Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wtedy gdy te nierowne trejdy wynikaja z podejrzanych przeslanek.

IMO tutaj tak nie bylo bo nikt nie zarzuca GRB, ze chcial pomoc konkurencji...

Tylko dlaczego właściwie chcecie blokować te podejrzaane wymiany?

 

Ale w ten sposob uwzgledniasz informacje, ktorych nie mieli sami klepiacy. Przeciez w dni, w ktore wisi trejd kazda wymiana moze sie zmieniac wiele razy przez kontuzje, dobre/zle wystepy, zmiany w NBA i dlatego wg mnie kluczowe jest przyjecie jednego stalego punktu do oceny tzn momentu klepniecia.

Ok, no problemo, dla mnie wsio rawno. Możemy przy ocenie uwzględniać moment klepnięcia. Aczkolwiek nie przypominam sobie, żeby to było gdzieś ustalone, a jak widać wielu GMów traktuje to różnie.

 

Bo w ten sposob drastycznie zwiekszasz pule wymian do zawetowania! A co gorsza proces staje sie bardziej losowy niz racjonalny. Uczestnicy nie wiedzieli, ze Bledsoe sie polamie, wiec IMO bledem jest uwzglednianie tej informacji w ocenie. Zwroccie uwage, ze takie podejscie oznacza, ze gdyby Bledsoe sie polamal jutro o 5 rano to rowniez musielibyscie zawetowac wymiane chociaz byloby na to ze 3 godziny zanim wymiana stanie sie oficjalna. Dlatego wlasnie okres wiszenia nie powinien byc traktowany jako zbieranie dowodow bo one sie ciagle moga zmieniac!

Nie wiem czy właśnie w ten sposób nie wprowadzasz chaosu. Trzeba oceniać nie tylko czy wymiana jest mocno nierówna, ale i podejrzana. Czyli np. dwóch gości mocno skonfliktowanych na forum może zrobić bardziej nierówną wymianę od dwóch dobrych znajomków...? A tak sytuacja byłaby prosta - jest wymiana mocno nierówna i masz jeszcze możliwość zawetować, to ją wetujesz. Jak przyjdzie - pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,  wczoraj w zgłaszałem chęci pobrania zawodnika z Fasów, dałem 12 $- chodzi o HENSONA  ,w momencie gdy go pobierałem miałem wolny spot  i miałem opcje pobrania zawodniak bez konieczności zrzucania kogos z mojego aktualnego składu. w Nocy pobrałem z FAsów   Brooksa  i dla pewnosci sprawdziłem jak wyglada sytuacja z HENSONEM , dla pewności zwiekszyłem podbicie do 15 $ i nadal mialem komunikat juz po pobraniu Brooksa ze nie musze nikogo wywalac z skladu by pozyskać (jesli wygram) Hensona   , dzis rano patrze i dostaje maila z informacja z Yahoo :

 

Hello,

Sorry, but the waiver request you made in E-NBA Roto Liga II West has been denied.

Player Dropped: 
Player Added : John Henson

This happened for the following reason:

This move will put you over the maximum roster size of 13 players.

 

wiem, wiem , jasno i czytelnie  , ale nie miałem tej wiedzy w momencie gdy podbijalem tego zawodnika  a mialme komplet w zespole, bo jesli tak by bylo to  wyjebal bym jakiegos  leszcza.

 

Dla przykładu jesli mam kogos na IL  i ten wraca do zdrowia to yahoo daj nam czas na wywalenie kogos tak by nie przekraczac dozolonej ilosci zawodników, nie wywala nam nikgo z automatu bo przekroczylismy limit grajków, w moim przypadku nie mialem takiej opcji .

Edytowane przez bigfucker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,  wczoraj w zgłaszałem chęci pobrania zawodnika z Fasów, dałem 12 $- chodzi o HENSONA  ,w momencie gdy go pobierałem miałem wolny spot  i miałem opcje pobrania zawodniak bez konieczności zrzucania kogos z mojego aktualnego składu. w Nocy pobrałem z FAsów   Brooksa  i dla pewnosci sprawdziłem jak wyglada sytuacja z HENSONEM , dla pewności zwiekszyłem podbicie do 15 $ i nadal mialem komunikat juz po pobraniu Brooksa ze nie musze nikogo wywalac z skladu by pozyskać (jesli wygram) Hensona   , dzis rano patrze i dostaje maila z informacja z Yahoo :

 

Hello,

Sorry, but the waiver request you made in E-NBA Roto Liga II West has been denied.

Player Dropped: 

Player Added : John Henson

This happened for the following reason:

This move will put you over the maximum roster size of 13 players.

 

wiem, wiem , jasno i czytelnie  , ale nie miałem tej wiedzy w momencie gdy podbijalem tego zawodnika  a mialme komplet w zespole, bo jesli tak by bylo to  wyjebal bym jakiegos  leszcza.

 

Dla przykładu jesli mam kogos na IL  i ten wraca do zdrowia to yahoo daj nam czas na wywalenie kogos tak by nie przekraczac dozolonej ilosci zawodników, nie wywala nam nikgo z automatu bo przekroczylismy limit grajków, w moim przypadku nie mialem takiej opcji .

Kolejny świetny przykład dramatyzmu opcji Daily Tommorow. Musisz sprawdzać, co się z Twoim składem stanie jutro, bo to się liczy, ale automat tego nie sprawdza, bo on widzi skład na dziś. Musisz więc to sprawdzać ręcznie, klikając na wygląd składu na kolejny dzień.

A w marcu pół ligi obudzi się w z ręką w nocniku, że nie dograją spotkań i w dodatku nie będą wiedzieć kim je dogrywać, bo nie są wróżkami i na takie info jak Curry Out nie będą w stanie reagować...

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny przykład dramatyzmu opcji Daily Tommorow. Musisz sprawdzać, co się z Twoim składem stanie jutro, bo to się liczy, ale automat tego nie sprawdza, bo on widzi skład na dziś. Musisz więc to sprawdzać ręcznie, klikając na wygląd składu na kolejny dzień.

A w marcu pół ligi obudzi się w z ręką w nocniku, że nie dograją spotkań i w dodatku nie będą wiedzieć kim je dogrywać, bo nie są wróżkami i na takie info jak Curry Out nie będą w stanie reagować...

dla mnie daily tommorow to bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te rozkminy? Trade przeszedł[...]

Te rozkminy staly sie ogolne na temat weta w rozgrywkach, a ta wymiana jest klasycznym ekstremalnym przykladem.

 

Czyli tylko te znacząco wpływające na wymianę, jak ta z udziałem Bledsoe. Dobre/złe występy? No mam nadzieję, że żartujesz, bo takie coś dopowiedziałeś sobie Ty sam.

Pytam gdzie jest granica takiego ruchomego oceniania - czy jak trejd byl klepniety w poniedzialek i nastepnego dnia wieczorem zawodnik po jednej stronie eksplodowal przez np kontuzje statera to tez byloby weto przez nagla zmiane wartosci?

 

Dla mnie jeden stały punkt to jest czas od ogłoszenia wymiany na yahoo do jej zatwierdzenia. Tyle. A wiesz dlaczego? Bo każdy ten swój punkt może sobie przesuwać zgodnie z własną logiką. I dopóki nikt, kto zawetuje nie będzie pisał na forum od razu powodów, nie wiesz, jakimi przesłankami się kierował.

Washko juz zwrocil uwage, ze 2 doby to nie jest staly punkt tylko ruchomy, a mnie dziwi, ze komus sie podoba taka niewiadoma odnosnie przeslanek, ktorymi sie kierowali inni. Ale pewnie dlatego nic w tej sprawie nie ustalilismy w offseason...

 

Kolejne akcje tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że weto powinno być "ręczne" - robione przez komisza przy jakichś wałkach. A już na pewno nie w takiej sytuacji.

Tutaj zakladasz, ze zaden komisz by jej nie zawetowal... A jak widac po tej dyskusji to raczej blad.

 

Skoro trejd może być cofnięty przez komisza, to można mu dać mu możliwości odwrócenia trejdu, jeśli wetujący nie zdążą zawetować, bo kontuzja nastąpi już po upływie terminu na weto ;]

Tja, potrzeba nam wiecej mozliwosci na kontrowersje np rowniez po tym jak wymiana przeszla ;-) 

 

Tylko dlaczego właściwie chcecie blokować te podejrzaane wymiany?

Bo w kazdym sporcie sa jakies zasady [w tym fair play] i praktyki uznawane za ich lamanie?

 

Aczkolwiek nie przypominam sobie, żeby to było gdzieś ustalone, a jak widać wielu GMów traktuje to różnie.

Probowalem poruszyc temat we wrzesniu, ale moze wlasnie dlatego nie zostalo nic ustalone ;-)

Jakby co mozemy sprobowac ponownie przed nastepnym sezonem.

 

Nie wiem czy właśnie w ten sposób nie wprowadzasz chaosu. Trzeba oceniać nie tylko czy wymiana jest mocno nierówna, ale i podejrzana. Czyli np. dwóch gości mocno skonfliktowanych na forum może zrobić bardziej nierówną wymianę od dwóch dobrych znajomków...?

Wg mnie to bez znaczenia bo to brak sportowego motywu zdradza takie przypadki, a nie samo porownanie jakosci zawodnikow. Choc to drugie oczywiscie moze byc solidnym pierwszym testem.

 

A tak sytuacja byłaby prosta - jest wymiana mocno nierówna i masz jeszcze możliwość zawetować, to ją wetujesz. Jak przyjdzie - pozamiatane.

W tym przypadku przeciez nie chodzi o ocene czy wymiana jest nierowna tylko z jakiego momentu brac wartosc zawodnikow do tego porownania. W momencie klepniecia trejd wyglada zupelnie inaczej niz z pozniejszym out-for-season Bledsoe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w kazdym sporcie sa jakies zasady [w tym fair play] i praktyki uznawane za ich lamanie?

Ale jaki powód stoi za tą zasadą?

Nie chce mi się wracać do dyskusji z poprzednich lat, ale zdaje się, że była też mowa o ruch..niu innych i ratowaniu przed błędem niedoświadczonych graczy. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki powód stoi za tą zasadą?

Nie chce mi się wracać do dyskusji z poprzednich lat, ale zdaje się, że była też mowa o ruch..niu innych i ratowaniu przed błędem niedoświadczonych graczy. Po co?

Była też mowa o transakcjach wiązanych. Powiedzmy dostaję Curry'ego za Elfrida Paytona i 500 złotych w formie gotówki. Albo gramy w dwóch ligach i w jednej ja się podkładam Tobie, a drugiej Ty mnie i w pełni korzystamy z "wolności" handlowej.

Ja nie mam ochoty zastanawiać się i dociekać czy jedna ze stron jest nieuczciwa, czy jest idiotą, czy tylko robi błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była też mowa o transakcjach wiązanych. Powiedzmy dostaję Curry'ego za Elfrida Paytona i 500 złotych w formie gotówki. Albo gramy w dwóch ligach i w jednej ja się podkładam Tobie, a drugiej Ty mnie i w pełni korzystamy z "wolności" handlowej.

Ja nie mam ochoty zastanawiać się i dociekać czy jedna ze stron jest nieuczciwa, czy jest idiotą, czy tylko robi błąd.

Dobrze goda ,polejcie mu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była też mowa o transakcjach wiązanych. Powiedzmy dostaję Curry'ego za Elfrida Paytona i 500 złotych w formie gotówki. Albo gramy w dwóch ligach i w jednej ja się podkładam Tobie, a drugiej Ty mnie i w pełni korzystamy z "wolności" handlowej.

Ja nie mam ochoty zastanawiać się i dociekać czy jedna ze stron jest nieuczciwa, czy jest idiotą, czy tylko robi błąd.

Tego się nikt nie czepia. Mnie tylko zastanawia dlaczego w ostatniej sytuacji, gdzie wiadomo, że sprawa jest poza podejrzeniami, nikt się nie zająknie o pozostałych argumentach podnoszonych kiedyś. Mianowicie o ratowaniu przed błędem (BTW tu nawet nie trzeba było GRB ratować na siłę), destabilizowaniu gry, itp. głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nikt nie czepia. Mnie tylko zastanawia dlaczego w ostatniej sytuacji, gdzie wiadomo, że sprawa jest poza podejrzeniami, nikt się nie zająknie o pozostałych argumentach podnoszonych kiedyś. Mianowicie o ratowaniu przed błędem (BTW tu nawet nie trzeba było GRB ratować na siłę), destabilizowaniu gry, itp. głupot.

Nie ma czegoś takiego jak "sprawa poza podejrzeniami". Każdy deal powinien (IMVHO) być oceniany od zera i bez uprzedzeń pozytywnych oraz negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wedlug rozegranych gier jestescie w okolicach polowy sezonu, wiec proponuje polowkowa tabelke na srednich...

 

rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
12	06	12	14	13	15	14	15	01	102	Hidden Agend
13	14	15	03	09	01	02	11	14	82	QAS
05	08	13	08	12	03	09	13	10	81	GRB
14	01	08	06	15	08	13	12	04	81	Kriszot's Te
06	05	09	10	14	13	12	02	06	77	Stick To The
07	12	10	05	06	12	05	07	12	76	Lebron hater
11	03	06	09	07	14	15	03	05	73	Turbo Taczka
15	02	04	07	11	02	11	04	13	69	The Hunters
08	07	14	13	04	07	07	01	07	68	Dziki Wschód
10	10	03	15	03	09	08	06	03	67	Unbreakables
02	11	11	01	05	06	06	10	11	63	Red Panthers
03	13	07	04	02	10	10	05	08	62	Wazki Wrocla
01	09	02	11	10	05	01	14	09	62	Team Warier
09	04	01	12	08	11	03	09	02	59	Na Wspak
04	15	05	02	01	04	04	08	15	58	The Berd
plus srednie

 

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,11	15,34	6,21	3,68	1,14	0,96	2,27	428	102	Hidden Agendas
1,19	12,62	5,67	2,30	0,85	0,73	1,58	385	82	QAS
1,15	13,75	5,89	2,48	1,05	0,77	1,69	419	81	GRB
1,09	13,51	6,70	2,98	1,14	0,75	1,98	417	81	Kriszot's Team
1,10	13,81	6,22	3,44	1,10	0,53	1,96	424	77	Stick To The Plan
1,10	13,10	5,33	3,15	0,89	0,59	1,66	416	76	Lebron haters
1,07	13,76	5,46	3,46	1,27	0,54	1,97	410	73	Turbo Taczka
1,05	13,58	5,80	2,48	1,07	0,54	1,61	413	69	The Hunters
1,19	14,91	5,27	2,92	0,96	0,49	1,96	405	68	Dziki Wschód
1,04	15,38	5,21	3,01	1,04	0,58	1,99	418	67	Unbreakables
1,11	12,09	5,27	2,69	0,90	0,72	1,67	416	63	Red Panthers
1,08	13,00	5,08	3,05	1,06	0,55	1,89	422	62	Wazki Wroclaw West
0,97	13,84	5,70	2,68	0,81	0,80	1,73	423	62	Team Warier
0,78	14,43	5,58	3,10	0,88	0,65	2,03	351	59	Na Wspak
1,06	12,46	4,89	2,54	0,88	0,62	1,53	416	58	The Berd
Tak na pierwszy rzut oka z zewnatrz wyglada na to, ze wroblon pozamiatal i przed #1 moga go powstrzymac tylko kontuzje. Zebral tyle draftowych steali, ze gratki za to! Pozostale 2 miejsca na podium sa wciaz sprawa bardzo otwarta... 6 druzyn moze spokojnie powalczyc? Znaczy bedzie ciekawie ;-)

 

Z drugiej stony tabeli... wlasciwie znajduje sie cala reszta ligi! Jak 11 pkt roto dzieli #7 od #15 to moga sie tu dziac niezle cuda i przetasowania... choc to zakladajac, ze wszyscy beda probowac do konca bo przykladowo wujek dobra rada juz musi mocno sie martwic o rozegranie wszystkich gier.

 

A jak to wyglada z Waszego punktu widzenia?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia w porównaniu do poprzedniej tabelki na średnich poszedłem do przodu o 18 pkt roto. I to w zasadzie bez spektakularnych zmian. Po prostu cierpliwie czekałem aż prawie cały mój skład wyjdzie z zapaści i przestanie grać najgorsze sezony od lat. Teraz z kolei większość kręci przesadzone cyfry, więc spodziewam się uspokojenia, ale o utrzymaniu mogę myśleć coraz spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.