Skocz do zawartości

Boston Celtics 2015/16.


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Przeraża mnie 12 mln dla Amira. Serio. Niby da się przeżyć, bo dwa lata, ale to kosmos! No, ale w gruncie rzeczy w nowym cba pewnie do łyknięcia będzie.

Właśnie weszło info, że 2 rok Amir jak i Jerebko mają niegwarantowany :)

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobli, tacy goscie sa przydatni mimo, ze tego nie widac w boxach, moze byc nawet lepsza wersja Carrollla a chwilowo na sf w C's nic sie nie dzieje

 

 

Singler wziął 5 baniek za sezon od Pierunów, wiec..;)

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa Crowdera całkiem spoko, liczyłem na 5/6 baniek, 7 nie jest złe patrząc na to co się dzieje.

Dalej natomiast nie wiem o co chodzi z Amirem i w mniejszym stopniu z Jerebką. Amir to fajny gość jest, do tego dobrze broni, ale nie zapewnia obrony obręczy, a to był główny problem Celtów. Na C też nie pogra, więc wydaje się kompletnie zbędny. We dwóch z Jerebką zabrali prawie cały cap więc Dany już chyba uznał, że swoją robotę na rynku FA wykonał.

Jedyna nadzieja w tym, że 2. rok tych umów jest faktycznie niegwarantowany, chociaż potwierdzenia jeszcze nie widziałem.

Mały plusik za to, że nie przepłacił nikogo na długoterminowej umowie.

 

Jak już musieli wydać tą kasę to lepiej było uderzyć po Lee i wyciągnąć przy okazji pick/Looneya.

 

Póki co zarówno draft (w mniejszym stopniu) i FA na minus dla Dannego, mam nadzieję że zrekompensuje to jakiś trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisanie Amira to spoko sprawa - gość daje toughness i milion małych rzeczy w obronie, w Toronto był zawsze wrzodem na dupie dla rywali Kanadyjczyków. 12+12(niegwarantowane) jest w porządku, biorąc pod uwagę, że i tak nie mielibyśmy na kogo tych pieniędzy wydać.

 

Jak dla mnie taki ruch Ainge'a oznacza, że żegnamy się z Sullym, a Ainge będzie mógł go spokojnie pakować w wymianach nie martwiąc się luką na PF. 

 

Kontrakt Crowdera jest super - spodziewałem się przepłacenia w stylu Carrola, a tu proszę całkiem znośne 35/5. Jerebko też in plus, podobała mi się jego gra w tym sezonie.

 

Ogólnie to niby same plusy, bo Ainge jest w takim położeniu, że na skonstruowanie blockbustera nie ma szans, ale podoba mi się to co robi - zbiera assety, nie przepłaca, a ludzi, którzy nie zagrzeją długo miejsca w rosterze nie rozpieszcza długoletnimi umowami.

 

Jasne, że to nie jest szczyt marzeń, ale lepsze to niż wpakować się w maxa dla Kantera i podpisać Afflalo za 14 baniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crowder w C's za 35/5 to pierwsza decyzja Ainge'a w tym offseason, która jest naprawdę dobra ;)

 

Pozostałe są dyskusyjne (wliczając draft).

 

Draft jest c***owy, a nie dyskusyjny niestety. ;/ No ale w sumie Ainge zrobił co mógł, bo co niby miał oddać Jordanowi, jak on konkretnie chciał z #9 Franka? Chyba duszę, bo jeżeli ten pakiet, który przewijał się w plotkach nie przeszedł to nie było opcji na trade-up. 

 

Wzięcie Amira, który jest kontraktem na poziomie zeszłorecznego J. Hilla z LAL jest bardziej pozytywny niż negatywny. Zawsze Ainge może przygarnąć Lee i Looneya. Kevona się stestuje, a Lee można próbować dogadać buy-out. Mnie by się bardzo podobał taki ruch. 

 

Co bardziej prawdopodobne Ainge zbroi się do minor trade'ów, w których daje radę. Chyba już pozapominaliście jak zdestabilizowany był balans pozycji w C's, ale na koniec sezonu wyglądało to co najmniej sensownie. Sully is on trade block, a może ktoś jeszcze poleci?

Edytowane przez havlicek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie może? Wystarczy, że na kontrakt Lee nie będzie chętnych, a David nie będzie chciał zejść z hajsu do buyoutu. Albo wystarczy słaba gra C's + Amir + wyczekana oferta przez GSW do TD. Tak czy inaczej, nie zmienia to faktu, że nie budzimy zainteresowania na FAM, więc nie ma co wpychać się w średniaków, bo po liście celów Bostonu wśród dostępnych FA - wrzuconej na poprzednich stronach, nie widzę sensu wiązania się dłuższą umową powyżej 8M/per year z kimgolwiek z powyżej napomnianych. Aminu poszedł za 30M/4, a za od reszty z potencjalnych celów wolałem Crowdera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o przejęcie Lee już teraz. Myślę, że ktoś się na niego skusi już teraz, choćby Knicks.

Fakt, że wielki plus Aingeowi należy się za to, że nie wpakował się w żaden głupi, długi kontrakt.

Ale za rok na FA będzie jeszcze trudniej, bo pół ligi będzie miało kasę na Maksa, a Boston wiele atrakcyjniejszym miejscem nagle się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.