Skocz do zawartości

ATF Post Jordan SlaKB - karpik FINAŁ


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

1. Gdzie widzisz swoje przewagi?

 

Tak się akurat złożyło, że dwaj nasi liderzy trafili w finale na prawdopodobnie najlepszych dostępnych obrońców. Dirk kontra Sheed i LeBron vs Artest. Oba matchupy są bardzo trudne zarówno dla Dirka jak i Jamesa i obaj mają tu mniej więcej równo przejebane, dlatego uważam, że kluczowy dla losów tej serii będzie support, a Dirk ma ten support po prostu lepszy. W drużynie SlaKB nikt nawet nie zbliża się w ofensywie do poziomu Pierce'a, nawet Deron, czyli moja 3. opcja, jest lepszy w ataku od każdego z pomagierów LeBrona. 

 

2. Matchupy i minuty

 

Składu oczywiście nie zmieniam i gram swoje.

 

Deron-Conley

Pierce-Christie

Artest-LeBron

Dirk-Sheed

Bogut-O'Neal

 

Minuty:

 

Deron 32-36 Hinrich 12-16

Pierce 36-40 Hinrich 8-12

Artest 34-38 Howard 10-14

Dirk 36-40 Robinson 8-12

Bogut 32-36 Varejao 12-16

 

Jeśli chodzi o rezerwowych, to Hinrich broni PG lub Redda, Howard Redda bądź Christie, Clifford LeBrona, Zacha lub Sheeda, Varejao Okura/Jermaine.

 

W razie small ballu z LeBronem na PF, nie zmieniam składu i gram normalnie dwoma wysokimi. Bronię wtedy tak:

 

Deron/Hinrich - Conley

Pierce/Hinrich - Redd

Artest - LeBron

Dirk - Christie

Bogut - Sheed/O'Neal

 

Nie boję się w tym układzie scoringu Christiego (w wybranych sezonach w połowie meczów w PO nie zdobył nawet 10 pkt), jeśli ma on dostać piłkę zamiast LeBrona, to ja to biorę w ciemno. SlaKB w tym ustawieniu ma za to spory problem ze zbiórką, więc Bogut, Artest i Pierce mogą częściej niż zwykle atakować tablicę. Poza tym w small ballu prawdopodobnie LeBron będzie zmuszony kryć Dirka, co bardzo mi pasuje, bo nawet James jest człowiekiem i trudno mu będzie ciągnąć jednocześnie atak, a w obronie kryć Nowitzkiego (w finałach 2011 też tego przecież nie robił). Co równie ważne, oznaczać to będzie, że Dirka nie kryje Sheed, którego uważam za najlepszego możliwego obrońcę na Dirka. Tak więc 2 sukcesy za jednym razem.

 

3. Kto będzie x-factorem?

 

X-Factorem będzie zdecydowanie to jak bardzo uda mi się ograniczyć LeBrona. Mam do tego świetne warunki, czyli Artesta jako plaster i Boguta w roli rim protectora. Moim priorytetem w defensywie jest zdecydowanie zatrzymanie LeBrona, dlatego też na pickach nakierowywuje LeBrona na Boguta, nie wykluczam nawet potrojeń albo półstrefy a la Mavs 2011, generalnie blokuję paint jak tylko mogę. Wszystko po to, żeby zmusić LeBrona do podania. Jeśli ktoś ma mnie zabić, to niech to będą jumpery kolegów LeBrona, bo jak dla mnie James ma wokół siebie grupę podejrzanej klasy shooterów, szczególnie w playoffs. Conley z wybranych lat 3-27 za trzy, czyli 11%. 

Doug Christie 23-88, a więc 26% (mid range też tragiczny). 

Sheed 46-156, czyli 29%. 

Jermaine oczywiście trójek nie rzucał, ale w wybranych latach miał 54-170 (32%) z odległości >10 ft. 

 

Tak więc jeśli to są ci gracze, którzy mają mnie zabić swoimi rzutami, to biorę to w ciemno. Sprawę nieco ratuje ławka, bo George Hill ma 62-172 (36%), ale już dalszy mid range ma bardzo słaby, 10-41 (24%). Redd i Okur jako jedyni wyglądają na naprawdę poważnych shooterów i tylko od nich nie podwajam (ale to co dają w ataku, oddają w obronie).

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 

Dirk będzie grał mało high post, zdecydowanie mniej niż zazwyczaj, a więc więcej piłek dostaną Pierce z Deronem. Dirk oczywiście dalej będzie centralną postacią mojej ofensywy, ale będzie więcej grał bez piłki (pick and popy, double pick and rolls, spot up, cuty). 

 

5. Na co chcesz zwrócić uwagę głosujących?

 

Serwuję w tej serii Jamesowi powrót jego najgorszych koszmarów (Artest na Jamesie i Bogut pod koszem myślę, że będą powodem niejednego nocnego moczenia się LeBrona) i stawiam na możliwie jak największe ograniczenie. W ten sposób zostawiam pole do popisu jego kolegom, którym wyraźnie brakuje ofensywnego talentu jak na finał ATF. Dodatkowo te wszystkie Conleye, Christie czy O'Neale regularnie obniżali w playoffs loty. Dość powiedzieć, że najpewniejszą opcją w ataku poza Jamesem jest tutaj Michael Redd. Dirk z kolei ma znacznie większe wspracie w ataku, dlatego świetna obrona Sheeda tak bardzo mnie nie zaboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdzie widzisz swoje przewagi?

 

- Sheed&JO powinni ograniczyć Dirka najlepiej jak się tylko da. Dodatkowo Dirk swego czasu miał problemy z niższymi od siebie graczami więc myślę, że Lebron jest w stanie go bronić. Pozwoli mi to grać smallballem. Dirk Lebrona nie da rady bronić więc, albo będzie musiał usiąść na ławce (atak karpika nie będzie już wtedy taki świetny), albo grać na C. (wtedy z kolei obrona karpika będzie wyglądać nieciekawie). No chyba, że karpik będzie chciał Dirkiem bronić Lebrona, takie coś mi bardzo pasuje. :)

- Mam zamiar grać sporo p'n'r Lebron&JO/Sheed po których Lebron ma atakować kosz. Dirk i Bogut są za wolni, żeby wtedy nadążyć za Lebronem dzięki czemu będzie mógł on atakować bez problemu obręcz. 

- Gdy na boisku nie będzie Boguta tylko duet Dirk&Varejao lub Cliff&Varejao karpikowi będzie brakowało trochę siły i masy pod koszem. Mogę to wykorzystać duetem JO&Sheed, który daje mi intensity, siłę i masę pod koszem. ;] Dodatkowo Z-Bo też może to w jakimś stopniu wykorzystać. Podkoszowi dostaną wtedy trochę więcej piłek, żeby wykorzystać swoją przewagę warunków fizycznych. 

- Lebron kiedy będzie krył Artesta może skupić się bardziej na helpD i pomagać przy Dirku. 

- Bogut nie ma range dzięki czemu JO/Sheed kryjąc go będą mogli podobnie jak Lebron skupić się bardziej na helpD.

- Christie może ograniczyć Pierce. 

- Mam bardzo dobrych obrońców na p'n'r Dirk&Nowitzki. Conley i Sheed bardzo dobrze bronią picki. 

- Pierce operuje w podobnych strefach boiska co Dirk. 

- Artest w młodości był dosyć niezrównoważony. Będzie on musiał w każdym meczu oddać przynajmniej kilka głupich rzutów i zaliczyć jakąś stratę. Dodatkowo trzymanie go w 4 kwarcie na boisku jest trochę niebezpieczne. 

- Mam przewagę fizyczną nad zespołem karpika, co w finałach może być bardzo przydatne. ;]

 

2. Matchupy i minuty.

 

Rotacja:

 

PG: Conley 38/Hill 10

SG: Christie 36/Redd 12

SF: Lebron 25/Redd 23

PF: Sheed 24/Lebron 15/Zach 9

C: JO 32/Sheed 10/Okur 6

 

- Zach gra tylko wtedy gdy na parkiecie jest ktoś z dwójki JO/Sheed

- Okur gra tylko wtedy gdy na parkiecie jest ktoś z dwójki JO/Sheed, a na SF gra Lebron

- Hill gra większość minut wtedy gdy gra Lebron

- Gdy na boisku nie ma Lebrona to zawsze jest duet Conley&Redd

- Na parkiecie zawsze jest ktoś z dwójki Sheed/JO

- Gdy Lebron gra na PF to na C gra ktoś z dwójki Sheed/JO

 

Matchupy:

 

Conley-Williams

Christie-Pierce

Lebron-Artest

Sheed-Dirk

JO-Bogut

 

- Gdy Redd jest na boisku to kryję najsłabszego ofensywnie obwodowego przeciwnika.

- Sheed może się zmieniać z JO w kryciu Dirka w zależności od tego komu będzie lepiej szło. 

- Okur gdy gra to kryję najsłabszego ofensywnie podkoszowego przeciwnika.

 

3. Kto/co bedzie X-factorem?

 

- Bogut i jego faule. Jeśli Bogut dosyć szybko złapie kilka fauli po wjazdach Lebrona to obrona karpika może na tym dosyć mocno ucierpieć. 

- Lebron vs Artest. Bardzo ważne będzie jak Lebron poradzi sobie z Artestem. Artest był świetny zarówno w teamD jak i 1vs1, ale wydaję mi się, że lepszy był w teamD. W 1vs1 też był bardzo dobry, ale już nie na poziomie GOAT. 

- To jak Lebron będzie sobie radził w smallballu z Dirkiem. Jeśli dobrze to wtedy mam ogromną przewagę, bo Dirk albo trafi na ławkę albo Lebron będzie robił rozpierdol. A Dirk grający na C nie wydaję mi się dobrym pomysłem. 

 

4. Czym zaskoczysz przeciwnika?

 

- Brak rezygnacji ze smallballu i Lebron kryjący wtedy Dirka. Jeśli to nie będzie się sprawdzać to po prostu wrócę do normalnego ustawienia. 

- Lebron gdy będzie krył Artesta będzie sporo pomagał przy Dirku, powinno to znacznie utrudnić grę Dirkowi. 

- Dużo p'n'r Lebron&Sheed/JO po których Lebron będzie miał atakować kosz, ani Dirk ani Bogut nie zdąża za Lebronem. 

 

5. Na co chcesz zwrocic uwage glosujacych?

 

- Lebron kryjąc Artesta będzie mógł skupić się na helpD.

- Sheed/JO/Lebron będą mogli ograniczyć trochę Dirka. 

- Gdy schodzi Bogut karpik ma trochę problemów w obronie. 

- Mam przewagę fizyczną nad drużyną karpika.

- Pierce nie będzie miał łatwej serii przeciw Christie.

- Doceńcie w tej ostatniej serii Redda!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Lebron vs Artest. Bardzo ważne będzie jak Lebron poradzi sobie z Artestem. Artest był świetny zarówno w teamD jak i 1vs1, ale wydaję mi się, że lepszy był w teamD. W 1vs1 też był bardzo dobry, ale już nie na poziomie GOAT. 

 

 

yyyy, zedytuj to zanim ktoś zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale najwazniejsze pytanie. Co robi slakb jak wychodzi small ballem a karpik gra bigball rzucajac dirka na christie?

 

Ogólnie gdy gram smallballem mam zamiar przyspieszać grę i podkręcać tempo. Drużyna karpika grając big ball nie powinna wtedy nadążyć za moimi graczami. Dodatkowo staram się grać wtedy b2b miami w D. 

 

Christie w ataku zawsze był 4-5 opcją i gość jest głównie doceniany za obronę, ale to nie jest tak, że Christie w ataku kompletnie nic nie umiał. Doug miał niezły rzut zarówno za 3 jak i z mid-range. Kozłować też przecież potrafił. Mam zamiar dać kilka piłek Christie i pozwolić mu grać 1vs1 z Dirkiem, dodatkowo gość handling miał naprawdę niezły więc mogę spróbować p'n'r Christie&Sheed/JO. Nie wiem jak para Dirk&Bogut ma zamiar we dwójkę bronić p'n'r? Będzie też wtedy kilka akcji w których Doug dostanie 2-3 down screeny w stylu Allena z Bostonu i będzie miał wyjść na czystą pozycję, wtedy piłkę będzie miał albo Lebron albo Conley, żaden z nich nie powinien mieć problemu z podaniem w tempo, a Dirk na pewno nie da rady przebić się na zasłonach i Christie będzie miał wtedy open 3. Doug ma też wtedy za zadanie próbować więcej cutów, ścięć pod kosz itd. Dirk jest raczej za wolny, żeby za nim nadązyć i na pewno kilka easy points by wpadło dla Douga. Ogólnie to nie do końca wiemy jakby Christie zachował się w takim match-upie przeciwko dużo wyższemu i wolniejszemu przeciwnikowi od siebie, bo raczej nigdy nikt nie rzucał na niego takich zawodników, bo Christie wcale nie był jakimś ogórem w ataku. 

 

Jeżeli Christie nie daje sobie rady w ataku z Dirkiem to oczywiście gram mniejsze minuty smallballem, ale nie rezygnuję z niego definitywnie, bo mimo wszystko Christie wyciąga wtedy Dirka spod kosza i robi trochę więcej przestrzeni. Dodatkowo Dirk na pewno by pozwolił Dougowi na kilka open 3 czy łatwych punktów spod kosza po cutach. No ale jeśli Doug nie wykorzystuję tego, że ma naprzeciw siebie Nowitzkiego to gram po prostu trochę mniej smallballem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik zbudował najmocniejszy zespół w zabawie i to było widać od początku. 

 

Niespodzianką było jak odpadł w pierwszej rundzie(!) z julkiem, chociaż sam tak głosowałem, bo Julek doskonale wykorzystywał te niewielkie niedoskonałości tego świetnego teamu. Ale potem wszedł pewnie jako LL i deklasował konkurencję.

 

W finale stawiam na Karpika, bo zespół SlaKB od początku mnie nie przekonywał mimo wielkiego LeBrona Jamesa i tylko ze względu na Niego stawiam na 4-2 dla Dirka i spółki

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik zbudował najmocniejszy zespół w zabawie i to było widać od początku. 

 

Niespodzianką było jak odpadł w pierwszej rundzie(!) z julkiem, chociaż sam tak głosowałem, bo Julek doskonale wykorzystywał te niewielkie niedoskonałości tego świetnego teamu. Ale potem wszedł pewnie jako LL i deklasował konkurencję.

 

W finale stawiam na Karpika, bo zespół SlaKB od początku mnie nie przekonywał mimo wielkiego LeBrona Jamesa i tylko ze względu na Niego stawiam na 4-2 dla Dirka i spółki

 Nie zgodzę sie co do pierwszego zdania, ale reszta jak najbardziej prawidłowa ;)

 

karpik winner - easy money.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, zagłosuję sobie. 4:3 dla Karpika

Argument, który stosujecie przeciwko Lebronowi, czyli że wyłączy go Artest, jest również aktualny w przeciwną stronę. Ilu lepszych obrońców na Dirka możecie sobie wyobrazić, niż tamten Rasheed ? Piłka musi przechodzić przez Dirka, a Rasheed jak mało kto ograniczy mu pole widzenia i łatwe rzuty.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.