Skocz do zawartości

Rozważania o wierze o Bogu i KK


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Chronienie hierarchów wynika z tego, że przy każdej aferze, liczba osób które traci wiarę jest ogromna.

 

TO JEST ARGUMENT ZA ZAMIATANIEM POD DYWAN!

Czytam twoje posty i ci współczuję, bo nie potrafisz myśląc samodzielnie

 

Poza tym nie tracą wiary, a jedynie odchodzą od Kościoła a to różnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niefortunna to zbitka że połączyłem w jednej wypowiedzi auto i pedofilię ale chronienie biskupów .... nosz ja pierdolę.....czyli są ponad prawem???

 

Czyli mogą łamać polskie i kościelne prawo i treba ich ukrywać  i udawać że tego nei ma.... ba pozwalać im kontynuować niecne proceder??

 

Tak jak nasi księża na Dominikanie??? Zło trzeba wypalać z kościoła... Szatan jak widać moze być w każdym ale Ty co ciekawe chronisz szatana jeśli kryje się pod sutanną bo przecież to ksiadz on może być grzesznikiem złym itp ?

 

Nie myl wiary z kościołem.... Można ślepo wierzyć Bogu kościołowi a nawet papieżowi niekoniecznie bo jak pokazuje przykład Jana PAwła II niestety on miał dość wybiórcze podejście do grzechu.... Pedofilię tolerował ,,,, posiadanie żony tolerował ale już na przykład salwadorskiego arcybiskupa który flirtował z komunistyczną partyzantką uważał ża heretyka i sztorcował go publicznie

 

 

Dla mnie wzorem jest taki arcybiskup Limy który uważa że zza szyby luksusowego mercedesa nie pozna nigdy swoich owieczek ani ich problemów.... Kościół powinien być skromny bo to nie czasy baroku gdzie przepych był wskazany i przyciagałwiernych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy macie z tym Owsiakiem przecież on z fundacji nie pobiera ani złotówki co jest akurat mega łatwe do sprawdzenia..... bo WOŚP w odróżnieniu od wielu fundacji zamieszcza swoje rozliczenie finansowe w internecie

 

PO 1 on miał długo bardzo dobrą firmę z witrażami którą sprzedał a po drugie dużo jeździ z wykładami za które dostaje sporo

 

Ciekawa jest obrona Rydzyka przecież on do dziś się nie rozliczył z milionów zebranych na ratowania Stoczni Gdańskiej

 

Więc co to za pierdoły Fluber wypisujesz że biskup to starszy człowiek i może sobie jeździć furą.... Założyciel Legionów Chrystusa żył w związku z kobietą miał dzieci, był księdzem ,, miał udowodnione molestowanie wielu kobiet a papież Jan Paweł II go chronił i nie spadł mu włos z głowy.... Paetz mógł pozwalać sobie na wszystko a z kościoła usuwano tych którzy pisali skargi na niego o molestowanie księży a Paetz poleciał jak sie zrobił mega smród w gazetach,.... Kościół katolicki kompletnie nie współpracuje w tematach pedofilii... Pewnie napiszesz że to też w porządku bo przecież starszy człowiek samotny to moze sobie przespać sie z kobietą od czasu do czasu albo z młodym chłopcem

 

Zamieszcza, ale to nic nie wyjaśnia. Prócz fundacji ma wraz z żoną kilka spółek do których idą transfery pieniężne i co dalej dzieje się z tymi pieniędzmi nie wiadomo. Polecam prześledzić jego proces z "matką kurka" - są nakazał Owsiakowi złożenie do sądu sprawozdań finansowych tych spółek i Owsiak oczywiście odmówił. Z tego też powodu w przeważającej mierze ten proces przegrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat finanse fundacji są przejrzyste i możesz dokładnie sprawdzić gdzie i na co są wydawane pieniądze i że zazwyczja więcej niż dostaje ze składek i 1% do tego sprzęt kupuje taniej niż ministerstwo zdrowia bo nie bierzę w łapę

 

Jakoś nie widzę w sprawozdaniu żadnych przelewów na dziwne spółki a to że nie chce pokazać swoich prywatnych finansów to chyba normalne

 

Matka kurka to akurat jest facet z pogranicza oszołomstwa o czym świadczy choćby jego ostatni wpis na blogu gdzie uznał że na dudę był zamach bo taka opona wybucha trafiona z granatnika albo po najechaniu na minę przeciwczołgową.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz cały czas o stosunku do poszczególnych Rosjan. Ja chcę na temat nie osobiście poznanych Rosjan, a państwa Rosji i komunizmu. I skoro ludzie ich tak kochali, to dlaczego doszło do obalenia ustroju?

To nie był stosunek poszczególnych Rosjan, lotniskiem dowodził generał albo nawet kilku. Oni tolerowali to że Polacy dość tanio kupowali deficytowe towary. Nic z tego nie mieli. To była czysta sympatia i pomoc wysokich rangą wojskowych ZSRR. Pomoc wbrew przepisom.Łamali przepisy i zasady bezpieczeństwa tylko po to by Polacy (często nastolatki)  mogli sobie u nich kupić jakieś towary których w swoich sklepach nie mieli. Lotniska jako bazy zagraniczne były zaopatrzone w towary których nie można było spotkac w zwykłych sklepach również w ZSRR. Więc sprzedawanie tych deficytowych towarów Polakom to w sumie pewnego rodzaju dywersja. Możliwe, że radzieccy oficerowie ryzykowali kariery i kary dyscyplinarne nic z tego nie mając. I to wszystko nie zwykli ludzie tylko radzieccy generałowie, a to przecież szczyty władzy zsrr. No chyba że o tym wiedział tez Kreml i to tolerował, ale wtedy okazuje się że i Kreml w tym czasie kochał Polaków i pozwalał im broić jak małym niesfornym dzieciom na tych swoich lotniskach.

 

Nasze relacje z ruskimi były doskonałe jeszcze na początku lat 90-tych. Przepraszali nas za wszystko co tylko mogli.

http://www.tygodnikprzeglad.pl/jelcyn-przeprosil-za-katyn/

Zresztą do dziś nas przepraszają co kilka lat a wiekszosć Polaków jest przekonana ze nie przeprosili nigdy i przepraszać nie chcą. Taka jest narracja w mediach.

Dlaczego media wywołały rusofobię? Widzę dwie możliwości:

pierwsza to sprawy biznesowe, niemcy od nas przejęli biznes polegający na tranzycie gazu, niedługo może dojść do tego że za tranzyt ruskiego gazu będziemy płacić niemcom

druga to kwestie militarne, byliśmy w układzie warszawskim ,układ się rozpadł więc zgłosiliśmy akcesję do NATO, jako przyszły kraj frontowy NATO (na froncie NATO-Rosja) nie mogliśmy mieć do nich przyjaznego nastawienia, trzeba było sprawić byśmy antyrosyjscy i dopiero wtedyu mogliśmy byłć pełnoprawnym członkiem NATO z odpowiednim nastawieniem do Rosji.

W każdym razie do 1995 roku było wszystko ok, później coraz gorzej a po przełomie tysiącleci zaczynałem czytać i słuchać historii z których niektóre były totalnymi kłamstwami, wiedziałem że były kłamstwami z racji tego co widziałem w dzieciństwie.

 

A obalenie ustroju to zupełnie inna kwestia i kolejne kłamstwa na ten temat, dość intensywnie badałem sprawę swego czasu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był stosunek poszczególnych Rosjan, lotniskiem dowodził generał albo nawet kilku. Oni tolerowali to że Polacy dość tanio kupowali deficytowe towary. Nic z tego nie mieli. To była czysta sympatia i pomoc wysokich rangą wojskowych ZSRR. Pomoc wbrew przepisom.Łamali przepisy i zasady bezpieczeństwa tylko po to by Polacy (często nastolatki)  mogli sobie u nich kupić jakieś towary których w swoich sklepach nie mieli. Lotniska jako bazy zagraniczne były zaopatrzone w towary których nie można było spotkac w zwykłych sklepach również w ZSRR. Więc sprzedawanie tych deficytowych towarów Polakom to w sumie pewnego rodzaju dywersja. Możliwe, że radzieccy oficerowie ryzykowali kariery i kary dyscyplinarne nic z tego nie mając. I to wszystko nie zwykli ludzie tylko radzieccy generałowie, a to przecież szczyty władzy zsrr. No chyba że o tym wiedział tez Kreml i to tolerował, ale wtedy okazuje się że i Kreml w tym czasie kochał Polaków i pozwalał im broić jak małym niesfornym dzieciom na tych swoich lotniskach.

 

17 września czy Katyń to też z miłości do Polski? Zresztą zmieniłeś temat na stosunek Rosjan do Polski, ja zaś mówię o stosunku Polaków do Rosji, który odkąd pamiętam, zawsze był negatywny i to ja raczej byłem przedstawiany jako rusofil, a nie rusofob. Mówię - mój ojciec za młodu miał sporo przyjaciół z Rosji i sporo po niej jeździł, a i tak ich nie cierpiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat finanse fundacji są przejrzyste i możesz dokładnie sprawdzić gdzie i na co są wydawane pieniądze i że zazwyczja więcej niż dostaje ze składek i 1% do tego sprzęt kupuje taniej niż ministerstwo zdrowia bo nie bierzę w łapę

 

Jakoś nie widzę w sprawozdaniu żadnych przelewów na dziwne spółki a to że nie chce pokazać swoich prywatnych finansów to chyba normalne

 

Matka kurka to akurat jest facet z pogranicza oszołomstwa o czym świadczy choćby jego ostatni wpis na blogu gdzie uznał że na dudę był zamach bo taka opona wybucha trafiona z granatnika albo po najechaniu na minę przeciwczołgową.....

 

"Prywatnymi finansami" nazywasz hajs od fundacji na konto spółek Owsiaka i jego rodziny?

 

http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne

 

Poczytaj tutaj fragmenty z uzasadnienia.

 

Matka kurka może być nawet szamanem. Tak długo jak ma w tej sprawie rację tak długo nie ma to znaczenia.

 

Jak Sąd ocenia deklaracje fundacji WOŚP i Jerzego Owsiaka, co do pełnej jawności i transparentności prowadzonej dokumentacji?

Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.

Jakie znaczenie dla Sądu miała dokumentacja księgowa, której Jerzy Owsiak wbrew deklaracjom i zarządzeniom Sądu nie dostarczył?

Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy .wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.

Jak Sąd ocenia jakość dokumentacji przesłanej przez księgową Dorotę Pilarską?

W ocenie sądu, nadesłana a sporządzona przez Dorotę Pilarską w różnych

formatach dokumentacja księgowa, budziła wątpliwości. Sam oskarżony dobitnie

wykazał, że operacja finansowana, oznaczona tym samym numerem (vide k. 851

i 852), w nadesłanej dokumentacji wskazuje różne kwoty. Z zeznań samej Doroty

Pilarskiej wynikał szereg wątpliwości co do możliwości „odczytania” zawartych

w nadesłanej dokumentacji danych (do szeregu kwestii sama główna księgowa nie

była w stanie się jednoznacznie odnieść).

 

Jak Sąd ocenia ekspertyzę księgową dostarczoną przez oskarżonego?

Sąd wprawdzie nie uznał tego za dowód (chodzi o dokument wystawiony przez

XXXXX od k. 592), ale tym sposobem Piotr Wielgucki również wykazał istnienie licznych i uzasadnionych zastrzeżeń co do formy nadesłanej dokumentacji księgowej. Tę, niedopuszczalną na gruncie postępowania karnego, opinię prywatną można uznać i tak sąd uczynił za tzw. początek dowodu, wskazujący na konieczność dogłębnego zbadania danej kwestii, do czego nie doszło wskutek odmowy nadesłania żądanej przez sąd dokumentacji księgowej.

Czy Piotr Wielgucki udowodnił, że istnieje mechanizm przepływu pieniędzy w trójkącie fundacja WOŚP, spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”?

 

(…) Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono

 

Na stronie jest całe uzasadnienie, polecam Ci poczytać. Myślę, że po tej lekturze Twoje podejście do Owsiaka może ulec zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 września czy Katyń to też z miłości do Polski? Zresztą zmieniłeś temat na stosunek Rosjan do Polski, ja zaś mówię o stosunku Polaków do Rosji, który odkąd pamiętam, zawsze był negatywny i to ja raczej byłem przedstawiany jako rusofil, a nie rusofob. Mówię - mój ojciec za młodu miał sporo przyjaciół z Rosji i sporo po niej jeździł, a i tak ich nie cierpiał. 

Nie znam stosunku Radzieckich do Polaków w czasie wojny czy przed wojną. Pewnie była negatywna bo byliśmy krajem kapitalistycznym a ruskie były komunistyczne. Normalna więc była niechęć. Natomiast w czasach PRL ustrój mieliśmy podobny (bo go nam ruscy siła przynieśli)  więc zrozumienie było większe zaraz po tym jak wiekszość te siłowe narzucenie ustroju zaakceptowała. Akceptowała wbrew temu co się dziś mówi zdecydowana większość, bo Ci ludzie wychowani w IIRP nie chcieli jej powrotu, to był głód, zacofanie i analfabetyzm, a ruskie oprócz zamordyzmu i niektórych chorych układów, przynieśli też powszechną opiekę zdrowotną, powszechne szkolnictwo i klika innych drobiazgów które z czasem tak spowszedniały że już nikt ich nie doceniał.

Miasto w którym się wychowałem lubiło bardzo ruskich w czasach PRL, może Ty masz inne doświadczenia bo w różnych rejonach Polski mogło być różnie, ale  tam gdzie się z nimi żyło po sąsiedzku, wszystko było w porządku i nikt na nich nie narzekał, a raczej korzystał z ich sympatii do Polaków

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dosyć mocne papiery....

 

to tylko pokazuję że przez wieki obraz i historię kształtują ci co mają władzę i my jeżeli nie należymy do tego grona powinniśmy sobie chyba darować wszelkie rozputy na ten temat...

 

nawet Cesarstwo Rzymskie bardzo surowo segregowało informacje które dla nas są jedynym źródłem

 

a my zamiast się przeorganizować na bardziej użyteczną aktywność społeczno-gospodarczą walczymy z wiatrakami

ile tracimy energii nawet nie jesteśmy w stanie określić....

 

w stosunku do krajów zachodnich mamy totalny brak specjalizacji ale za to każdy jest Mistrzem Świata w wiedzy o UFO religii cudach historii i gospodarce... i to wszystko na forum NBA

oczywiście nie można zapomnieć o statystyce/sporcie/fimach

 

mnie to coraz bardziej razi gdy "burak" z USA w tym samym czasie robi się całkowicie niezależny finansowo a do 30 tki dochodzi do pewnego NIEOSIĄGALNEGO tu poziomu ( materialnego)

 

kasa to nie wszystko

 

ale tendencje mamy rosnącą

 

coraz bardziej się ona liczy...

 

inne sprawy są dziś już dużo bardziej i łatwiej dostępne...... za pieniądze właśnie

 

kiedyś człowiek oczytany to był GOŚĆ

dziś wolę być zamożny i dużo podróżować aby tak zdobyć "wiedzę" zyciową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dosyć mocne papiery....

 

to tylko pokazuję że przez wieki obraz i historię kształtują ci co mają władzę i my jeżeli nie należymy do tego grona powinniśmy sobie chyba darować wszelkie rozputy na ten temat...

 

nawet Cesarstwo Rzymskie bardzo surowo segregowało informacje które dla nas są jedynym źródłem

 

a my zamiast się przeorganizować na bardziej użyteczną aktywność społeczno-gospodarczą walczymy z wiatrakami

ile tracimy energii nawet nie jesteśmy w stanie określić....

 

w stosunku do krajów zachodnich mamy totalny brak specjalizacji ale za to każdy jest Mistrzem Świata w wiedzy o UFO religii cudach historii i gospodarce... i to wszystko na forum NBA

oczywiście nie można zapomnieć o statystyce/sporcie/fimach

 

mnie to coraz bardziej razi gdy "burak" z USA w tym samym czasie robi się całkowicie niezależny finansowo a do 30 tki dochodzi do pewnego NIEOSIĄGALNEGO tu poziomu ( materialnego)

 

kasa to nie wszystko

 

ale tendencje mamy rosnącą

 

coraz bardziej się ona liczy...

 

inne sprawy są dziś już dużo bardziej i łatwiej dostępne...... za pieniądze właśnie

 

kiedyś człowiek oczytany to był GOŚĆ

dziś wolę być zamożny i dużo podróżować aby tak zdobyć "wiedzę" zyciową

 

Każda wiedza jest cenna i jest wartością samą w sobie. Właśnie ta "specjalizacja" o której mówisz zrobiła ze społeczeństw zachodnich totalnych baranów, którzy wierzą w mit nieomylnych ekspertów i nie są w stanie samodzielnie myśleć w tematach w których nie byli szkoleni. A że wychodzą na tym dobrze materialnie? Good for them, ale dla mnie to jest intelektualna złota klatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrozumieć mechanizm, musisz trochę się dowiedzieć o chrześcijaństwie. Uważanie, ze jestem bezpieczniejszy, bo wierzę w piekło i wieczne potępienie, uważanie, ze kościół jest zły, bo istnieję księża złodzieje, hazardziści czy pedofile jest nieuzasadnionym uogólnieniem. Zwykłą manipulacją. Pisanie o żebrze Adama to kolejna manipulacja.Bóg jest mi potrzebny, ale to nie znaczy, ze Go wykorzystuję. To są dwie zupełnie różne rzeczy. Oczywistym kłamstwem jest to, że ludzie nie potrafią zapanować nad swoim wewnętrznym ja. Odniesień do palenia na stosie nawet szkoda komentować. Zero merytorycznej dyskusji.

 

Sam stworzyłes uogólnienia i w nich się dusisz.

Dla mnie nie ma znaczenia co to jest tak naprawdę. Chrześcijaństwo, buddyzm czy inne wytyczane reguły w których się siedzi i co to tam komu daje.

Niektórzy jednak potrafią spojrzeć z boku i samodzielnie pomyśleć ...

W swoim zyciu już spotkałem sporo różnych ludzi z różnymi zasadami i przekonaniami. Różnorodnośc jest tak wuielka, że tyczy się każdego człowieka. Ludzie wierzą w taki rzeczy że się włos na głowie jeży. Więc się dla mnie niczym nie różnisz od takiego co wierzy w jakiegoś guru w 7 postaciach w formie energetycznej.

 

Poza tym dla mnie każde zasiedzenie w jednym sosie jest jakimś ubytkiem czy stratą poznania czegos innego czy czegoś więcej.

 

A ztobą przekomarzanie to jak rozmowa z dzieciakiem który uważa, że zgniłe jabłko jest łane i błyszczące. To nic że jabłko było zbadane i widać tę zgniliznę. Ale nie - na upartego to dobre jabłko.

 

 

 

Biznesmen pełną gębą.

Tak

Poza tym nie znam księdza z którym jakiś smród by się nie ciągnął.

A to pedał, a to pedał, a to ma laseczki a to ma jedną laseczkę, albo napitala kasą jak gates itp, itd.

 

W sumie znam/znałem tylko jednego księdza 'z powołania'.

 

Więc może zluzuj kalesony i zajmij się nauką Jezusa. Ta fajną, a nie że ciskasz się że kosciół jest porąbany jak inni i gitara gra.

 

 

Taka luźna sugestia, to zauważyłem, że najwięcej hejterów kościoła i wyśmiewania katotalibów jest ze strony osób o raczej niskim statusie społecznym. Może po prostu mała próbka, ale po prostu tak jakoś mi się nasunęło.

Inną Twą sugestią jest to, że polandball jest śmieszny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronienie hierarchów wynika z tego, że przy każdej aferze, liczba osób które traci wiarę jest ogromna.

 

TO JEST ARGUMENT ZA ZAMIATANIEM POD DYWAN!

Czytam twoje posty i ci współczuję, bo nie potrafisz myśląc samodzielnie

 

Poza tym nie tracą wiary, a jedynie odchodzą od Kościoła a to różnica!

O jakim chronieniu mówisz? Mówisz o nie nagłaśnianiu przez Kościół swoich brudów, z czym się całkowicie zgadzam, bo problem jest sztucznie rozdmuchiwany. Badania naukowe wykazały, że procent pedofili wśród duchownych i osób świeckich jest identyczny. W Polsce żyje około pół miliona pedofili! Ilu z nich znasz z imienia i nazwiska, a ilu znasz księży pedofili? Znasz pedofila lekarza pediatrę? A wiesz ilu jest takich w Polsce? Kościół jest piętnowany za pedofilię bardziej niż jakakolwiek grupa społeczna, więc nie wiem kto tu jest chroniony. Paetz ma zakaz głoszenia kazań, publicznych wystąpień, udzielania sakramentów. Resztą powinna się zająć władza świecka, a nie duchowna. 

Odchodzą od Kościoła i zaczynają wierzyć w to co sami sobie wymyślą.

I nie wiem co Ty, czy przem macie z tym myśl samodzielnie. Jesteście profesorami filozofii? Nie rozumiecie, że samodzielnie myśląc wybrałem w co wierzę, a jak już w to wierzę to przestrzegam zasad.

 

Może niefortunna to zbitka że połączyłem w jednej wypowiedzi auto i pedofilię ale chronienie biskupów .... nosz ja pierdolę.....czyli są ponad prawem???

 

Czyli mogą łamać polskie i kościelne prawo i treba ich ukrywać  i udawać że tego nei ma.... ba pozwalać im kontynuować niecne proceder??

 

Tak jak nasi księża na Dominikanie??? Zło trzeba wypalać z kościoła... Szatan jak widać moze być w każdym ale Ty co ciekawe chronisz szatana jeśli kryje się pod sutanną bo przecież to ksiadz on może być grzesznikiem złym itp ?

 

Nie myl wiary z kościołem.... Można ślepo wierzyć Bogu kościołowi a nawet papieżowi niekoniecznie bo jak pokazuje przykład Jana PAwła II niestety on miał dość wybiórcze podejście do grzechu.... Pedofilię tolerował ,,,, posiadanie żony tolerował ale już na przykład salwadorskiego arcybiskupa który flirtował z komunistyczną partyzantką uważał ża heretyka i sztorcował go publicznie

 

 

Dla mnie wzorem jest taki arcybiskup Limy który uważa że zza szyby luksusowego mercedesa nie pozna nigdy swoich owieczek ani ich problemów.... Kościół powinien być skromny bo to nie czasy baroku gdzie przepych był wskazany i przyciagałwiernych

Nie ukrywać, a nie ujawniać, nie rozgłaśniać i nie rozdmuchiwać.Oczywiście, że zło trzeba wyprać z kościoła i jestem za tym, żeby dyskretnie takich duchownych wrzucać do zamkniętych klasztorów, a najlepiej do więzienia, ale to już nie w mocy Kościoła Katolickiego.

 

A ztobą przekomarzanie to jak rozmowa z dzieciakiem który uważa, że zgniłe jabłko jest łane i błyszczące.

 

 

Więc może zluzuj kalesony 

To już nawet nie jest manipulacja, to jest po prostu żałosne. 

 

Inną Twą sugestią jest to, że polandball jest śmieszny ...

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz samodzielnie powiadasz

Kościół jest cacy axnawet jsk mam wątpliwości co do moralnej strony ich nakazow to i tak ślepo je wypelniam (za takie teksty trybunał po 2ws skazywal na smierc ssmanow)

Rydzyk ma audi a jak go widziano w maybachu to pewnie go ktoś przewiozl (w to że sobecka za niego placila bo on biedny nie miał też wierzysz)

 

"Myślę samodzielnie"

 

A ja jestem królem warszawskich toitojek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz samodzielnie powiadasz

Kościół jest cacy axnawet jsk mam wątpliwości co do moralnej strony ich nakazow to i tak ślepo je wypelniam (za takie teksty trybunał po 2ws skazywal na smierc ssmanow)

Rydzyk ma audi a jak go widziano w maybachu to pewnie go ktoś przewiozl (w to że sobecka za niego placila bo on biedny nie miał też wierzysz)

 

"Myślę samodzielnie"

 

A ja jestem królem warszawskich toitojek

Nie mam wątpliwości, co do moralnej strony ich nakazów :nevreness:  

Kto go widział w Maybachu królu warszawskich toitojek? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie. Władza nazywa, co jest dobre, a co złe, co jest białe, a co czarne, co jest ładne, a co brzydkie, bohaterskie lub zdradzieckie; co służy ludowi i państwu, a co lud i państwo rujnuje; co jest po lewej ręce, a co po prawej, co jest z przodu, a co z tyłu. Władza określa nawet, który bóg jest silny, a który słaby, co należy wywyższać, a co poniżać."

 

Księga Grzmotów i Błyskawic, rozdział: „O sztuce rządzenia ludźmi”

 

Tak więc to nie rzeczywistość a władza decyduje czym jeździ Rydzyk i jacy są ruscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie istnieje człowiek, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz, dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania ludzi, spraw, zjawisk i rzeczy tak, aby te określenia przyjęły się powszechnie. Władza nazywa, co jest dobre, a co złe, co jest białe, a co czarne, co jest ładne, a co brzydkie, bohaterskie lub zdradzieckie; co służy ludowi i państwu, a co lud i państwo rujnuje; co jest po lewej ręce, a co po prawej, co jest z przodu, a co z tyłu. Władza określa nawet, który bóg jest silny, a który słaby, co należy wywyższać, a co poniżać."

 

Księga Grzmotów i Błyskawic, rozdział: „O sztuce rządzenia ludźmi”

 

Tak więc to nie rzeczywistość a władza decyduje czym jeździ Rydzyk i jacy są ruscy.

 

Władza w państwie totalitarnym. 

 

W normalnym państwie język i jego użycie nie jest kontrolowane przez państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.