Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, chłopak zostanie na stanowisku. :panda:

 

Wymogiem była co najmniej druga runda, więc Jeanie z resztą rodzinki będzie go mogła nadal spokojnie wykopać. 

 

Ja to zachodzę w głowę że o o co loco w LAL. Czego oni na prawdę chcą? Bo przy takiej grze to raczej PO Panowie a nie obrona picku...

 

Obrona pliku nigdy nie była celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli forum traktujecie jako dzielenie sie radosciami wokol swojej ulubionej druzyny to z gory przepraszam za ponizszego posta... w takim ukladzie wrecz radze NIE czytac dalej...

.

.

.

.to juz nie sa cwiczenia!

.

.

.

.ostrzegam!

.

.

.

Zas gdybyscie potrzebowali troche zimnej wody to jestem do uslug ;-)

 

A co do Randle'a: 14-8-4 na TS 61%. PER36: 18-11-5. Pozdrawiam tych, którzy porównywali go do Brandona Bassa i JJ Hicksona, bo miał podobne statystyki w NCAA.

Przeciez on caly czas ma bardzo podobne do nich statsy...

wlasciwie jedyna roznica to wieksza rola z pilka, a wiec asysty i straty.

Jakie proponujecie lepsze porownanie niz zazwanie Randle lepiej podajacym Bassem?

Pomine tu, ze mlody Bass mial elitarny jumperek, wiec latwiej bylo go wcisnac do contendera...

 

Póki co Randle jest chyba najlepszym graczem Lakers w tym sezonie, a tak naprawdę to jest jego drugi sezon dopiero..

Jak bedzie dalej wykanczal lepiej od prime LeBrona/Dwighta i trafial mid-range na poziomie ligowego topu to faktycznie bedzie ofensywnym wymiataczem... ale skoro piszecie jak to nie poprawil jumperka i ze nadchodzi trudniejsza czesc terminarza to szykujcie sie bo regresja is coming...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez on caly czas ma bardzo podobne do nich statsy...

 

 

eee? Bass miał per36 maks 16-8, a TS 57%, w dodatku w swoim czwartym sezonie. To nie są "bardzo podobne statsy".

 

wlasciwie jedyna roznica to wieksza rola z pilka, a wiec asysty i straty.

 

 

Czyli różnica jak między kreatorem a finisherem. Szczegół. :D

 

Blake Griffin to pewnie też lepiej podający Brandon Bass.

A Draymond Green to trochę większy Kyle Anderson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że przyczepisz się do Lakers w PO....

bo tu będzie jeszcze niejeden kubeł zimnej wody

 

Co prawda bardzo się cieszę, że mamy na forum głos rozsądku i opanowania, jak Ty, w dodatku ze szklaną kulą, ale proponuję, abyś najpierw zwrócił uwagę, że o play-off znowu zaczęły pisać osoby NIE będące fanami Lakers, więc może trzymajmy się tematu, zamiast zajmować się samopoczuciem kibiców, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zachodzę w głowę że o o co loco w LAL. Czego oni na prawdę chcą? Bo przy takiej grze to raczej PO Panowie a nie obrona picku...

 

LAL w PO. Sam nie wierzę co piszę...

 

spokojnie poczekajmy przynjamniej do stycznia, świetny początek i młodzi mi się mega podobają - zwłaszcza Angelo (którego mam w fantasy!)

ale to nie znaczy że nie skończą jako bottom 5 ligi

jeszcze długa droga przed nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee? Bass miał per36 maks 16-8, a TS 57%, w dodatku w swoim czwartym sezonie. To nie są "bardzo podobne statsy".

Dobrze rozumiem, ze powaznie traktujesz aktualne TS 61% Randle'a?

 

Czyli różnica jak między kreatorem a finisherem. Szczegół. :grin:

Nie szczegol tylko sprytne maskowanie faktu, ze nie potrafi rzucac.

 

Tu się w 100% zgadzam, ale Ty Wilqu od samego poczatku jesteś uprzedzony do Randle. ;)

Alez wrecz przeciwnie, nie mam nic do Randle i zycze mu jak najlepiej tylko staram sie oceniac mlodych zawodnikow jak najbardziej realistycznie i moim zdaniem on wciaz zmierza trajektoria "dobry rezerwowy".

Fakt, ze zaczal rozgrywac jeszcze bardziej go pcha w tym kierunku bo takich gosci na lawkach brakuje!

 

Zas jesli ktos uwaza iz zwariowalem to proponuje taka zabawe - ilu znasz zawodnikow z pocyji PF/C, ktorzy dlugo byli powyzej przecietnymi starterami gdy jednoczesnie nie potrafili rzucac jumperkow i nie byli plusem defensywnie ani na obwodzie ani pod koszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to traktuję faktu nie zmienia.

Zmienia. Jesli jestes zadowolony z porownania czastki sezonu do calosci to faktycznie Randle wyglada lepiej.

Ale tak informacyjnie to Bass w trzecim roku mial miesiac z TS% powyzej 65%... 

 

Czekaj, czekaj, kreowanie gry przez Randle'a nazywasz maskowaniem braku rzutu?

Sprytnym. Nie bedzie lepszym rozgrywajacym od typowych PG czy nawet samego Russella, ale tak sie lepiej uzupelniaja.

 

BTW, nie podales alternatywy, wiec dopytam, jaki jest wg Ciebie najlepszy comp dla Randle'a?

 

wiLQ dlatego ja napisałem że MUSI poprawić def...

Jasne, ale jakie ma na to szanse?

Przy jego budowie ani nie bedzie mogl byc dobry na obwodzie ani nie nauczy sie nagle blokowac pod koszem.

Cala kariere bedzie toczyl walke by dociagnac do przecietnosci w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale jakie ma na to szanse?

Przy jego budowie ani nie bedzie mogl byc dobry na obwodzie ani nie nauczy sie nagle blokowac pod koszem.

Cala kariere bedzie toczyl walke by dociagnac do przecietnosci w tym wzgledzie.

Wilqu, ogladałeś jakieś mecze Lakers w tym sezonie? Randle już teraz dosyć zdecydowanie poprawił się w obronie w stosunku do poprzedniego sezonu, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że już teraz jest blisko przeciętnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Randle już teraz dosyć zdecydowanie poprawił się w obronie w stosunku do poprzedniego sezonu, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że już teraz jest blisko przeciętnego poziomu.

Przeciez to nie przeczy zdaniu, ktore napisalem ;-)

 

Randle już poprawił defensywę! I to znacząco, I to jest w mojej opinii największy powód do optymizmu

Super, czy bedzie powyzej przecietnej dla PFow lub centrow w skali ligi?

 

1) Wilku - Randle jest w stanie sam kreować sobie całą grę w tak młodym wieku + wymusza podwojenia/potrojenia i kreuje partnerów. W momencie, gdy (jeszcze! - wrócę do tego zaraz) cała liga wie, że kończy lewą ręką i cała liga ma gdzieś jego jumper. To jest ofensywna bestia.

Jak dla mnie z tego fragmentu wynika, ze liga jeszcze improwizuje jakas nowoscia i nie zdarzyla na spokojnie przeanalizowac jak trzeba reagowac. Zacznie sie pojawiac w raportach, ze tylko konczy na jedna strone to zrobi sie trudniej.

 

Wykańcza świetnie i chwała mu za to, wiadomo pewnie zejdzie trochę procent, ale JR naprawdę w 0-3 jest monsterem.

Przeciez nie byl nim w ostatnich 3 latach i z tego sie bierze sceptycznosc...

 

1) Wygląda na to że powoli potrafi... Tylko nie za 3pt jeszcze.[...]

gdy Randle rzuca z midrange na poziomie, gdzie nie można go odpuszczać to liga ma problem. Owszem - nie rzuca jeszcze dobrze trójek, ale gdy to się stanie to liga już nie tylko ma problem, ale zacznie się bać.

Nie pisze o trojkach tylko o mid-range. W tym watku od poczatku sezonu latwiej wyszperac wypowiedzi jak to szkoda, ze nie nie poprawil jumperka niz takich sugerujacych iz sie go nauczyl ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle w zeszłym sezonie :

 

0-3 feet : 56%

3-10 feet : 36%

10-16 feet : 22%

16, ale bliżej niż 3(long 2) : 25%

 

Randle w tym sezonie odpowiednio 80%, 40%, 50 % i 45%.Próbka jest o wiele mniejsza, ale jak to nie jest poprawa, to ja nie wiem co nią jest.Daleko mi do fana Juliusa, zachowuje się czasem jak jakiś patus rzucając piłą, czy drąc się na sędziów gdy vs Pacers zegrał przestał działać, jakby to była ich wina, ale też bez przesady z tym krytykowaniem go za jego grę, bo poprawa jest widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak najbardziej ma szanse, ze względu na swoją siłę i szybkość. Problemy jak całe LAL ma głównie z teamD.

 

Nance Jr i Ingram bardzo fajnie teamD ogarniają :)

 

zaskakujące jest to szczególnie w przypadku Ingrama, który wie kiedy podwajać, pomagać. Dzisiaj co nawet Walton podkreślił w pomeczowym wywiadzie, przycisnął jednego z Brooklynu pod koniec spotkania, który wyrzucił piłkę w aut. Ta akcja na Bookerze w obronie na chyba 3 minuty do konca meczu, również rewelacja.

 

Co do Randle'a to sam już nei wiem co o nim myśleć, jego ruchy wydają się takie nieokrzesane i chaotyczne, a póki co gra naprawdę dobrze. Generalnie co najbardziej cieszy to pokazuje wyższe bb iq w wjazdach na kosz, nie laduje się bezmyślnie w pomalowane, tylko potrafi odegrać do kolegów, a czasami tylko podejsc blizej na 3-4 metry od kosza i rzucić "baby jumper".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie przeczy zdaniu, ktore napisalem ;-)

 

No w sumie fakt, ale napisałeś że będzie na tym poziomie przez całą swoją karierę, a on jest na nim już w swoim drugim sezonie. Zakladasz, że już się nie rozwinie w tym względzie? :)

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle w zeszłym sezonie :

 

0-3 feet : 56%

3-10 feet : 36%

10-16 feet : 22%

16, ale bliżej niż 3(long 2) : 25%

 

Randle w tym sezonie odpowiednio 80%, 40%, 50 % i 45%.Próbka jest o wiele mniejsza, ale jak to nie jest poprawa, to ja nie wiem co nią jest.Daleko mi do fana Juliusa, zachowuje się czasem jak jakiś patus rzucając piłą, czy drąc się na sędziów gdy vs Pacers zegrał przestał działać, jakby to była ich wina, ale też bez przesady z tym krytykowaniem go za jego grę, bo poprawa jest widoczna.

 

tylko że sprawą otwarta pozostaje, czy to jest poprawa czy też bycie hot/mała próbka. przecież on trafia 45% z midrange (czyli jak najlepsi obwodowi z Kobe na czele), a pod obręczą kończy lepiej niż prime Shaq (!). trudno więc oczekiwać, żeby to utrzymał, a tym samym entuzjazm wobec niego jest przesadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że sprawą otwarta pozostaje, czy to jest poprawa czy też bycie hot/mała próbka. przecież on trafia 45% z midrange (czyli jak najlepsi obwodowi z Kobe na czele), a pod obręczą kończy lepiej niż prime Shaq (!). trudno więc oczekiwać, żeby to utrzymał, a tym samym entuzjazm wobec niego jest przesadzony.

Daleko mi do entuzjazmu względem Juliusa bo średnio za nim przepadam.Wiadomo że te liczby spadną, ale pisanie ze nic się nie poprawił i już nigdy nie poprawi gość, który gra tak na prawdę drugi sezon to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem 2 polowe i bylem zalamany.

zero odpowiedzi w obronie na td-lma

wystarczala 1 zaslona i w zasadzie bylo pewne, ze stracimy punkty. pytanie tylko kto zapunktuje i jak czy z gory czy z dolu.

 

spurs w 2 polowie ograniczyli swoje granie do zaslony, dochodzilo do switcha w obronie i dalej bylo szukanie gry 1on1 wykorzystujac przewagi nad obronca. slabo to wygladalo z nasze jstrony. musimy to poprawic. choc mam wrazenie, ze to nie tyle kwestia taktyki co talentu/centymetrow.

 

przy lma, poza mozgovem (nie gral jak ogladalem, ssal az tak?) kazdy jest undersized i skazany na jego latwe punktowanie. podobnie w sumie z gasolem bylo.

 

w ataku bardzo fajnie, widac, ze niscy mocno przepracowali lato i te ich +20 zdobycze to nie jest przypadek, niemniej to przestoj w ataku kosztowal nas wygrana. kilka nietrafionych prostych rzutow spod samego kosza tez bolalo.

 

deng... w zasadzie to przyspawalbym o do lawki i dal minuty ingramowi. deng poza staniem w kacie nic nie daje w ofensywie. nie kreuje sobie sam pozycji. jezeli minnesota go chce, prosze bardzo. nawet za free. backup na pg tez by nam sie przydal jakis solidniejszy... calderon przy tp nie istnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.