Skocz do zawartości

Kto wygrał, kto wtopił - kontrakty lato'15


kore

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że za nami (?) najciekawsze kontraktowe lato od wielu sezonów, chyba czas podsumować je w rankingu najlepsze / najgorsze. Proponuję wybierać po TOP 3 jednego i drugiego, a potem zrobić zestawienie zbiorcze. Sumy kontraktów piszę z pamięci, więc sorry jak coś za błędy.

 

NAJLEPSZE:

3. Ed Davis 20/3 - w zalewie podpisywania drewniaków robiących 5-5 za grube miliony zdobycie za taką cenę tak pożytecznego grajka jak Edek to wyciągnięcie prawdziwego losu na loterii

2. Patrick Beverley 27/4 - Morey ma smykałkę i talent do namawiania bardzo fajnych gości do gry za stosunkowo niewielkie pieniądze

1. Mo Williams 2/2 - tak wiem, może na wyrost, ale nie mogę się temu nadziwić. Gościu, który jest w stanie jeb*ąć 50 pkt w meczu bierze tak małą kasę. Nie mówię, że jest wart nie wiadomo ile, ale spodziewałem się jakiegoś 15/2

 

NAJGORSZE:

3. Goran Tragić 80/5 - niby płacenie takiej kasy za jeden dobry sezon to norma, no ale bez przesady. Dodatkowo facet nie grał niczego szczególnego w poprzednim roku, na szczęście jednak to zmartwienie Heat.

2. Tristan Thompson - 80/5

1. Iman Shumpert 40/4 - wiadomo że cavs bardzo nie chcą zdenerwować jasnie pana, ale dawanie takiej kasy takim kołkom to niesmaczny żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto to jest ed davis moze dlatego ze zadnego meczu LA nie widzialem w tamtym sezonie, widze robil sobie 8-7 fajnie ale nie duzo sie to w sumie rozni od 5-5 ktore pojechales. gosc dostal 7 baniek za sezon, srednio to widze w top 10 umow tego lata. robil cyferki dlatego ze nie mail kto grac. w czym jego 20/3 jest lepsze od 10/2 duncana? no chyba ze tim da mniej w nastepnym sezonie swojej druzynie niz ed swojej ;]

 

beverley to ten pg co robi 3 ast na mecz? i to ma byc deal roku?

 

jeżeli jest tu takie cos jak 2/2 mo , to nie wiem jak moze nie byc umowy westa i tej jego rezygnacji z 10 baniek. to jest zdecydowanie top5 'NAJLEPSZE'.

Edytowane przez marzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto to jest ed davis moze dlatego ze zadnego meczu LA nie widzialem w tamtym sezonie, widze robil sobie 8-7 fajnie ale nie duzo sie to w sumie rozni od 5-5 ktore pojechales. gosc dostal 7 baniek za sezon, srednio to widze w top 10 umow tego lata. robil cyferki dlatego ze nie mail kto grac. w czym jego 20/3 jest lepsze od 10/2 duncana? no chyba ze tim da mniej w nastepnym sezonie swojej druzynie niz ed swojej ;]

 

beverley to ten pg co robi 3 ast na mecz? i to ma byc deal roku?

 

jeżeli jest tu takie cos jak 2/2 mo , to nie wiem jak moze nie byc umowy westa i tej jego rezygnacji z 10 baniek. to jest zdecydowanie top5 'NAJLEPSZE'.

Nikt Ci nie broni ułożyć swojej listy. Po to powstał ten temat.

 

ps. o Weście zapomniałem, fakt że dobry deal. A Duncana, podobnie jak zeszłorocznego Dirka traktuję w trochę innych kategoriach, bo wiadomo było że jeden i drugi biorą mniejszą kasę celowo.

Edytowane przez kore99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że za nami (?) najciekawsze kontraktowe lato od wielu sezonów, chyba czas podsumować je w rankingu najlepsze / najgorsze. Proponuję wybierać po TOP 3 jednego i drugiego, a potem zrobić zestawienie zbiorcze. Sumy kontraktów piszę z pamięci, więc sorry jak coś za błędy.

 

NAJLEPSZE:

3. Ed Davis 20/3 - w zalewie podpisywania drewniaków robiących 5-5 za grube miliony zdobycie za taką cenę tak pożytecznego grajka jak Edek to wyciągnięcie prawdziwego losu na loterii

2. Patrick Beverley 27/4 - Morey ma smykałkę i talent do namawiania bardzo fajnych gości do gry za stosunkowo niewielkie pieniądze

1. Mo Williams 2/2 - tak wiem, może na wyrost, ale nie mogę się temu nadziwić. Gościu, który jest w stanie jeb*ąć 50 pkt w meczu bierze tak małą kasę. Nie mówię, że jest wart nie wiadomo ile, ale spodziewałem się jakiegoś 15/2

 

NAJGORSZE:

3. Goran Tragić 80/5 - niby płacenie takiej kasy za jeden dobry sezon to norma, no ale bez przesady. Dodatkowo facet nie grał niczego szczególnego w poprzednim roku, na szczęście jednak to zmartwienie Heat.

2. Tristan Thompson - 80/5

1. Iman Shumpert 40/4 - wiadomo że cavs bardzo nie chcą zdenerwować jasnie pana, ale dawanie takiej kasy takim kołkom to niesmaczny żart

Dragić dostał 87mln / 5 więc ten kontrakt jest jeszcze gorszy ;) Co do Thompsona to z tego co mi wiadomo on jeszcze nic oficjalnie nie podpisał i nadal rozmawia z Cavs.

 

Dobre kontrakty:

- David West 1.4/rok :)

- Wilson Chandler 46/4

- Corey Brewer 24/3

- Danny Green 45/4

- Khris Middleton 70/5

- - Kyle O'Quinn - 16/4

 

Złe / kiepskie kontrakty:

- Enes Kanter - 70/4

- Tobias Harris - 64/4

- DeAndre Jordan 88/4

- Reggie Jackson 80/5

- Brandon Knight 70/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale Tobias Harris 64/4 w dobie nowego CBA to będzie steal jakich mało. Rok temu był mega odkryciem, dzisiaj jest mega przepłaconym gościem. Nie rozumiem czegoś takiego. Jest młody, cały czas się rozwija. Bedzie dobrze.

 

Beverly może i robi 3apg, ale jest przejebany w D i dobrze fituje do Hardena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, że patrząc z perspektywy nowego cba to ten kontrakt za bardzo krzywdy Magic nie zrobi, ale abstrahując, że pojęcie 3opcji jest mocno sztuczne, to Harris nie nadaje się na startera w ekipie z aspiracjami na coś więcej niż tylko PO. Gość jest okrutnie objezdzany 1na1, a w ataku i owszem jest dobry, ale nie na tyle, żeby rekompensowalo to jego D. Nie jest to najgorszy kontrakt offseason, ale to też żaden steal i nie widzę go w s5 Magic jeżeli ci chcą wyjsc z marazmu jaki wpadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris??/ facet który jest mega slabym obrońcą. Który nie ma żadnej umiejętności na poziomie wybitnym??? Facet który ma przeciętny kozioł. Powiedz mi co wg ciebie u Tobiasa zasługuje na maxa

Przesadzasz. Ze wszystkim. Ale co ciekawe nie piszesz już o słabej trójce ;).

 

W obronie 1 on 1 nie jest taki zły, a o team D zaczekajmy co pokaże u Skilesa.

W każdym bądź razie iso i post-up ma na przyzwoitym poziomie (odpowiednio 0,85 i 0,78 PPP).

 

Co ma wybitnego? Może i nic, ale ciężko polemizować z tym, że ma najlepszy post-up ze wszystkich zawodników w lidze, którzy mieli więcej niż 100 takich posiadań (1,04 PPP).

 

A co do ball handlingu, to też zbyt śmiała teza. Jeśli Harris jest przeciętny to na oko 90% zawodników innych niż PG jest poniżej przeciętnej. Ciekawe że jako primary ball handler w p'n'r statystycznie wypada lepiej od np. LeBrona :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt Kantera to skandal.

Fakt, o jakieś siedem milionów za sezon za dużo. Gościu w ogóle nie broni obręczy, OKC miało w tym sezonie lepszy wskaźnik obrony painta jak go nie było na boisku. :grin: Inna sprawa, że to poniekąd ostatnia deska ratunku dla teamu z Portland, jak się nie uda, to czekają ich sezony tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.