Skocz do zawartości

Boston Celtics 2015/16.


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Też weźcie pod uwagę, że Celtics to nie Bobcats, czy Nuggets, że można zastrzegać, bo w sumie może potem nawet nie będzie kogo.

!!!

 

Dla Twojej wiadomości: obok Bobcats stawiasz klub, który jest w NBA od 1976 roku (a istnieje prawie dekadę dłużej). 7 zwycięstw dywizji, 24 udziały w PO. W lidze jest przynajmniej 10 (na oko) ekip, które są młodsze i mają mniej zastrzeżonych numerów, ale co tam - klub bez historii.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja byłem przeciwny temu tradowi, uważałem że Pierce i Garnett są za bardzo związani z Bostonem, aby ich oddawać. Tym bardziej, że nie była to jakaś piorunująca oferta. Nie zmienia to jednak faktu, że ten deal był dla Bostonu korzystny, przyspieszył i ułatwił proces przebudowy ze względu na całkiem wartościowe picki. 

Także w sumie można stwierdzić, że to iż Garnett zgodził się zrezygnować z TC, dzięki czemu doszło do tego tradu to kolejny kamyczek w ogródku przybliżający go do zawiśnięcia pod kopułą. 

Ja tam ciągle mam nadzieję na dwa razy TOP 10 draftu, a wtedy ten trade będzie wyglądał jak jedno wielkie złodziejstwo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za pierwszą część offseason dla Dannego i spółki 4 z dwoma minusami.

 

DRAFT: 4 –

 

Pisałem już, że liczyłem na trade, który da Bostonowi możliwość wyboru M. Turnera lub S. Johnsona. Nie udało się, ale pretensji do Dannego mieć nie można, bo paczki dawał potężne. Summa summarum chyba dobrze, że ani Charlotte ani Miami się nie zgodziło, bo coś mi się wydaje, że Winslow, którego brałby Danny nie był tego wart. Co innego Turner, ale wszystko wskazuje, że on nie był celem tej wymiany.

 

Cztery wybory, z czego dwa bardzo dobre, jeden przeciętny i jeden słaby. Więc nie jest tak źle.

Rozier, po początkowym szoku jakim był jego wybór, nie wydaje się taki najgorszy. Jest szybki, potrafi pograć w pick n’rollu, pod kosz wbija się całkiem fajnie, gorzej z wykończeniem. Rzut ma całkiem całkiem, problem jest z selekcją, bo odpala masę głupich rzutów, ale to chyba do poprawy. Ogólnie chyba największym problemem jest jego boiskowe IQ. Plusem jest to, że powinien być bardzo dobrym obrońcą.

Na razie nie bardzo jest dla niego miejsce na obwodzie przy Smarcie, Bradleyu, Thomasie i Hunterze, ale jak któryś wypadnie to może całkiem spore minuty pograć.

 

Hunter zapowiada się na jeden z większych steali tego draftu. Brakowało w Bostonie strzelca zza łuku na pozycje 2/3 i wydaje się, że Boston znalazł takiego w osobie R.J. Huntera. Do tego jest solidnym obrońcą, bardzo dobrym kreatorem i w przeciwieństwie do Roziera wyróżnia się wysokim BB IQ. Tutaj wielki plus przede wszystkim dla Stevensa, bo to on optował za wyborem Huntera.

 

Mickey ponoć poszedł w drugiej rundzie, bo jest za niski na PF. Ale ma długie łapska, dobrze broni, blokuje, coś tam trafi z mid-range. Jak poszerzy zasięg rzutu do 3pt to nie ma bata – Boston właśnie pozyskał młodszego brata Draymonda Greena.

 

Thorton to zmarnowany pick, wiem, że nie było miejsca w rosterze, ale tym bardziej można było zaryzykować z jakimś Frazierem, Alexandrem czy Upshawem.

 

FREE AGENCY:  4 –

 

Duży plus za podpisanie nowej umowy z Crowderem za bardzo rozsądne pieniądze.

Zamiana Wallace’a na Lee, pozyskanie Jonesa i 2rd picków za free też oczywiście na plus.

Nie wiem po co nową umowę dostał Jerebko, bo i tam jest tłok na PF, ale niech mu będzie  fajnie się w Bostonie pokazał to jeszcze jeden sezon może pograć.

 

Amir Johnson - bardzo go lubię, naprawdę fajny zawodnik i z miejsca staje się najlepszym podkoszowym obrońcą Celtics, ale jakoś nie mogę się przekonać, że to był dobry ruch. Nie wiem na ile realna była szansa pozyskania Hibbert’a, nie wiem czy Bird zgodziłby się go oddać na wschód, ale jeśli to było możliwe, to jednak wolałbym jego niż Johnsona. Dlatego, że rozwiązałby główny problem Celtów pod koszem, czyli rim protection.

Na bostonceltics.pl pojawił się fajny artykuł, w którym widać że w zaawansowanych statystykach Johnson na C radzi sobie bardzo dobrze. Próbka może nie jest bardzo duża, ale faktycznie przeciwko niższym centrom, w grze przeciwko coraz popularniejszemu small-ball on na tym centrze może radzić sobie całkiem nieźle. Gorzej będzie, jak przyjdzie walczyć z Howardami, Gobertami czy innymi Whiteside’ami, bo na nich może po prostu zabraknąć cm.

W sumie wyszło, że to naprawdę dobry ruch Dannego i Amir to super zawodnik, a nie  jego winą jest, że nadzieje były na jakiegoś lepszego FA.

 

No i największy plus dla Ainge’a za to, że nie zapchał salary jakimiś Jacksonami czy innymi Tristanami na maksymalnych umowach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naturalnie, że dzisiejszy mecz był dla nich treningiem. Ale nie tylko na jego podstawie pisałem tego posta. Boston ma idealne warunki do stworzenia mocnej i równej drużyny na RS, zwłaszcza na wschodzie. W PO pewnie braknie go-to-guy'a, ale w sezonie zasadniczym przepowiadam im ładny bilans.

 

Kto wie czy nie zaliczą podobnego wybuchu, jak Hawks przed rokiem – oczywiście zachowując odpowiednie proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie dużo rzeczy jest możliwe. Celtics mają aktualnie lepszy skład niż ten przed rokiem. Myślę, że bilans dodatni jest możliwy i powinien być celem tej ekipy. Trudno powiedzieć jakie miejsce może dać taki bilans, ale myślę, że PO są w zasięgu, jeśli oczywiście nic się nie posypie w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że dzisiejszy mecz był dla nich treningiem. Ale nie tylko na jego podstawie pisałem tego posta. Boston ma idealne warunki do stworzenia mocnej i równej drużyny na RS, zwłaszcza na wschodzie. W PO pewnie braknie go-to-guy'a, ale w sezonie zasadniczym przepowiadam im ładny bilans.

 

Kto wie czy nie zaliczą podobnego wybuchu, jak Hawks przed rokiem – oczywiście zachowując odpowiednie proporcje.

 

trolling? czy na powaznie? 

 

w PO przed nimi widzę Cavs, Bulls, Hawks, Heat, Bucks, Raps, Wizz no i szybciej Pacers

jak dla mnie to murowani faworyci, kogo z nich Twoim zdaniem Celtics wyrzucą z PO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie muszą? muszą, muszą duo Wall-Beal + ktokowiek zdrowy pod koszem to jest o wiele więcej niż ma do zaoferowania Boston

co prawda Pierce odszedł ale Porter się nieźle rozwija więc nie powinni tego odczuć

 

Raps i Bucks są drużynami świetnymi na RS i pewnie będą trzaksać sporo W na średniakach i słabeuszach

 

jedyne co to moge się zgodzić w przypadku Pacers, do nich mają najblizej ale tylko dlatego że forma PG jak i granie small-ballem to wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po niezbyt ciekawym początku sezonu, też was bardziej zaczyna jarać to co się dzieje w Nets? ;)

 

btw. S5 wymaga natychmiastowej zmiany. Do tego Lee powinien pełnić taką rolę jaką pełnił Wallace, czyli siedzieć na dupie i robić dobre miny, a nie grać. Czy tylko ja bym wolał, żeby zamiast Lee grał np Mickey? Jakie korzyści w dalszej perspektywie przyniesie wystawianie Lee? Według mnie żadnych.

Do tego niech się jakoś pozbędą tego ET, nie mogłem patrzeć na jego grę z Raptors. Wolałbym ogrywać Huntera czy Roziera. Zwłaszcza Hunter zasługuje na minuty, bo ma dobrą 3, a Celtics tego potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, w 5. meczu sezonu, zobaczyłem Celtów grających tak, jak grać powinni. A grali bez Smarta, który póki grał dawał ogromny impact w obronie, a i w ataku radził sobie lepiej niż w poprzednim sezonie, więc wierzę że może być tylko lepiej. 

 

Dla mnie największym rozczarowaniem początku sezonu jest Lee ( podwójnym, bo mam go też w roto). Liczyłem, że będzie sporym wzmocnieniem, ale na razie gra słabo i dobrze, że wylądował na ławie. O ile w obronie wygląda to ( jak na niego) nawet całkiem nieźle, o tyle w ataku jest tragedia. 

 

Jeszcze słabszy jest Zeller, ale to mnie akurat cieszy, bo jak tak dalej będzie to nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby go przedłużać za grubą kasę. Jak czytałem, że on jest wart 10+ baniek za sezon, to mi się nóż w kieszeni otwierał. Dobrze, że Ainge nie podpisał go przed sezonem. Nie jest, i nigdy nie był wart takiej kasy - jasne, że teraz gra poniżej swoich możliwości, ale to co najwyżej gość na ławkę, a takim takiej kasy się nie płaci. 

 

Największy plus za pierwszą część sezonu dla Smarta  i Sullego. Smart już jest bestią w obronie,. W tym przedsezonowym typerze, pół-żartem, postawiłem, że wygra klasyfikację przechwytów - w tym sezonie to pewnie niemożliwe, ale nie ma opcji, żeby kiedyś tego nie wygrał. Do tego jego warunki, siła i zawziętość sprawiają, że ona 1 na 1 może bronić też większość SF w tej lidze, co daje Celtics sporo opcji rotowania składem. W ataku w końcu zaczął wbijać pod kosz i nieźle mu to wychodzi, coraz lepiej rozgrywa, za 3 cegli dalej, ale ma jeszcze czas. Sully niby nadal za gruby, ale wie jak to wykorzystać, dużo gra pod koszem. Jak mu przetłumaczą, żeby mniej rzucał z mid i za 3 ( choć ostatnio trafia) to będzie ok. Zbierać potrafi, w niektórych matchupach w obronie radzi sobie bardzo dobrze. Ciekaw jestem, na ile zostanie wyceniony po sezonie - jak dla mnie z jego możliwościami, ale problemami ze zdrowiem, kondycją i chyba też trochę motywacją to będzie chyba jeden z trudniejszych do wyceny gracz. 

 

No, ale najlepsze rzeczy dzieją się rzecz jasna na Brooklynie. Top 3 pick całkiem realny. W ogóle całkiem realna jest opcja, że Boston w przyszłym drafcie będzie miał 4 picki w loterii - tego chyba nie można zepsuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu o  Kings, bo tu bardziej pasuje:

 

# Free Boogie - Boston czeka. Rozier, Hunter, Young, Mickey, Olynyk, Sully, Zeller, masa picków - niech sobie wybiorą kto im pasuje, tylko niech dadzą coś do powiedzenia Karlowi albo niech go zwolnią. 

Moim zdaniem picki od Nets są nietykalne, chyba że w naszą stronę pójdzie Durant, Curry czy Davis, co jest niemożliwe. Za Boogiego bym nie oddawał tych picków, za dobrze to póki co wygląda. Oby Ainge nie robił pochopnych ruchów, trzeba być cierpliwym.
Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że bez oddania picku Nets to nie macie co nawet myśleć o ściągnięciu gracza top15 do Bostonu.

Właśnie o to chodzi, żeby nie oddawać a samemu sobie wychować. 

 

A przynajmniej nie oddawać tego z 2016 roku. 17 i 18, to już można dyskutować. Jest dużo opcji i ja mam nadzieję, że Ainge będzie cierpliwy.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.