Skocz do zawartości

Miami Heat 2015/16 czyli komu Wade odda drużynę?


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest to, o czym pisałem. Zawodnicy grają dobry mecz, a mimo to kolejna porażka do kompletu. Skuteczność z gry na 59%, Dragic wreszcie coś gra, Wade dobry dorobek, to ich Waszyngton i tak pojechał... W innych teamach jeden zawodnik potrafi nieraz pociągnąć drużynę i zrobić zwycięstwo. W Miami tego nie ma, dobry dzień może mieć jeden czy paru, a i tak o niczym to nie przesądza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś rzeczywiście dziwny mecz to był. Z grubsza to atak chulał bardzo dobrze, ale w obronie mieliśmy "day-off". Nieraz tak jest jak mecz jest na styku, obydwie drużyny sobie punktują, wynik jest zblizony i tak się wesoło dochodzi do końcówki. Tak się wszystko rozstrzyga no i końcówkę myśmy skopali niestety. Nie potrafiliśmy wykorzystać dziury pod koszem Wizards a oni dali radę punktować. Potem jeszcze te nieodgwizdane kroki Beala i było pozamiatane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to mieliście day-off we wszystkim. Nie wiem co jest z tymi Heat, ale co ich oglądam to wyglądają jakby tankowali, dziś w pełnym składzie, a i tak po 15 minutach gry było już po zawodach. Faworyt wschodu? Bez żartów.

 

Ale mają cudownego i niepowtarzalnego Hassana! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze uwazasz ze bez hassana lepiej bronia tak?

 

Moje zdanie tutaj nie ma wiele do rzeczy, mówię jak jest:

Whiteside ma DRtg 100.0, a Heat jako drużyna 96,4. Oznacza to, że Miami traci więcej punktów na 100 posiadań, gdy Whiteside gra, niż gdy nie gra.

Chris Bosh na przykład ma DRtg 95,9, czyli z nim na parkiecie bronią powyżej swojej średniej – tzn., że poprawia ich obronę.

Najlepszy obrońca Heat z graczy, którzy grają powyżej 20 minut, to Winslow – jego DRtg wynosi 93,1.

 

Whiteside nie jest żadnym cancerem, a ma szansę być jeszcze lepszy po obu stronach parkietu, wg mnie po prostu nie daje takiego impactu w obronie, jaki mógłby dawać. Zdaje się, że pisał o tym Luki(?), wspominając o blokach latających w aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że na wysokość tego współczynnika wpływ ma także 9 innych graczy będących akurat na parkiecie.

 

Oczywiście, ale porównuję go do innych graczy Heat, których wpływ na grę jest tutaj liczony przecież dokładnie tak samo :) Na statystyki zawsze ma wpływ mnóstwo czynników, ale jakoś trzeba oceniać grę poszczególnych graczy, nie? A fakt, że Bosh i Winslow wypadają tutaj tak dobrze, wg mnie potwierdza, że ta miara jest bardzo solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, może tak być. Ale bywa, że wyniki zniekształca np. jakiś konkretny lineup, który grał raptem 10 minut, ale zanotował w tym czasie jakieś tragiczne wyniki.

 

Spojrzałem na zestawienia Miami i w przypadku Whiteside'a to co się rzuca w oczy, to bardzo słabe wyniki piątek, w których jest jedynym wysokim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW raczej nigdy nie będzie anchorował defensywę jak KG albo Howard bo to wymaga bardzo wysokiego bb iq (tak, Dwight takie ma, pomimo że to zwyczajne nie wygląda na wysokie), którego nauczyć się nie da. Ma za to całe warunki fizyczne tego świata by być świetnym obrońcą i wydaje się, że coraz lepiej to wykorzystuje. Durne błędy wciąż się zdarzają, ale mimo wszystko jest nam cholernie potrzebny. Pierwszy raz od kilku lat mamy na środku kogoś na kogo nie można bezkarnie sobie wjeżdżać.

 

Dużo przed nim nauki, ma też nieraz slumpy kilkumeczowe + jak zacznie słabo albo od razu z 2 faulami to potem już jest 90% pewności, że nie zagra dobrego meczu. To wszystko według mnie kwestia doświadczenia. Mimo wieku to on jednak jest wciąż świeżakiem w nba i być może potrzebuje więcej czasu na dotarcie się z drużyna niż inni zawodnicy. Wydaje mi się, że na niego też źle działa rutyna RS, czasem wydaje mi się, że ma problemy żeby się odpowiednio zmotywować na "zwykły" mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już czas powierzyć drużynę Fizdaleowi. To, co odpier%^&a Spoelstra przechodzi ludzkie pojęcie.

Może i zna się na obronie, ale w ofensywie to jest tragedia. Same straty i przestrzelone rzuty. Nie potrafi wykorzystać potencjału Whitesidea. Jakiś Mahinmi robi nam w ataku jesień średniowiecza. Po co Heat podpisywali Stoudemirea? Trzeba było tego Thorntona, gdyż słabiej od Heat za 3 rzucają tylko kobiety w polskiej lidze.Dziwnym trafem wszyscy gracze, którzy trafiają do Heat cofają  się w rozwoju, jeżeli chodzi o ofensywę.

 

Heat mają lepszych graczy, niż wynika z tego, co Spo z nimi osiąga na boisku. 

 

Klasyczna akcja Heat - blokujemy dwa rzuty, po których znów zbiera drużyna przeciwna i dostajemy oczywiście daggera zza łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się ciasteczko trafiło. Młączak mecz z Memphis 5 min z kawałkiem do końca i 10 w plecy i świetna aczkolwiek dość fartowna pogoń Heat, którzy rękami Bosha (5 punktów z rzędu) Greena (3 wolne) i Wadea (ostatnie 4 punkty) wydarli mecz, świetnie również broniąc ostatnią akcje Memphis. Brawa Heat tylko proszę więcej powtarzalności! Po takiej ładnej końcówce pewnie skartoflą mecz z Atlantą ale ja licze na ładne widowisko. 

 

A tak btw dobra obrona bez HW w końcówce da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyła mnie plota o wymianie Howard - Whiteside. Czy ludzie którzy to piszą nie wiedzą, że jest coś takiego jak salary cap? Howard zarabia ~ 22 mln a Whiteside ~ 1 mln. Kurde Miami by musiało z Hassanem puścić co najmniej jeszcze jednego startera(Denga lub Dragona) i jakiegoś gostka z ławy np. Andersena . Wątpię w taką wymianę. Riley chyba nie jest aż tak zdesperowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozśmieszyła mnie plota o wymianie Howard - Whiteside. Czy ludzie którzy to piszą nie wiedzą, że jest coś takiego jak salary cap? Howard zarabia ~ 22 mln a Whiteside ~ 1 mln. Kurde Miami by musiało z Hassanem puścić co najmniej jeszcze jednego startera(Denga lub Dragona) i jakiegoś gostka z ławy np. Andersena . Wątpię w taką wymianę. Riley chyba nie jest aż tak zdesperowany.

Dragica by pewnie chętnie dorzucił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.