Skocz do zawartości

OKC 2015/16 – powrót na salony oraz walka o sukces i Duranta


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię, że jest miarodajna. Mówię, że warto śledzić dalsze poczynania tej 5 razem.

 

Większe próbki:

Kanter-Ibaka-KD (41 minut)

ORTG: 136

DRTG: 109

 

Kanter-Ibaka-Westbrook (45 minut)

ORTG: 140,9

DRTG: 110,2

 

Kanter-KD-Waiters (50 minut)

ORTG: 136,2

DRTG: 103,9

 

Kanter-Kd-Westbrook (52 minuty)

ORTG: 141,3

DRTG: 105,7

 

Nikt nie wyciąga jakichś daleko idących wniosków. Po prostu świadom słabości Kantera w defensywie, staram się szukać opcji, w których będziemy w stanie go jak najlepiej ukryć – czyli zyskać jako drużyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest miarodajna. Mówię, że warto śledzić dalsze poczynania tej 5 razem.

 

Może i warto, ale może się tak zdarzyć, że wyjdę do klopa lub na fajkę i tą niepowtarzalną okazję przegapię.

 

Daj na luz, po co usilnie starasz się bronić coś, co nie jest w ogóle istotne, przynajmniej dopóki Donovan nie zacznie częściej z tego ustawienia korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na luz, po co usilnie starasz się bronić coś, co nie jest w ogóle istotne, przynajmniej dopóki Donovan nie zacznie częściej z tego ustawienia korzystać.

 

What? Przecież nie muszę niczego bronić, bo cyferki bronią tego ustawienia. A, że próbka jest mała? Co tu do bronienia?

 

Nikt nie mówi, że bazując na tych statsach, warto postawić na mistrzostwo Thunder.

 

To Ty się niepotrzebnie podpaliłeś po tym, jak wrzuciłem luźna ciekawostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What? Przecież nie muszę niczego bronić, bo cyferki bronią tego ustawienia. A, że próbka jest mała? Co tu do bronienia?

 

Nikt nie mówi, że bazując na tych statsach, warto postawić na mistrzostwo Thunder.

 

To Ty się niepotrzebnie podpaliłeś po tym, jak wrzuciłem luźna ciekawostkę :smile:

 

Wiesz, że lubię te Twoje ciekawostki, ale trzeba rozróżniać co jest ciekawe, a co nie. Dzisiaj Nuggets w pewnym momencie zrobili run 9-0 z Foyem na jedynce i pewnie w całym meczu taki lineup wypadał nie najgorzej, ale nie zacznę z tego powodu skakać z radości tylko dalej modlę się o jak najszybszy powrót Nelsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że lubię te Twoje ciekawostki, ale trzeba rozróżniać co jest ciekawe, a co nie. Dzisiaj Nuggets w pewnym momencie zrobili run 9-0 z Foyem na jedynce i pewnie w całym meczu taki lineup wypadał nie najgorzej, ale nie zacznę z tego powodu skakać z radości tylko dalej modlę się o jak najszybszy powrót Nelsona.

 

No i good for you. Ja też nie przywiązuję wagi do tamtej ciekawostki i nie rozpatruję jej jako game-changera w kwestii dalszego rozwoju Thunder :) Wg mnie po prostu przesadziłeś z reakcją, bo ja wrzuciłem zwykłą głupotkę statystyczną, która wg mnie była ciekawa.

 

Specjalnie dla Ciebie i Denver: żaden Wasz lineup, grający powyżej 10 minut, nie ma lepszego NetRtg niż 19,3. Przypominam, że lineup, od którego zaczęła się "dyskusja" robi w 22 minuty w tym sezonie NetRtg na poziomie 53,8. Dla mnie to jest nawet ciekawe. Jeśli dla Ciebie nie, to po co w ogóle się odzywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie ciekawi na jakie line-upy nabili te pozostałe 50-25 w +- kwartę ;)

 

Taki "urok" szukania optymalnych rotacji i graczy, którzy do siebie najlepiej pasują. Myślę, że za 3-4 tygodnie Donovan powinien zacząć ogarniać lepiej różne piątki, które do siebie jak najlepiej pasują, co mam nadzieję odbije się również na usystematyzowaniu wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans: 5-3

Na rozkładzie: @CHI(b2b), PHO, @WAS, PHI, BOS, @MEM(b2b), NOP, NYK, DAL

 

Wczorajszy mecz z Wizards niestety okazał się dość rozczarowujący dla obu ekip. Wizards musieli dać odpocząć Bealowi, a Thunder stracili po pierwszej połowie KD, który doznał urazu ścięgna uda. Dzisiaj Durant ma przejść dalsze badania, ale na szczęście zapowiada się tylko chwilowy odpoczynek. Jeśli już musiał odnieść tę kontuzję, to teraz jest najlepszy moment, bo następny mecz z Philly dopiero w piątek.

 

Jeśli chodzi o grę Thunder, to znów ze znakomitej strony pokazali się Kanter, ale przede wszystkim Dion Waiters, który obok Westbrooka (triple-double w niecałe 3Q) był najlepszym graczem OKC. Waiters jak na razie zachwyca świetnym "decision-making", co niesamowicie mu wywindowało skuteczność z gry i przede wszystkim za 3. W ogóle wczoraj Thunder dzielili się piłką naprawdę świetnie, Ibaka dostał swoje open-looki z rogów i trafiał jak na zawołanie, a na deskach rozróbę zrobili Adams, Kanter i o dziwo KD.

 

OKC wskoczyli już do top2 (ex aequo ze Spurs) jeśli chodzi o NetRtg – 9,5. Lepsi są tylko GSW jak do tej pory.

 

Minuty i gra Morrowa nadal trochę martwi, ale akurat wczoraj Singler radził sobie dość fajnie i zaliczył jeden z lepszych występów w barwach Thunder.

 

W piątek trzeba po prostu pokonać Philly, a w między czasie czekamy na jak najlepsze wieści nt. Duranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prawie lover Duranta i hater Westbrooka co raz bardziej przekonuję się do tego drugiego i KD mi wcale nie utrudnia tego procesu. Ogólnie ciężka sprawa z Kevinem - niby mógłby być top1, ale te kontuzje już nie są przypadkowe i jest ich co raz więcej. Nie sieję defetyzmu, ale po pierwsze co raz bliżej mi do mianowania liderem OKC Russela i uznania, że KD nie spełni swojego potencjału w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to za wcześnie na takie deklarację, ale zaryzykuję.

 

OKC nie zdobędzie mistrzostwa w tym sezonie.

 

Nie z tym trenerem/systemem, nie z taką obroną 

 

Wielki powrót Westbricka, trochę się nie powiem stęskniłem

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trenerem bym wyluzował bo pamiętam jak rok temu miłośnicy LE Brona lamentowali że Blatta trzeb wyrzucić bo marnuje szanse JAmesa na tytuł. A wtedy ze spokojem pisałem że widać pozytywne zmiany.

 

Ok obrona Thunder wygląda równie źle jak za Brooksa a może nawet gorzej. KEvin chyba sam do końca nie wie czy chce być liderem i oddaje drużynę w ręce Russella. I moim zdaniem to jest ich problem że Durant jest za miękki a Russell zbyt szalony by zdobyli tytuł w tym składzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problem" z OKC jest taki, że w rozważaniach był czynnik "if" zdrowi. Jesteśmy po 2 tygodniach sezonu, a Durant złapał kontuzje nieduża to niedużą ale zawsze. Westbrook, gdyby wszedł w tryb Super Russella pewnie wygrałby to spotkanie.

 

Sadziłem, że zdrowi OKC mocno wejdą w sezon, ogólny bilans mają przyzwoity (choć poniżej oczekiwać). Donovan nie do końca może wdrażać system bo OKC mają pod górkę, a jak mają pod górkę to idą w stronę sprawdzonych dla nich rozwiązać czyli Durant i Westbrook, co w praktyce wygląda trochę jak Brooks 2.0

 

Nie mniej jednak z potencjalnych zachodnich contender-ów wyglądają lepiej niż LAC i Houston (od Rakiet właściwe wszyscy wyglądają lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to za wcześnie na takie deklarację, ale zaryzykuję.

OKC nie zdobędzie mistrzostwa w tym sezonie.

 

Patrząc na obecną grę GSW i Thunder – Twoja deklaracja nie brzmi ryzykownie.

 

Ja mimo wszystko wolę dać te 3-4 tygodnie zarówno trenerowi, jak i graczom (KD znów przerwa, znów brak rytmu gry), by na dobre zacząć oceniać, czy jest jakakolwiek poprawa w stosunku do Brooksa – przede wszystkim chodzi o atak w 4 kwartach oraz obronę na obwodzie, bo Ibaka i Adams wyglądają mimo wszystko przyzwoicie i momentami sami nas trzymają w obronie.

 

O dziwo bilans w porównaniu do reszty zachodu jest całkiem ok, więc tutaj Thunder i Donovan mają małą taryfę ulgową.

 

Dzisiaj mecz z Memphis – dla obu ekip b2b, więc może być bardzo różnie. Conley wczoraj sobie poszalał przeciw parze LaVine/Miller, a Grizzlies ogólnie ładnie rzucali za 3. Zobaczymy jak dzisiejszy mecz się potoczy – mocno liczę na rehabilitację OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu niedawno pisał że Oklahoma wygrała życie podpisując Singlera na nowym kontrakcie bodajże 25/5.

Tymczasem gość ma UJEMNY wskaźnik PER, jako jedyny gracz w NBA!!! On się nadaje może do D-league ale jako pierwszy zmiennik KD u contendera?

Dalej nie mogę przeboleć, że oddali Perry Jones'a za takiego koszykarskiego impotenta jak Singler.

 

Nie będzie misia w tym roku w OKC, ba nawet mam wątpliwości czy sięgną finału konferencji. Nie z takimi zawodnikami i z taką ich grą.

Ten team chyba swoje najlepsze lata ma za sobą w składzie Westbrook + KD

Edytowane przez kp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne słowa

 

jak dla mnie przy zdrowym Durancie na PO

 

OKC ma:

 

- liderów 

- bezproblemowy scoring

- atletyzm

- jak dla mnie doskonały element niezbędny dla mistrzowstwa ZBIÓRKĘ

- oraz Kantera jako element nieobliczalności!

 

Singler tego nie zmienia tym bardziej że bankowo jakiś weteran SF bedzie w bramce transferowej luty / marzec do wzięcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singler dostał 19/4+TO. Pochwaliłem klub za ten kontrakt, ale nie było to niedawno, tylko tuż po jego podpisaniu w lecie i już zdążyłem kilka razy w tym sezonie posypać głowę popiołem, bo póki co Singler to najgorszy gracz OKC (może poza meczem z Wizards).

 

Meczu z Grizzlies nie miałem jeszcze okazji obejrzeć, ale jeśli Russ robi historyczną linijkę, rzuca tyle trójek na tak świetnej skuteczności, a Thunder mimo wszystko przegrywają, to nie można się spodziewać przyjemnych 48 minut.

 

W tym tygodniu jeszcze 3 mecze (Pelicans, Knicks i Mavs) i podobno jest szansa, że w piątek wróci KD.

 

Po poprzednim sezonie sporo się zmieniło w moim podejściu do tej ekipy i jakoś nie mam problemu, by dać im czas. Każdy w organizacji dobrze wie, o co toczy się walka i liczę, że w końcu coś kliknie. Jeśli nie, to czekamy na lato i będziemy próbować zmian – to też może się okazać całkiem dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Grizzlies rzucają Ci 122 pkt w meczu w tym 43 w 4Q to wiedz że coś się dzieje. Obrona na obwodzie OKC to jakaś masakra. Gdyby GSW miało w meczu 12/17 za trzy, każdy by powiedział, no tak to zajebiści strzelcy, ale my rozmawiamy o Grizlies, zespole, który do tej pory 5 razy przekroczył liczbę 100 zdobytych punktów, a zaledwie dwa razy 110 (114 z Minnesotą i 112 z Indianą), jednej z najgorszych drużyn w ataku w lidze.

Ja wiem, że nie ma KD, ale nawet po jego powrocie do pełni sił jak nie ogarną obrony to nie wróżę im powodzenia. Hero ball RW IMO nie da więcej niż druga runda na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było też wczoraj Robersona i aż nadto widać to w statystykach, które opisałeś Tasma. Jest masakra, bo ani Singler, ani Morrow, ani Westbrook nie potrafią dobrze bronić obwodu. Waiters jeszcze jako tako walczy 1on1 i nie odpuszcza, ale w teamD całość wygląda beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.