Skocz do zawartości

lato nad jeziorami czyli czynny wypoczynek......


badboys2

czy ruszylbys odoma?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy ruszylbys odoma?

    • tak, odom sie nie sprawdzil do tej pory. pora na zmiane
    • nie, gosc sie ok, trzeba reszte wymieniac i wzmacniac


Rekomendowane odpowiedzi

Informacja o Papaloukasie pojawiła się jeszcze przed draftem, Critteton został wybrany, bo był po prostu najlepszym z dostępnych graczy, więc nie ma co wiązać tego z Indianą i oddaniem Farmara. Można powiedzieć jedynie tyle, że wybranie Javarisa otwiera nam możliwość wymiany z udziałem Jordana. Poczekamy, zobaczymy.

 

Mi by się podobał duet Papaloukas-Crittetton, ale to na razie sprawa drugorzędna. Kluczem jest w tym momencie pozyskanie kogoś z dwójki Garnett-O'Neal, co będzie niezwykle ciężkie.

 

Proponowana wymiana bez Odoma oznaczałaby oddanie Bynuma, Browna, Farmara i może - jak sugerujecie - Waltona. Zakładając wykorzystanie MLE na Papaloukasa ciągle mielibyśmy sporą lukę pod koszem. Nie zanosi się jednak na to, że Pacers zrezygnują z Lamara.

 

 

Ja bym poszukał kogoś do trójstronnej wymiany, ale Mitch jest chyba na to za krótki. Kiedyś proponowano coś takiego, że Odom z Bynumem lądują w Indianie, Foster i Farmar w Denver, a O'Neal i Camby w Denver.

 

Dzisiaj czytałem, że Cavs chcą wymienić Hughesa, a że jego wartość jest w tym momencie raczej niska, to wpadło mi do głowy coś takiego:

 

Odom i Bynum do Indiany

O'Neal i Hughes do LA

Foster, Radmanovic, Farmar do Cleveland

 

Trzeba by wykorzystać parę zapychaczy, żeby trade doszedł do skutku. Generalnie mi się podoba. Mamy piątkę Hughes, Bryant, Walton, O'Neal, Kwame, co daje nam ten komfort, że nie jesteśmy już tak bardzo uzależnieni od tego, kogo pozyskamy za MLE.

 

Większych dziur praktycznie nie ma. Hughes może być dobrą trzecią opcją w lepiej poukładanych Lakers, O'Neal i Kwame to mocny duet podkoszowy, pozostaje tylko uzupełnić skład jednym-dwoma zmiennikami (Grant Hill?) i jedziemy.

 

Pacers dostają czego chcieli. Cavs pozbywają się Hughesa i jego kontraktu, dostają młodego rozgrywającego do pary z Gibsonem, strzelca i solidnego podkoszowego, który przyda się wobec bezproduktywności pod tablicami Marshalla oraz wieku Ilgauskasa.

 

Ma ktoś maila to Kupchaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nigdzie nie postawiłem znaku równości pomiedzy tymi dwoma zawodnikami. Chce ci tylko udowodnić, że kończenie akcji wsadem nie jest konieczne, by być dorym podkoszowcem, a TD jest tej tezuy potwierdzeniem. Gasol ma akurat inne zalety i jako rezerwowy, moim zdaniem, może się sprawdzić. Nie wiem, po co od razu te ataki, wyjeżdżanie z młodzierzą gimnazjalną itd. Nigdzie nie pokarze ci video z wsadami Marca, ale chyba sam w nie wierzysz w to, że nigdy nie zapakował :) Dostępność filmików z jego akcjami jest malutka. Dla mnie ten temat jest zamknięty i pozwól, że nie odpiszę na twoją kolejną wiadomośc, którą pewnie nas uraczysz.

 

Gdyby Theo przyszyszedł do lakers, to rzeczywiśćie znaczyłoby to odejście Farmara. A odejście Farmara, mam nadzieje, znaczy sprowadzenie gwiazdy bez pozbywania się Lamara. grek świetnie pasuje do naszej koncepcji, może nie jest najlepszym strzelcem, aczkolwiek coś tam rzuci, ale nieźle broni i może troche po post-upować ze swoim wzrostem, o umiejętnościach typowych dla playmakera już ne wspomnę. Crittenton miał styczność z trójkątami i już niedługo będzie mógł go zastąpić. W tej taktyce ma raczej lepszą przyszłośc niż Farmar. w rookie season pewnie będzie grał nierówno, ale napewno swoimi wjazdami i wsadami zadowoli Maćka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten news się nie potwierdzi to Mich@lik będzie całkowicie skompromitowany jako newsman i tym samym moją suwerenną i nieodwołalną decyzją zabiore mu prawo siania kolejnych, krzepiących serca, "pewnych informacji" na forum 8)

Informacje które podaje są pewne w 90%. O cały MLE przeznaczonym na greka slyszałem wielokrotnie i wiadomość jest w 100% pewna. Co do draftu to podobno Lakers byli ugadani z Houston, że wybierają jakiegoś tam (nie wiem kogo konkretnie) PF a i z Cookiem wysyłają ze LH i pick houston. Wyszło jak wyszło, Lakers nie liczyli, że z 19# będą mogli wybrać Javarisa Cirettona, gdy tak się stao wiadome było ze LH jest im nie potrzebny i wymianę z Houston szlak trafił. Przewidzec tego nie można było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytałem, że Cavs chcą wymienić Hughesa, a że jego wartość jest w tym momencie raczej niska, to wpadło mi do głowy coś takiego:

 

Odom i Bynum do Indiany

O'Neal i Hughes do LA

Foster, Radmanovic, Farmar do Cleveland

 

 

Cavaliers nie pojda na cos takiego :) Farmar ma się nijak do Boobie'ego a dublerów Gibsona już raczej mamy. Foster grał u nas zdaje się jakiś czas temu i nie sprawdził się kompletnie :) Radmanović takze nie przydatny, bo drugi Marshall kompletnie nam nie pasuje :) Poza tym się co chwile łamie - połączenie DMarsha z Hughsem? O nie ... dziękuję bardzo :) Fakt, że Hughes to ostatnia ciota, która w ataku nic nie znaczy, ale przydaje się od czasu do czasu w obronie i nawet będąc takim plackim jakim jest obecnie broni lepiej od Farmara. Zresztą Boogie by się w trójkątach nie sprawdził i po przyjacielsku wam radzę - jeśli będzie okazja to nie bierzcie go broń Boże. Hughes nie nadaje się kompletnie na dystans, rozgrywać nie potrafi a i z penetracją coraz gorzej. Poza tym ma ogromny kontrakt ... Nie polecam :) Z utęsknieniem czekam na koniec sezonu 2009/2010, kiedy to się skończy ta jego przepłacona umowa ... Bo choć bym bardzo chciał, to szanse na to aby go komukolwiek wcisnąć za coś sensownego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foster chyba ci się z Mihmem pomylił. ;) No cóż, tak czy inaczej takie propozycje, jak ta Jendrasa dobitnie pokazują, że nie powinniśmy sprzedawać Hughesa. Jestem zdecydowanie przeciwny transferu dla transferu, a niestety trudno będzie zdobyć za niego coś sensownego tego lata. Dobrze, że szukamy i jeśli się pojawi dobra okazja (może taki Varjat na dokładkę byłby zachęcającą opcją dla niektórych klubów), tylko na to są bardzo małe szanse. Jeśli miałoby dojść do takiej wymiany jak ta, to zdecydowanie wolę liczyć na cud i na to, że Hughes nie będzie grał gorzej niż zero w najważniejszych momentach sezonu, a zagra chociażby tak jak przez pierwsze dwie rundy PO. Może po dwóch tragicznych sezonach do 3 razy sztuka? Tak wiem - naiwne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walton to stay with Lakers after agreeing to 6-year, $30 million deal

 

By Chris Sheridan

ESPN.com

 

 

Luke Walton reached agreement Sunday with the Los Angeles Lakers on a six-year, $30 million contract after general manager Mitch Kupchak placed a call one minute after midnight to express the team's interest in retaining its best unrestricted free agent.

 

 

They called at the earliest possible moment, and we worked on it all day," agent Lon Babby said. "They wanted him back, and Luke wanted to be there. We wanted to make every effort to get an agreement.before we went out and looked at any other teams."

 

Another of Babby's clients, Grant Hill, had one of his more lucrative options taken away when the Toronto Raptors decided to spend their mid-level exception on Miami Heat sharpshooter Jason Kapono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupchaka do reszty za przeproszeniem po**bało ??

 

równowartość MLE wdupił na 6letni kontrakt z Waltonem on nie jest wart tych pieniędzy mimo, że ostatnio dobrze pogrywał i stanowił praktycznie 3-ecią opcję w ataku miał tam te 12 pkt na mecz :/

 

IMHO przegięcie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, że Radman ma taki sam kontrakt to to nie jest przegięcie.

 

W sumie nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony dużo, bo tyle co MLE, a z drugiej, patrząc na kontraakty innych gości w tej lidze i na to, że przez cały zeszły sezon był naszą trzecią opcją i świetnie się spisywał( no nie cały sezon, ale większość) to zasłużył na ten kontrakt.

 

L.A. Times: …The Lakers have also reached out to free-agent guard Steve Blake, who was with Denver last season and could turn out to be the efficient veteran ballhandling guard they’re seeking.

 

“They’re really interested,” a league source said.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupchaka do reszty za przeproszeniem po**bało ??

 

równowartość MLE wdupił na 6letni kontrakt z Waltonem on nie jest wart tych pieniędzy mimo, że ostatnio dobrze pogrywał i stanowił praktycznie 3-ecią opcję w ataku miał tam te 12 pkt na mecz :/

 

IMHO przegięcie:/

Walton jest warty dokładnie takich pieniędzy jakie dostał i jest to jeden z co raz rzadziej spotykanych w lidze przypadków, że gracz dostaje taki kontrakt na jaki zasługuje.

 

Problem większy będzie jak taki Blake dostanie od nich pełne MLE to będzie przepłacenie, Mihm podobno tez chce kontrakt takiej wysokości ja bym mu może i go dał, ale zaraz po pierwszym sezonie wpakował team option żeby zobaczyć czy wróci do dawnej formy jak tak to luz a jak znowu będzie miał problemy albo nie będzie grał jak przed kontuzją to nic się nie straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem o 5 mln za dużo dostał ale to tylko moja skromna opinia:/

 

a Radman ma lepszy kontrakt niz Luke, bo z tego co sie nie myle on ma podpisany na 5 lat :), a Luke na 6 :D

 

Van problem jest taki,że większość klubów sie wzmacnia, a my stoimy w miejscu o ile się nawet nie cofamy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van problem jest taki,że większość klubów sie wzmacnia, a my stoimy w miejscu o ile się nawet nie cofamy :/

Heh no jak ty uważasz podpisanie Wlatona za osłabienie to ja nie mam pytań :lol:

 

I tak apropos Blake'a to jeżeli się o niego starają to może oznaczać tylko to, że któryś pg(patrz Farmar) może brać udział w jakiejś wymianie lub to Yue nie zostanie podpisany i zostaniemy na przyszly sezon z trojką rozgrywajków: Blake, Farmar, Crittenton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van problem jest taki,że większość klubów sie wzmacnia, a my stoimy w miejscu o ile się nawet nie cofamy :/

to już jest inna kwestia, ale jeżeli rozmawiamy tylko o podpisaniu Waltona to Lakers zrobili bardzo dobrze. Mnie się podoba to, że w końcu się nie bawią z dawaniem krótkich kontraktów i z kombinowaniem jak tu tylko nie wydać kasy zupełnie jak nie oni jakby tak trzy i dwa lata temu mieli podobne podejście to nie mielibyśmy teraz tylu problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dal zarządu Lakers, Luke w trójkątach jest absolutnie wart tych pieniedzy. Dobrze, że nie upierdzielali się tygodniamy, tylko szybko zlikwidowali zagrożenie sprzątnięcia Luke'a, podpisując go.

 

Blake'a też wziąłbym za MLE. Nawet całe. Ma wszystko czego nam potrzeba: mało strat, dobrze podaje, dobrze rzuca i dobrze broni. Przynajmniej jest spokój na PG, a Farmara można urzyć w jakiejś wymiance. Może się przydać :D

 

Chociaż wtedy, w wypadku jakiejś dużej wymiany bez Lamara, zostajemy z niczym na C. I trzeba kombinować w jakiejś wymianie, bo z samym Mihmem dlaeko nie zajedziemy. Ale to gdybanie, chociaż MLE/Critt/Farmar to troche za dużo i nawet Kupchack o tym wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu za gdybanie wogóle? Luke dostał tyle ile zasługuje i minimum tego ile musiał dostać by tu zostać. Jeżeli chcemy walczyc o SB musimy mu zaoferować całe MLE niektóre kluby zrobią to bez zastanowienia, my musimy z nimi walczyć. Podpisanie jakiegokolwiek PG oznacza, że to nie koniec ruchów Lakers. I DOBRZE :!: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no jak ty uważasz podpisanie Wlatona za osłabienie to ja nie mam pytań Laughing

nie przekręcaj moich słów ja tylko napisalem, że osobiście chyba nie dałbym takiej kasy.Jestem ciekaw jak będzie grał po uzyskaniu takiego kontraktu :/

Jeśli tak jak na początku sezonu to wtedy powiem, że zasłużyl na ten kontrakt.

 

trójką rozgrywajków a smush shammond i co z McKie, no i Sasha wprawdzie on SG ale za często miał w tym sezonie piłke w łapach, fajnie bybyło jakbyśmy ich gdzies opchneli za coś przyzwoitego w zamian :D:)

 

PS Michalik czy ta laseczka w twoim avku mówi "Potop ! będzie" :PP ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważacie, że facet wart jest 5mln/rok? :? No nie wiem ... Wy się naturalnie lepiej znacie na lakersowych sprawach, ja jednak zawsze odnosiłem wrazenie, ze nawet w magicznych trojkatach facet jakims gigantem nie jest ... Jak dla mnie 2/3 mln/rok ... 5 mln to troszke przesada podobnie jak 6 mln/rok dla Kapono ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekręcaj moich słów ja tylko napisalem, że osobiście chyba nie dałbym takiej kasy.Jestem ciekaw jak będzie grał po uzyskaniu takiego kontraktu :/

Nic nie przekręciłem, bo najpierw piszesz, ze podpisanie Waltona za tyle to blad i zaraz potem, ze nie dokonujemy zadnych wzmocnien a moze nawet i sie cofamy. Można to zrozumieć w taki sposób w jaki ja pomyślałem. Jeżeli chciałeś przez to co innego powiedzieć to spoko i koniec rozmowy :P

trójką rozgrywajków a smush shammond i co z McKie, no i Sasha wprawdzie on SG ale za często miał w tym sezonie piłke w łapach, fajnie bybyło jakbyśmy ich gdzies opchneli za coś przyzwoitego w zamian

Smush, Mckie, i Shammond nie są już naszymi zawodnikami i nie mamy do nich żadnych praw.

 

Naprawdę uważacie, że facet wart jest 5mln/rok? No nie wiem ... Wy się naturalnie lepiej znacie na lakersowych sprawach, ja jednak zawsze odnosiłem wrazenie, ze nawet w magicznych trojkatach facet jakims gigantem nie jest ... Jak dla mnie 2/3 mln/rok ... 5 mln to troszke przesada podobnie jak 6 mln/rok dla Kapono ...

No uważam, że jako ważny filar naszej ofensywy i rozegrania zdobywający 12ppg 5rpg i 4,5 apg zasługuje na ten kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem Lucasso w dziale NBA pokaż mi gracza na poziomie Waltona, który skończył już swój debiutancki kontrakt i zarabia mniej niż te 5mln za sezon. 2/3 miliony dla 27-letniego zawodnika, który grał na poziomie 12/5/5 chciałbym coś takiego zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch. Nie przepłaciliśmy. 2-3 miliony to dostają bolki na koniec ławki, a nie wszechstronny skrzydłowy, grający na poziomie 12-5-4.

 

 

Za Blake'a podziękuję. Wolę Hilla lub Papaloukasa.

 

 

Kibice Cavs - w obecnej sytuacji zaproponowany przez mnie transfer jest niezły dla Cleveland. Wy na to patrzycie inaczej jako kibice, jeszcze niedawno Lucasso pisałeś, że Hughes nigdzie się nie rusza, bo znalazł swoje miejsce na pg. Otóż nie znalazł.

 

Foster nigdy nie grał w Cavs. waleczny wysoki, dobry obrońca, bardzo dobry zbierający. Weź pod uwagę wiek Ilgauskasa, grę Marshalla, niepewność co do pozostania Varejao, to zauważysz potrzebę jeszcze jednego wysokiego. Zabawne, bo sam Foster ze swoim małym kontraktem ma imo niewiele mniejszą wartość rynkową niż facet, który zarabia kilkanaście baniek i w finałach nic nie grał. Zespół bez Hughesa na boisku nie wyglądał wcale gorzej, a ta jego obrona też wyglądała marnie.

 

Radmanovic ma duży kontrakt, ale ma dobry rzut z dystansu i potrafi czasem sam coś wyczarować. W statycznej ofensywie Browna "podaj do LeBrona i czekaj na obwodzie" by się przydał. Zwłaszcza, że przeciw Spus nie miał kto grozić rzutem z dystansu. Porównania do Marshalla są kompletnie nietrafione, bo Donyell to czwórka i kiedy pojawia się na boisku, zespół od razu dostaje łomot na deskach.

 

Farmar jest lepszym rozgrywajacym od Gibsona, bo Gibson trudno nazwać tak naprawdę rozgrywającym. Na razie pokazał, że jest dobrym strzelcem, niezle broni, ogólnie będą z niego ludzie, ale Cavs nadal potrzebują typowej jedynki. Gibson/Farmar to ciekawy, przyszłościowy duet. Chcecie grać Jonesem i Snowem - powodzenia. Powodzenia też w dalszym marnowaniu Hughesa i jego wielkiego kontraktu. Po prostu szkoda zarówno jego, jak i pieniędzy klubu.

 

Jeśli chodzi o Hughesa w Lakers. Ja dobrze pamiętam, co prezentował w Wizards i nie uważam, żeby zapomniał, jak się gra w kosza. Cleveland to nie miejsce dla niego. W powolnym halcfourt offense opartym na Jamesie Larry staje się spot up shooterem lub rozgrywającym. A to gracz, który potrzebuje piłki, trochęswobody i przede wszystkim szybszego tempa gry. W Cavs sporadycznie można było zauważyć jakąś izolację dla niego. Szkoda. Facet, wobec dobrej postawy Gibsona i Pavlovica stał się bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.