Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

a czy Le nie wygrał fbbest tankując bloki?

IMO do zakwestiowania czy tankowal bloki skoro nie byl ostatni i niewiele mu brakowalo do 3-4 pkt roto... wg mnie byl po prostu slaby w tej kategorii. To moze semantyczna roznica, ale wg mnie kluczowa: Ciebie w FT% dzieli przepasc od reszty ligi, wiec nie ma szans na nic powyzej 2. L'e gdyby tylko chcial powalczylby o wiecej.

 

zresztą, nawet tutaj się to zdarzało - parę razy w IV ligach, raz w III (i to tankując aż dwie kategorie - brawa dla Kriszota) oraz Bartek w II zbiórkami. tak więc jak najbardziej można i wcale nie jest to coś rzadko występującego.

Chwila, chwila. Wymieniles 2-4 ligi na 12, w kazdej jest kilku tankerow w tym dwoch FT%, i to nie jest rzadkie zdarzenie???

A tymczasem w tym sezonie w prawie kazdej lidze mi tak wychodzi! W samym II East masz 2 tankerow w Top2!

 

właściwie to nie zdziwiłbym się, gdyby strategia tankowania była skuteczniejsza od innych, tyle że te inne nie są tak wyraziste, więc trudno o ocenę (i pewnie dlatego też powstało wrażenie, że tankując nie można wygrać).

Latwiej sie czepnac, ze wszystkie strategie sa malo skuteczne w wygrywaniu bo takowy jest tylko jeden w lidze ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Wymieniles 2-4 ligi na 12, w kazdej jest kilku tankerow w tym dwoch FT%, i to nie jest rzadkie zdarzenie???

 

nie jest rzadkie, że tanker wygrywa. tutaj było tak w zeszłym sezonie 4 razy na 11 lig, a więc raczej znacznie lepiej niż można było oczekiwać po opinii Wujka Dobra Rada. przypuszczam, że jest to lepsze podejście niż np. wydanie większości budżetu na trzy gwiazdy i uzupełnienie ich pod koniec draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO do zakwestiowania czy tankowal bloki skoro nie byl ostatni i niewiele mu brakowalo do 3-4 pkt roto... wg mnie byl po prostu slaby w tej kategorii. To moze semantyczna roznica, ale wg mnie kluczowa: Ciebie w FT% dzieli przepasc od reszty ligi, wiec nie ma szans na nic powyzej 2. L'e gdyby tylko chcial powalczylby o wiecej.

wiLQ, ale FT% to praktycznie jedyna kategoria w której występują tak wyraźne negatywne odstępstwa od średniej. Dlatego zatankowanie FT tak widać w arkuszu, a Szczurzych bloków już nie. IMO tanka od słabości powinna dzielić premedytacja w działaniu, a nie brak dostępnych graczy z value -6 w danej kategorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ, ale FT% to praktycznie jedyna kategoria w której występują tak wyraźne negatywne odstępstwa od średniej.

 

Ale tu nie chodzi o to czy są wyraźnie negatywne odstępstwa czy ich nie ma tylko jak one wpływają na cenę gracza.

Przecież nikt nie kupuje DJa czy Drumma dlatego że pudłuje FT ale że w pozostałych kategoriach ważnych dla C jak FG%, blk i reb są znacznie powyżej średniej. Co do możliwości tankowania innych kategorii to po prostu nie występują kolesie z aż tak zaniżoną wartością przez jedną kiepską kategorię.  

Ideą tankowania nie ma być posiadanie 1 pkt za kategorię tankowaną ale wywindowanie się w innych na poziom 15pkt co ma być handicapem w stosunku do taktyki środka.

Tankując FT% można śmiało wygrać klasyfikację w FG%, blk i reb i wtedy mając 1+15+15+15 masz 46pkt roto co przy taktyce środka wymagało by mieć w każdej średnio 11,5 pkt  co IMHO jest b.trudne do zrobienia.

I tak, uważam że tankując nawet 2 kategorie można śmiało wygrać ligę, pod warunkiem że pozostałych kategoriach jesteś w czubie.

Po prostu wszystko zależy od tego jaki zebrałeś skład i jak reszta ligi się układa.

Ale takich rzeczy nie da się przewidzieć po drafcie, bo w sezonie wielu może zmieniać taktykę i polaryzować drużyny w różnych kategoriach co niespodziewanie może zabierać punkty nawet pomimo dużej przewagi na półmetku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie jest rzadkie, że tanker wygrywa. tutaj było tak w zeszłym sezonie 4 razy na 11 lig, a więc raczej znacznie lepiej niż można było oczekiwać po opinii Wujka Dobra Rada. przypuszczam, że jest to lepsze podejście niż np. wydanie większości budżetu na trzy gwiazdy i uzupełnienie ich pod koniec draftu.

Zgodziłbym się, że to lepsze podejście niż trzy gwiazdy i szrot, ale jeśli chodzi o statystyki, to nie ma sensu wliczać lig najniższych poziomów rozgrywkowych. Tam gra sporo początkujących, olewusów, a także tych, którzy bawią się grą idąc całkowicie na żywioł na zasadzie, "a wezmę Kobasa i JR Smitha bo lubię". W takich ligach dużo łatwiej poprawić silne kategorie i tankowanie nie boli. Wypowiadałem się w kontekście lig, gdzie grają doświadczeni GMowie.

 

Ale to samo dotyczy druzyn tankujacych! Choc maja jedna kategorie mniej do wykazania sie...

Zreszta pomijasz tu skale [o ile mozna sie poprawic samymi FAsami? A strata spora jest] oraz efekt naczyn polaczonych [jest latwo sie poprawic w jednej kategorii, ale zwykle kosztem innych!].

 

 

No otóż to, mają tą jedną kategorię do wykazania się mniej i dlatego powinno to być uwzględnione w projekcji. Takie osłabienie ich o 1/9 wydawałoby się wręcz w sam raz.

 

Ile można poprawić FAsami? Są na pewno różne opinie, ja uważam, że sporo, draft niesie zawsze dużo niewiadomych bo startuje przed sezonem, w miarę upływu czasu rotacje w zespołach stają się czytelniejsze i trzeba się dostosowywać. Oczywiście są tacy, którzy świetnie wydraftują, są konsekwentni i mają spokój. Ale większość musi łatać dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się, że to lepsze podejście niż trzy gwiazdy i szrot, ale jeśli chodzi o statystyki, to nie ma sensu wliczać lig najniższych poziomów rozgrywkowych. Tam gra sporo początkujących, olewusów, a także tych, którzy bawią się grą idąc całkowicie na żywioł na zasadzie, "a wezmę Kobasa i JR Smitha bo lubię". W takich ligach dużo łatwiej poprawić silne kategorie i tankowanie nie boli. Wypowiadałem się w kontekście lig, gdzie grają doświadczeni GMowie.

przecież taka sytuacja (wygranie tankując) dotyczy również lig z doświadczonymi GMs. i wcale nie trzeba było daleko szukać, bo spojrzałem jedynie na zeszły sezon u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież taka sytuacja (wygranie tankując) dotyczy również lig z doświadczonymi GMs. i wcale nie trzeba było daleko szukać, bo spojrzałem jedynie na zeszły sezon u nas.

Z tego co spojrzałem to wg projekcji przeddraftowych BBM w waszym wątku fluber nie był ostatni w żadnej kategorii, a wg projekcji, które wklejał washko to najmniej punktów w kategorii to miał 4. Czyli było pole manewru.

 

Co się działo w trakcie sezonu, to nie wiem, ale jeśli mowisz, że wybrał drogę tankowania jakiejś kategorii, to był już jego świadomy wybór oparty na racjonalnych przesłankach  i odpowiednim dobraniu wolnych agentów. Jeśli tak było, to dochodzimy znów do tematu wpływu FAsów na końcowy wynik :smile:

Edytowane przez wujek dobra rada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest rzadkie, że tanker wygrywa. tutaj było tak w zeszłym sezonie 4 razy na 11 lig, a więc raczej znacznie lepiej niż można było oczekiwać po opinii Wujka Dobra Rada.

Tez uwazam, ze przesadzil z tymi 90%...

 

przypuszczam, że jest to lepsze podejście niż np. wydanie większości budżetu na trzy gwiazdy i uzupełnienie ich pod koniec draftu.

... ale wydaje mi sie, ze tu zrobiles dokladnie to samo co on - oparles sie na wrazeniu ;-)

 

Wg mnie strategia trzy gwiazdy i uzupelnienia ma sens tylko jak ktos ma wieloletnie doswiadczenie w wymiataniu na FAsach, a wiekszosc probujacych tej drogi takiego nie ma i dopiero w sezonie sie przekonuje, ze to nie jest latwe wyrzezbic z niczego polowe rotacji, ktora nie jest do bani.

 

wiLQ, ale FT% to praktycznie jedyna kategoria w której występują tak wyraźne negatywne odstępstwa od średniej. Dlatego zatankowanie FT tak widać w arkuszu, a Szczurzych bloków już nie. IMO tanka od słabości powinna dzielić premedytacja w działaniu, a nie brak dostępnych graczy z value -6 w danej kategorii ;)

W moim pisaniu o widocznosci w arkuszu nie chodzilo o wyrozniajace sie mocno marne FT% tylko, ze druzyny z puntem tej kategorii wychodzily najlepsze w lidze. W zeszlych sezonach przeciez tez byly druzyny tankujace FT%, ale rzadziej mi wychodzily na topie ligi bo przegrywaly z jakas wszechstronna. Moze to po prostu efekt coraz wyzszego poziomu w ligach i ubywajacych steali?

 

No otóż to, mają tą jedną kategorię do wykazania się mniej i dlatego powinno to być uwzględnione w projekcji. Takie osłabienie ich o 1/9 wydawałoby się wręcz w sam raz.

Dlaczego? Jesli w pozostalych kategoriach jest wyrazne wzmocnienie to przeciez moze byc oplacalny ruch.

Jak slusznie wspomnial marcos, 15+15+15+1 latwiej sklecic niz 2 x 11 + 2 x 12.

 

Ile można poprawić FAsami? Są na pewno różne opinie, ja uważam, że sporo, draft niesie zawsze dużo niewiadomych bo startuje przed sezonem, w miarę upływu czasu rotacje w zespołach stają się czytelniejsze i trzeba się dostosowywać. Oczywiście są tacy, którzy świetnie wydraftują, są konsekwentni i mają spokój. Ale większość musi łatać dziury.

Okej, Mozna poprawic kategorie czy dwie, ale wtedy sie to odbywa oslabienia pozostalych.

Ponadto FAsy generalnie nie zmieniaja profilu druzyny.

 

Bartek czyli sama-sama z II West z zeszłego sezonu?

Nie wiem o co chodzi, ale moge odpowiedziec, ze tak ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie najgorzej wyglądam w tej tabeli jak na razie. c*** z tym, że czterech wingów za wielkie pieniądze, skoro każdy z nich daje tak wszechstronne statystyki, że nie muszę się martwić ani o asysty, ani przesadnie o zbiórki. Oczywiście zbiórki i fg% chętnie bym poprawił kosztem przechwytów i trójek, w których mam overkilla :) Czekam na oferty, jakby co.  Oby Dipo, Harden, PG i Butler dalej grali tak jak dotąd. Reszta jakoś się ułoży z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiejsze czekanie na newsy moze byc szczegolnie bolesne...

Jest tak super, że zaakceptowałem już fakt, że mogę spaść, więc podchodzę do sprawy na chłodno i jaram się H2H ;]

 

BTW, wciaz jestes obronca wartosci Aldridge'a? ;-)

Po tylu latach nauczyłem się, że pierwszy miesiąc nie gra większej roli, a co dopiero dwa tygodnie. Ale naturalnie nie wygląda to najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.