, dlatego długo nie myślałem i dałem jako możliwość. Ale sam fakt, że z marszu 8 gości się samo wpisało na listę chyba potwierdza tezę.

 

No i podpisuje się pod tym, że postrzeganie Adamsa jest mocno przez pryzmat PO jak sobie używał na nieskaczących Spurs i małych GSW. Nie ujmuje mu oczywiście nic, bo to fajny center, ale raczej ponad średnia się nie wybija niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę na słowo. Starałem się odpisać w miarę sprawnie z tel, co i tak mi nie wyszło, dlatego długo nie myślałem i dałem jako możliwość. Ale sam fakt, że z marszu 8 gości się samo wpisało na listę chyba potwierdza tezę.

 

No i podpisuje się pod tym, że postrzeganie Adamsa jest mocno przez pryzmat PO jak sobie używał na nieskaczących Spurs i małych GSW. Nie ujmuje mu oczywiście nic, bo to fajny center, ale raczej ponad średnia się nie wybija niczym.

 

Żeby było też jasne ten "zerowy impact" to bardziej przez pryzmat oczekiwań vs rzeczywistość, wszystko mogłoby się zmienić w PO, ale wszyscy wiemy, że się raczej nic nie zmieni, bo to kurna tylko Al Horford.

Whiteside? Gortat? Ok.

 

Mocno nie doceniasz Marcina widzę, a szkoda bo, gra kapitalny sezon jak na jego wiek i przedsezonowe przewidywania różnej maści ekspertów. Nie mówiąc już o tym, że wcale nie dałem go over Adams tylko nadmieniłem, że się wyróżnia i też powinien być wymieniony. Co Whiteside, to widać, że nie ma motywacji w tym sezonie i to nie z winy kontraktu tylko braku wyzwań, Heat bardziej chcą tankować niż wygrywać i tak seria W raczej tego nie zmienia.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno nie doceniasz Marcina widzę, a szkoda bo, gra kapitalny sezon jak na jego wiek i przedsezonowe przewidywania różnej maści ekspertów. Nie mówiąc już o tym, że wcale nie dałem go over Adams tylko nadmieniłem, że się wyróżnia i też powinien być wymieniony. Co Whiteside, to widać, że nie ma motywacji w tym sezonie i to nie z winy kontraktu tylko braku motywacji, Heat bardziej chcą tankować niż wygrywać i tak seria W raczej tego nie zmienia.

 

No więc sobie odpowiedziałeś, czy są lepsi od Adamsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.