Skocz do zawartości

Sezon 2015/16 Liga Mistrzów


washko

Rekomendowane odpowiedzi

Dałeś mi wiele cennych rad i wskazówek na priv przy okazji mojego mega przepłacenia Lamba w Dynasty i chyba wyciągnąłem wnioski?. W zasadzie to wywaliłem Tysona właśnie po to, by przetestować swoje zdolności anal ityczne.

Moral z tej historii jest taki zebym mniej pisal na privie bo potem to gryzie w tylek ;-)

Z drugiej strony to bylo troche "podbicie dla zasady" bo w sumie nie wiem czy styl grania Suns nie psuje Tysona.

 

W zeszlym tygodniu srednich nie wrzucalem przez opis Lwa, wiec swieza tabelka...

 

rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
14	01	09	11	14	15	14	09	06	93	Peaches N Cr
06	14	10	13	12	14	15	04	02	90	Brick Founda
13	05	06	15	11	11	09	08	04	82	Brutalne dżd
15	04	04	14	15	08	10	11	01	82	Ball Lovin C
04	15	15	07	08	02	01	12	11	75	Nocna Straż
12	08	13	09	01	10	11	02	09	75	sama-sama
05	12	08	04	10	06	13	10	05	73	mac
09	11	05	06	03	09	12	15	03	73	BC Dzidzia
07	07	12	12	05	07	02	01	14	67	Oh My Gawd!!
01	10	02	10	04	12	03	13	12	67	GL Team
11	09	11	03	07	04	05	06	08	64	InsideTheNBA
08	03	14	05	06	01	06	07	13	63	GRB LM
02	13	07	08	02	13	08	03	07	63	God of Thund
03	06	03	01	09	05	04	14	15	60	Hard Boiled
10	02	01	02	13	03	07	05	10	53	Six Sigma
plus srednie

 

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,13	13,93	6,66	3,76	1,22	0,68	1,96	187	93	Peaches N Cream
1,17	15,51	6,19	3,68	1,30	0,62	2,24	189	90	Brick Foundation 2
0,95	16,59	6,10	3,09	1,00	0,68	2,07	189	82	Brutalne dżdżownice
0,89	15,59	6,83	2,75	1,04	0,73	2,29	179	82	Ball Lovin Criminals
1,40	13,11	5,43	2,32	0,72	0,73	1,76	189	75	Nocna Straż
1,23	13,51	3,92	3,07	1,06	0,58	1,85	183	75	sama-sama
1,07	12,86	5,78	2,70	1,17	0,72	2,02	197	73	mac
0,92	13,08	5,23	2,94	1,12	0,79	2,08	180	73	BC Dzidzia
1,21	15,49	5,37	2,73	0,87	0,57	1,59	182	67	Oh My Gawd!!!
0,84	13,84	5,36	3,26	0,88	0,75	1,76	182	67	GL Team
1,19	12,59	5,42	2,57	0,95	0,68	1,87	185	64	InsideTheNBA Crew
1,36	13,03	5,38	2,11	0,95	0,68	1,69	195	63	GRB LM
1,02	13,30	4,69	3,44	0,98	0,59	1,92	181	63	God of Thunder
0,84	11,61	5,45	2,67	0,89	0,77	1,55	159	60	Hard Boiled
0,56	11,62	6,55	2,37	0,96	0,66	1,80	205	53	Six Sigma
Przez ostatnie 2 tygodnie trwalo jojo z miejscami miedzy mna, a Kriszotem, wiec o ile wciaz uwazam go za faworyta to przynajmniej mozna po cichu liczyc, ze bedzie z tego jakas walka. Choc jak sie uwzgledni, ze ma jeszcze Irving w zapasie... to moze byc ciezko. Ale powalczymy i najwieksze nadzieje mam w blokach ;-)

 

Mac na totalach jest na tej samej 3 pozycji, ale na srednich spadl o 6 pkt roto do srodka tabeli. Poza tym GL Team wypadl z tiera 2, ale moze chwilowo i trejd ze mna poprawi sytuacje przez trojki i przechwyty?

 

W dolach tabeli duza poprawe zaliczyl Hard Boiled [+17 pkt roto], ale odbijal sie z takiego dna, ze wciaz jest przedostatni. Fluber jako jedyny przekroczyl 200 rozegranych gier... i jednoczesnie jest ponizej 60 pkt roto na srednich.

 

A jak to wyglada z Waszego punktu widzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ciągu tygodnia bez spadków, co najważniejsze. W tym tygodniu zaskoczyli mnie pozytywnie Deron oraz Covington. Takie staty, jakie robili, przy słabszym tygodniu Butlera, Vucevica i fatalnym, MCW dają nadzieje na lepsze jutro. Tym bardziej, że z przytupem, wrócił Tyreke. Ostatnie 2 tygodnie pozwoliły mi zbliżyć się do walki o podium, co mnie cieszy, bo chyba w przyszłym sezonie nie będzie mnie w tej lidze, więc traktuje ją priorytetowo. 

 

Postanowiłem co drugi tydzień umieszczać tutaj swoje wypociny dotyczące wyników poprzednich tygodni. Chyba to nikomu przeszkadzać nie będzie. Co za dużo, to nie zdrowo:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa blockbuster!

 

Stephen Curry, Roy Hibbert, Kris Humphries, Nick Young do Six Sigma

Thaddeus Young, LaMarcus Aldridge, Hassan Whiteside, George Hill do Nocna Straz.

 

Wg wycen ninjy na dzisiaj to bylo 115$ + 13$ + 2 Fasy za 21$ + 13$ + 38$ + 12$... wiec wydaje sie tanio za Currego o ile to utrzyma. Ale trzeba dodac, ze Nocna Straz ma overkill w trojkach i FT%, wiec wzmocnienia w innych kategoriach kosztem tych moga byc oplacale. W kazdym badz razie ciekawy nowy poczatek dla flubera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa blockbuster!

 

Stephen Curry, Roy Hibbert, Kris Humphries, Nick Young do Six Sigma

Thaddeus Young, LaMarcus Aldridge, Hassan Whiteside, George Hill do Nocna Straz.

 

Wg wycen ninjy na dzisiaj to bylo 115$ + 13$ + 2 Fasy za 21$ + 13$ + 38$ + 12$... wiec wydaje sie tanio za Currego o ile to utrzyma. Ale trzeba dodac, ze Nocna Straz ma overkill w trojkach i FT%, wiec wzmocnienia w innych kategoriach kosztem tych moga byc oplacale. W kazdym badz razie ciekawy nowy poczatek dla flubera ;-)

To się nazywa akt desperacji. Gdyby w LM nie było spadków pewnie nie klepnąłbym tej wymiany, ale skoro i tak jestem ostatni na średnich, to uznałem, że nie ma miejsca na półśrodki. Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno, żeby ratować wolne. Zyskuję jednoosobową maszynę do wygrywania, ale skład może wcale szału nie robić. Na ten moment zostaję z:

McConellem, Bartonem, Canaanem, Middletonem, Randoplhem, Jordanem Hillem, Kanterem, Hibbertem, Currym oraz Turnerem. Czy starczy to na podniesienie się z dna? Zobaczymy... Z draftu zostało mi dwóch graczy: Randolph i Canaan. Nie zdziwię się, jak do końca roku nie zostanie mi już nikt :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem szans na walkę o podium w tym składzie. Dlatego rozmienilem Currego. To najlepsza oferta jaką dostałem, a wisiał na bloku już sporo czasu. Teraz mam taki trzon drużyny : Ibaka, Hasan, Love, Aldridge, Young, g.Hill jest też kilku z pogranicza FA lavine Jamal jak zrobię jakiś trejd jeszcze i zaczną grać porządnie akdrige i Ibaka powinno być lepiej niż do tej pory.

 

Wysłano z M2 Note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły dwa tygodnie od mojego ostatniego podsumowania naszych rozgrywek, więc "parę" zadań komentarza poniżej.

 

Aktualna tabela (totale):

Rank Team Total

1 Brick Foundation 2 94

2 Peaches N Cream 91

3 mac 86

4 Brutalne dżdżownice 84

5 sama-sama 79

6 Nocna Straż 76,5

7 GL Team 73,5

8 BC Dzidzia 72,5

9 GRB LM 68,5

9 Ball Lovin Criminals 68,5

11 Six Sigma 68

12 Oh My Gawd!!! 67

13 God of Thunder 58,5

14 InsideTheNBA Crew 56

15 Hard Boiled 37

 

W ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy trzy wymiany, w tym szczególnie jedna była okazała, ponieważ został rozmieniony Curry.

 

Nocna Straż oddała Stefana i Hibberta (Humphries/Young), Six Sigma oddała czwórkę Whiteside/Hill/LMA/Tadzik. Grubo.

Brick foundation 2 oddał Gallinari i Crowdera za Al'a Horforda od GL Team.

Oh My Gawd!!! oddał Haywarda i Dirka w zamian za Reggie Jacksona i Antetokounmpo od Brutalne dżdżownice.

Fluber brał udział już w 4 wymianach.

 

Z ciekawostek, jedynie InsideTheNBA Crew i Hard Boiled "utrzymali" swoje pozycje po dwóch tygodniach.

Liga się porwała na kilka grup czy samotnych "uciekinierów". Nie ważne jak patrzę na tabelę, czy totale czy średnie, lideruje dwójka wiLQ i bigfucker. Za nimi, z pewną stratą, mac i maro. Później w kontakcie kolejna dwójka sooobi i szkoda-czasu. Skoro wyszły z tego jakieś dziwne pary, to i następni z minimalną różnicą między sobą, knt i Lew. Za nimi największa grupa bo składająca się z czterech managerów, GRB, pabloboar, fluber oraz Strikera. Dzieli ich jedynie 1,5 pkt. Następnie, tradycyjnie, kolejna para, barcalover i MTH. Tabelę zamyka, tak jak ostatnio, evitacre.  

 

Teraz krótko o poszczególnych zespołach.

 

Liderem tym razem jest Brick foundation 2 94 pkt. Awans z drugiej pozycji. WiLQ trzyma poziom (+1 pkt.) i średnie też wskazują, że bić będzie się o zwycięstwo. Pytanie czy wytrzyma presję (nawet Małysz miał z tym problem), a wiemy jaką ma psychikę :smile: Zdecydowanym liderem zespołu, za ostatnie dwa tygodnie, został Lowry (rank 2 wg yahoo). Wymiana z knt, jakoś specjalnie nie wypłynęła na statystyki, ponieważ, tak jak pisałem ostatnio, słabe (zatankowane) straty i bloki oraz skuteczność w środku stawki, natomiast w reszcie kategorii wiLQ nie spada poniżej 4 miejsca. Nice one.

 

Były lider, na drugim miejscu, Peaches N Cream 91 pkt. Trzy punkty straty w totalach, lecz, wg średnich, trzy punkty przewagi nad wiLQ. Ostatnie dwa tygodnie lekki spadek punktów - 5. Jakbym na siłę miał szukać winnych tej minimalnej obniżki, to wybrałbym Gordon'a i Fournier'a. To chyba oni trochę obniżyli loty. Bigfucker może oczywiście liczyć na LeBron'a i Rondo oraz "asów osobistych" Jordan'a i Drummond'a. Do tego zadaniowcy i ekipa wydaje się kompletna (a jeszcze Irving został). Dobra ekipa.

 

Za tą dwójką czai się, na najniższym stopniu podium, mac 86 pkt. Jego drużyna zaliczyła największy skok w punktach + 11! Większość zawodników, nie licząc kontuzjowanego Chandler'a, obolałego Arizy i Hardena, zagrało na poziomie powyżej swojego przewidywanego rankingu. BTW barwa za szybką reakcję na kontuzję Trevora:) U maca nawet Beverley i Teletovic grają świetnie ostatnio. Średnie trochę słabsze, ponieważ druga drużyna wg ilości rozegranych meczy.

 

Na czwartym miejscu brutalne dżdżownice 84 pkt. Również spory przyrost punktów +10 i awans z 7 miejsca! Ciężko w drużynie maro doszukać się słabych ogniw. Wydaje mi się, że straty nie były planowane na tak słabym poziomie (mogę się mylić) bo Griffin i Lopez trochę za dużo ich mają. Brawa dla managera za wymianę bo od kiedy przejął Hayward'a i Dirka, grają najlepiej w sezonie. Do tego zawodnicy pobierani z listy wolnych agentów grają w top100. Dobrze to wygląda, mimo, że średnie trochę gorzej, ale to z tego powodu co u maca, czyli trochę powyżej średniej ligi w ilości rozegranych meczy.

 

Piąte miejsce sama-sama 79 pkt. Tak samo jak w przypadku poprzedniej trójki graczy, spory awans +9 pkt i awans z 10 miejsca! Wygląda u sooobiego jakby zatankował on zbiórki i bloki:) Straty pośrodku, ale reszta kategorii na świetnym poziomie. Jednak wydaje się, że ciężko będzie walczyć o podium bez tych statystyk. Średnie dają stratę do podium 3 pkt. Czyli poprawa strat mogłaby pomóc. Pytanie czy Wall jest się w stanie skontrolować, no i ostatnio Durant też się nie popisał. Jeżeli czwórka Durant, Bradley, Klay i Wall utrzymają obecną formę i pomogą im Noel i Dragic to powinna być walka o podium.

 

Na szóstym miejscu znajduje się Nocna Straż 76,5 pkt. Tutaj także niewielki awans z 8 miejsca (+3,5 pkt.). W przypadku szkoda-czasu ciężko coś podsumowywać bo skład znacznie się zmienił. Przewiduję szybką poprawę w blokach, zbiórkach i skuteczności. Fajny pakiet zyskał za swojego lidera. Chociaż drużyna oparta na wysokich, na te chwilę i chyba bez pozyskania dobrego rozgrywającego, myśląc o sukcesie, się nie obędzie. Średnie minimalnie słabsze niż totale. 

 

Kolejna dwójka przed nami. Na siódmym GL Team 73,5 pkt. Spadek o jedną pozycję i punkt. Minusy to Rose, Wiggins, kontuzja Denga czy Mudiay. Plusy, pozyskany Crowder i Gallinari czy Gasole i Bosh. Niby dobrze, ale czegoś brakuje żeby było bardzo dobrze. Trzeba poprawić trójki, zbiórki i steale skoro zatankowana jest skuteczność. Średnie podobne jak totale u knt.

 

Zaraz za nim jest, na ósmym miejscu, BC Dzidzia 72,5 pkt. Awansowałem z 13 miejsca, więc są powody do radości:) U mnie niespodziewanie Deron Williams i Covington zrobili swoje. Favors, Vucevic, Butler i Beal grają swoje i średnie optymistycznie pozwalają, w końcu, włączyć mi się w walkę o podium!! :smile:

 

GRB LM, na dziewiątej pozycji, otwierają grupę pościgową. 68,5 pkt. i spadek z 3 miejsca (-10 pkt.). U GRB problemy. Parę meczy Cousins nie zagrał, Reddick też, Ellis bardzo słaby jak i Aminu czy Mirotic. Drużynę ciągnie Leonard, Williams i CJ Miles. Asysty wyglądają jakby były zatankowane. Za to jeden z najlepszych w trójkach. Średnie trochę słabsze bo ilość meczy też powyżej średniej ligi.

 

Ex aueqo z GRB jest Ball Lovin Criminals 68,5 pkt. Spadek z 5 pozycji (-6,5 pkt.). Nadal dwójka Westbrook i George ciągną drużynę. Harris wskoczył na wyższy poziom. Na pewno pabloboar nie jest zadowolony z zawieszenia Okafora czy odpoczynków Howard'a. Ogólnie to jednak kontuzje pogrążają ten zespół (Barnes, Gobert). Ze względu na małą ilość meczy, średnie dają walkę o podium.

 

Tuż za nimi jest fluber i jego Six Sigma 68 pkt. Pozyskanie Curry'ego powinno pozwolić na awans w trójkach i osobistych. Wymiana może przynieść na początku korzyści bo jest zapas w zbiórkach, które raczej będą spadać. Problemem może być to, że nie licząc Middletona i (może) Randolpha, nie widać pomocy u innych. Fluber robi co może po drafcie, ale średnie są na tę chwilę bezlitosne i wskazują na przedostatnie miejsce.

 

Blisko za fluberem jest Oh My Gawd!!! 67 pkt. Minimalny spadek z 11 miejsca. Z wymiany z Brutalnymi dżdżownicami, wydaje się, że minimalnie stracił. Reggie gra lepiej, ale Szalony Grek, słabiej. Strikera nadal ma problemy z kontuzjami (Faried, Jefferson). Średnie są bardzo podobne i wróżą drugą połowę tabeli. Chyba czas coś potrejdować bo nie ma mocno słabych kategorii, ale i tych bardzo dobrych nie widać.

 

Ostatnią parę rozpoczyna barcalover. God of Thunder zgromadził 58,5 pkt. Spadek tylko o jedno miejsce, ale w punktach, aż o 10,5. Wydawało się, że Conley wraca, ale jednak nadal wykazuje duże braki w grze. Do tego absencja i słabsze mecze Carmelo oraz fatalny, chyba już, słabszy bliźniak. Drużynę na powierzchni trzymają Millsap i Thomas. Gram z barcaloverem w innych ligach i rzeczywiście w roto słabszy sezon na tę chwilę. Ilość meczy niewielka, więc dajesz barca! :smile:

 

 

Niewiele do barcy traci InsideTheNBA Crew 56 pkt. Niby do Towns'a i Knight'a dołączyli Dieng i Gortat, ale ten drugi opuścił rzy mecze i efektu nie ma. Do tego kontuzja słabego Carrolla i fatalna postawa (nadal) Grenna i Parsonsa, nie pozwalają MTH na wspinaczkę w górę tabeli. Tutaj też jest zapas w meczach, więc średnie trochę bardziej optymistyczne. Gdyby jeszcze Teague zaczął grać na swoim poziomie to może jeszcze coś z tego być.

 

No i na ostatnim miejscu Hard Boiled 37 pkt. Co najważniejsze wzrost o 5 pkt. Średnie lepsze niż totale, ale nadal pod koniec.  Kolejne 11 zmian w składzie dobitnie świadczy o tym, że evitacre stara się zmienić słaby draft. Do Pual'a i Davis'a dołączył Porzingis. Nadal nie widać zastępców, więc chyba rozmienianie graczy zostaje jedynym ratunkiem.

 

Następne podsumowanie będzie posiadać więcej faktów bo nie zapisałem ostatnich materiałów i trochę więcej było dzisiaj gdybań niż faktów.

Komentarze mile widziane.

Teraz czas na Gortata:)

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber brał udział już w 4 wymianach.

Dla niego to jest "dopiero" ;-)

 

Wymiana z knt, jakoś specjalnie nie wypłynęła na statystyki,

Bo jeszcze uplynelo za malo czasu ;-) Tu trzeba bedzie poczekac miesiace na wyrazna roznice.

 

Wygląda u sooobiego jakby zatankował on zbiórki i bloki:)

W blokach sie pewnie odbije wraz z Noelem, ale imponujace jak mocno zatankowal zbiorki...

 

Kolejna dwójka przed nami. Na siódmym GL Team 73,5 pkt. Spadek o jedną pozycję i punkt. Minusy to Rose, Wiggins, kontuzja Denga czy Mudiay. Plusy, pozyskany Crowder i Gallinari czy Gasole i Bosh. Niby dobrze, ale czegoś brakuje żeby było bardzo dobrze.

Jak to "czegos" brakuje? Dobrych guardow! ;-)

 

Zaraz za nim jest, na ósmym miejscu, BC Dzidzia 72,5 pkt. Awansowałem z 13 miejsca, więc są powody do radości:) U mnie niespodziewanie Deron Williams i Covington zrobili swoje. Favors, Vucevic, Butler i Beal grają swoje i średnie optymistycznie pozwalają, w końcu, włączyć mi się w walkę o podium!! :smile:

Pewnie, na srednich dzisiaj brakuje tylko 1 pkt roto... ale pewnie ta poprzeczka sie zmieni wraz z atakiem innych. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby moi ludzie tak grali w trzeciej lidze...

 

Punkty oddam w dobre ręce. Najlepiej za bloki, przechwyty albo trójki. Świętych krów nie ma, każdy jest do ruszenia przy odpowiedniej ofercie. 2 za 1 też wchodzi w grę, więc zapraszam jeśli ktoś ma problem z wypełnianiem slotów.

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie ucieszylem, ze cos poszlo w gore na srednich to kontuzja Bledsoe zapowiada zwrot w druga strone...

 

Swoja droga, jak takie sytuacje oceniac w kontekscie draftu?

Czy jak zawodnik na srednich gral powyzej pensji, ale opuscil ze 2 miesiace to byl dobry zakup czy zly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba dążymy do przewidzenia poziomu gry danego gracza w danym sezonie, nie? Kontuzję może odnieść każdy – oczywiście w niektórych przypadkach ryzyko jest większe, niż w innych, ale na season ending injuries nie ma siły i nie da się ich przewidzieć, więc dlaczego brać je pod uwagę przy ocenie zakupów w dniu draftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.