Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - II Półfinał


Mentor

Rekomendowane odpowiedzi

marzec vs Kily

 

Głosować mogą wszyscy użytkownicy mający na koncie minimum 100 postów z wyjątkiem 'trenerów' zespołów, które pozostały w zabawie.

 

marzec

 

http://oi60.tinypic.com/2r6i338.jpg

 

 

GK: Michel Preud'homme 93-95 - broni wszystko zawsze i wszedzie ;] raczej unika długich wykopów, gre zaczyna z obrona i keanem.

DL: Christian Ziege 95-97 - mniej ofensywny boczny obronca, ale to wcale nie oznacza ze nie ma prawa znaleźć się w niejednej akcji pod sama bramka rywala, w zależnosci od sytuacji, od tego co akuart robi grajacy po jego stronie Nedved, to dosc szybki pilkarz jak na 188 cm, wiec o to ze go braknie w obornie raczej się nie martwimy. Robi
wszystko co potrafi by nie dac się jechac szybki skrzydlowym ktorzy graja po jego stronie.

DR: Branislav Ivanovic 11-13 - uczestniczy w ofensywie kiedy tylko się da, z szybkoscia u niego najlepiej nie jest, więc jeszcze szybciej niż kolega po drugiej stronie wraca do obrony.

DC: Franco Baresi 92-94 - tu bedzie troche inny opis. Powód dla ktorego wybrałem Baresiego.

At 34 years of age, Franco Baresi's dream of winning the World Cup as captain lay in tatters as he limped off the
field against Norway in the first round with a knee-injury. Surgery was needed. The Milan-legend made a remarkable
recovery and was declared fit on the day of the Final. Coach Arrigo Sacchi did not hesitate but added his captain
to the starting line-up against the mighty Brazil with Romario/Bebeto up front.
Baresi responded with one of the finest World Cup performances by a defender ever.DC: Gerard Pique 11-13 - gra po stronie Ivanovica, pełna asekuracja gdy Serba jakims cudem zabraknie z tylu.

DMC: Roy Keane 98-00 - zadania mocno defensywne, łatanie dziur gdzie tylko potrzeba, rozpoczyna wiele akcji, gra do tylu, gra do przodu, stara się jak najszybciej zagrac piłke do Ozila, Nedveda, nie unika długich piłek do napastników. Ogólnie patrzy co się dzieje na boisku, czyta gre, dostosowuje się do sytuacji. Gra ostro, nie pierdoli sie z nikim, do zółtej kartki moze łamac nogi ;]

MC: Mesut Ozil 10-12 - ma bardzo dużo defensywnych zadan, musi się cofac i pomagac w obronie jak kazdy pomocnik w druzynie, nie ma prawa zapominac o obronie. W ataku poniewaz ma swietny przeglad pola, ogolnie duzo widzi, więc jak tylko się da gra z napastnikami i skrzydłowymi. Sam czasami też może zejsc na skrzydło, szczegolnie prawe, ogolnie moze się wymienic czasem pozycja z Mullerem. Dużo gry kombinacyjnej.

AML: Pavel Nedved 02-04 - moze na boisku robic wszytko. trzyma się raczej lewej strony i srodka. nigdy nie zapomina o obronie, głowny reżyser gry w drużynie. Bardzo mocno wspołpracuje z napastnikami. Strzela, kreuje, rozgrywa, podaje, biega, biega, biega.

AMR: Thomas Muller 12-14 - gra głównie na prawym skrzydle, czasem schodzi do środka przed napastników, duzo malej gry z ozilem i ivanovicem. jak każdy pomocnik nie zapomina o obronie, wraca się i pomaga Ivanovicovi.

FC: Robin Van Persie 11-13 - duzo się cofa do gry z pomocnikami, czasami moze nawet zejsc na prawe skrzydlo w miejsce mullera. jak jest tylko okazja do strzału to strzela.

SC: Romario 92-94 - jako jedyny w druzynie nie musi uczestniczyc w obronie, gra na lini spalonego, czeka na prostopadle pilki, moze się tez czasem cofnac do gry z Nedvedem. moze dryblowac, kiwac, jak jest w sytuacji 1vs1 to raczej się nie zatrzymuje i nie czeka na innych.


kapitan: Franco Baresi
rzuty wolne strzał: Pavel Nedved, Robin Van Pesrie
rzuty wolne dośrodkowanie: Mesut Ozil, Pavel Nedved
rzuty rożne: Mesut Ozil
rzuty karne: Robin Van Persie

Obrona stałych fragmentów: powrót Mullera, i Van Persiego, wszyscy obroncy + Keane. przed polem karnym Nedved i Ozil, z przodu zostaje Romario.
Atak stale fragmenty: Każdy stały fragment ktory da się zamienic na dośrodkowanie, zamieniamy na dośrodkowanie.
w pole karne idą Ziege, Pique, Ivanovic, Muller, Van Persie, Romario.
Zostają Baresi, Keane, wspierani przez Nedveda lub Ozila.

Ogólna taktyka: Raczeje z tym składem, szybkiej piłki nie zagramy. gramy więc zwykłe abc futbolu. staramy się uruchamiać jak się tylko da boki, staramy się grac dosc dokładnie, solidnie i bezpiecznie w środku, Nedved, Ozil, Keane cofajacy się Van Persie, wymieniaja miedzy soba dużo podań.
Wykorzystujemy szybkosc Nedveda, Romario. Obaj mogą wchodzi w dryblingi kiedy tylko chcą.
Podstawa nie zapominamy o obronie, bronią wszyscy pomocnicy i Van Persie do lini srodkowej.
Ponieważ mamy wysoki skład, bardzo mocno skupiamy się na stałych fragmentach, jak tylko się da gramy dośrodkowanie w pole karne.

 

 

Kily

75aa57bf24a7cbf2.jpg

 
Kapitan - Didier Deschamps.
 

Rzuty wolne (strzał):

- prawa noga (+ takie nie wiadomo na którą nogę   ;)) - Cristiano Ronaldo;

- lewa noga (+ bardzo dalekie odległości) - Adriano.

 

Rzuty rożne i dośrodkowania z rzutów wolnych:

- prawa strona - Deco;

- lewa strona - Roberto Donadoni.

 

Rzuty karne - Cristiano Ronaldo.

 

Przy rzutach rożnych i rzutach wolnych 'z boku' w polu karnym zawsze meldują się: Adriano, Cristiano Ronaldo, Walter Samuel i Sergio Ramos. Do tej grupy dołączają wymiennie (a czasami łącznie) Paul Ince i Giuseppe Bergomi (przy czym jeśli Bergomi wchodzi w pole karne, Ince zostaje w okolicach szesnastego metra, a reszta asekuruje tyły).

 

Opis gry:

 

Na początku zaznaczę, że absolutnie wszyscy moi zawodnicy ustawieni są na swoich nominalnych pozycjach z lat, w których ich wybrałem i będą grać to, co grali w tym czasie. Nie ma tu w zasadzie kszty udziwnienia pod tym względem. Dlatego jeśli pamiętasz np. Franka De Boera tylko ze środka obrony, to musisz sobie uświadomić, że we wskazanym przeze mnie okresie w Ajaksie był lewym obrońcą i to na tej pozycji wygrał to co najważniejsze w jego karierze.

 

Dlaczego takie ustawienie? Z wielu powodów uważam je za optymalne, ale podam 2 najważniejsze:

1) po pierwsze dlatego, że to najbardziej 'zwycięskie' ustawienie tego ćwierćwiecza, które w różnych kosmetycznie zmienianych wariantach towarzyszyło wielu drużynom triumfującym od jego początku aż do końca, zarówno w piłce klubowej jak i reprezentacyjnej;

2) po drugie dlatego, że najlepiej nadaje nadaje się do gry moimi zawodnikami, a w szczególności służy Ronaldo, który właśnie w tego typu ustawieniu strzela sami sprawdźcie ile goli i zdobywa sami sprawdźcie ile asyst.

 

Jeśli chodzi o podstawowe założenia dotyczące stylu gry, to wiadomo, że wszystko zależy od przeciwnika, a w szczególności ilość kontrataków (tych szczególnie wiele przewiduję oczywiście głównie przeciwko ofensywnym drużynom opartym na ataku pozycyjnym, gdzie w kontrach główną rolę będą pełnić Ronaldo i Adriano). Będę starał się jednak grać wszechstronny zbilansowany atak, a główną bronią będzie gra skrzydłami (oboma), przy czym obaj skrzydłowi będą grali zarówno do linii, jak i (nieco częściej) do środka.

 

Oprócz tego będzie u mnie sporo wymienności pozycji, co widać już po schemacie, ale to też nie jest nic zaskakującego, bo z tego ci gracze byli/są znani i robili/robią to na co dzień. Jedyne co oryginalne to wymienność pozycji w ataku pomiędzy Bergomim a Ramosem.

 

1 - Manuel Neuer (2012-2014)

- Tak jak go znają ci co oglądają współczesną piłkę, łącznie z grą na przedpolu

2 - Sergio Ramos (2010-2012)

- Standardowo środkowy obrońca, który często wyprowadza akcje. Od czasu do czasu jednak przy akcjach ofensywnych wymienia się pozycją z Bergomim (w obronie zostaje środkowym obrońcą) i czasami próbuje nieco odważniej wzmacniać prawe skrzydło (wówczas Bergomi łata dziurę po Ramosie i bezwzględnie zostaje 'na tyłach').

3 - Walter Samuel (2002-2004)

- Zgodnie z nazwą pozycji i ksywką ('Ściana') ma zadania typowe dla środkowego obrońcy.

4 - Giuseppe Bergomi (1992-1994)

- Zadania ofensywne dość ograniczone, bez rajdów do linii końcowej, jedynie w razie potrzeby rozciągania gry powinien próbować dośrodkowań (raczej z głębi pola). W obronie standardowo przeciwko lewym skrzydłowym (+ uwaga zawarta przy Ramosie).

5 - Frank De Boer (1994-1996)

- Jak Bergomi, tylko z drugiej strony (bez uwag o wymienności pozycji).

6 - Didier Deschamps (1996-1998)

- Zadania przede wszystkim defensywne: próby przechwytów w okolicy środka, łatanie dziur, schodzenie do podwojeń gdy już rywal ma piłkę w okolicy pola karnego. W ataku po odbiorze piłki to on najczęściej decyduje jak otworzyć akcję (czy zagrać do przodu do Deco czy też od razu próbować zagrać na jedno lub drugie skrzydło). Okazyjnie, przy dłuższej obecności w ataku Ronaldo, Deco schodzić będzie na prawe skrzydło, a Deschamps pełnić będzie rolę rozgrywającego rozdysponowującego piłki przede wszystkim na oba skrzydła.

7 - Paul Ince (1992-1994)

- Zadania przede wszystkim defensywne: jak u Deschamsa. W ataku głównym zadaniem jest szukanie miejsca do oddania strzału z dystansu; czasami, przy dośrodkowaniach, wbiega w pole karne.

8 - Deco (2003-2005)

- Zadania zdecydowanie ofensywne. Rozgrywający, który oprócz rozdzielania piłek pomiędzy skrzydła (gdy nadarza się okazja do zagrania prostopadłego podania do Adriano lub Ronaldo oczywiście też ma za zadanie to uczynić) czasami próbuje robić przewagę poprzez drybling przeciwko wyższym rywalom i szukanie prostopadłych podań do Ronaldo i Adriano. Do tego szuka miejsca do oddania strzału z dystansu. Czasami schodzi na prawą stronę (kiedy? patrz u Donadoniego), z której dośrodkowuje w pole karne. Zadania defensywne ograniczone.

9 - Roberto Donadoni (1992-1994)

- Gra ze skrzydła (ze sporą ilością dryblingów) zarówno do linii, jak i do środka. W pierwszym wariancie dogrania w pole karne (głównie górą, ale i dołem) lub ewentualnie strzał z bliższego dystansu, w drugim dogrania dołem w pole karne lub nieco do tyłu na strzał z dystansu. Dość często wymienia się pozycjami i schodzi na lewą stronę (wówczas miejsce na prawej zajmuje bądź Deco (Ronaldo w ataku i wariant 4-4-2) bądź Ronaldo (proste odwrócenie pozycji skrzydłowych). Zadania defensywne dość ograniczone, ale ma być aktywny w pressingu.

10 - Cristiano Ronaldo (2012-2014)

- Centralna postać ofensywy, która gra de facto na dwóch pozycjach (lewe skrzydło + atak). Zadania na lewym skrzydle zbliżone do tych u Donadoniego na prawym, przy czym przy schodzeniu do środka chętnie szuka strzałów z dystansu oraz akcji dwójkowych z Adriano (względnie trójkowych akcji kombinacyjnych z Adriano i Deco). Przy akcji prowadzonej prawym skrzydłem obowiązkowo walczy o pozycję w polu karnym. Zadania defensywne tylko przy niektórych stałych fragmentach rywala.

11 - Adriano (2003-2005)

- Środkowy napastnik, który przy każdym dośrodkowaniu jest w polu karnym i walczy w powietrzu. Gdy gra ze skrzydła przechodzi do środka nierzadko wycofuje się do tyłu (na szpicy zostaje Ronaldo) i szuka miejsca do strzału z dystansu. Zadania defensywne tylko przy niektórych stałych fragmentach rywala.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bonus, czyli osiągnięcia zawodników z wybranego okresu (przy czym zaznaczam, że dawniej nie było większości nagród indywidualnych istniejących obecnie, a w Serie A to nie mogłem znaleźć żadnych sprzed 1997; stąd pod niektórymi nazwiskami lista jest znacznie krótsza niż być powinna i dlatego zachęcam w szczególności do wnikliwego przyglądania się tym starszym z moich zawodników, co byście wszyscy wiedzieli co to za koleżka np. taki Donadoni):

 

Manuel Neuer (2012-2014):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 2014

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2012/2013

- Superpuchar Europy: 2013

- Mistrzostwo Niemiec (2): 2012/2013, 2013/2014

- Puchar Niemiec (2): 2012/2013, 2013/2014

- Klubowe Mistrzostwo Świata (1) 2013

2) indywidualne:

- Piłkarz roku wg "L'Equipe": 2014

- Najlepszy bramkarz świata według FIFA (2): 2012/2013, 2013/2014

- Najlepszy bramkarz świata według IFFHS (2): 2013, 2014

- "11" roku według UEFA (2): 2013, 2014

- FIFPro World XI (2): 2013, 2014

- Zawodnik meczu w finale Ligi Mistrzów 2012/2013

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2012

- Złote rękawice Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepsza "11" Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepszy bramkarz Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii

- Najlepsza drużyna Bundesligi (2): 2012/13, 2013/14

 

Sergio Ramos (2010-2012):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 2010

- złoty medal na Mistrzostwach Europy 2012

- Mistrzostwo Hiszpanii: 2011/2012

- Puchar Hiszpanii: 2010/11

- Superpuchar Hiszpanii: 2011/12

2) indywidualne:

- "11" Roku UEFA: 2012

- FIFPro World XI (2): 2011, 2012

- Jedenastka Roku według ESM: 2011/2012

- Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata 2010 w RPA według Castrol Index

- Najlepszy zawodnik Mistrzostw Europy 2012 w Polsce i Ukrainie według Castrol Index

- Jedenastka marzeń według FIFA podczas Mistrzostw Świata 2010 w RPA

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2012

- Najlepszy obrońca Primera División: 2011/2012

 

Walter Samuel (2002-2004):              

1) drużynowe

- wicemistrzostwo Włoch: 2003/2004

2) indywidualne

- Jedenastka Roku według ESM: 2003/2004

 

Giuseppe Bergomi (1992-1994):

- wicemistrzostwo Włoch: 1992/93

- Zdobywca Pucharu UEFA: 1993/94

 

Frank De Boer (1994-1996):

1) drużynowe

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 1994/1995

- Mistrzostwo Holandii (2): 1994/1995, 1995/1996

- Superpuchar Europy: 1995

- Puchar Interkontynentalny: 1995

- Superpuchar Holandii (2): 1995, 1996

2) indywidualne:

- Jedenastka Roku według ESM: 1995/1996

 

Didier Deschamps (1996-1998):

1) drużynowe:

- złoty medal na Mistrzostwach Świata 1998

- Superpuchar Europy: 1996

- Puchar Interkontynentalny: 1996

- Mistrzostwo Włoch (2): 1996–1997, 1997–1998

- Superpuchar Włoch: 1996/1997

- finał Ligi Mistrzów (2): 1996–1997, 1997–1998

2) indywidualne:

- Francuski Piłkarz Roku: 1996

- Drużyna marzeń UEFA EURO 1996

 

Paul Ince (1992-1994):

1) drużynowe:

- mistrzostwo Anglii (2): 1992/1993, 1993/1994

2) indywidualne:

- Jedenastka Roku Premier League (2): 1992/1993, 1993/1994

 

Roberto Donadoni (1992-1994):

- srebrny medal na Mistrzostwach Świata 1994

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 1993/94

- finał Ligi Mistrzów: 1992/1993

- Puchar Interkontynentalny: 1992/1993

- mistrzostwo Włoch (2): 1992/1993, 1993/1994

- Superpuchar Włoch (2): 1992/1993, 1993/1994

 

Deco (2003-2005):

1) drużynowe:

- srebrny medal na Mistrzostwach Europy 2004

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2003/2004

- Mistrzostwo Hiszpanii: 2004/2005

- Superpuchar Hiszpanii: 2004/2005

- Mistrzostwo Portugalii: 2003/2004

- Superpuchar Portugalii: 2003/2004

2) indywidualne:

- Srebrna Piłka 2004

- UEFA Club Footballer of the Year: 2003/2004

- UEFA Best Midfielder: 2003/2004, 2004/05

- Najlepszy Piłkarz Ligi Mistrzów: 2003/2004

- Jedenastka Roku według ESM: 2004/2005

- Zawodnik meczu w finale Ligi Mistrzów 2003/2004

- Drużyna marzeń UEFA EURO 2004

- Piłkarz roku w Portugalii: 2003/2004

 

Cristiano Ronaldo (2012-2014):

1) drużynowe:

- brązowy medal medal na Mistrzostwach Europy 2004

- Zdobywca Ligi Mistrzów: 2013/2014

- Puchar Hiszpanii: 2013/2014    

2) indywidualne:

- Złota Piłka FIFA (2): 2013, 2014

- Piłkarz Roku według World Soccer Magazine (2): 2013, 2014

- Najlepszy zawodnik według Globe Soccer Awards (2): 2013, 2014

- Piłkarz Roku według FourFourTwo (2): 2013, 2014

- Najlepszy Piłkarz Ligi Mistrzów: 2013/2014

- MVP Primera División: 2012/2013, 2013/2014

- Złoty But: 2014

- Król strzelców Ligi Mistrzów (2): 2012/2013, 2013/2014

- Król strzelców Primera División: 2014

- Najlepszy strzelec według federacji IFFHS: 2013

- "11" roku według UEFA (2): 2013, 2014

- FIFPro World XI (2): 2013, 2014

- Jedenastka Roku według ESM (2): 2012/2013, 2013/2014

 

Adriano (2003-2005):

1) drużynowe:

- Zwycięzca Copa America: 2004

- Zwycięzca Pucharu Konfederacji: 2005

- Puchar Włoch 2004/2005

- Superpuchar Włoch 2004/2005

2) indywidualne:

- Najlepszy zawodnik Copa America 2004

- Król strzelców Copa America 2004

- Najlepszy zawodnik Pucharu Konfederacji 2005

- Król strzelców Pucharu Konfederacji 2005

- Najlepszy strzelec według federacji IFFHS: 2005 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra porównanie graczy per pozycja (2 pkt - duża przewaga, 1 - pkt przewaga, 0 - remis), przynajmniej będę miał rozrywkę :>

 

Bramkarz:

 

Preud'homme vs Neuer - 1 pkt Kily

 

Środek obrony:

 

Baresi/Pique vs Ramos/Samuel - 1 pkt marzec (gdyby Baresi był te kilka lat młodszy to byłyby 2 pkt)

 

Boczni obrońcy:

 

Ziege/Ivanovic vs De Boer/Bergomi - 0 pkt (i tu i tu bez rewelacji, niby nazwiska lepsze u kily'ego, ale wg mnie właśnie tylko nazwiska)

 

DP:

 

Keane vs Deschamps - 0 pkt (obaj z najwyższej półki)

 

tu zaczynają się schody bo są różnice w ustawieniach (ale spróbuję porównać graczy zbliżonych jeśli chodzi o ustawienie):

 

Pomoc

 

Ozil vs Ince - 1 pkt kily (złe ustawienie Ozila)

Muller vs Donadoni - 1 pkt marzec (nie jest zbytnio doceniony ten Muller, nie wiem czemu w sumie)

Nedved vs Deco - 1 pkt marzec (Nedved rulez)

 

niewiadomo co:

van Persie vs Ronaldo - 2 pkt kily (no-brainer)

 

szpica:

Romario vs Adriano - 1 pkt marzec (nie 2 pkt tylko ze względu na super prime Adriano)

 

 

i dupa 4-4 jest :D

 

ostatecznie głos (z ciężkim sercem) na kily'ego, ponieważ przy ewentualnych karnych Neuer może zrobić różnicę. Gdyby nie ten nieszęsny Ozil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:0 - Doskonały rajd Donadoniego, który z łatwością mija Ziege. Zaasekurować błąd Niemca próbuje Roy Keane, a Włoch mądrze zgrywa do środka, gdzie jest Deschamps, który ma teraz sporo miejsca w tej strefie. Francuz rzuca doskonałą piłkę, a Ronaldo wykorzystując swoją szybkość wbiega ze skrzydła i mocnym strzałem nie daje szans belgijskiemu bramkarzowi.

 

1-1 Tym razem Ziege doskonale podłączą się do akcji ofensywnej i wykorzystuje miejsce na lewej flance po tym jak Nedved doskonale przechwycił piłkę w środku pola. Niemiec wrzuca w pole karne, tam kiksuje Ramos co z łatwością wykorzystuje lis pola karnego Romario, który przed strzałem jeszcze kładzie na plecach Samuela.

 

2-1 Deco faulowany przed polem karnym po bezpardonowym wejściu Roya Keane. Do rzutu wolnego podchodzi jego kolega z reprezentacji i precyzyjną bombą daje awans do finału.

 

Głos Kily

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.