Skocz do zawartości

lato nad jeziorami czyli czynny wypoczynek......


badboys2

czy ruszylbys odoma?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy ruszylbys odoma?

    • tak, odom sie nie sprawdzil do tej pory. pora na zmiane
    • nie, gosc sie ok, trzeba reszte wymieniac i wzmacniac


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy juz blisko preseason, coraz wiecej zdjec, coraz wiecej newsow, coraz wiecej nadziei. Juz rok temu wszyscy cieszylismy sie jaki to Bynum jest wiekszy, silniejszy, sprawniejszy itd. I wyszlo z tego niewiele,

przesadzasz kore nie powiedziałbym, że wyszło niewiele wręcz przeciwnie biorąc pod uwagę to co widzieliśmy w jego wykonaniu w pierwszym sezonie to raczej Bynum pokazał więcej niż ktokolwiek się spodziewał na tym etapie jego kariery. Zobacz chociażby jak grał w styczniu kiedy wypadł z kontuzją kostki Kwame Drew przez cały miesiąc robił 10.6/9/2.3 potem stało się z nim to co często dzieje się z młodymi graczami nie przyzwyczajonymi do długiego sezonu w NBA. Ja oczekuję po nim właśnie mniej więcej takich statystyk z tym, że przez cały sezon jak Bynum da radę zapewniać nam co mecz w okolicach double double dokładając do tego ponad dwa bloki to w zupełności wystarczy.

 

Bynum mając te 20 lat nie ma tak komfortowej sytuacji jak w jego wieku mieli Howard, Amare, Bosh czy Curry gdzie grali sobie w słabych drużynach, nie było takiej presji na wyniki, mieli w zasadzie zapewnione bycie starterem itd. Jeżeli on da radę w tej drużynie zaliczać po 10-12 punktów, 8-9 zbiórek i ponad 2 bloki to będzie to naprawdę bardzo dobry wynik i jesli reszta bedzie zdrowa to Lakers będą naprawdę dobrą drużyną.

 

Tak w ogóle dobrze widzieć znowu wszystkich w strojach Lakers zwłaszcza Fishera zamiast Smusha 8) Skoro Kwame postanowił wrócić do fryzury z czasów szkolnych to może wróciłby rówież do swojego jumperka z tamtych czasów, wyeliminowałoby to naprawdę sporo naszych problemów :? Lamar i Kwame do końca jeszcze sprawni nie są, ale do rozpoczęcia sezonu problemów z tym być nie powinno, pozostaje mieć nadzieję, że w tym sezonie nie będzie tylu urazów i tak Kobe jak i Jax, ale również kibice i zarząd będą mieli możliwość oceny realnych możliwości tej drużyny i zweryfikowania tego czy byli niedoceniani czy może przeceniani a kontuzje to była tylko wymówka, tak czy inaczej dowiemy się tego jedynie jak zdrowie im dopisze.

 

- 5min filmik z media day z wywiadami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdosta - An NBA player was arrested in Valdosta over the weekend. Twenty-five-year-old Kwame Brown, a power forward with the LA Lakers is charged with disorderly conduct and interference of a law enforcement officer.

 

Police say Brown was the passenger in a car driven by 23-year-old Charles Edward Warren, Junior.

 

They were pulled over at the intersection of East Hill Avenue and North Patterson Street around 2:00 Saturday morning.

 

Warren was driving the wrong way down a one way street. Investigators say Warren was drunk and driving on a suspended license.

 

They say Brown was arrested when he got out of control during the investigation. "He would have been interfering with the investigation the officer was trying to conduct at that time," says Lt. Bobbi McGraw with the Valdosta Police.

 

Both Brown and Warren are originally from Brunswick. They are out on bond.

 

A spokesperson for the Lakers say Brown showed up on time for their media day this morning and no punishment has been handed down from team officials.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo razy powtarza się w tym filmiku opinia, że Bynum strasznie się rozrósł i to mnie napawa jeszcze większym optymizmem niż te zdjęcia i już nie mogę się doczekać kiedy go zobaczę w akcji, nmimo, że bardzo chciałem go wytrejdować :twisted:

 

Widzę, że wszyscy mają nowe fryzuey :D Farmar, Sasha, Odom, Kwame, Radman. Odom jako gwiazd w tym sezonie ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalik nie strasz:) sie spieszyl bo pewnie wracal z wakacji z kumplem, chcial sie wyspac przed media day to sie troce zdenerwowal przy patrolu policyjnym:)

 

fakt faktem ze chlopak traci moje zaufanie..... qrwa gdyby zadupcal z mlodym bynumem to mogliby byc monstrum podkoszowym ale mam wrazenie ze brown sam siebie ogranicz. bycmoze sie myle. ale wyglada troche gorzej niz przed rokiem.

 

generalnie patrzac na nasz sklad i ja patrze na to wszystko przez pryzmat optymisty to mam glupie wrazenie ze my wcale nie jestesmy tacy zli na papierze. moze troche za duzo przecietnego potencjalu a za malo gwiazd ale z 2 strony mamy naprawde szeroki sklad.

owszem nie wiemy czego sie spodziewac od kilku gosci(bynum,mihm,critt,karl,radmanovic) ale mam wrazenie ze to moze wypalic.

 

jackson ma w tym momencie do wyboru do koloru.

juz nawet nie chce mi sie po raz enty wymieniac obsady pozycji ale to naprawde nie wyglada zle. skoro bez kontuzji ze smushem potrafili miec 26-13 to mysle ze ten sald stac na taka gre przez caly sezon.

 

z 2 strony zawodnicy kaZdej ekipy poprawili sie przez wakacje wiec to wcale nie jest takie proste. ale jestem dobrej mysli, ze ten sezon, to bedzie w koncu przelom i juz pod koniec pazdziernika zapomnimy o niesnaskach bo beda zwyciestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz pod koniec pazdziernika zapomnimy o niesnaskach bo beda zwyciestwa.

Tylko z kim ty chesz w tym październiku wygrywać? Pre, to nie RS.. Kurde zobaczymy.. zresztą niech ten sezon się już zaczyna.. Bo nie moge się doczekać :wink: Cholernie ciekaw jestem Radmanovica. Jakoś dziwnie czuje, że nas wszystkich jeszcze zaskoczy :roll: Wszystko w rękach Zen'a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem upierdliwy, ale znowu sie pojawiła plotka o Maggette'm, że jest do wzięcia, a ja strasznie go widze w naszym zespole :D

 

 

Kumpel Kobe'go, dobry obrońca, kolejna pewna opcja w ataku, dostarcza sporo punktów co mecz. Jest dosyć wytrzymały. Mamy an zbyciu Kwame, może by się dodało picka i Farmara, czy Sashe. Może to troche za mało, ale Mitch mógłby pokombinować, bo to mogłoby być spore wzmocnienie. A kwame mógłby być w Clipps wsparciem pod koszem pod nieobecnośc branda, bo mają tam strasznie łyso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare informacji z Campu dla tych którzy żyją tylko tym forum :wink:

 

Wednesday, October 3, 2007

Jackson already taking Kwame Brown to task

 

LAKERS NOTES:Lakers coach Phil Jackson and Kwame Brown talked about Brown better monitoring his off-court behavior and being professional after Brown's arrest Saturday for disorderly conduct in Georgia.

By KEVIN DING

The Orange County Register

 

HONOLULU Just moments after the first practice of a new season, Lakers coach Phil Jackson was already zinging Kwame Brown.

 

Recovering from surgery to his left ankle, Brown hadn't done much in the first workout — holding to plans not to do full-court work until next week. Fellow centers Chris Mihm, who missed last season because of ankle problems, and Andrew Bynum, expected to sit out because of knee pain, had gone full out Tuesday morning.

 

"Chris looked great; Andrew looked good," Jackson said. "And Kwame's looking great. He cut his hair! He looks great." ...

 

Jackson has tried for more than two years now to motivate Brown, the No. 1 pick in the 2001 draft, with various techniques often led, above all, by public ridicule. But by late Tuesday, Jackson had to get serious with Brown in light of Brown's arrest Saturday in Georgia for disorderly conduct and interference with a law enforcement officer.

 

"Kwame came to me yesterday and talked about it, apologized for it," Jackson said Wednesday. "Though it is a misdemeanor, it's not against the rules of our club, what he did. … He has got to be careful with what he does off the court. He's grasping that as a young man."

 

Brown, 25, called his arrest Saturday "definitely a misunderstanding" and said "the truth will come out like it always does." The Valdosta (Ga.) Daily Times erroneously reported that Brown was a passenger in the car of a man arrested for driving under the influence, which wasn't in the police report. Said Brown: "I wasn't in the car. I would never be in the car while somebody is driving drunk."...

 

I've always been clean as a whistle when it's time for truth time," Brown said, "unless I'm a really good liar. And I don't think I'm that. Nobody lies that well."

 

Said Jackson: "More than anything else, Kwame is one of those guys who wants to have a good time, wants to have fun — playing basketball and off the court, too. He likes to have a good time, and his teammates respond to that. We want him to understand that this is a business and there's a professional attitude, even though we don't want to take the fun out of the sport."

 

Bynum shows some improvement. Farmar battling rookie Crittenton for time behind Fisher.

By Mike Bresnahan, Los Angeles Times Staff Writer

October 5, 2007

HONOLULU -- Help wanted: two positions.

 

Short of hanging out a shingle, Lakers Coach Phil Jackson has thrown open a pair of training-camp battles, one a four-man race at point guard, the other a three-man race at center.

 

 

Chris Mihm, Kwame Brown and Andrew Bynum will be fighting to start in the middle, and Javaris Crittenton, Jordan Farmar and Sasha Vujacic are trying to wrestle minutes from Derek Fisher at one of the guard spots.

 

Bynum has looked better on defense with his rebounding and shot-blocking so far, while Mihm has survived his first practices in almost 17 months after sitting out last season because of ankle surgery. Brown is not doing contact drills for at least a week, but he also figures into the mix as the Oct. 30 opener gets closer.

 

Jackson didn't give any of the three an edge.

 

"It doesn't matter, but I don't have a sense of it right now," he said, deferring to the eight upcoming exhibition games. "There's a good chance we'll play all three of them."

 

Fisher is expected to start next to Kobe Bryant in the backcourt, but the 33-year-old will be spelled plenty and his backup remains a mystery, although one of the frothier battles of camp so far has been the daily head-to-heads between Crittenton, this year's first-round pick, and Farmar, last year's first-rounder.

 

Crittenton, listed at 6 feet 5 and selected 19th overall, is three inches taller than Farmar and has already made somewhat of an impression.

 

"We'll see more obviously as exhibition games ensue, but at this point, he's got the skills that we like," Jackson said. "He's got the speed, he's got the verve. He takes the risks that I think are important for a guard and knows the value of the ball."

 

Crittenton penetrates well, but he needs to work on his shooting to become a more complete player.

 

Jackson knows what he gets with Fisher, chiefly an upgrade over Smush Parker, who became peeved and moody last season after his playing time was shortened.

 

"Fish makes big shots. He's a guy that gets the ball back for you on the defensive end by taking charges, getting steals," Jackson said. "Smush . . . was a sniper, one of the top steals leaders and had the ability to do some things extending the defense. It kind of opened up our defense at times and let us be penetrable."

 

Bryant, obviously, will start, but he might set up shop in a different spot on the floor on offense.

 

He has become comfortable in the wing but will move farther toward the top of the lane when the season begins.

 

"I kind of told him he's had off the last couple of years," Jackson said. "He's just kind of hedged on there in the wing, and hung out and played one-on-one, and pick and choose. I think our offense needs to have him as a distributor. He needs to get that mind-set back about being a playmaker and distributor. He's had his opportunity in scoring and being a great scorer."

 

Left unsaid by Jackson is the necessity to jump-start Lamar Odom in the beginning of games, along with getting the starting center activated on offense.

 

After an utterly forgettable first season with the Lakers, Vladimir Radmanovic has been shooting well from the outside in training camp.

 

"He looks more like a ballplayer than a snowboarder to me," Jackson said dryly.

 

Individual Lakers home game tickets go on sale Saturday at 10 a.m. at all Ticketmaster locations, ticketmaster.com and at (800) 4NBATIX.

 

About 1,000 tickets are available for each home game, with a limit of four tickets per person per game. Tickets will not be available for purchase at the Staples Center box office.

 

VIDEO:

 

DAY 1: http://www.nba.com/lakers/multimedia/07 ... video.html

 

DAY 2: http://www.nba.com/lakers/multimedia/07 ... amp_2.html

 

 

Miłej zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phil w wywiadach głośno mówi o wystawianiu do S5 Turiafa. Nie wiem na ile to prawda, ale mnie się ten pomysł podoba. Ronny juz w Europie udowodnił, że staje się coraz lepszy. To będzie strata w ofensywie (Walton<->Turiaf), ale w D walka Ronny'ego i ten wysoki skład może dać dużo dobrego. W ataku Ronny może być bardzo użyteczny, pod warunkiem, że wystartujemy groźnym w ataku Bynumem. Dużo będzie zależeć od tego, czy Bynum będzie w stanie przejąć od Odoma rolę regularnie punktującego spod kosza. Turiaf nie potrafi wiele dla siebie wiele wykreować w ofensywie, ale świetnie kończy akcje, czy to pod koszem, czy na półdystansie. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale do S5 Fish/Kobe/Odom/Turiaf/Bynum jestem nastawiony optymistycznie. Zamiana Fisha i Odoma na Smusha i Waltona w D, przy dużym skupieniu na tym elemencie na Campie, może dać dobre efekty. Przekonamy się juz za 3 tygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Turiafowi w S5 mówię stanowczo NIE, z jednego ważnego powodu. W momencie kiedy przegrywamy, to właśnie wchodzi na boisko i potrafi wnieść tyle energii i raqdości z gry, że wszyscy zaczynają grać luźniej i skuteczniej i z większym polotem, a to później może przynieść zwycięstwo w "przegranym" meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że Ronny nie potrafiłby wnieść tego samego od początku? Poza tym przecież nie będzie tam grał po 30 czy 40 minut!

Potrafiłby, ale w przypadku kiedy z Turiafem w S5 będziemy przegrywać, to nie mamy nikogo kto mógłby wnieść podobne emocje co w tym momencie mógłby Ronny.

 

P.S. Niezły trening mieli LAL :Phttp://probasket.pl/News_NBA__Szpital__ ... rs_20908_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dziury w całym :D

 

Ronny może grać w 1 i 4 kwarcie, mamy szeroki skłąd, Vlade i Luke też czekają na swoje minuty. Myślę, że trzeba tę energię wykorzystywać wcześniej, a nie wpuszczać Ronne'go w na 5 minut przed końcem, by mógł zmniejwszyć rozmiary porażki z 15 do 10 pkt.

 

Co do urazów na campach, dobrze, że narazie tylko takiego kalibru. Chociaż jak onis obie na treningach robią krzywdę, to co będzie w sezonie? ;) Mam nadzieję, że Phil ma rację, mówiąc, że chłopaki muszą się trochę po przerwie wakacyjnej rozruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turiaf w S5 to może i jest jakiś pomysł, ale wydaje mi się, że gdy Ronny będzie wchodził na boisko w pierwszym składzie to nie będzie potrafił przez cały mecz dawać tyle energii i ważnym momencie może nie mieć siły, ale może i masz racje KB81, że szukam dziury w całym :P

 

Może muszę zakończyć ten pesymizm i nie będę już mówił, że to nie za dobry pomysł tylko poczekam i zobaczę jak to będzie w praktyce jeżeli do tego dojdzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turiaf w pierwszej piątce, Odom na trójce?

 

 

Hell fuckin' yeah!

 

 

 

Wyjaśnijcie mi jedno. Jak to jest. Zespół przyjeżdża na kilkudniowy camp i to są wszystkie przygotowania przed sezonem? Wiecie o co mi chodzi, w Europie kluby jeżdża na rozmaite obozy, szlifują formę, taktykę, zgranie, a tutaj? Oczywiście, nie chodzi mi o przygotowanie fizyczne, indywidualne treningi itp., ale grę całej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi jedno. Jak to jest. Zespół przyjeżdża na kilkudniowy camp i to są wszystkie przygotowania przed sezonem? Wiecie o co mi chodzi, w Europie kluby jeżdża na rozmaite obozy, szlifują formę, taktykę, zgranie, a tutaj? Oczywiście, nie chodzi mi o przygotowanie fizyczne, indywidualne treningi itp., ale grę całej drużyny.

Wiesz Jendras wydaje mi się, że jest to podyktowane tym, że w NBA zawodnicy mają dużo więcej meczów. W końcu 82 mecze+playoffs to nie mało i muszą mieć troche czasu na odpoczynek po trudach jakie przyniósł sezon. Ale zgodzę się, że jest to trochę mało, zwłaszcza na zgraniu się nowych zawodników ze starą gwardią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronny w S5 to jest dokładnie to czego nam potrzeba, nie tylko chodzi o niego samego i to co daje jako PF, ale również oznacza minuty dla Lamara na SF a to nam oczywiście podwyższa skład, dodaje zbiórek i poprawia defensywę. Jeżeli nasi wysocy będą zdrowi to i w obronie każdy z nich będzie mógł grać bardziej agresywnie i nie będzie takiego problemu jak, któryś przy tym złapie szybkie dwa faule.

 

Wyjaśnijcie mi jedno. Jak to jest. Zespół przyjeżdża na kilkudniowy camp i to są wszystkie przygotowania przed sezonem? Wiecie o co mi chodzi, w Europie kluby jeżdża na rozmaite obozy, szlifują formę, taktykę, zgranie, a tutaj? Oczywiście, nie chodzi mi o przygotowanie fizyczne, indywidualne treningi itp., ale grę całej drużyny.

od tego masz przecież Jendras jeszcze mecze preseason taki camp ile by nie trwał to wiele by to nie zmieniło bo pewne rzeczy da się wypracować tylko w trakcie meczów w zasadzie jest miesiąc czasu na doprowadzenie się do dobrej fizycznej formy jak również dla trenerów na poprawę gry całej drużyny.

Dobrze, że Lakers znowu mówią o pracy nad defensywą tylko, że jest to samo powtarzane każdego roku a jak było z efektami później wiemy, jednak jak Phil myśli o wstawieniu Turiafa do S5 i przesunięciu Waltona do roli 6-th mana to daje nadzieję, że może jak przyjdzie pora na poważne granie defensywa nie zejdzie jednak na dalszy plan, cóż pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ując. Jak czytalem wczoraj wywiad z Philem i mówił o graniu Lamarem więcej na SF to tak mi się morda uśmiechneła, że nawet zachciało znowu się żyć ( po porażce niebieskich ;) ). Może naprawdę Phil chce coś zmienić. Ronny w S5 super. Może być nawet Kwame na PF jeżeli będzie mógł grać z Bynumem. Jak wiadomo z Mihm'em mu nie idzie.. Zresztą wszystko zobaczymy już niedługo.. Tylko szkoda tych 30 milionów Luka na ławce.. zresztą tych 30 Vladimira też :wink: Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda tych 30 milionów Luka na ławce.. zresztą tych 30 Vladimira też :wink:

zauważyłem już wcześniej, że parę osób podobnie na clublakers czy lakersground pisało, ale ja się z tym nie zgadzam. Ktoś powie, że nie dawaliśmy MLE Radmanowi czy teraz podobnej kasy Waltonowi żeby byli rezerwowymi, ale właśnie na tym to polega nie da się mieć obecnie dobrej drużyny nie mając rezerwowych, którzy zarabiają takie pieniądze tylko tu się źle to ułożyło, że mamy jeszcze Cook'a.

 

Luke powinien być rezerwowym chociażby po to by lepiej rezerwy funkcjonowały a teraz jak wrócił Fisher, Kobe ma podobno być przesunięty ponownie do roli inicjatora czyli Lamar może grać bliżej kosza gdzie najlepiej będzie wykorzystywany grając przeciwko SF rywali, z których w zasadzie żaden nie jest w stanie go tam pilnować może poza Kirilenką czy Artestem, ale akurat oni w swoich drużynach muszą grać przeciwko Bryantowi. Podoba mi się myślenie Phila dałby nam taki ruch niewątpliwą poprawę defensywy, ale również atak powinien nieźle funkcjonować z inicjującym Bryantem i Lamarem przesuniętym bliżej kosza powinno to pomóc Lamarowi we wchodzeniu w każdy mecz bardziej nastawionym na zdobywanie punktów co wszyscy chcemy zobaczyć, o ile na myśleniu o tym się nie skończy bo z Jaxem nigdy nie wiadomo. Ja szczerze mówiąc jeśli nie trafią nas znowu kontuzje nie widzę tu w tej drużynie prawie wcale minut dla naszych shooterów czyli Cook'a, Radmana i Vujacica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z jendrasem w 1 kwestii. jak patrze na te filmiki z lakers.com odnosnie treningow itd to sie zaczyna mzastanawiac o co w tym wszystkim chodzi:) nie wiem czy oprocz tych treningow sa jeszcze jakies zamkniete itd ale na filmikach te obozy(nie tylko lakersow) wygladaja strasznie najtowo.

 

widac ze rozwijaja sie tylko ci ktorzy indywidualnei duzo pracy poswiecaja na siebie samego w wakacje.

 

jedziemy dalej. turiaf w s5 jak najbardziej. tylko zobaczymy ile bedzie w stanie dac zespolowi w ataku. jezeli zrobil/zrobi postep to nie ma problemu jak dla mnie.

 

kwame na pf odpada. z tego co czytalem phil bardziej na pf widzi mihma, dla ktorego takie rozwiazanie nie jest zla opcja.

 

van, patrzac na nasz sklad to dla cooka i vujacica nie powinno byc miejsca. w radmanovica jeszcze wierze i mysle ze cos pokaze w tym sezonie. a miejsce vujacica zabierze karl. zobaczycie to. gosc przez wielu typowany jest w tym momencie na steal draftu i wielu obstawia dla niego sporo minut nawet u jaxa. iq takie jak walton plus swietny rzut. nie wiem na ile to pozzytywne pisanie o nim jest prawda ale jesli okarze sie prawda to nie bede mial nic przewko temu.

 

pg. fish..... ogladalem ostatnio duzo starych meczow lakersow i po fisha z jazz 07 i musze powiedziec ze ten gosc moze duzo wniesc. wiecej niz nam sie wydaje. i nie porownujmy nawet obrony fisha do smusha....

 

jeszcze odnosnie turiafa. ten mowil w tamtym sezonie ze jest wkurzony na jaxa ze tak malo minut mu daje u boku bynuma. ze jak w chodzi to za bynuma a im 2 sie bardzo dobrze wspolpracuje ze soba. zpbaczymy, bycmoze postawienie na bynuma w s5 powoduje sprowadzenie turiafa do s5?

 

tak czy siak wyglada to dobrze.

 

bynum-turiaf-odom-bryant-fisher

defensywnie wyglada mi to najlepiej od czasow shaqa.

dodajmy do tego jeszcze kobe'go ktory schudl 5kg i bedzie gral tak jak w vegas, czyli bronil agresywniej.

na lawce walton ktory bedzie gral najwiecej wchodzac na sf i przesuwajac odoma na pf. dalej brown,mihm,farmar,evans,radmanovic,crittenton,karl....

a 12 miejsc w skladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.