Skocz do zawartości

Boston Celtics 2015/16.


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Draft za 10 dni, pierwsza wymiana za nami, znak to, że sezon 2015/16 czas zacząć.

 

Cztery  picki w drafcie, sporo kasy w salary i assety do wymian – zapowiada się ciekawy offseason w Bostonie.

 

Na razie wygląda to tak :

Gerald Wallace                             $10,105,855

Avery Bradley                                $7,730,337

Isaiah Thomas                              $6,912,869

Marcus Smart                                $3,431,040

Evan Turner                                   $3,425,510

Tyler Zeller                                     $2,616,975

Jared Sullinger                              $2,269,260

Luigi Datome                                 $2,187,500

Kelly Olynyk                                   $2,165,160

James Young                                $1,749,840

16. pick                                           $1,520,300

Jae Crowder                                  $1,181,348

28. pick                                           $957,200

Phil Pressey                                  $947,276

Chris Babb                                     $947,276

 

GWARANTOWANE:                    $42,884,346

SUMA:                                            $48,147,746

CAP SPACE:                                $24,215,654

 

DRAFT:

 

Boston posiada picki nr 16,28,33 i 45. Wiadomym jest, że największe potrzeby Boston ma na pozycjach SF i C.

 

Pick 16 – z centrem jest problem, bo ciężko będzie przesunąć się na tyle wysoko, aby pozyskać WCS, a Kaminsky to nie to, czego Boston potrzebuje. Zostaje jeszcze Myles Turner i to jest fajna opcja. Świetnie zbiera, szczególnie na bronionej tablicy i ma zadatki na świetnego rim – protectora, a to dwie rzeczy które Celtowie najbardziej potrzebują.  Do tego świetnie rzuca, jak się Sully ogarnie to gracz o charakterystyce Turnera idealnie do niego pasuje. Jedyny minus Turnera, to fakt, że pewnie kilka lat trzeba będzie poczekać, aż  odpowiednio się rozwinie, ale myślę że warto. Raczej do 16 picku się nie uchowa, więc trzeba będzie przesunąć się kilka pozycji w górę, ale Boston ma czym handlować.

Ja nie uda się z Turnerem, to trzeba celować w SF i tutaj jest już z kogo wybierać. Zakładając przesunięcie się kilka pozycji w górę, można celować w S. Johnsona, który leci w Mockach w dół i powinien być dostępny na początku drugiej dziesiątki.

Jeśli nie uda się trade up, to nadal zostaje sporo tych SF – Oubre, Dekker, RHJ, Anderson. Ale Dekker jakoś mi nie pasi, bo z tego co kojarzę to średnio rzuca za 3 i jest przeciętnym obrońcą, a Oubre zapowiada się świetnie, ale to projekt na lata, a jeden taki SG/SF już w Bostonie jest (James Young).

 

Co do RHJ i Andersona to liczę, że w przypadku pozyskania z wyższym numerem Turner’a, jeden z nich zachowa się w okolice 24 – 28 picku i jak nie dotrwa do picku Bostonu, to znowu uda się przeskoczyć o kilka pozycji. Zostaje jeszcze RJ Hunter, co prawda SG, ale jak żaden z w/w nie będzie dostępny to myślę, że to fajna opcja.

 

Z pickiem 33 – Upshaw. Wątpie, żeby ktoś się na niego wcześniej skusił z uwagi na red flagi, a Boston może spokojnie zaryzykować. 45 – niech się dzieje co chce.

 

FREE AGENCY:

 

Boston będzie miał kasę na maksa, ale wątpie, żeby ktoś z top FA wybierał się do Bostonu.

Gasol, Leonard, Butler, Aldrige są nierealni. Zostaje niby Love, ale zakładam, że zostanie w Cavs na kolejny sezon.

Odpada też Jordan, bo zostaje w Clippers. Ostatnio pojawiła się plota, że Monroe ma wybierać między Knicks a Celtics i niech wybierze NY. Chyba, że nie uda się nikogo wartościowego pozyskać, a Monroe zgodzi się na 12 – 14 baniek, to można go wziąć, aby za rok korzystnie wymienić.

Z centrów zostaje w zasadzie tylko Brook Lopez. Jak zrezygnuje z opcji w Nets, to jest to jedyny center, któremu można sypnąć grubszą kasę. Mimo kontuzji, mimo przeciętnej obrony, to jego potencjał w ofensywie + dobra obrona obręczy warte są ryzyka.

Jak nie to ktoś z trójki R. Lopez, O. Asik, K. Koufos – za rozsądne pieniądze oczywiście (Asik,Koufos – 6-8 baniek, Lopez 8-10).

 

Na SF nikogo ciekawego nie widać, więc tu bym sobie odpuścił. Tym bardziej, że do podpisania jest nowa umowa z Crowderem, więc nie widzę sensu przepłacać takiego Carrolla, jak Crowder za dwa razy mniejszą kasę będzie robił prawie to samo.

 

TRADE:

 

Wszystko zależy od tego kto będzie na rynku. Nie wiadomo co z Cousinsem, ale tutaj Boston raczej nie ma z czym startować. Zanosi się na wyprzedaż w Denver i Lawson czy Chandler za rozsądną cenę to ciekawe opcje. Do tego pewnie do wymiany będą wysocy Bulls ( Gibson?, on akurat średnio pasuje).

Podstawa to jednak rozwój młodych – Smarta, Younga, Olynyka. No i Sully, który ma już drugą ostatnią szansę na to, żeby się ogarnął, zamienił tłuszcz na mięśnie i zaczął grać na miarę swoich możliwości.

 

Na koniec mam taką nadzieje, że Ainge zbuduje taki skład, że nie pozbywając się młodych, stworzy na tyle mocną drużynę, że Paul będzie chciał wrócić i tutaj zakończyć karierę.  

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boston i Pistons walczą o Harrisa z Orlando. Ja jestem za, na SF jest tylko Crowder.
Kto wie, może Rozier będzie kotem i być może jako tako stealem, koleś ma niesamowitą szybkość, świetne wjazdy pod kosz, kolejny defensywny pitbull i do tego dobry atleta, no cóż zobaczymy co pokaże  :smile: Uwielbiam Smarta i bedzie mi szczerze mowiac przykro jak odejdzie no ale jesli odejdzie za coś co tylko i wyłacznie polepszy zespół to jestem za.

Danny już zapowiedział na konferencji, że jest dziura pod koszem i jest za dużo obwodowych i dalej będzie uzupełniał skład. Przeciez widać gołym okiem, że teraz graczy na obwodzie jest w **** i na 100 % polecą jakieś wymiany.

Co do pozostałych wyborów : Marcusa Thorntona nie licze bo Danny juz zapowiedział, że na 100 % nie będzie w rosterze aż 4rech z tegorocznego draftu wiec najprawdopodobniej wlasnie jego.Ale warto podkreślic, że był na 2 workoutach w Celtics i miał prywatną rozmowe ze Stevensem i Dannym, więc coś w nim zobaczyli. Co do RJ Huntera, jestem zadowolony koleś ma talent strzelecki i śmiało mozna go włozyc do top 5 tego draftu jeśli wlasnie chodzi o to.Do tego bardzo długie łapska, super mechanika rzutu i nawet blokuje ;) Wybór na + tym bardziej, że nic lepszego z tym pickiem nie było. 33 pick : Jordan Mickey, po raz kolejny jestem zadowolony, koleś widac, że jest ogarniety i strasznie sympatyczny( ale pomijając to bo to mało wazne ) a wracając do czysto koszykarskich info to może troche niski ale bardzo dobry obrońca i wreszcie w Bostonie ktoś kto potrafi blokować i zbierać. Widze go bardziej na PF w Bostonie niż na SF bo koleś za 3 to wgl nie rzuca, ale obiecywał, że będzie ostro trenował swój rzut. Powinien dostac troche minut koło Sullyego i Olynyka. Warto też dodać, ze jest bardzo mobilny i szybki, jego linijka też jest miła dla oka  :playful: 

Btw: Boston składał Hornets propozycje wymiany: 9 pick za 2 tegoroczne 1rnd, przyszłoroczny 1rnd Dallas ,jeszcze jakiś kolejny 1rnd, i jeszcze jakieś 2  ( łącznie 6 picków!) . Hornets odrzucili tą propozycje i do tego wybrali zamiast Winslowa, Franka Tanka Kaminskiego dlatego mam nadzieje, że sie na tym przejadą! :smile:

Z jednej strony 6 picków to troche przesada a z 2 strony 6 picków ze ,,100'' pozyskanych??  jeden ch** :tongue:

Edytowane przez Wielo18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiele wskazuje na to, że Ainge zafascynował się Rozierem. Doniesienia są takie, że C's mają dealować Smartem. Dzięki zieloni za zostawienie Randle'a rok temu ;)

Póki co to Smart zagrał cały sezon w NBA i pokazał, że jest dobrym obrońcą, a co zrobił Randle? Nic. Kto z nich okaże się lepszy, to będzie można stwierdzić za kilka lat, ale póki co wole Smarta.

 

A dealowałbym Bardleyem i Sullingerem plus jakieś picki. Bradley jest niepotrzebny, bo tłok, a Sullingerowi nie ufam, że schudnie, a nawet jeśli, to nie ufam mu, że utrzyma formę po otrzymaniu nowego kontraktu za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Boston wybierał Roziera to byłem przekonany, że to wybór dla kogoś i mają już ugadany jakiś Deal np. z udziałem Lawsona. Okazało się inaczej i wydaje się, że Ainge trochę spanikował kiedy nie udało przesunąć się w górę i wybrał gościa, który mu się spodobał, ale który mógł spokojnie ostać się do 28 picku. Możliwe, że Ainge zorientował się, że największą wartość transferową mają jego obwodowi i wybrał kogoś kto może ich zastąpić. Stawiam na ostre dealowanie Smartem, którego Rozier jest gorszą wersją, mam tylko nadzieje że za jakiegoś top centra.

Do wyborów nr 28 i 33 nie mam większych zastrzeżeń, nie wiem natomiast dlaczego nie wzięli Upshawa. Ryzyko żadne, a można było go wypróbować. Liczę, ze nie prześpią i zaproszą na ligę letnią kogoś z trójki Akexander!, Wood, Jaiteh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to Smart zagrał cały sezon w NBA i pokazał, że jest dobrym obrońcą, a co zrobił Randle? Nic. Kto z nich okaże się lepszy, to będzie można stwierdzić za kilka lat, ale póki co wole Smarta.

 

A dealowałbym Bardleyem i Sullingerem plus jakieś picki. Bradley jest niepotrzebny, bo tłok, a Sullingerowi nie ufam, że schudnie, a nawet jeśli, to nie ufam mu, że utrzyma formę po otrzymaniu nowego kontraktu za rok.

 

Wolisz Smarta, bo nie masz wyboru :) Nie wmówisz mi, że nie chciałbyś sprawdzić gościa o nieprzeciętnym talencie, który nie wiadomo gdzie ma sufit w zamian za gościa, którego po roku Boston chce się pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz Smarta, bo nie masz wyboru :smile: Nie wmówisz mi, że nie chciałbyś sprawdzić gościa o nieprzeciętnym talencie, który nie wiadomo gdzie ma sufit w zamian za gościa, którego po roku Boston chce się pozbyć...

Boston się nie chce go pozybyć. Po prostu prawdopodobnie ma najwyższą wartość, a dla DA nie ma nietykalnych. 

 

Nie mam zamiaru Ci nic wmawiać. Wole Smarta, bo pokazał już co potrafi i nadal ma potencjał na to żeby być lepszym, przecież to dopiero jego pierwszy rok. Do tego lubię zadziornych graczy, a taki jest Smart. Randle, to kot w worku, który po kilku minutach dostał kontuzji. Nie, na ten moment zdecydowanie go nie chce. Może za kilka lat będę musiał zmienić zdanie, a może to fani LA będą musieli. 

 

@Regis. Stevens i DA zdaje się, że faktycznie lubią Roziera, ale nie wiem czy kosztem Smarta. Ja stawiam na Bradleya, przydałby się jeszcze wywalić  wymienić Turnera, bo on też blokuje pozycje 1-2. Na ten moment rotacje bym widział tak: Thomas-Smart w s5, a z ławki Rozier, Young i Hunter. Oczywiście jeśli wymienią Bradleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że chce - po prostu można za niego najwięcej dostać więc nic dziwnego, że Ainge sonduje możliwości jego wymiany mając dziurę na C.

Ja również nie żałuje wyboru Smarta i mam nadzieję, ze jak po drugiej stronie stołu nie będzie kogoś z trójki Noel/Cousins/Okafor to Smartem handlował nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaopatrujecie na danie maxa Harrisowi? Są takie plotki. Ja nie oglądałem Orlando, więc nie wiem co tam siedzi w tym zawodniku. Widzę, że Wielo jest za, ale on akurat często za bardzo optymistycznie podchodzi do sprawy. ;) Najlepiej jakby jakiś fan Orlando coś napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie mu maxa to strzal w kolana i to kazdemu. Kolo cos tam rzuci, nabije boxscore'a ale nic wiecej. Obrony z jego strony zero...

Swoja droga z Embiidem musi byc cholernie kiepsko, bo skoro Aigne dawal tyle pickow za #9 to jakby byl zdesperowany i szedl ostro po #3 to moze by dorzucil Smarta pick Dallas, Netsow i swoj #28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Ainge mówił, że w pewnym momencie czuł, że przesadza. I z raportów widać, że faktycznie przesadzał. A to, że nie zrobił dealu podobno może zawdzięczać temu, że GMowie się boją z nim dealować, bo nie chcą przegrać wymian. Przynajmniej Chad ford coś o tym napisał:

 

 

Chad Ford discussed this on Friday's Grantland post-draft podcast.

Danny's got a reputation now as being a guy who's really smart so every time that he calls there's a bit of a "I don't want to get taken advantage of by Danny Ainge." Jerry West used to complain about that to me constantly when he was an executive. Jerry West became such a legend as an executive that anytime he would propose anything they would be like, "I don't want to be the guy that did a deal with Jerry West and got my butt kicked in the deal." It's like the pretty girl that nobody will ask out on a date because they're pretty sure they're going to get rejected. I think there's some of that going on with Ainge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Boston wybierał Roziera to byłem przekonany, że to wybór dla kogoś i mają już ugadany jakiś Deal np. z udziałem Lawsona. Okazało się inaczej i wydaje się, że Ainge trochę spanikował kiedy nie udało przesunąć się w górę i wybrał gościa, który mu się spodobał, ale który mógł spokojnie ostać się do 28 picku. Możliwe, że Ainge zorientował się, że największą wartość transferową mają jego obwodowi i wybrał kogoś kto może ich zastąpić. Stawiam na ostre dealowanie Smartem, którego Rozier jest gorszą wersją, mam tylko nadzieje że za jakiegoś top centra.

Do wyborów nr 28 i 33 nie mam większych zastrzeżeń, nie wiem natomiast dlaczego nie wzięli Upshawa. Ryzyko żadne, a można było go wypróbować. Liczę, ze nie prześpią i zaproszą na ligę letnią kogoś z trójki Akexander!, Wood, Jaiteh.

 

Upshaw jest na SL w Lakers takze oglądać będą go mieli gdzie, tego Jaiteha to sam jestem ciekaw, gdzieś trafi mam nadzieję.

 

UNLV forward Christian Wood agreed to a free agent deal with the Rockets.

 

 

a gdzie Randle ma sufit to wiadomo, tam gdzie konczą się jego łapki ;]

 

w Harrisa za maxa iść to niezbyt dobry pomysł, atak ma niesamowity, jak chce to i pobroni ale kto wie jak on się bedzie zachowywał jak dostanie suty kontrakt

 

imo Celci powinni trejdować Olynyka, inteligentny to moze i on jest ale to miękki wacek, bo Smart to chyba ich jedyny powazny asset a Bradleya wezmie tylko ogarniety coach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej lidze jest tylko będę GM od którego nigdy nie powinno się odbierać telefonów i jest to Masai

musiał zejść z salary do konca czerwca. I zrobił to w genialnym stylu. Pozbył się niepotrzebnego Vasqieza i dostal jeszcze w nagrodę dwa wybory pierwszorundowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ainge nie da rady ściągnąć jakiejś grubej ryby w tym offseason to marzy mi się, aby Boston podpisał na jakiś krótki 2 letni kontrakt Brooka Lopeza. Niech będzie max.

Billy King jest wtedy udupiony, bo nie ma miejsca w salary na centra, a kilka dni temu oddał Plumlee.

Boston ma zapewniony wtedy wybór w drafcie w top10 jak nie lepiej, bo nie wierzę, żeby bez Lopeza Brooklyn osiągnął ten sam wynik co w tym sezonie, a spadek poza PO w tej konferencji to od razu awans o kilka pozycji w loterii draftu (z automatu kilka drużyn z konferencji zachodniej wyprzedzają).

Luka na centrze byłaby załatana, a za rok jak wzrośnie salary i spadnie kontrakt Wallace`a to i tak będzie miejsce na maksymalny kontrakt. Wszystko to dostając przy okazji bardzo dobry pick. Kij z tym, że Lopez średnio pasuje.

Edytowane przez Bloniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła sie informacja, że Celtics w żadnych wymianach nigdy nie brali pod uwage Smarta.Sam Smart podobnjo zadzwonił do Dannyego i spytał sie czy ma już sie pakować po tylu plotkach z nim związanych. Wszystko podobno stworzyły media bo był on dużym assetem w rękawie Dannyego. Być może Danny ma w planach wymienić np Bradleya i grać w przyszłości s5 : Rozier/Smart ..? Rozier gorszy ofensywnie od Bradleya i Smarta nie jest a defensywnie jest bardzo podobny.Smart/Bradley wypalało więc czemu by nie wypaliło Rozier/Smart.Do tego z ławki Hunter,Young i oczywiscie IT.Chyba, że Stevens puści IT do s5 ale myśle, że IT bedzie pełnił funkcje w Celtics taką jak w tym sezonie, typowa pierwsza opcja z ławki ktora i tak dostaje koło 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch obwodowych z słabym rzutem to chyba nienajlepszy pomysł, jak obaj zostaną to powinni jak najmniej grać razem.

Harris na maxa trochę za słaby, ale tak za 10 - 12 baniek to fajna opcja. Jest silny, coś tam pobroni, zbierze, rzuci za 3, może pograć na 4. Tyle że taką kasę Magic pewnie wyrównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie zapowiada się, żeby ktoś ważny podpisał z Celtics, to co sądzicie o pozyskaniu Splittera? Spurs podobno są gotowi go oddać, bo potrzebują cap space. Boston chyba ciągle ma TPE z wymiany RR. Myślę, że to mogłaby być spoko opcja, z miejsca najlepszy center u nas i to od wielu lat.

 

Tylko szkoda, że ma już 30lat, to trochę minus.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.