Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - II Ćwierćfinał


Mentor

Rekomendowane odpowiedzi

Mentor vs the4yeast

 

Głosować mogą wszyscy użytkownicy mający na koncie minimum 100 postów z wyjątkiem 'trenerów' zespołów, które pozostały w zabawie. Głosy oddajemy do wtorku 21 kwietnia, do godziny 23:59.

Mentor

ddj81j.png

Gianluca Pagliuca (1994-1996) - ma bronić, jeżeli będzie przy tym robił wygibasy i śmiesznie wyglądał to nic nie szkodzi.

David Alaba (2012-2014) - Motór! Ma grać ofensywnie, niech z Riberym będą jak Vincent Vega i Jules Winnfield, jak Flip i Flap, jak Shrek i Osioł.

Fernando Hierro (1996-1998) - z duetu środkowych obrońców to Hiszpan będzie tym od gry piłką jeżeli zajdzie taka potrzeba. Naturalnie przy ofensywnych SFG ma się starać zrobić użytek z głowy albo nogi.

Jürgen Kohler (1995-1997) - uzbrojony w imię z umlautem i Walthera P38 ma być tym złym gliną w obronie. Warunki fizyczne do walki z każdym rywalem zarówno pod swoją bramką jak i w polu karnym rywala przy SFG.

Mauro Tassotti (1992-1994) - defensywnie usposobiony boczny obrońca, oczywiście będzie miał nie tylko bieg wsteczny, ale od fajerwerków i pajacyków są w zespole inni, Mauro ma dobrze i mądrze wyglądać.

Edgar Davids (2001-2003) - krawaty wiąże (słabszą nogą), usuwa ciąże a w mojej pomocy będzie robił to co będzie trzeba. Skoncentrowany nieco bardziej na lewej stronie nie zapomni o asekuracji Alaby, spróbuje się też w ofensywnym trójkącie z Bawarczykami.

Diego Simeone (1997-1999) - zorientowany nieco bardziej defensywnie od Holendra z lekkim wychyłem w prawym kierunku. O ile Tassotti prędzej zostawi zbyt duży napiwek niż dziurę do załatania, o tyle nie mam zamiaru zmuszać Messiego do ciężkiej pracy w defensywie. Jeżeli przeciwnik będzie wyprowadzał kontry po stratach z prawej strony to Diego spróbuje być pierwszy na miejscu zbrodni.

Djalminha (1999-2001) - podczas gry dwójka szatanów będzie odrąbywać nogi, Brazol ma za zadanie pleść wianki i szerzyć dobro. Przede wszystkim w postaci odważnych podań, strzałów z dystansu i pląsów indywidualnych. Z racji tego, że to nieco mniej znane (tak sądzę) nazwisko to pozwolę sobie w drodze wyjątku przypomnieć, że w wybranych sezonach jako pomocnik był bardzo bramkostrzelny - 25 goli.

Franck Ribèry (2011-2013) - pomiędzy rywalami czuje się swobodnie niczym kieszonkowiec w wąskich portowych uliczkach Marsylii. Z czarnym BBK w zębach ma robić robotę na lewej stronie, do spółki z Alabą a nawet Davidsem jeżeli potrzebne będzie wsparcie. Może wedle uznania łamać do środka, grać do linii i podawać albo kombinować na mniejszej przestrzeni w środku. Głównie jednak flanka, w środku rzadziej.

Edinson Cavani (2011-2013) - grot formacji ofensywnej, koledzy mają sadzić i palić a Urus legalizować.

Lionel Messi (2010-2012) - ma być Messim i w ataku robić to co uzna za stosowne. Zwolniony z zadań defensywnych, większość akcji rozpoczyna na prawej stronie, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba/chęć to może się ustawiać też głębiej i bliżej środka pola. Zresztą wiadomo, dosyć znany koleżka.

Kapitan - Mauro Tassotti
Rzuty wolne - do strzałów prawą nogą pierwszy Cavani, lewą nogą Djalminha/Messi albo Alaba z dalszej odległości. Do podań Messi.
Rzuty rożne - Messi
Rzuty karne - Hierro

Dwa słowa o grze, krótko bo mieliśmy się nie bawić w drobiazgowe analizy.

Jak atakuję? Preferuję grę szybką i bezpośrednią, atak pozycyjny to alternatywa/drugi wybór. Ustawiam się szeroko, gram głównie skrzydłami, ale jeżeli uda się dzięki temu otworzyć więcej przestrzeni na środku to Davids z Djalminhą mogą próbować robić z tego użytek. Na lewej flance Alaba bardzo ofensywnie, ciągła współpraca z Riberym. Na prawej nieco inaczej bo Tassotti ma być usposobiony defensywnie więc nie będzie szukał gry kombinacyjnej ani obiegania Argentyńczyka. Messi gra co chce, czyli dużo zejść do środka, jeżeli zajdzie potrzeba to wspomaga pomoc a bliżej prawej strony przesuwa się wtedy lewonożny Djalminha. Cavani również nie zapuszcza korzeni w polu karnym rywala tylko pokazuje się do gry Leo, inaczej niż w przypadku ataków z lewej strony kiedy to ma się jednak trzymać bardziej pola karnego i tam być gotowym na wykańczanie akcji. Zmuszony do ataku pozycyjnego wciąż będę szukał szybszych rozwiązań, indywidualnych zrywów i nie stronił od strzałów z dystansu. Długie akcje nie leżą specjalnie w moim interesie.

Jak bronię? Przede wszystkim pressing/kontrpressing na połowie rywala w pierwszych sekundach po stracie piłki, to element defensywny, ale jednocześnie silnik napędzający bezpośrednią grę i kontrataki. Stąd wybór Davidsa i Simeone w pomocy. Oczywiście pressing to strategia zespołowa, nie będę oszukiwał, że Messi nagle stanie się psem gończym, ale Ribery ma już wystarczająco dużo charakteru i zadziorności a Cavani to też pracuś. Jeżeli nie uda się odebrać piłki albo zmusić przeciwnika do błędu w pierwszych sekundach po stracie piłki, luzuję poślady, cofam się i przyjmuję ataki na spokoju. Nie gram pressingiem na własnej połowie, taka gra wymaga bardzo dużo siły i rodzi faule, nie chcę regularnych SFG rywala w pobliżu własnej bramki. Środkowi obrońcy ustawieni raczej głęboko, skoro nie stawiam na atak pozycyjny i spychanie rywala do obrony to nie potrzebuję tak bardzo wysuniętej do przodu linii obrony, co prawda pomogłaby w skuteczniejszym pressingu, ale kosztem zagrożenia w postaci piłek za plecy i konieczności częstej gry na spalonego. Jeżeli przeciwnik rozpoczyna grę od bramki to Cavani stara się naciskać lepiej wyprowadzającego piłkę ŚO rywala jeszcze zanim ten otrzyma futbolówkę. Jeżeli oponent dysponuje jednym, zdecydowanie wyróżniającym się rozgrywającym to mogę oddelegować do niego plastra w postaci Davidsa lub Simeone. Jeżeli ma więcej niż jednego tego typu zawodnika to rezygnuję z plastrowania.

Stałe fragmenty gry? Przy rzutach wolnych zdecydowanie preferuję bezpośrednie uderzenia, nawet z dalszej odległości (Alaba). Rzuty rożne na różne sposoby, nie mam do tego wybitnej paczki więc trzeba nadrabiać pomysłowością. Pole karne atakuję głównie czwórką Hierro, Kohler, Simeone i Cavani przy czym w ramach różnorodności staram się nie powtarzać wariantów a przynajmniej nie bezpośrednio po sobie żeby nie ułatwiać rywalowi przygotowania się. Bezpośrednie dośrodkowania z piłkarzami ustawionymi w polu karnym, dośrodkowania na całą grupę wbiegającą w pole karne, krótkie dośrodkowania na przedłużenie piłki głową (z reguły rodzą sporo chaosu a chaos we własnym polu karnym to wróg broniącego), krótkie rozegrania z wycofaniem piłki i próbą rajdu w pole karne albo uderzenia z dystansu. Chcę próbować na różne sposoby żeby empirycznie sprawdzić jak sobie radzi rywal z danym wariantem. Do piłki przy rzutach rożnych podchodzi Messi z Riberym (Francuz do krótkiego rozegrania), Djalminha przed polem karnym szuka okazji do strzału, Tassotti, Alaba i Davids cofnięci. Przy rzutach rożnych w obronie wracają wszyscy poza Messim, trójka Kohler-Hierro-Cavani kryją indywidualnie, Ribery i Tassotti pilnują słupków, Djalminha wychodzi do wykonującego próbując utrudnić wykonanie, Davids na skraju pola karnego żeby doskoczyć w razie wycofywanej/wybijanej piłki. Pozostali (Simeone i Alaba) pilnują strefowo gorzej upilnowane obszary albo pozostałych zawodników rywala w zależności od tego jak dużą ilością graczy ten atakuje przy kornerach. Messi wysoko, ale pamiętając o pozycji spalonej, głupi nie jest.

Bankowo o czymś zapomniałem, ale miało być ogólnie to jest ogólnie.

 

the4yeast

Ustawienia:

http://i.imgur.com/gfd4T7R.png

http://i.imgur.com/AKtn5pU.png

 

Opis:

 

Myśl przewodnia przy wybieraniu drużyny - w miarę możliwości brać ludzi wszechstronnych, o wysokiej inteligencji boiskowej.
 
Dwa ustawienia taktyczne - obrona w każdym ustawiona podobnie. Atak również. Różni się pomoc, gdzie w jednym ustawieniu zagęszczamy środek pola i gramy Kaką na rozegraniu za napastnikami, a Luisem Enrique w środku. W drugim ustawieniu Kaka robi swoje z boku, a Luis Enrique gra na swojej ulubionej pozycji skrzydłowego.
 
1 - Julio Cesar
2 - Roberto Ayala
- Klasyczny środkowy obrońca, idzie do przodu tylko przy stałych fragmentach. Nie wybija na oślep, a zaczyna akcję podaniem.
3 - Antonio Benarrivo
- Boczny obrońca, broni boczny sektor boiska. Rzadziej niż Zanetti bierze udział w ofensywie, raczej nie przekracza środkowej linii. Jeśli nadarzy się okazja i ma asekurację, zadania podobne jak Zanetti, zwłaszcza w ustawieniu bez skrzydeł.
4 - Javier Zanetti
- Boczny obrońca, broni boczny sektor boiska. Niezmordowany, kursuje po skrzydle od linii do linii. W ustawieniu bez skrzydeł ma wolny cały boczny sektor boiska. Ze skrzydłami - obiega skrzydłowego lub ścina do środka. Rozegra klepkę ze środkiem, dośrodkuje płasko przed pole karne lub wrzuci w nie górą. Bierze udział w kontrach.
5 - Matthias Sammer
- Klasyczny środkowy obrońca. Może rozpocząć kontrę długim podaniem, wspomaga rozegranie. Idzie do przodu na stałe fragmenty.
6 - Xabi Alonso
- Defensywny pomocnik i rozgrywający z głębi. Kontroluje tempo. Czyści środek pola, przechwytuje piłki. Gra nieco za Pogbą, niezależnie od ustawienia.
7 - David Villa
- Snajper, wykańcza akcje innych, gra na pograniczu spalonego. Jeśli w środku jest za gęsto, schodzi na bok. Może brać udział w rozegraniu szybką klepką. Od niego zaczyna się pressing.
8 - Paul Pogba
- Wspomaga rozgrywanie, atakuje z głębi, uderza zza pola karnego. W polu karnym przy stałych fragmentach. Czyści środek pola, przechwytuje piłki.
9 - Ruud van Nistelrooy
- Klasyczna 9tka - skończy akcję głową i nogami, przyjmie piłkę stojąc tyłem do bramki skąd rozegra do innych. Znikomy udział w rozegraniu.
10 - Kaka
- Gra za napastnikami lub nieco z boku, zależnie od ustawienia. Wolny ptak, robi co chce, rozgrywa, strzela. Ma dla siebie całą atakowaną połowę, inni robią mu miejsce, wychodzą na pozycje, a on ich należycie wykorzysta. Jeśli gramy skrzydłami, może zamienić się miejscami z Luisem Enrique.
11 - Luis Enrique
- Jeśli na skrzydle, atakuje do linii lub ścina do środka. Jeśli w środku pola, zbiega do boku i wbiega w okolice pola karnego. Wspomaga rozegranie. Bierze udział w destrukcji, włączając w to pressing.. Jeśli gramy skrzydłami, może zamienić się miejscami z Kaką.
 
kapitan - Javier Zanetti
rzuty wolne - Xabi Alonso & Kaka & David Villa (strzał) / Xabi Alonso (dośrodkowanie)
rzuty rożne - David Villa
rzuty karne - David Villa

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.