Skocz do zawartości

lato nad jeziorami czyli czynny wypoczynek......


badboys2

czy ruszylbys odoma?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy ruszylbys odoma?

    • tak, odom sie nie sprawdzil do tej pory. pora na zmiane
    • nie, gosc sie ok, trzeba reszte wymieniac i wzmacniac


Rekomendowane odpowiedzi

to co piszesz było zgodne z prawdą w przypadku KG gdzie druga strona nie chciała się za nic zgodzić na wymianę i Lakers nie mieli tego czego oni chcieli, ale w przypadku JO już tak nie jest i to Lakers muszą po prostu zaakceptować ich warunki

Nie od końca bo w drugiej opcji wszystko zależy od Kings. Trudno więc określić czyja zgoda jest bardziej prawdopodobna Kings na trade z Lakers, czy Lakers na trade z Pacers. A patrząc na to że JO już sobie chyba odpuścił, wiec ze strony Pacers nie mają sensu jakiekolwiek ustępstwa. A Sacto chce puścić tego nieszczęsnego Artesta.

 

Co do tego Van co dalej piszesz. To ok przekonałeś mnie ze drugimi Mavs byście nie byli i za ciekawie by nie było. Ale na budowe składu nie macie jednego lata, jak Artest Wam nic nie rozwali to macie offseason na łatanie dziur, szukanie FA(a wiesz ze będziecie bardzo atrakcyjną ekipą ) a jak nie to spróbujecie tego nieszczęsnego Rona puścić gdiześ dalej a jak się nie uda to ma przecież gwarantowany kontrakt tylko na jeden rok a potem Player option i jak będize szopka to pewnie ine zechce u Was grac więc kontrakt ten oleje i poszuka pracy gdiześ indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broniący, mający najlepsze lata za sobą pf to ostatnie, czego nam potrzeba.

Z poziomem jego obrony przesadzasz. Jest nieco gorszy od Browna w tym zakresie, jednak ofensywnie ma dużo bogatszy repertuar. Oczywiście wymaga to odrobiny hazardu - jeśli Rahim przypomni sobie jak ganiał za piłką jeszcze kilka lat temu to inwestycja może się zwrócić z nawiązką. On ma dopiero 31 (bodajże) lat.

 

Brown z kolei ma ograniczony potencjał, przydaje się w defensywie chociaż nie jest dominującym stoperem. Ja widzę w tym plusy - zamiana na niewiele gorszego obrońce za to ze znacznie bogatszym repertuarem ofensywnym. Boiskowe IQ Rahima też nie kuleje.

 

Co do "kwestii Rodmana" - jestem daleki od porównywania debila, który jeszcze tak naprawdę nic nie osiągnął z maestro defensywnym i jednym z najlepszych graczy tego typu w historii ligi. Ale wiedząc jak Jackson radzi sobie z trudnymi osobnikami, nie widzę powodów, dla których Artest nie mógł by stać się dla Bryanta tym kim był Rodman dla Jordana/Pippena. Już wskazana propozycja wymiany (tj. Farmar, Brown, Vujacic) wydaje się bardzo ok za samego tylko Rona - dorzucając do tego Rahima robi się z tego steal dla Lakersów. Owszem - ryzyka też w tym dużo, jestem tego świadomy.

 

Inna kwestia, że od pierwszych momentów po drafcie Brown był dla mnie niewypałem i do tej pory nie zmieniłem o nim zdania. Zawsze lubiłem graczy mocnych defensywnie i za takiego uważam właśnie Artesta. Nie możemy mieć Wallace'a - sięgnijmy po Rona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomem jego obrony przesadzasz. Jest nieco gorszy od Browna w tym zakresie, jednak ofensywnie ma dużo bogatszy repertuar. Oczywiście wymaga to odrobiny hazardu - jeśli Rahim przypomni sobie jak ganiał za piłką jeszcze kilka lat temu to inwestycja może się zwrócić z nawiązką. On ma dopiero 31 (bodajże) lat.

 

Brown z kolei ma ograniczony potencjał, przydaje się w defensywie chociaż nie jest dominującym stoperem. Ja widzę w tym plusy - zamiana na niewiele gorszego obrońce za to ze znacznie bogatszym repertuarem ofensywnym. Boiskowe IQ Rahima też nie kuleje.

no chyba sobie jaja robisz :? Rahim nie był nawet niezłym obrońcą kiedy jeszcze rozgrywał najlepsze sezony w karierze a teraz to już w ogóle nie ma o czym mówić. Do tego w zeszłym sezonie cały ten bogaty repertuar wystarczył mu jedynie na zdobywanie 1.5 punktu więcej od Browna do tego na skuteczności niższej o 12%. W tej chwili jest większa różnica między nimi w defensywie na korzyść Browna niż w ofensywie na korzyść Rahima.

 

Na temat zaryzykowania i pozyskania Rodmana przez Bulls najlepszym komentarzem jest to co napisał Jendras oni oddali za niego tylko Willa Perdue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie stwierdziłem, że zrobiliśym błąd podpisując Fishera, a może nie bład tylko mieliśmy pecha. Chodzi mi o to, że Charlie Bell jest teraz do wzięcia, nie ma klubu i poszedłby na pewno za nie całe MLE. I nie mówię tu, że jestem niezadowolony z tego ruchu tylko ppozostaje taki mały niedosyt po tym wszystkim co się teraz dzieje.

 

-Is there any one team that you favor over the others?

 

-No, but my agent has spoken to LA and others … and the Cavs would be awesome; LeBron is one of my favorite players and people. Thank you for asking!

- Doug Chrieste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rahim nie był nawet niezłym obrońcą kiedy jeszcze rozgrywał najlepsze sezony w karierze a teraz to już w ogóle nie ma o czym mówić. Do tego w zeszłym sezonie cały ten bogaty repertuar wystarczył mu jedynie na zdobywanie 1.5 punktu więcej od Browna do tego na skuteczności niższej o 12%. W tej chwili jest większa różnica między nimi w defensywie na korzyść Browna niż w ofensywie na korzyść Rahima.

Może faktycznie nieco przesadziłem z oceną defensywy Reefa, chociaż nie pamiętam żeby miał etykietę słabego obrońcy. Uwzględniając fakt, że Brown też (choć lepszy od Rahima) nie jest jakimś wielkim masherem w obronie uważam, że zysk z wszechstronniejszego Reefa byłby większy niż strata po Brownie. Oczywiście pod warunkiem, że w pakiecie byłby również Artest, który byłby tym prawdziwym "difference makerem" defensywnym.

Kwestia wszechstronności ofensywnej - Rahim jako gracz z pogranicza sf/pf (a właściwie z dziedzictwem z gry w takim charakterze) ma oczywiście większe możliwości (repertutar rzutów itp.). Wyniki zeszłego sezonu (jak i jednego wstecz) faktycznie nie świadczą na jego korzyść. Dlatego - powtarzam - liczył bym na powrót dawnego Reefa, tym bardziej, że jest wciąż stosunkowo młody i swój peak ma jak najbardziej w zasięgu. Do tego w tym momencie pogra dodatkowo na centrze. Zauważ też, że Rahim pogrywał głównie z ławy w zeszłym roku.

Trzecia kwestia - Brown swoje najlepsze momenty miewał głównie na centrze. Co w momencie kiedy pierwsze skrzypce zacznie grać obiecujący Bynum? Zacznie robić się mały tłok i ktoś na pewno zejdzie na dalszy plan. Walton z S5 nie wypadnie co rzuca nam Odoma na 4.

 

Poza tym to w zasadzie nie ma czego roztrząsać bo zapewne do takich przymiarek nawet nie dojdzie ;) Z drugiej strony - jeśli już to rozpatrujemy to myślę, że nie warto w takim proponowanym trade porównywać zamiany Browna na Rahima. Raczer Brown-Artest, Vujacic+Farmar - Rahim. W ten sposób wygląda to nieco lepiej i - uważam - korzystnie dla samej drużyny.

 

Wrócę jeszcze do Rodmana - nie było to bowiem tak proste jak to przedstawiacie. Łatwo mówić, że strata Chicago była mała znając późniejsze dokonania Rodmana. Ale w tamtym momencie ryzyko po stronie Bullsów było duże - Robak mógł (miał doskonały do tego potencjał) spokojnie rozwalić drużynę. Perdue był stabilnym wyrobnikiem - gościem może ograniczonym koszykarsko, ale przewidywalnym, stabilnym i solidnym. Fakt, że sytuacja Chicago różniła się znacząco od obecnej sytuacji Lakersów. Bulls mieli po prostu wielką dziurę na czwórce i desperacko czegoś potrzebowali podczas gdy LA w tym momencie celowali by raczej w zmianę charakteru obsadzonej już pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia kwestia - Brown swoje najlepsze momenty miewał głównie na centrze. Co w momencie kiedy pierwsze skrzypce zacznie grać obiecujący Bynum?

przecież ja nigdzie nie mówię, że nie powinniśmy zrobić takiej wymiany z udziałem Kwame a wręcz przeciwnie, twierdzę tylko, że jest spora różnica między defensywą Rahima a Browna

 

Wrócę jeszcze do Rodmana - nie było to bowiem tak proste jak to przedstawiacie. Łatwo mówić, że strata Chicago była mała znając późniejsze dokonania Rodmana. Ale w tamtym momencie ryzyko po stronie Bullsów było duże - Robak mógł (miał doskonały do tego potencjał) spokojnie rozwalić drużynę. Perdue był stabilnym wyrobnikiem - gościem może ograniczonym koszykarsko, ale przewidywalnym, stabilnym i solidnym.

to jest takie proste Rodman w tamtym momencie był świetnym defensorem i zbierał po blisko 17 piłek w meczu co wydaje się wręcz kosmicznym wynikiem a Bulls oddali za niego 30-letniego środkowego, którego w razie potrzeby można innym drewnem jak Longley czy Wennington bez problemów zastąpić. Gdyby Rodman w Bulls nie wypalił to nie żałowaliby oni z pewnocią tego co za niego oddali, co najwyżej samego sprowadzenia go do drużyny, ale nie ceny, w przypadku Lakers i Artesta my gdyby były problemy bardzo pożałowalibyśmy również ceny jaka zapłaciliśmy.

 

W sumie to ciekawe czy gdyby w końcu się tak zdarzyło, że Phil dysponowałby wszystkimi naszymi trzema środkowymi to czy nie zdecydowałby się na granie równocześnie Bynumem i Kwame przesuwając Lamara na SF a Waltona do roli 6-th mana. Z konieczności czasami grywał w zeszłym sezonie równocześnie Kwame i Drew jak nie miał kogo na PF wystawić. Jendras zaraz mi powie, że do tego nie dojdzie, ale nie byłbym tego taki pewien gdybyśmy wyjątkowo mieli zdrową trójkę 7-footerów, może Phil poświęciłby trochę ofensywę na rzecz defensywy, Walton usprawniłby funkcjonowanie rezerw, Fisher sprawiłby, że gra ofensywna S5 też funkcjonowałaby zapewne nie najgorzej, a najważniejsze to chyba nasza jedyna szansa żeby defensywnie zamaskować trochę naszych słabości Lamar na Sf pod koszem Kwame/Drew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers.com -

The Los Angeles Lakers have signed free agent forward Elton Brown, it was announced today. Per team policy, terms of the agreement were not released.

 

Brown, a 6-9 forward out of the University of Virginia, finished 20th on Virginia’s all-time scoring list with 1,356 points and 13th on the all-time rebounding list with 660 rebounds.

LAL coś dużo kolesi podpisują. Wiem, że to tylko na obóz i preseason, ale mam nadzieję, że któryś nabytek okaże się wartościowy i zostanie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakbyśmy nie mieli bałwanów w zarządzie, to Charlie Bell byłby nasz. Wkurzony jestem na Bussa, Kupchaka, na ludzi, którzy pieprzyli, jaki to Bell jest nietykalny, na siebie, że w to wszystko wierzyłem. W dodatku prawdopodobnie wyciągnie go Miami... ehh...

 

 

2. Ryzyko związane z Artestem można podjąć za cenę Browna czy Farmara. Tak samo jak Rodman wart był Perdue. Ale oddanie Bynuma byłoby bez sensu.

 

 

 

3. Elton Brown! Jestem taki podekscytowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakbyśmy nie mieli bałwanów w zarządzie, to Charlie Bell byłby nasz. Wkurzony jestem na Bussa, Kupchaka, na ludzi, którzy pieprzyli, jaki to Bell jest nietykalny, na siebie, że w to wszystko wierzyłem. W dodatku prawdopodobnie wyciągnie go Miami... ehh...

na temat Bella niestety chyba na początku lata miałem rację, a właśnie niektórzy jak Sky na clublakers uparcie twierdzili, że MLE to za mało i jak się okazało gdyby Mitch od razu rzucił na niego pełne MLE Bucks, którzy jak widać nie planowali wcale na niego tak wiele wydać pewnie by nie wyrównali.

 

Teraz jak Kirilenko chce odejść to zapewne Mitch już dzwonił do Jazz z naszym standardowym pakietem Kwame/Farmar/Vujacic i usłyszał po złożeniu oferty śmiech i sygnał przerwanego połączenia. Kirilenko nawet z tym paskudnym kontraktem wart byłby ryzyka, ale własnie za podobny pakiet jak Artest, ale to oczywiście nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I'm definitely interested in the Lakers," the Phoenix Suns forward said.

 

More than that, he said he talked to Kobe Bryant, and Bryant "embraced it."

 

Marion is the latest NBA star to voice his desire to be traded.

 

Said Marion: "He wants to make it happen."

Czyżby jeszcze jakiś trade przed campem?Kur.. sam nie wiem co o tej wymianie Marion - Cook + Odom myśleć. Pewnie jak Mitch nie sprowadzi Mariona to Kobe nie przyjedzie na camp. Może uda się tego Banksa wyciągnać? Jeżeli tak to bierzmy to.. Potem Kwame, Farmar i Critt. za Artesta i mamy ekipe z broniącym PG :wink: Ehh.. pewnie na niczym i tak się nie skończy.. Za dużo bym chyba chciał.. Bo sam trade Marion za Odoma, nic nie wnosi (po za pozbyciem sie Cook'a) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie, ale według mnie taki transfer dałby nam i to dużo. Marion to na pewno lepszy koszykarz niż Odom i jego gra akurat nie jest zasługą Nasha.

Omijają go w przeciwieństwie do Odoma kontuzje, dobrze broni, świetnie zbiera i do tego potrafi co mecz dać swojej drużynie około 20 punktów. To jest na pewno jedna z najbardziej niedocenianych gwiazd tej ligi i ja bym szedł na taki transfer. O pozbyciu się Cooka marzę już kilka lat, Odoma polubiłem kiedy do nas przyszedł, ale jemu czegoś brakuje, czegoś co pozwoliłoby mu wskoczyć jeszcze poziom wyżej, nawet w tej pamiętnej serii z Suns, w meczu numer 6 to właśnie Marion sprzątnął tę decydującą zbiórkę sprzed nosa Lamarowi.

 

Według mnie przyjście Mariona za taką cenę byłoby dobrym posunięciem i dawałoby nam nadzieję na lepsze wyniki. A może i inni gracze zaczęliby znowu chętnie ciągnąć do Lakers widząc tam duet Bryant-Marion. :)

 

Dobra, starczy tego dobrego :wink:, bo tak jak napisałem na początku, szanse na to, ze zobaczymy Mariona w koszulce Lakers duże nie są, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam nei wiem jak podejsc do takiego trade'u.

z 1 strony marion to faktycznie troche lepszy gosc od odoma i dostarcza co wieczor te 20ppg

ale z 2 wierze cholernie w odoma. w ostatnich po pokazal ze nawet z kontuzja, gdy nie powinien juz grac tylko siedziec i leczyc kontzje, potrafil zagrac naprawde solidnie przeciwko suns. mam wrazenie ze wreszcie cos w nim przeskoczy bo ten gosc ma niesamowity potencjal. cooka z checia bym sie pozbyl ale.... nie do phoenix. bo suns to jedyna ekipa ktora z niego cos wycisnie. i jz oczyma wyobrazni widze cooka trafiajacego 3 po podaniu nasha w ostatniej sekundzie meczu z... nami:D

 

michalik nie martw sie. z tego co wyczytalem to kobe chocby nie wiem co sie dzialo jedzie na kamp. zreszta czy oni przypadkiem jz nie pojechali dzisiaj??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trade'u:

 

Lakers powinni 3 razy zastanowić się przed tym trade'em, ponieważ Marionowi za rok kończy się kontrakt. Może dojść do sytuacji gdy niezadowolenie z wyników Phil i Kobe nie przedłużają, a z nimi odejdzie Marion a to dla LAL byłby strzał w kolano.

 

Co do campu:

 

Kobe na pewno stawi się na camp, chociażby dlatego, że ma zapis w umowie że w przypadku nieobecności traci lwią część wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, bo o Bynumie i jego postępach:

 

Zarzana began the process by educating Bynum on nutrition, sleeping habits and overall wellness. He worked with something Zarzana calls core neuromuscular proprioceptive training, to "try to get the brain and body to function together."

 

Then there were the workouts. Zarzana designed a program that makes Bynum "more effective at his position." They worked out four to six hours, six to seven days a week in Atlanta.

 

Bynum ran a mile in 8 minutes, 49 seconds when they began. Zarzana said he's shaved more than two minutes off that time.

 

Bynum improved his bench press from 265 pounds to 305, and his squats from 265 pounds 10 times to 405 pounds 10 times. His body fat dropped from 12 percent to nine.

 

He ran 50- and 100-meter sprints. He did sprints with a parachute on his back, 50 to 60 yards on straightaways, backpedals at 45-degree angles and zigzags.

 

And of course there were basketball drills that former NBA star Gerald Wilkins put Bynum through.

 

"The kid has worked extremely hard, and on his own accord," Zarzana said by phone. "It didn't take anybody to fire this kid up but himself. He realized going into his third year that he's no longer a rookie and he's expected to be a starter now. He came to me and said, 'I want to be the best center in this game. Can you help me?' "

 

Jackson said he would be happy with Bynum's progress when he can average 15 points and 10 rebounds. However, Bynum has impressed his teammates in pickup games at the Lakers' training facility.

 

"He looks real good out here," Luke Walton said by phone. "He looks stronger. He jumps better. He's definitely improved since last year. I'm kind of excited to see if he keeps it up."

 

http://www.pe.com/sports/breakout/stori ... e97c1.html

break out year, break out year, break out year, break out year, please...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat sprowadzenia Marion za Odoma już pisałem, że nie jestem zwolennikiem tego tradu z prostej przyczyny. Nie widzę, aż tak wielkiej różnicy między nim, a Lamarem by ryzykować stracenie Mariona za rok.

 

A co do Bynuma, to prognozy są obiecujące i już czekam na preseason by zobaczyć go i Crittersa w akcji :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bynuma - mam nadzieję, że te obiecujące fakty (130 kg na klatkę, ładnie ;) ) przełożą się na jego dobrą grę, a przede wszystkim wreszcie dostanie solidne minuty.

 

Co do Mariona - uważam, że to zawodnik jednak w innej lidze jakościowej niż Odom i powinniśmy brać go w ciemno. Przy całej wszechstronności Odoma, Martix jednak bije go na głowę. Myśląc o składzie typu Fisher-Bryant-Walton-Marion-Bynum już robi mi się przyjemnie ciepło :)

 

Jeśli kwestie kontraktowe Matrixa zostaną dogadane to nie sądzę by po tym sezonie Bryant narzekał na brak wyników i groził rozsypaniem całej ekipy. Liczba zwycięstw powinna wzrosnąć zdecydowanie. Poza tym Marion w Lakers to nie tyle zysk dla nas, ale ogromna strata dla Suns - to także nie będzie bez znaczenia jeśli chodzi o pozycję w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smgs dobra robota. szukale tez newsow na temat postepu bynuma ale to co przeczytalem mnie zmiazdzylo;)

 

cieglo, minuty to on dostal w zeszlym sezonie. dostal bardzo duzo minut. za duzo. on rozegral ilosc mint przewidzianych na caly sezon w 3 miesiace gry. dlatego po styczniu mielismy taki drastyczny spadek jego cyferek.

 

qrde ten dzieciak naprawde moze byc kims. jezeli naprawde poprawil kondycje i bedzie w stanie grac min 25mpg na pelnych obrotach to bedzie naprawde bardzo dobrze. zobaczymy jeszcze jakie wnioski wyniosl z gry i czy przestanie juz lapac tak szybko faule. niemniej to wszystko brzmi bardzo obiecjaco...........

 

marion powiedzial ze chce do lakers. mitch nie spieprz tego. nie oddawaj odoma. daj cooka,radmana,browna i sashke a wynegocjuj draft;P i wtedy bierzemy mariona:D

 

marion-odom.

marion to swietny obronca. all-star. swietnie zbiera, dziwny ale dobry rzut. szybko biega. ten gosc naprawde robi duzo dobrego na obu koncach boiska ale.... u nas muaialby grac na pf. owszem w suns gra na pf. ale przez to musi czesto kryc duncanow i innych a on lepiej sie czje w lkryciu malych gosci. poprostu blizej mu do krycia sg niz pf moim zdaniem. generalnei jest gosciem lepszym od odoma ale on idealnie pasuje do kosykowki bieganej suns. nie wyobraam go sobie w trojkatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieglo, minuty to on dostal w zeszlym sezonie. dostal bardzo duzo minut. za duzo.

Faktycznie, źle się wyraziłem. Oczywiście chodzi o przekonanie, że będzie grał więcej i w tym czasie będzie w pełni produktywny.

 

Kogo mamy oddać? Z chęcią pomachałbym Brownowi na pożegnanie, ale wątpię by za niego (nawet z obsadą, którą przytoczyłeś) można było wyciągnąć Mariona. Zostaje Odom, przy założeniu, że Bynum jest nietykalny.

Poza tym obecność w składzie dwóch oszukanych (chociaż na odmienny sposóB) pf też może rodzić problem. Odom i Marion na skrzydłach? Jakoś tego nie widzę.

 

Myślę, że czas by Lakersi powrócili do Show Time :) Gość, który grał do tej pory run and gun nadaje się do tego znakomicie. Nie widzę wielu ludzi lepszych do wpasowania się w istotę ST niż Marion. Od czasów O'Neal/Jones/Bryant brakuje mi tego czegoś w grze Lakersów - jest szansa by tę iskrę pozyskać na nowo.

 

Oczywiście do prawdziwych wyników brakuje wciąż głębi składu. Ale atrakcyjność LAL z tandemem Bryant/Marion może pomóc w ściągnięciu backupu i solidnych role players. Dodatkowo, brakuje mi tam jeszcze defensywnego wyrobnika. No ale nie chcę w tym momencie rozpoczynać koncertu życzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.