Skocz do zawartości

Trady w Raptors...


Wróbel

Czy Carter powinien zostaĂŚ wytransferowany z Raptors?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Carter powinien zostaĂŚ wytransferowany z Raptors?

    • Tak, ale za kogoÂś wartoÂściowego
    • Nie, on jest liderem Toronto


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że od transferów jest inny temat, ale trzeba jakoś rozruszać nasze forum. Porozmawiajmy tutaj o ewentualnych zmianach w składzie Raptors. Jak wiadomo nowym GM Toronto został Rob Babcock, który jak widać ma sporo pomysłów, niezawsze dobrych. Wystawił Alvina Williamsa, Milta Palacio i Lamonda Murraya do Expantion Draft dla Bobckats. Nie wiem czy to jest dobre posunięcie. Milt i Alvin to PG, a w Raptors takich brakuje, nie wiem czy w drafcie uda się kogoś dobrego pozyskać.

 

Ostatnio także mówi się o wytransferowaniu Cartera do innego klubu. Spekuluje się na temat odejścia Vinca do 76ers wzamian za Allena Iversona. To może być dość kontrowersyjne posunięcie Babcocka, który widać nie boi się wyzwań i tak pochopnych dezycji. Ja osobiście jestem na zachowanie Vinca w składzie. A jak kibice Raptors widzą sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie widze VC poza toronto ale ostatecznie do Sixers moglby przyjsc ale nie za AI bo moim skromnym zdaniem taka wymia by sie nie oplacal Phili,raptorsi moga sobie wziasc nb Robinsona Colemana i npMcaskila co by rozwiazalo ich problem pod koszem(przynajmniej na papierze :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... cos mi sie wydaje, ze Carter nie chce zostac w Toronto. Z tego co slyszalem to niezle sie tam poklocil z zarzadem... (o ile to prawda). W sumie jakby odszedl to nie byloby tak zle ;-) - ciekawe tylko gdzie? Jesli do Philli to super by bylo... tylko zeby AI nie odchodzil :D. No a jak bedzie to zobaczymy.... niedlugo ta sytuacja powinna sie wyjasnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to troszkę się wyjaśniło, bo pogłoski o przejściu Cartera do 76ers zostały zdementowane. Tak więc nie ma mowy o przejściu Cartera wzamian za AI.

Jednak z drugiej strony jak pisze ra_d sytuacja pod koszem jest ciężka. W drafcie jest sporo zawodników podkoszowych więc można kogoś pozyskać. Z całym szacunkiem dla Robinsona, ale ten koleś nie sprawdził się w 76ers i wątpię by w Raptors coś pokazał, szczególnie przy Marshallu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Toronto miałoby sprzedać Cartera, to MUSI pozyskać w zamian kogoś na kim można by oprzeć ewentualną przebudowę. Vince ma nadal sporą wartość rynkową, bo jak wiadomo jest typem gracza, który przyciąga uwagę mediów oraz wypełnia hale kibicami. Kontuzje go co prawda nie omijają, ale to nie powinno stać na przeszkodzie przy ewentualnych negocjacjach.

 

ra_d ja wiem, że jako fan Philadelphii chciałbyś jak najlepiej dla swojego klubu, ale już na forum Sixers pisałem, że drużyna ta ma wielu graczy którzy są w "normalnych" wymianach niesprzedawalni. Jednym z nich jest Coleman. Toronto nie ma powodów, aby brać go na rentę do siebie. Ponadto nowy GM w Toronto raczej nie będzie desperatem i nie sprzeda Cartera za pomniejszą gwiazdę o coraz bardziej wątpliwym blasku (Robinson).

 

Jak ja widzę przyszłość Toronto? Wszystko mąci monstrualny kontrakt Jalena Rose'a (prawie 15 mln w najbliższym sezonie i rośnie, a wygasa dopiero za 3 sezony). Sprzedaż Rose'a będzie cholernie trudna, bo nie jest wart takich pieniędzy (może co najwyżej połowę tej kasy). Jednyna możliwość to sprzedać go za np. Penny'ego (rok wcześniej się kończy kontrakt, ale Thomas o tym wie i nie sądzę by na to poszedł), czy Stoudamire'a (koniec po tym sezonie, ale Portland też o tym wie ;) ).

 

Ciekawie będzie w tym sezonie z Marhsallem. Przede wszystkim ostatni rok kontraktu, niezbyt wysokiego (4,5 mln), a zawodnik prezentuje spore umiejętności. Mogą być chętni na niego.

 

W pozostałych przypadkach to nawet nie ma kogo sprzedawać. Williams, Murray - przepłacani. Transfer Bosha nie wchodzi w grę. Jest jeszcze Peterson, a reszta bez kontraktów. Niestety, ale kolejny sezon może okazać się taki sam jak poprzedni. Nie widać perspektyw na poprawę sytuacji. Dlatego nie dziwię się plotkom o sprzedaży Cartera. Za duże kontrakty, za małe umiejętności, za mało ludzi do gry. Ktoś z draftu na pewno pomoże, ale nie należy się spodziewać czegoś takiego jak w wykonaniu Bosha. Jest to słabszy nabór od zeszłorocznego i do tego słabszy numer Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spabloo doskonale rozumiem ze Colemana raczej nikt nie bedzie chcial dlatego dalem usmieszek kolo mojego postu,chociaz teraz widze ze nie dalem :wink: a pzrynajmniej nie za dobitnie.

a odnosnie robinsona to ja wcale nie jestem za oddawaniem go.moze nie spelnil do konaca polkadanych w nim nadzieji ale wieze ze jezeli big dog bedzzie zdrowy to da wsparcie dla AI

 

nie do konca rozumiem postawe VC,chlopak oprocz wygrania konkursu pak jeszce niczego nie dokonal a tak sie szarogesi,troche skromnosci by mu sie napewno przydalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vince jest w małej kontrowersji z GM zespołu. Nie zgadza się z jego decyzjami, ma jakieś pretensje. Jednak głównym powodem jest to, że Julius Erving nie został GM Raptors, a właśnie Babcock. Carter był bardzo za Ervingiem i pewnie gdyby Dr. J został GM byłoby inaczej. Moim zdaniem Babcock troche za wysoko stawia sobie poprzeczke bo na siłe chce robić transfery, zmiany itp., ale może być zupełnie inny rezultat niż oczekuje.

 

Jeśli chodzi o płace zawodników to nie wydaje mi się by dostawali o wiele za dużo. Chyba jedynie Jalen Rose, Alvin Williams i Lamond Murray są przepłacani i ich należało by wymienić lub sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płace zawodników to nie wydaje mi się by dostawali o wiele za dużo. Chyba jedynie Jalen Rose, Alvin Williams i Lamond Murray są przepłacani i ich należało by wymienić lub sprzedać.

Dodaj do tego kontrakt Montrossa i wychodzi ci, że połowa składu jest przepłacana ;). Weź jeszcze pod uwagę, że spłacali w minionym sezonie kontrakt Olajuwona to wyjdzie ci, że ktoś tam nie umie liczyć pieniędzy. Może nowemu GMowi pójdzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaje się od dłuższego czasu żeby skrobnoąć coś twurczego wtym temacie , ale jakoś zdrowie mi niepozwala

 

więc pokoleji

Carter obecnie ma wyższą wartość marketnigową , od przydatności boiskowej , jeśli weźmiemy ten pierwszy czynik pod uwage przy transferze to dostaniemy wzamian psełdo Fancise playera , jeśli drógi , to dwóch dobrych graczy

 

skład zresztą też mizernie wygląda , ale gdyby go całkiem fajnie ustawić?

PG: A.Williams jest odlat podstawowym PG w Tor i odlat powinien być zastapiony , czemu bo jest zaledwie wystarczającym PG na pierwszą piątke , co mnie dziwi Tor. jakoś nieszuka tu zabardzo wzmocnienia

a gdyby wstawić tu J.Ros'eya który graywał jako PG w Indianie i Denver , sam mówi że lubi grać jako rozgrywający , choć mało trenerów daje mu się wykazać w tym względzie , oczywiscie jest jeszcze możliwość sięgnięcia po jakiegoś PG z draftu Nelson/Harris , wtedy jednak robi się mały harmider na pozycji obrońcy (Carte/Williwam/Draft/Rose) choć jest to pewniejsze niż wybieranie młodego wysokiego gracza podkoszowego

PG J.Rose/A.Williams

 

SG V.Carter , właśnie go może niebyc w przyszłym sezonie , ja jednak wątpie puki co , raczej jest to straszenie (choć nienasłuchiwałem się zabardzo jak to wygląda) jeśli tak to starczy , na zmiany R.Mayson

gdyby miało dojść do jakieś wymiany (podobno z PTB za D.Andersona i Rahima) pewnie wyedy Rose stanie się pierwszo planowym SG'ardem

SG Carter/Mayson

 

SF tu taj bym postawił na D.Marshala choć to w zesżłym sezonie grał jako PF , to gracz któremu troche lepiej wychodzi gra nieco mniej siłowa , daletego postawił bym naniego jako podstawowego SF , na zmiane jeśli się nieuda wytransferować L.Murreya , albo podpisać jakiś niski kontrakt z MoPetem

SF Mareshal/Murrey

 

PF i tu zaczynają się schody jest jeden Bosh na 2 pozycje , osbiście wolał bym widzieć Bosha jednak na 4 , na zmiany niema zabardzo nikogo , tu poszedł bym w draft albo w rynek FA ew. transfer Cartera powinien zapewnić kogoś solidnego (np.Rahima)

PF Bosh/FA

 

C kolejny raz dziura , i choć niepopieram wybierania graczy młodszych odemnie , to Tor. na gwałt potrzebują jakiegoś gracza podkoszowego , poszedł bym więc nieco w ciemno(znaczy zaryzykowł) i wzioł Biedrinisa , który jak na młody wiek jest dosyć silny , na rezerwe jakby sie udało sciągnoć kogoś dobrego z FA , typu Blounta

C Biedrinis/FA

 

gdyby tak to wyglądało (choć pewnie niebędzie) wydaje mi się że Tor. mogło by zacząć wprzyszłym sezonie wygrywac

jeśli teraz raptorsi mieli gby odać Cartera była by to dla nich mała tragedia , bowiem zespół składał by się z samych przeciętniaków , dodatkowo z zapełnionym salary , zdrógiej strony teraz salary jest pewłne i zabardzo niema jak się wzmocnić , OGROMNE braki podkoszowe mogą spowodowac że tor. będzie w nadchodzącym sezonie największym rozczarowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skład zresztą też mizernie wygląda , ale gdyby go całkiem fajnie ustawić?

PG: A.Williams jest odlat podstawowym PG w Tor i odlat powinien być zastapiony , czemu bo jest zaledwie wystarczającym PG na pierwszą piątke , co mnie dziwi Tor. jakoś nieszuka tu zabardzo wzmocnienia

a gdyby wstawić tu J.Ros'eya który graywał jako PG w Indianie i Denver , sam mówi że lubi grać jako rozgrywający , choć mało trenerów daje mu się wykazać w tym względzie , oczywiscie jest jeszcze możliwość sięgnięcia po jakiegoś PG z draftu Nelson/Harris , wtedy jednak robi się mały harmider na pozycji obrońcy (Carte/Williwam/Draft/Rose) choć jest to pewniejsze niż wybieranie młodego wysokiego gracza podkoszowego

PG J.Rose/A.Williams

 

SG V.Carter , właśnie go może niebyc w przyszłym sezonie , ja jednak wątpie puki co , raczej jest to straszenie (choć nienasłuchiwałem się zabardzo jak to wygląda) jeśli tak to starczy , na zmiany R.Mayson

gdyby miało dojść do jakieś wymiany (podobno z PTB za D.Andersona i Rahima) pewnie wyedy Rose stanie się pierwszo planowym SG'ardem

SG Carter/Mayson

 

SF tu taj bym postawił na D.Marshala choć to w zesżłym sezonie grał jako PF , to gracz któremu troche lepiej wychodzi gra nieco mniej siłowa , daletego postawił bym naniego jako podstawowego SF , na zmiane jeśli się nieuda wytransferować L.Murreya , albo podpisać jakiś niski kontrakt z MoPetem

SF Mareshal/Murrey

 

PF i tu zaczynają się schody jest jeden Bosh na 2 pozycje , osbiście wolał bym widzieć Bosha jednak na 4 , na zmiany niema zabardzo nikogo , tu poszedł bym w draft albo w rynek FA ew. transfer Cartera powinien zapewnić kogoś solidnego (np.Rahima)

PF Bosh/FA

 

C kolejny raz dziura , i choć niepopieram wybierania graczy młodszych odemnie , to Tor. na gwałt potrzebują jakiegoś gracza podkoszowego , poszedł bym więc nieco w ciemno(znaczy zaryzykowł) i wzioł Biedrinisa , który jak na młody wiek jest dosyć silny , na rezerwe jakby sie udało sciągnoć kogoś dobrego z FA , typu Blounta

C Biedrinis/FA

 

 

W sumie troche zapomniałeś o Petersonie. Ten gracz chyba zostanie w Raptors i grałby na pozycji SG. Cartera bym dał na niskiego skrzydłowego, a Marshalla na PF jak rok temu. Jeśli Toronto pozyskają solidengo gracza podkoszowego wtedy są potrzebne roszady w ustawieniach. Nie zapominajmy, że jeszcze jest Palacio, którego Bobcats nie wybrali w expation draft. Mamy kolejnego PG. Nie wiem co się dzieje ostatnio z Corie Bloutem (zaniedbałem sprawe), ale jest to kolejny PF, który nie mógł sie pokazać w poprzednim sezonie ze względu na trenera. Michael Curry raczej zakończy kariere, ale zostaje Rod Strickland. Pozycja PG albo SG także może być jego (z rezerwy oczywiście). Wszytko powinno się wyjaśnić lub część po drafcie. Wtedy będziemy widzieli jakie braki mają Raptors w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie troche zapomniałeś o Petersonie

albo podpisać jakiś niski kontrakt z MoPetem

:wink:

Nie zapominajmy, że jeszcze jest Palacio, ... Nie wiem co się dzieje ostatnio z Corie Bloutem ... Michael Curry raczej zakończy kariere, ale zostaje Rod Strickland

jeżeli to mają być rezerwy raptors na przyszły sezon , to ja dzieńkuje postoje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że jeszcze jest Palacio, ... Nie wiem co się dzieje ostatnio z Corie Bloutem ... Michael Curry raczej zakończy kariere, ale zostaje Rod Strickland

jeżeli to mają być rezerwy raptors na przyszły sezon , to ja dzieńkuje postoje :P

Wiesz nie twierdze, że to ma być trzon zespłu rezerwowego, ale pamiętajmy, że w zeszłym sezonie nie pokazali się z dobrej strony przez O'Neilla, który nie dawał im pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu wybrali. Rafael Araujo zostaje w Raptors. Oczywiście była to niespodzianka, bo chyba nikt nie dawał Araujo 8 numeru. Jednak Toronto, którzy musieli znaleźć kogoś pod koszem nie mieli chyba zbytniego wyboru. Zobaczymy jak się spisze nowy nabytek, ma duże abmicje, dużo obiecuje, ale jak będzie grał przekonamy się wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Araujo moim zdaniem został przewartościowany. Ale jak już Toronto go wybrali, to teraz całe lato spędzą na dostosowaniu jego gry do poziomu NBA, żeby nie przyniósł wstydu. ÂŹle zrobili, że nie wzięli Biedrinsa - on również jest surowy, ale przynajmniej ma w sobie spory potencjał. Wszyscy fachowcy twierdzą, że był to jeden z największych błędów tego draftu. Co może to oznaczać? Że GMowi Toronto brakuje fantazji. Po co brać z ósemką gościa, który w najlepszym przypadku mógłby być koło 15 miejsca? Utah chcieli wymienić 2 swoje picki na jeden wyższy. Raptors spokojnie mogliby wybrać Araujo i jeszcze kogoś dodatkowo, co w przypadku Toronto nie byłoby głupią sprawą z racji płytkiego składu. Nie wiem czemu GM nie próbował sprzedać picku niżej skoro polował na Aurojo. Tłumaczył się jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiły sie kolejne spekulacje o trade'ach w Raptors. Spekuluje się, że odejdzie Vince Carter, a w jego miejsce przyjdzie Ray Allen z Seattle. Obaj wyrażają zadowolenie w przypadku ewentualnej wymiany. Jak dla mnie to chyba niemożliwe, bo Seattle by nie oddali swojego podstawowego gracza, a z drugiej strony Toronto nie oddadzą Vinca za jednego gracza nawet za Allena. Poza tym Ray ma jeszcze kontrakt na ok 14 mln $ na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaz sie mu nie dziwie że chce odejść od Toronto... Przecież oni bez niego prawie nie wygrywają :/ a widocznie znudziło mu sie być gwiazdą drużyny tylko teraz chce odnieść jakiś sukces w NBA dojść wysoko albo chociaż awansować do Play-off'ów

fajnie jakby przeszedł do New Yersey albo PHI 76'ers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czas odświerzyć topic :wink: Na pierwszy plan transferowy narazie jest wystawiony Jalen Rose i Donyell Marshall. Jednak to Marshall jest narazie bardziej poszukiwany, interesują się nim takie zespoły jak Philla 76ers, Houston Rockets, NYK i Miami Heat. W wypadku trade'u z Knicks dostajemy Penny'ego Hardawaya za dwójkę Rose Marshall, ale ja mówie :?: PO CO :?: Sam Marshall jest o wiele przydatniejszy od Penny'ego :? Istnieje także możliwość wymiany DM do Miami za kilku głębokich rezerwowych.

 

Inna możliwość:

Trade 4-druzynowy. Heat dostaja Sprewella, Wolves dostaja E. Jonesa i Marshalla, Toronto zgarnia Penny'ego Hardaway'a, a Knicks zostaja z Jalenem Rose'm. Rozumiem, ze Miami cos dostaje (zakladac, ze Spree chcialoby sie ruszyc palcem) i Minnesota sie wzmacnia. Ale po cholere Raptorsom Penny? A Knicksom Rose (choc to jeszcze ujdzie)?

O tym właśnie mówię. Ja jestem za zatrzymaniem Marshalla w drużynie, jest on bardzo ważnym zawodnikiem i pierwszym rezerwowym, wysokim graczem, dobrze zbierającym itp. Penny jest już stary, jego forma nie jest pewna, na co on nam :? Nie wiem na ile są wiarygodne te plotki, ale boję się, że Babcock zrobi coś głupiego i odda Donyella za jakiś przeciętniaków (jak Cartera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie do tego co napisałem w dziale NBA.

Wszystkim tym wymianom mówię zdecydowane NIE W żadnej z nich nie odnosimy korzyści. Każda przynosi straty dla zespołu. Penny za Rose i Marshalla to już kompletne dno. Marshall miał co prawda kilka słbszych meczy(chyba 2) ale ostatnoio zagrał już dobrze.. Rose też może być jeszcze przydatny, często zdarzają mu się mecze z dobrym dorobkiem punktowym.

Trade 4-druzynowy. Heat dostaja Sprewella, Wolves dostaja E. Jonesa i Marshalla, Toronto zgarnia Penny'ego Hardaway'a, a Knicks zostaja z Jalenem Rose'm. Rozumiem, ze Miami cos dostaje (zakladac, ze Spree chcialoby sie ruszyc palcem) i Minnesota sie wzmacnia. Ale po cholere Raptorsom Penny? A Knicksom Rose (choc to jeszcze ujdzie)?

Nie wiem gdzie tu jest sens dla Raptors. Tracą 2 graczy a zyskują Pennego. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że każdy z nich pojedyńczo jest od niego lepszy.Kompletnie bezsebnsowana dla nas wymiana. Najlepiej wyjdą na tym Wolves.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.