Skocz do zawartości

Miasto moje a w nim...


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam rozumiem @ignazz Z moją do jedzenia przywiązujemy dużą wagę i gastronomia odgrywa dużą rolę w każdym naszym wyjeździe, dyskutujemy o nim, szukamy fajnych miejsc bo bez dobrego jedzenia, często lokalnego nie ma dla nas udanego wyjazdu.Siłą rzeczy też pamiętamy dokładnie co, gdzie i czy było dobre :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 08:01, ignazz napisał(a):

 

Nie byłem w muzeum piwa w Żywcu wiec może przetestuj i daj znac. 

W zeszłym roku ograniczyłem się do Ustronia, ale wróciłem w Beskid śląski i dziś byłem w muzeum browaru żywieckiego i było bardzo fajnie, nowocześnie, w cenie biletu piwko, na trasie zwiedzania kręgielnia w stylizowanym na początek 20 wieku pubie, sporo wiedzy o różnych piwach, choć głównie historia browaru, bardzo nowocześnie, szczególnie w porównaniu z muzeum miejskim w Żywcu. A sam Żywiec potwornie zakorkowany. A biorąc pod uwagę że jestem poza sezonem i jechałem poza godzinami szczytu to sam nie wiem jak ludzie tam żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

W zeszłym roku ograniczyłem się do Ustronia, ale wróciłem w Beskid śląski i dziś byłem w muzeum browaru żywieckiego i było bardzo fajnie, nowocześnie, w cenie biletu piwko, na trasie zwiedzania kręgielnia w stylizowanym na początek 20 wieku pubie, sporo wiedzy o różnych piwach, choć głównie historia browaru, bardzo nowocześnie, szczególnie w porównaniu z muzeum miejskim w Żywcu. A sam Żywiec potwornie zakorkowany. A biorąc pod uwagę że jestem poza sezonem i jechałem poza godzinami szczytu to sam nie wiem jak ludzie tam żyją.

Jak piłeś nie jedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1) Chleb i Wino na Rynku ale tu rezerwacja konieczna knajpa numer 1 od pizzy po bagietki STARÓWKA 

https://chlebiwino.eu

2) Little Hanoi ul. Św Józefa tani Azjata ale domowy żadne tam podgrzewane mrożonki wiec kaczka czy kurczak w 5 warto 

3) Planeta Lewobrzeże najlepszy kebab ale za mostem wiec dalej a w sumie knajpa amerykańska wiec i Burger ze wszczykiwanym serem  dobre niemieckie piwa butelkowe 

4) Pałac Widokowy za mostem ale kuchnia warta polecenia i najpiękniejszy widok na panoramę Torunia. Dla Pary najlepsza opcja zdecydowanie choć w lato doszłoby jeszcze rejs Katarzynka i jesteś w mieście 

5) LUIZJANA Dwór Artusa - kuchnia kreolska całkiem całkiem STARÓWKA 

6) piwo piernikowe w mini browarze Olbracht na Szczytnej STARÓWKA 

7) O Kura! vege Wojska Polskiego 

8 ) stek na mostowej STARÓWKA 

9) nalewki wiśniowe Mostowa STARÓWKA 

10) tanie dobre piwa Ministerstwo Śledzia i Wódki Rynek STARÓWKA 

11) Monka koło krzywej wieży 

https://monka.com.pl/menu/?gad_source=1

 

Osobiście top 

hotel Nicolaus Kopernika 

Ginoclock drinki obok Młyna przy hotelu 1231

Piernikova tamże 

3 najlepsze i najdroższe miejsca 

https://www.nicolaus.com.pl
 

http://piernicova.pl
 

https://ginoclock.pl
 

Potanczycie na koniec do rana w Lizzard King na Kopernika 

Na wyjazd koniecznie Manekin czyli kultowa nalesnikownia 

Najlepiej iść na Rynek budynek obok Poczty 

Bo są 3 lokale 

A jak chcesz coś swojskiego taniego to Pizza Piccolo z barszczem na Prostej za 14 xlotych zestaw lub zapiekanka pod Arkadami 

Pizza taka sama jak za komuny 

Klasyka gatunku. Grzyby ser i sos pomidorowy lub czosnkowy. Zwykły tani dobry placek 

@Sewer będę to nadpisywal wiec odczytaj post później 

 

gdzie śpisz?

Ogólnie nie bój się taxi ( koniecznie zrzeszone czyli 1-91-9xxxxx Lub oczywisvie najtańszy uber. Toruń to tanie miasto i małe obszarowo. Zapłacisz niewiele. 14

Jak śpisz na Starówce ale jedziesz samochodem to za grosze lepiej zostawić auto poza strefa płatna i wziazc x2 taxi za grosze. 
 

najlepsze noclegi w butikowych hotelikach w kamienicach 

@Qcin_69 sprawdzę twoje hotele w ten weekend i odpisze ok?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

 gdzie śpisz?

Jak śpisz na Starówce ale jedziesz samochodem to za grosze lepiej zostawić auto poza strefa płatna i wziazc x2 taxi za grosze. 
 

najlepsze noclegi w butikowych hotelikach w kamienicach 

Wielkie dzięki za info! :) Nocleg będę ogarniał w tym tygodniu ale na pewno będzie właśnie w obrębie starówki w kamienicy :)

Tak pewnie zrobimy z autem.

Jak mi coś wpadnie jeszcze do głowy to dam znać ale kulinarnie myślę że dałeś wyczerpującą odpowiedź 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mówiłem, że Poznań śmierdzi

W środę, 10.01.2024 jakość powietrza w Poznaniu jest wyjątkowa zła. Według strony iqair.com, która zajmuje się przedstawianiem pomiarów jakości powietrza, w środowy poranek jakość powietrza w Poznaniu była najgorsza na świecie. Jakość powietrza w Poznaniu jest zdecydowanie gorsza niż w indyjskiej Kalkucie czy Delhi. Daleko z tyły Poznań zostawia także inne azjatyckie miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie bardzo wiedziałem gdzie to dać ale muszę się z wami podzielić pewną reklamą 

 

Otóż po Warszawie jeżdżą autobusy ZTM z informacją o możliwości przekazania 1.5% na hospicjum dla dzieci 

Nie ma w tym nic złego oczywiście

 

mój niesmak wzbudziło jednakże hasło "i żyli krótko i szczęśliwie

czy tylko ja uwazam to za pojebane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał(a):

mój niesmak wzbudziło jednakże hasło "i żyli krótko i szczęśliwie

czy tylko ja uwazam to za pojebane?

Pewnie, że pojebane ale chyba takie ma być by zostało Ci w głowie. No i jest przerażająco prawdziwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał(a):

Pewnie, że pojebane ale chyba takie ma być by zostało Ci w głowie. No i jest przerażająco prawdziwe. 

Wiesz, trochę c***owo jest brać cytat z bajek i w tak makabryczny sposób je przerabiać 

Tym bardziej umieszczając obok uśmiechające się śmiertelnie chore dziecko 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to w tym chodzi. By wryło się w pamięć. Skoro mają żyć krótko, nich będzie szczęśliwie.

Brutalne, ale trafne zamierzenie moim zdaniem. I o tę brutalność chodziło, bo fakt, że dziecko umiera na chorobę nieuleczalna jest tez brutalny. A chore dzieci? Zgaduję, że ze śmiercią są częściej lepiej oswojone niż ich najbliżsi. 

I ten przerobiony cytat z bajek że szczęśliwych zakończeń. Skoro nie ma wróżek w naszym świecie, to niech przynajmniej tak będzie.

Jak dla mnie wszystko współgra.

I fakt, że tak Tobą (i pewnie wielu innych tez) wstrząsnęło, jest na plus kampanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.