Skocz do zawartości

[Wschód 2 runda] Cavs-Bulls


ely3

  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra



Rekomendowane odpowiedzi

Jedno mnie śmieszy - przed sezonem uważałem, że Chicago musi zmienić coacha. I podawałem te same argumenty, co niektórzy teraz - zajeżdżanie graczy, brak ataku i nieumiejętność prowadzenia zespołu w PO. To wielu się oburzyła, że to znakomity trener i musi zostać. Teraz większość chce jego odejścia.

 

Twierdziłem, że Rose nie jest niezbędny w Bulls i można się z nim rozstać. Te PO ma niezłe, ale i tak nie wierzę, że poprowadzi drużynę do pierścionków w tym roku.

 

Noah wydawał się nie do ruszenia, a teraz wszyscy płaczą, że jest taki marny i całkiem możliwe, że w Chicago też mają go dosyć.

 

Pamiętam jak po kontuzji Rose'a skład Chicago w zasadzie 'przezimował' - Deng, Noah, Gibson i Boozer przez długi czas byli nie do wymiany z powodu czekania na Derricka. W końcu poszli po rozum do głowy i wymienili Denga z przebitymi blachami, potem pozbyli się Boozera. A w tym sezonie coraz częściej słyszało się głosy, że i Gibsona można by się pozbyć. I patrząc na całą paczkę, która jest najdłużej w tej ekipie to ja bym pozbył się ich wszystkich za cokolwiek. Łącznie z trenerem. Dla mnie to żenada, że mając Noah, Gibsona, Butlera, a potem Miroticia, Rose'a, Gasola czy Snella, a nawet Hinricha ta ekipa broni tak przeciętnie. Oni mają potencjał defensywny niczym Miśki. A potencjał w ataku zdecydowanie przewyższa to co ma większość drużyn. A obrona jest przyzwoita, ale jakoś dupy nie urywa, a atak żałosny i statyczny.

 

Jeszcze słowo o Butlerze. Nie znoszę typa. Z defensywnej bestii w stylu Tony'ego Allena czy Leonarda stał się Jamesem Hardenem sprzed roku. Już mówiłem, że otrzymanie przez niego jakiegokolwiek głosu na obrońcę sezonu to żenada. Zdobywa trochę więcej punktów i poprawił się w ataku, ale w obronie to gra tylko 1 na 1 i to tylko jak ma LeBrona na przeciwko. Takiego gracza też niezbyt potrzebują w Chicago. Teraz jest niezbędny w ataku. Ale jeśli Chicago chce się liczyć to on musi bronić na 50, a na 100%.

 

Rose jeżeli wróci do gry sprzed kilku lat (mniej rzutów, większa agresja w wejściu pod kosz, mniej kozłowania) to dalej może być wartościowym graczem w Bykach. Może nawet liderem, ale już nie w takiej formie jak się od niego oczekiwało przez lata.

 

Wcale nie wykuczam, że Byki poradzą sobie z Cavs. Ale już Wizards to mogą być za wysokie progi. Atlanta jak się ogarnie to też może napsuć krwi i wyeliminować zarówno Byków jak i Kawalerzystów. Jednak ciężko mi uwierzyć, że ktoś ze Wschodu poradzi sobie z Memphis czy GSW, a nawet z LAC. Może z Rakietami, ale oni już za 2 dni jadą na ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago jest totalnie fatalne w ataku. Kompletnie nie mają porozumienia w setach, a nie mają gracza który pociągnie na intuicji. Rose mógłby byc takim kolo. Raz że bez superformy a dwa to za mało. 

Thibs kiwa głową na Noah ale bez kitu czyja to wina? Takie sytuacje powinny być trenowane a przed samym wprowadzeniem piłki każdy powinien wiedzieć że jest sekunda. 

Dlaczego Noah jest na parkiecie? Bo ciśnie, zbiera i poświęca całego siebie. Stawia dobre zasłony i nie daje sobie smuchać w kaszę.

 

Indolencja w ataku Bulls jest wyrazista i tutaj Thibs powinien dostać jakiegoś trenera który potrafiłby to jakoś poukłądać skoro sam ma z tym problemy. 

Dodatkowo, mimo, że są dobrzy w defensywie to ja pierkuje ta ostatnia akcja to totale rozhermetyzowanie ekipy w tym aspekcie. Dodatkowa dezorganizacja w końcówce gdzie nie kazdy wiedział co sie dzieje i gdzie ma sie znaleźć jak już nie było timeoutów. To widać jak mało dojrzałą i nie potrafiącą sie dogadać ekipą są Bulls. Takie sytuacje powinny być drylowane! bo przeważają o zwycięstwach. Co własnie się stało.

A co sie stało że sie zesrało?

Niefart Stefan. Hmm ale czy rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinien sedzia orzec gdy trener chce wziac TO podczas gdy juz go nie ma? 2 FT techniczne plus piłka dla rywala? Czy jak to jest.

 

Blatt własnie powiedzial na spotkaniu z dziennikarzami, ze zdarzylo mu sie to pierwszy raz w karierze.

Poza tym James powiedzial, ze nie dziwi sie ze wszyscy krytykuja Blatta, "wszyskie osoby zwiazane ze mna są krytykowane".

Edytowane przez Damiansport1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol ciagle nic nie zrobil na parkiecie, tylko rehab. Male szanse ze zagra w game 5.

Irving ma zapalenie ścięgna rzepki w lewym kolanie plus uraz prawej stopy, James ma mocno skrecona kostke ale planuje grac.

 

Poczekam na statystyki aby to potwierdziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Remember, the Bulls only get 1 free throw, no possession on a tech. SO, Cavs still in position to win with a 2…But..."

 

W tym przypadku jest jeden wolny i strata, czyli Bulls mieliby piłkę. Nie zmienia to faktu, że byli żałośni, jeśli nie mogą sobie poradzić ze słabo grającym Lebronem i Irvingiem na jednej nodze, to chyba rzeczywiście zasługują na to, żeby odpaść.

 

Trochę inne ujęcie, sędzia wyraźnie patrzył w kierunku Blatta.

 

https://vine.co/v/emQliYVEAmB

Edytowane przez halfoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest jeden wolny i strata, czyli Bulls mieliby piłkę. Nie zmienia to faktu, że byli żałośni, jeśli nie mogą sobie poradzić ze słabo grającym Lebronem i Irvingiem na jednej nodze, to chyba rzeczywiście zasługują na to, żeby odpaść.

 

Trochę inne ujęcie, sędzia wyraźnie patrzył w kierunku Blatta.

 

https://vine.co/v/emQliYVEAmB

 

I to przeważnie lead officials dają ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.