Skocz do zawartości

lato nad jeziorami czyli czynny wypoczynek......


badboys2

czy ruszylbys odoma?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy ruszylbys odoma?

    • tak, odom sie nie sprawdzil do tej pory. pora na zmiane
    • nie, gosc sie ok, trzeba reszte wymieniac i wzmacniac


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy post z clublakers, autorstwa Sky:

 

Trodgers posted the positive top 10 I'll post the negative.

 

1. Fisher will be one of the worst starting pg defenders in the league. 50.4% eFG against in 2006-07. For reference Smush was at 46.8%.

2. The primary Laker defensive weakness is pick and roll, Fisher is one of the worst p/r defenders in the league. Even the Utah fans were saying this, the Shaq didn't show excuse doesn't apply there.

3. Goes under screens 90% of the time. Even up 3 in the final seconds vs. Houston he inexplicably went under a screen, Francis went over and hit the uncontested 3 to force OT. Dumbest defensive play in a generation.

4. Can't finish to save his life. Shot .357 on layups in 2002-03 as tracked by a group of Laker fans. He hasn't improved since then. Blown layup usually results in a layup the other way, worse than a turnover.

5. Can't run transiton to save his life, too slow and takes wrong angles with worse timing on the pass.

6. Known for his 3's but he shot .308 from behind the arc regular season last year. At least he upped it to 37.5% in the playoffs.

7. Arch conservative decision maker that won't dribble through traffic even with numbers. Backs out.

8. Timid passer with mediocre court vision. Won't make a pass with any risk. Will lob post entry and bigs have to go up for it, thereby sacrificing the position they had established.

9. Master of the worst shot in basketball, the foot on the arc 2. Also forces heat check shots early in the 24 with no one underneath.

10. 33 with a lot of miles on the odometer. Kupchak apologists claim injuries aren't his fault, yet Mitch keeps signing guys in their mid 30s who break.

 

Fisher has the intangibles, the icy nerves for the big shot in a big game, has the precious, works hard, has Kobe's respect, is a good guy and a class act facing family crisis with calm determination. I like the man, I just loathe his game.

PS. Na depresję najlepszy jest alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż Jendras Sky jest na Fishera strasznie cięty, gość sporo wie i w wielu sprawach ma rację, ale przesadza często twierdząc jak to coś będzie zrobione według określonego schematu albo wcale. Pamiętam jak rok temu strasznie obstawiał przy tym, że nie ma co w ogóle zawracać sobie głowy M. Jamesem bo on nie weźmie MLE a jak się okazało dokładnie to wziął, w tym roku też w kwestii rozgrywającego w ten charakterystyczny dla siebie sposób podobnie pisał na temat Mo Williamsa a słyszy się, że możliwe jest, że jednak podobnie jak James rok temu chłop weźmie MLE.

 

Ja tylko nie chcę żeby na Fishera marnowali MLE z brakiem obrony na PG się w zasadzie pogodziłem nie mieliśmy jej w zasadzie odkąd jestem kibicem Lakers i mieć nie będziemy chyba, że ten Crittenton się kimś takim stanie. Z broniących rozgrywających na rynku jest tylko Charlie Bell, o którym też Sky trąbi od początku, że szansy na pozyskanie nie ma więc nie wiem czemu tak dramatyzuje z powodu Fishera zwłaszcza, że jemu nie chodzi o to za ile on będzie tu grał, ale o to, że w ogóle będzie :? Papaloukas zostaje w CSKA, Blake to leszcz mamy dwóch młodych zdolnych PG więc jak tylko tanim kosztem się da to niech będzie to Fisher. Ma swoje wady, ale też wnosi pewne atuty, których w Lakers brakuje to typ zwycięzcy, gracz z charakterem typ lidera, ktoś kto wie jak grać w ważnych meczach, z nim nasza ofensywna egzekucja z pewnością może się poprawić jest to również ktoś kto na parkiecie nie będzie się bał zjebać Bryanta jak zajdzie taka potrzeba.

 

Ja jestem przeciwnikiem dawania mu MLE bo jeżeli dojdzie do jakiegoś dużego transferu mogą zostać nam do łatania dziury i potrzebne będą na to jakieś środki. Dwóch młodych rozgrywających jest więc jestem w stanie zrozumieć to, że tego lata Lakers na tej pozycji chcą kogoś od kogo tych dwóch się będzie mogło uczyć, defensywy nie było na rozegraniu i nie będzie trudno żeby był ktoś do wzięcia kto by to poprawił to co innego, ale kogoś takiego nie ma pozycja i tak będzie wzmocniona w porównaniu do zeszłego sezonu choćby dlatego jakim przeciwieństwem cancerowatego i leniwego Smusha jest Fisher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, Van, mnie już nawet nie chodzi o tego Fishera. Jestem przeciwnikiem tego ruchu, ale facet ma bądź co bądź pewne zalety. Chodzi o zbyt wczesne wydanie pieniędzy, co praktycznie pozbawi nas szans pozyskania wysokiego na rynku wolnych agentów. Ewentualny transfer Garnetta bądź O'Neala może wiele zmienić. Co jeśli okaże się, że z KG bierzemy Jarica (którego swoją drogą wolę od Fishera)? Zostajemy z dziurą na centrze i brakiem pieniędzy. Gdybyśmy do tego czasu zaczekali z MLE, spokojnie moglibyśmy pozyskać takiego Magloire'a i by było z głowy. A tak Kupchak pewnie będzie wolał wyciągnąć Blounta zamiast Jarica. Nie podoba mi się to.

 

Cały czas zakładam, że Fisher dostanie część MLE i bardzo się zdziwię, jeśli pozyskamy go za minimum dla weteranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu Jendras jak się zgadzam co do zbyt wczesnego wydania pieniędzy to już co do dalszej części mamy zdecydowanie odmienne poglądy po pierwsze dla mnie Fisher>>Jaric

 

po drugie no aż nie wierzę, że mając do wyboru z KG Blounta czy Jarica wybrałbyś Jarica :shock: już nawet pomijając to, że oddajemy nasz prawie cały frontcourt to wolę płacić przez trzy lata Blountowi podobne pieniądze jak te co Jaric dostawałby przez cztery. Ja bym w przypadku pozyskania KG brał od Wolves nie tylko dlatego zeby się zgodzili, ale po prostu za MLE i tak nie ściągniemy lepszegoś środkowego od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa gadajcie sobie co chcecie, dawajcie sobie cyferki i statystyki jakie chcecie, a ja i tak bede chcial Fishera w Lakers i ciesze sie na ten transfer :/ nie rozumiem robienia z tego powodu tragedii :/ Derek to czlowiek ktory gral dla nas z sercem, to czlowiek LAL i nawet jesli mamy znow dolowac, to lepiej dolowac z Fisherem czyli naszym czlowiekiem

 

a z tym demonizowaniem go to przesadzacie... LA Lakers z Fisherem jest na pewno mocniejsze niz bez niego... Fish kojarzy mi sie ze swietnymi czasami w Lakers wiec przywitam go z radoscia

 

a co do podkoszowca to poki co nie ma takiej potrzeby, bo co by nam dzis dalo przyjscie Magloire'a? nic. bez wielkiego trejdu i sciagniecia all stara czy chociazby jakiegos kogos o takim potencjale to nie ma zadnego znaczenia wiec cieszmy sie z tego co jest, z tego ze chociaz Fishera sobie zalatwimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. czlowiek sie gdzies zawiruje a u takie newsy.

po 1 fish>jaric bez 2 zdan.

plusy fisha sa znane. przypomne

-znajomosc trojkatow

-doswiadczenie, wie jak misie zdobywac

-rzut, trojka, fizycznosc

-serce do gry

 

minusy

-def

-slaba skutecznosc

 

generalnie z 1 strony glupi ruch bo mamy 2 perspektywicznych pg czyli farmara i crittentona. tracimy troche kasy. z 2 strony ten gosc moze naszych mlodziakow wiele nauczyc plus dolozyc swoja cegielke. napewno nie stracimy majac go w skladzie. jednak obawiam sie o jego koncentracje jesli chodzi o gre przy leczeniu corki. bardzo mi go brakowalo w lakers i choc nie gral swietnie w warriors czy jazz to jednak patrzac wstecz on by nam sie cholernie przydal. zobaczymy jak z kasa wyjdzie ale jesli istnieje mozliwosc by go sprowadzic za niewielka cene, to czemu nie.

 

jestem wiec na tak. martwi mnie troche brak minut dla jednego z 2 mlodych ale jest jeszcze liga nbdl od tego i dfenders.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Fisha to mam nadzieję na chociaż tylko część MLE, bo na minimum już nie liczę. W sumie jako weteran , który już swoje dostał, powinien zgodzić się na minimum i byłaby kasa sprowadzić kogoś wartościowego. Fisher to w końcu jeden z kolesi, którzy tworzyli dynastię Lakers, więc nie bagatelizując jego umiejętności i doświadczenia, jest to całkiem dobry gracz. Wie jak się wygrywa i za wszelką cenę do tego dąży, a takiego kogoś każdy szanuje za swoją grę. Farmar i Critters się dużo od niego nauczą więc zdecydowanie dobry ruch, jednak na pewno nie za całe MLE, połowa powinna mu zdecydowanie wystarczyć :)

 

I jeszcze Summer League. Crittenton dziś nie pokazał się z dobrej strony, co mnie bardzo smuci, ale za to mamy świetny występ Farmara 18pkt i 11ast. Chyba nikt nie zdobył w tym roku jeszcze powyżej 10 ast ? No i jeszcze Coby bardzo dobrze, 23 pkt w 25 minut. Jednak te dwa dobre występy przyćmił, (przynajmniej dla mnie) słąby mecz Crittersa. No, ale nic jutro bedzie lepiej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo tym razem dla naszego drugiego, młodego rozgryającego. Niestety, wbrew moim wcześniejszym przpuszczeniom (:D), javaris nie będzie grał każdego meczu na, niezłym chociaż, poziomie. Swoją drogą zastanawiające jest, jak mało czasu gry dzisiaj dostał. Ale miał przynajmniej 3 asysty :D

 

Znów solidnie zaprezentowali się Coby Karl i Rodney White. Coby wydaje się być lepszym zawodnikiem od Sashy, iwdać, że nie jest tylko jednowymiarowym strzelcem z dystansu. Jeśli Sasha popłynąłby w jakiejś wymianie, to ja byłbym go skłonny podpisać. Ale zobaczymy, co pokaże dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocregister.com/ocregister/sp ... 760239.php

 

 

16 milionów za 3 lata. buahahaha, jak można być tak głupim?

 

 

Bez sensu jest wydawać teraz całe MLE, kiedy ciągle nie wiadomo, czego będziemy potrzebować.

 

Tak, Van, zdecydowanie wolę Jarica i MLE na gracza pod kosz, niż Fishera i Blounta.

 

 

Fisher lepszy od Jarica? W czym? Samo serce do gry i doświadczenie to trochę mało przy naszych brakach.

 

Jaric jest młodszy, wyższy, lepiej broni. Fish ma 33 lata, jest beznadziejnnym defensorem, słabym rozgrywającym, niespecjalnie grozi wejściem. potrafi nawalać trójki, choć jego skuteczność wygląda słabo.

 

 

Krótko mówiąc beznadziejny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli prawda, że dają mu MLE to jest to głupota, ale do tego nas już Mitch przyzwyczaił :?

 

Tak, Van, zdecydowanie wolę Jarica i MLE na gracza pod kosz, niż Fishera i Blounta.

 

 

Fisher lepszy od Jarica? W czym? Samo serce do gry i doświadczenie to trochę mało przy naszych brakach.

 

Jaric jest młodszy, wyższy, lepiej broni. Fish ma 33 lata, jest beznadziejnnym defensorem, słabym rozgrywającym, niespecjalnie grozi wejściem. potrafi nawalać trójki, choć jego skuteczność wygląda słabo.

 

Jendras nie wiem gdzie jest ta lepsza obrona Jarica zwłaszcza, że mówimy tu o bronieniu przeciwko PG, którzy wysokiego i niezbyt szybkiego Jarica objeżdżają bez żadnych problemów. Jest młodszy i wyższy i na tym się jego atuty kończą, resztętego co napisałeś o Fisherze ównie dobrze można powiedzieć i o Jaricu nie wiem gdzie te jego przewagi ani statystycznie jakoś lepiej się nie prezentuje tu jeszcze dochodzą trójkąty, w których nie wiadomo jakby sobie radził a z Fisherem tego problemu by nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o k****. jest to troche kasy.

ale z 2 strony daje nam to pole manewru przy nastepnych transferach. spokojnie mozemy oddac farmara czy javarisa i nie zostajemy z gola dupa. moze to ulatwi nam sciagniecie jo czy kg. huj wie. oby....

ale w tym momencie mozemy wystawic ciekawy pakiet zawierajacy waltona,kwame'a badz bynuma, waltona czy jeszcze sashke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaric nie ma warunków, żeby ganiać za szybkimi rozgrywającymi, ale pod względem umiejętności defensywnych przewyższa Fishera, a przy tym nie ma tak głupich nawyków. To niezły defensor, na pewno lepszy od Dereka.

 

 

Poza tym Jaric to wysoki, inteligentny gracz, może grać na dwóch pozycjach - w sam raz dla Phila. Jaric jest moim zdaniem także lepszym playmakerem niż Fisher. W swoim najlepszym sezonie notował średnio 6 asyst. Jego problem polega na tym, że trafił do niezłego bagna, jakie w ostatnich latach utworzyło się w Minnesocie.

 

 

Jedyne przewagi Fishera to doświadczenie, znajomość taktyki i umiejetność oddawania ważnych rzutów w play-off. Czy dla tego warto pakować w niego kasę nie czekając na dalszy rozwój wypadków?

 

 

Zresztą, to Wy piszecie o wyższośi Fishera nad Jaricem. Dla mnie to gracze porównywalni, ze wskazaniem na tego drugiego. Co jest jednak najważniejsze, to że Blount to cienias, a w najlepszym wypadku to on będzie naszym pierwszym centrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeżeli Jendras co do przewag parkietowych Jarica nad Fisherem masz rację to obecność kogoś takiego jak Derek w drużynie jak doskonale wiesz to więcej niż tylko sama gra a tego wszystkiego Jaric dać tej drużynie nie może.

 

nie wiem czemu tak Blounta jedziesz :? wiem, że jak dostał kontrakt stał się jakimś symbolem przepłacanie wysokiego gracza, ale on taki zły nie jest, to taki czarny Chris Mihm typowy ligowy średniak, ale lepszy chociażby niż to obertasy czy inne grające obok Duncana w Spurs. W dzisiejszej lidze jak na PF jest taki KG to Blount czy Mihm w zupełności na środku wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, trochę przesadziłem z tym Blountem. Facet robił w minionym sezonie solidne 12-6 i powinien wystarczyć pod koszem. W pamięci utkwił mi mecz, w którym Kwame przestawiał go pod koszem jak chciał, może stąd ta opinia. Co nie zmienia faktu, że:

 

a). wolałbym wersję z Jaricem i MLE na Magloire'a/Milicica.

B). Fisher się przyda, ale kurcze pióro nie za MLE.

c). można było spokojnie poczekać i poszukać innych opcji, których moim zdaniem nie brakuje.

 

Przykłady:

 

 

- cena za Blake'a ponoć spada. kto wie ile w końcu dostanie kasy,

- Mo Williams rozważa MLE, które oferuje mu Miami. daje do myślenia,

- Francis jest wolny,

- Suns i Bulls są ponoć zainteresowani Mihmem. można pomyśleć o s'n't za Banksa lub Duhona.

 

 

Przede wszystkim jednak chciałbym trochę poczekać. A już w ogóle to mogliby tego Garnetta pozyskać i byłoby po kłopocie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's official. The Portland Trail Blazers agreed to terms on a buyout with guard Steve Francis Tuesday afternoon, waiving the 29-year-old former all-star and allowing him become an unrestricted free agent. Francis is expected to easily clear waivers in seven days, since no teams have the cap room nor the desire to absorb the $34 million remaining on the final two years of his contract.

 

The Los Angeles Clippers are believed to be front runners for Francis's services and such a move would reunite Francis with his friend and former teammate in Houston and Orlando, Cuttino Mobley. But according to a league source, the Dallas Mavericks, Miami Heat and Los Angeles Lakers have also expressed interest in Francis, who has averaged 18.4 points and 6.1 assists in eight seasons.

No to co 10 PG ? A co tam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli trafi do la to prawdopodobnie do clippers:) goscie kochaja sie jak bracie, zzyci sa cholernie. kiedys program o nich ogladalem. razem jedza, trenuja, kupuja samochody wszystko robia razem:) choc jesli znalazlby sie w lakers to faktycznie daleko niemialby do cutta:)

 

faq 4 pg. cos mi tu smierdzi. predzej wybierze miejsce gdzie bedzie mial realne szanse na misia (chocby mavericks czy heat) a samo zaiteresowanie jego osoba to moim zdaniem plotka....

 

qrwa mowilem ze bedzie ciekawiej sie robilo z dnia na dzien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeden emeryt lepszy od drugiego :evil: Nie mogliby się bellem albo Blake'm zainteresować :? Chociaż przy tyc ruchach, przynajmniej ja, widzę jakieś dalsze transfery.

 

Javaris narazie wygląda bardzo fajnie. Spokojny, niesamolubny, pewnie kozłuje i rzodaje piłki. Zaczął coś rzucać z dystansu, nie jest to 3, ale niewiele brajuje. No i te wjazdy... Farmar dzisiaj też fajnie, ale mam takie wrażenie, że za dużo gra sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.