Skocz do zawartości

Boston Celtics 2015/16.


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Tankowanie kilka lat z rzędu mimo wszystko się opłaca. Jasne, że nie każdy dostanie to co OKC (bo tam to była kombinacja dobrych lat w drafcie, świetnych wyborów i pewnie sporego szczęścia), ale jednak sporo drużyn tak się budowało i teraz przyszłość wygląda dla nich bardzo ładnie - Wolves, Utah, Pistons, Bucks, Pacers, Magic, Wizards. Wydaje się, że dla małych marketów (którym jednak Boston nie jest, ale jest w ciężkiej sytuacji) teraz jedyną taktyką jest właśnie wyciągnięcie 2-3 ludzi z loterii i bazowaniu na tym. Całkiem dobrze się to sprawdza.

Pistons mają ogólem z draftu 4 zawodników w tym jednego z zeszłorocznej drugiej rundy picku i jednego tegorocznego. Nie wiem czy aby to przypadkiem nie jedna z drużyn najmniej zbudowanych w lidze na drafcie. 

Jedną z takich drużyn jest zaś na przykład Indiana, gdzie z zawodników co zagrali więcej niż 2 mecze z draftu jest dwóch - PG i tegoroczny rookie.

Dla porównania w takiej Atlancie jest 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tej przewadze w Bostonie nie ma teraz Winslowa czy M. Turnera, a jest Terry Rozier.  :rugby:

 

Dobrze, że są picki Nets czy choćby Mavs, bo Stevens wsparcia w przebudowie w postaci top picków w drafcie by nie zapewnił. 

Ale jest RJ Hunter!!! :D

 

Ogólnie dalej widzę pozytywną przyszłość przed Zielonymi. Stevensa hajpuję od jego pierwszych dni w Bostonie, a dodatkowo jest świetna paczka do handlu i uzupełniania przyszłego szkieletu drużyny. Jednak widzę przed oczyma zmartwienie - to jest moment kiedy trzeba szukać alfa doga w zespole, najważniejszego zawodnika - co mimo pokonania wcześniejszych trudów i dobrze wykonywanej roboty wcale nie będzie łatwe. 

 

Patrząc na to co mamy w C's:

 

Gracze którzy mają skillset i odpowiednią psychikę do gry w zespole z mistrzowskimi aspiracjami to:

 

- na pewno Smart, który będzie tylko lepszy. W tym sezonie pokazuje, że ma ciąg na kosz, po zeszłym wiedzieliśmy, że go piłka nie parzy w ręce, ogólnie może być bardzo solidnym starterem w nowej drużynie.

 

- JAE! Dotychczas nigdy nie przepadałem za Crowderem, ale w tym sezonie pokazuje, że jest nie tylko D stopperem, ale potrafi odnaleźć się w ofensywie Stevensa, przy nowym CBA jego kontrakt to miód malyna.

 

- Ajzajasz, bo idąc na plejofową wojnę, chcesz mieć w drugim rzędzie micro berserkera, który potrafi z niczego nabić punktów z 2nd unitem. Thomas wydaje się być świetną opcją na 6th mana w aspirującym zespole.

 

- Amir! Johnson jest świetnym 3cim wysokim w rotacji. Character, hustle, work ethic, gość nie pociągnie zespołu w ofensywie, ale daje full energii i wchodząc z ławki nie pozwoli dziurawić obrony 2nd unitu.

 

Goście, których bardzo lubię i chciałbym, żeby zostali, ale bez kruszenia kopii 

 

- Jonas Jerebko. Tak czytając to można pomyśleć, że majaczę, ale szwedki Bird jest dla mnie idealnym rozwiązaniem na 4-tego wysokiego - gość nie potrzebuje dużo posiadań, nie psuje chemii tylko robi swoje.

 

- Evan Turner, kolejna historia w od nienawiści po miłość, no może nie tak wysoko, ale bardzo lubię Evana Niewszechmogącego. Z Bucks nawet coś za 3 odpalił, ciekawi mnie jak będzie z jego rzutem w tym sezonie. Rozpoczął sezon bardzo niemrawo, ale z kolejnymi spotkaniami widać, że może prowadzić second unit. Trzeba go traktować jak PG z marnym rzutem, dobrym poczuciem flow ofensywy, umiejętność znalezienia partnera w punkt, dribble moves. Biorę jako backup na PG, chociaż prawdopodbnie lepszy na tej pozycji będzie Rozier.

 

No właśnie kolejna grupa - jaja faberge - czyli goście z potencjałem, gdzie co najmniej 1-2 powinno wystrzelić na poziom startera, czyli trzeba ich trzymać i ewentualnie opchnąć przy major trades.

 

- James Young, czyli mój ulubiony zawodnik w 2k. Breakout year nie wcześniej niż w przyszłym sezonie, ale liczę, że co najmniej w przeciągu dwóch sezonów załapie poważniejsze minuty w rotacji.

 

- RJ Hunter! Koleś ma niesamowite możliwości rzutowe, jeżeli dobije i się ustabilizuje to mamy świetnego gracza w rotacji.

 

- Terry Rozier, nie wiem za wiele poza dobrą defensywną opinią i opisami w stylu hybryda Bradleya i Smarta. Trzeba poczekać, może z tej mąki będzie chleb.

 

- Jordan Mickey, typ robił show w summer league, teraz walczy o minuty w rotacji. Chyba jest potencjał na gracza rotacyjnego, ale tu się w sumie mocno wstrzymam.

 

Trade chips - czyli sprzedam drogo, albo zostawię sobie

 

- Avery Bradley, to co widzimy to chyba max przygarbionego jeźdźca. Avery wrócił do solidnego difensu, ale nie jest już tak spektakularny jak ~3 lata temu. Z drugiej strony nie odpuszcza tak obrony, jak w momencie gdy zaczął szaleć po drugiej stronie parkietu. Ogólnie wyważony gracz, ale bez szału. 

 

- Kelly Olynyk, na pewno znajdzie swoje miejsce w NBA, pytanie czy akurat w C's. Pamiętam jak po drafcie wielu deprecjonowało go poniżej poziomu Codiego Zellera (do dzisiaj mam ubaw). Gość prochu nie wymyśli, ale może łapać solidne minuty w rotacji.

 

Ostatnia grupa, czyli pewniacy do odejścia w mojej opinii

 

- David Lee, no chyba że podpisze za 5 baniek i będzie grzał ławę, tylko pytanie po co.

 

- Tyler Zeller. Ty ma potencjał na porządnego gracza, ale w natłoku wysokich w C's ewidentnie się zagubił i zatracił pewność siebie, zmiana środowiska powinna zrobić mu na dobre. Tak czy inaczej to on jest i będzie najlepszym z braci Zellerów. Na pewno Cody nie powtórzy zeszłego sezonu Ty'a (no offence Kucio).

 

- Jared Sullinger, z którym wiązałem nadzieje równie wielkie co jego dupsko, ale na szczęscie to se ne vrati. Jared w moich oczach przebrnął odwrotną drogę do tej jaką utorowali sobie Jae i Evan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można coś wyciągnąć za Thomasa. Ainge dostał go prawie za nic - wydaje mi się, że raczej nie ma za dużej wartości.

 

Havlicek w wielu kwestiach mogę się zgodzić, ale np Evan Turner mnie często irytuje swoją grą, często też potrafi się przydać. No nie wiem, może masz rację, że na ławkę by się nadał. Swoją drogą wybór między nim a Rozierem, zobaczymy jak się Rozier rozwinie, ale moim zdaniem z niego może wyrosnąć raczej coś na kształt Thomasa z lepszą obroną. 

 

Z młodych najbardziej liczę na fajny rozwój Huntera, widać, że chłopak czuje grę. Różnica między nim a np. Youngiem jest ogromna(swoją drogą w Jamesa coraz mniej wierze, ale mimo wszystko nadal jest najmłodszy w drużynie więc może będzie lepiej). Dalej, Jordan Mickey, z tego co kiedyś czytałem na treningach także fajnie się pokazywał. Czekam na to aż dostanie więcej minut i liczę, że będzie dobrze. Smart też mam nadzieję, że będzie się rozwijał. 

 

 

Kogo wymienić lub nie przedłużać jak się chętny na wymianę nie znajdzie? David Lee, Tyler Zeller, Avery Bradley, Sullinger. Z tym, że tych dwóch ostatnich jednak trochę żal by było. Bradley to naprawdę pozytywna postać i lubię go, na ławkę by był dobry, ale pozycje 1-2 są zabezpieczone. A Sullinger, no cóż, ostatnio gra nieźle, ale mam obawy czy to nie jest efekt tego, że kończy mu się kontrakt. Płacenie grubej kasy równie grubemu Sullingerowi, to by był bardzo ryzykowny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie widziałem tylko jeden mecz Celtics i to niepełny. A dziś wpadł mi w ręce przypadkiem na stronie espn Jared Sullinger i jego PER(22 z kawałkiem).  Czy ktoś kto ogląda Celtics powie mi jakim cudem on ma taki PER?

Sullinger gra dość dobrze w tym sezonie, jest chyba najlepszym podkoszowym Celtics. Dzisiaj z OKC rzut mu nie siedział, ale zebrał 15piłek. Nie mam pojęcia co z nim Ainge zrobi, bo swoją grą utrudnia decyzje. 

 

Swoją drogą czekam aż się zluzuje trochę na pozycjach 4-5, bo nie mogę się doczekać jak w NBA zaprezentuje się Mickey. Póki co zagrał jeden mecz w d-league i poszło mu dobrze:

W SL rzucał półdystansu, a tu dodał trójkę. Byłoby dobrze gdyby faktycznie potrafił poprawiać swój rzut i trafiał za 3.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sullinger gra dość dobrze w tym sezonie, jest chyba najlepszym podkoszowym Celtics. Dzisiaj z OKC rzut mu nie siedział, ale zebrał 15piłek. Nie mam pojęcia co z nim Ainge zrobi, bo swoją grą utrudnia decyzje.

 

Swoją drogą czekam aż się zluzuje trochę na pozycjach 4-5, bo nie mogę się doczekać jak w NBA zaprezentuje się Mickey. Póki co zagrał jeden mecz w d-league i poszło mu dobrze:

W SL rzucał półdystansu, a tu dodał trójkę. Byłoby dobrze gdyby faktycznie potrafił poprawiać swój rzut i trafiał za 3.

Po prostu gra dobrze, w sumie logicze. Dzięki za odpowiedź. A on teraz to bardziej pf czy c?

Mickey ma talent ale padł ofiarą szerokiej rotacji na podkoszowych.

No i tego, że jest rooksem. Ale ma 3 letni kontrakt i będzie na niego czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale David lee mi sabotuje Rotto jak nikt w historii moich wyborów poza kontuzjami....

co z nim nie teges?

Jest cienki jak dupa węża. Stevens już wczoraj zaczął używać Zellera zamiast Lee i bardzo dobrze. Spodziewam się, że resztę sezonu spędzi na ławie robiąc atmosferę.

 

btw. ciekawostka:

https://twitter.com/rich_levine/status/666453348229353472?ref_src=twsrc%5Etfw

 

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie topowa obrona ligi (top3), swietny trener, ale to kazdy wie, no i Danny mothafucking Ainge. Co typ robi na przestrzeni ostatnich 10 lat to jest mistrzostwo. Jakby sie chlopaki w 9/10 nie lamały, to bysmy zrobili back-to-back-to-back wtedy

Statsy na ta chwile mowia o def rtg 96.8 (2 w lidze) i opp pts/g 95.9 (4 w lidze).
Nie uwzgledniam meczu z Dallas, ktory z tego co widze... ;]

Dla mnie brakuje tylko jednego elementu tutaj i mozemy pomyslec o ECF. Go to guya. Ale nie tego rudego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Artykuł o postępach Mickey:

http://www.celticsblog.com/2015/12/4/9850334/boston-celtics-rookie-jordan-mickey-developing-quintessential-center-maine-red-claws-nba-draft-2015?utm_campaign=celticsblog&utm_content=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

 

Cieszy to, że zgodnie z wolą trenerów trenuje trójki. Jak już wcześniej pisałem, nie mogę się doczekać aż chłopak dostanie więcej minut w NBA i wtedy wyjdzie ile jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.