Skocz do zawartości

[2022-2023] Regular Season - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

taką refleksje mam po tym sezonie.

od momentu jak do ligi zaczły wracać dawne gwiazdy to mamy sytuację, że co roku jest walka na górze i na dole tabeli. wszystko było by ok, ale jak patrzę na zespoły, które benczują swoich pierwszoplanowych zawodników tylko po to by w drafcie wyłowić np. KB to już jest trochę słabe... sam żałuję, że akurat nie mogę powalczyć o fajnych (a raczej na pewno zajebistych) zawodników w drafcie, no ale żeby odpuszczać sezon dobrą ekipą to nie przyszło mi na myśl.

 

w rzeczywistym NBA chyba tylko jak przychodził do ligi LBJ to była sytuacja, gdzie wiadomo było, że dostanie się supergwiazdę w drafcie, a u nas jest to co roku.

 

koniec refleksji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było by ok, ale jak patrzę na zespoły, które benczują swoich pierwszoplanowych zawodników tylko po to by w drafcie wyłowić np. KB to już jest trochę słabe... 

 

100% zgody

o ile zabawy Beasleyem jeszcze ujdą o tyle benczowanie gwiazd takich jak Malone, Ajinca, Stockton (100 meczów w 3 sezony...) czy D-Rob jest niefajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne drogi prowadzą do tego samego celu. Pozostaje też kwestia kto jaki cel sobie obiera. Dla mnie awans do PO i odpadnięcie w 1 rundzie, to żaden sukces. A aby dochodzić daleko, to trzeba czasami coś tam poświęcić. Wzmacniać się można w różny sposób. Można próbować wyrwać kogoś na FA, jednak to wcale nie jest takie łatwe, nawet jak ma się dużo kasy. Dwa sezony temu chciałem Hardena i to miał być mój filar drużyny, jednak wybrał 76ers. Gdydy wybrał inaczej to obecnie byłbym pewnie w czołówce konferencji wschodniej. Później były podejścia pod Ajince, również nieudane. Na poprzednim FA udało się wyrwać D-Roba, jednak to było trochę mało aby nawiązać walkę z 76ers czy Blazers (sprawdziłem to na poczatku i przy najsilniejszym ustawieniu za dużo było przegranych). Były starania wyrwania również Pippena czy Kevina Johnsona z FA, ale się nie udało (mimo, że dostawali maxa). Więc jeśli na FA się nie udaje to trzeba poświęcić sezon/dwa i próbowac wyrwać coś z draftu. No ale tutaj też nie jest pewne, że się uda, bo losowania kończą się różnie i czasami ktoś z 2 i 3 pozycji możne polecić nawet na 5. Może kogoś dziwić, że na IL siedzą sobie gwiazdy. Jednak ja nie udaje się pozyskać solidniaka z FA, to trzeba próbować inaczej. Tym bardziej, że jeśli chce się zdobyć majstra, albo wygrać chociaż konferencję, to bez poświęceń nie uda się tego dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko rozumiem, po prostu to jest niefajne i tyle

w prawdziwym NBA tankowanie (szczególnie takie trwające dłużej niż sezon/dwa) jest beznadziejne (z punktu widzenia osoby oglądającej ligę) a w simce dochodzi możliwość benchowania gwiazd bez żadnych konsekwencji (w rilu widząc taką politykę kadrową to już żadna gwiazda by z FA do takich Celtics  nie dołączyła), co czyni cały proceder jeszcze gorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA, który ma wysokie "Play For Winner:" raczej z tankerem nie podpisze i jest to jakaś "kara"

 

Tankowanie było i będzie taki urok tej gry. Wydaje mi się, że bardziej to psuje zabawę tankującym, też miałem sezony w których się przebudowywałem i żadnej frajdy, w takim sezonie polegającym na czekaniu na draft i FA nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gra, a nie real. Tutaj można podejmować działania, które w prawdziwym życiu nie mają prawa bytu. Z jednego bardzo prostego powodu ... w prawdziwym baskecie wszystko sprowadza się do kasy, tutaj nie.

 

Wracając do Celtics to ich historia oraz plan moich działań ostatnich sezonów był następujący: 

2019-2020 Po kilku słabszych sezonach bez sukcesów i coraz to starszym Mayo, zapadła decyzja o przebudowie ekipy. sprzedany Mayo za Stocktona, Ebanks też za kogoś, w efekcie był słaby sezon, bo najlepsi sprzedani.

 

2020-2021

Draft - z nr 3 wybrany Mutombo (po sprzedaży picku nr 1)

Free Agency - podpisany na rok Harden (w trakcie sezonu sprzedany do Knicks)

Sezon - obyło się bez tankowania, choć można było bo w kolejnym drafcie miał byś Shaq. Mutombo zagrał w 82 spotkaniach, Harden też rozegrał komplet 82 gry (część w Knicks). Stockton zagrał mniej, ale to z innego powodu.

 

2021-2022

Draft - z nr 6 Mashburn (draft gdzie był Shaq, Zoo i Webber, z nr 9 Rider, z nr 14 Houston.

Free Agency - podpisany Stockton. nie udało się podpisać za to Hardena (wybrał 76ers) oraz Ajincii (wolał grać dla Rockets), w sumie bez wzmocnień doszli tylko rookasy i to też nie najwyższy lotów (choć na drugim campie Mashburn całkiem fajnie się rozwinął). trzon zespołu stanowili Stockton, Mutombo, Mashurn, Rider i był chyba jeszcze Dumars (podpisany na rok, ale on był ściągany z myślą o późniejszym ewentualnym transferze za jakiś pick)

Sezon - plan był taki, aby wyczyścić roster z długich kontraktów. powód? mieć do dyspozycji w 1 rundzie kasę na dwa maxy. wszystko zostało ustawione właśnie pod kolejne FA. sprzedane zostały przez to wszystkie picki w tym Celtics nr 10. wszyscy grali cały sezon a PO brak. Decyzja podjęta sezon wcześniej widząc, że może uda się pozyskąc jakieś dwie gwiazdy z FA.

 

2022-2023

Draft - brak picków (wszystko sprzedane, a byli KG, Kidd czy Hill)

Free Agency - w 1 rundzie podpisany D-Rob, ale Pippen został w Mavs. Później w 2 rundzie nieudane podejście po Kevina Johnsona. A dalej to już nie było kogo podpisywać i ostatecznie podpisałem Rose'a (choć to nie jest już takie wzmocnienie jak kiedyś).

Sezon - po 31 dniach bilans 9 wygrany i 10 przegranych (w tym przegrane z takimi ekipami jak: Bucks, 2xHeat, Warriors, Rockets). Oczywiście wystawiani najlepsi! Więc zapadła decyzja aby tankować po wyższy niż 6 czy 10 pick (jeśli szczęście w losowaniu dopisze).

 

Jak widać, każdego sezonu były inne plany i nie było tak, że tankuję dwa sezony z rzędu. Generalnie decyzja w tym sezonie o tankowaniu zapadła po słabej 1/4 sezonu. Była to najwyższa pora, bo jeśli mieć szansę wyrwać coś konkretnego z wysokiego picku, to raczej trzeba było podjąć decyzję możliwie szybko. Tak więc jak widać, umyslne tankowanie występuje dopiero w tym sezonie, po nieudanych realizacjach poprzednich planów. Nie jest powiedziane, że tym razem uda się ten plan wykonać, ale na pewno mam większe szanse na pick w TOP3 przed losowaniem, a niżeli jakbym grał cały sezon Robinsonem i Stocktonem (co wcale nie dawało mi gwaracji awansu do PO, nie mówiąc już o jakiś sukcesie w tegorocznym PO).


FA, który ma wysokie "Play For Winner:" raczej z tankerem nie podpisze i jest to jakaś "kara"

 

Z tym się nie zgodzę. Rok wczesniej Harden podpisał ze słabymi Celtics kontrakt na 1 rok. W kolejnym FA wybrał ofertę 76ers, czyli ekipy która też w poprzednich latach nie osiągała sukcesów i była cały czas nisko notowana (nawet niżej a niżeli Celtics, bo moi wchodzi do PO, a 76ers walczyli o topowe picki). Dopiero po przyjściu Millsa, Hardena, Wrighta i Shaqa zaczęli osiągać sukcesy.

 

EDIT: Teraz zobaczyłem, że Harden ma tylko 4 PFW. No ale już taki D-Rob ma 55 PFW i wybrał Celtics na ostatnim FA, a nie Hornets, którzy w ostatnich sezon lepiej się spisywali.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hardena to z tego co pamiętam to on podpisał z Celtics bo dostał wtedy zdecydowanie najwięcej kasy od nich. Gdy sezon później podpisywał z 76ers to Sixers też walczyli z tylko Bostonem więc wielkiego wyboru nie mial. A od 76ers dostał chyba ofertę korzystnejszą finansowo. Gdyby dostał tyle samo kasy od obu pewnie wybrałby tą, która ma wyższy win rating.

 

Co do tankowania w Pistons to sytuacja wygląda tak, że z tym składem dwa razy po dobrym i świetnym RS odpadalem w pierwszej rundzie PO, a nie mam możliwości wzmocnić teamu inaczej niż przez draft. Poza tym jest jeszcze jeden powód, ale o nim powiem może po drafcie. :)

 

A jeśli chodzi o brak gry najlepszych zawodników i praktycznie jeden sezon wycięty z kariery to Beasley zagrał w prawie wszystkich meczach, Griffith też 50+, Koufos to już stary dziadek. Szkoda jedynie Malone, ale on też zagrał dwadzieścia parę spotkań, a poza tym to pierwszy i mam nadzieję, że jedyny taki jego sezon w karierze pod względem rozegranych gier. Bo stasty miał najlepsze w karierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 113 (na pierwszym miejscu goscie)

 



 



 



 



 



 



 



 



 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani:  

  • Derek Harper (Nuggets) – 7 dni (Severe Migraines)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 114 (na pierwszym miejscu goscie)

 



 



 



 



 



 



 



 



 



 



 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie kontuzjowani:  

  • Gerald Green (Wizards) – 7 dni (Severe Migraines)

Scott Skiles (Rockets) – 4 dni (Concussion)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne mecze jutro!

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.