Skocz do zawartości

Czemu obecnej NBA nie da sie ogladac ?


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Litości... Zdolności analityczne, to nie umiejętność opracowania (czy też korzystania) ze statystyk.

Pewnie dlatego między "mają jakieś umiejętności analityczne" a "ogarniają statystyki" dałem "i" zamiast "bo", niemniej doceniam próbę przypi****lenia się na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego między "mają jakieś umiejętności analityczne" a "ogarniają statystyki" dałem "i" zamiast "bo", niemniej doceniam próbę przypi****lenia się na siłę.

Ale kontekst wypowiedzi do której Ty się przepierdoliłeś na siłę był inny. 

Po drugie, taki Brooks nie ma zdolności analitycznych, a przynajmniej ich nie pokazuje na meczach, więc "i" pasuje tu jak nie powiem co i gdzie.

 

2010/11: atak nr 4 w lidze

2011/12: atak nr 2 w lidze

2012/13: atak nr 2 w lidze

2013/14: atak nr 7 w lidze

 

W obecnym sezonie z wiadomych przyczyn nr 16 w lidze.

A później przychodzi PO i zaczyna się napierdalanie na siłę, bo "zagrywki" nie działają. 

O to, co staty robią z ludźmi, ech... 

 

 

Jak zobaczyłem post alternativem to już wiedziałem, że zaraz wrzuci coś o Popovichu. Ja mam problemy z tym, osoby które nie są fanami Spurs pewnie dostają odruchów wymiotnnych.

Wzruszyła mnie Twoja troska o dobro innych, jeszcze brakuje abyś założył jakieś Kółko Troskliwych Misiów. To takie naturalne po wszystkich wycieczkach osobistych, których się dopuszczasz, choćby przypierdalając się wieku rozmówcy, jak Ci się zdarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timmy Duncan bardziej mi pasuje do typu sportowca inżyniera niż do sportowca zabijaki i wydaje mi się, że źle na tym nie wyszedł. Może jednak skuteczność i efektywność jest w sporcie ważniejsza niż pierdzenie testosteronem na lewo i prawo?

Nie chodzi o to, żeby sobie dosłownie wypłacali tuby co mecz i łapali za kostki biegnących do kontry ale tłumienie emocji przy pomocy sędziów i kar skutkuje mniejszą agresją w grze, a to niechybnie, w ZDECYDOWANEJ większości przypadków, będzie skutkowało mniejszym zaangażowaniem. Przecież sport to kontrolowane wyładowanie agresji w czasach pokoju. A Timmy, który potrafi pogodzić ze sobą "chcenie bardziej" ze 100% wyrachowaniem i kontrolą emocji to przykład najwyższego profesjonalizmu i prawdopodobnie autyzmu, rzadki jak trzeci sutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie tego pod uwage, ze kolesi z mentalnoscia zabojcy jest niewielu, chcielibyscie zeby kazdy mial mentalnosc Birda, Kobego, Jordana, Westbrooka, a ilu jeszcze kolesi all time potraficie wymienic z taka mentalnoscia? Isiah, moze CP3 obecnie, obaj w tej samej brudnej lidze wygrywania, to sprawialo ze koles taki jak Bird byl wyjatkowy, Harden to np ma? Nie, jest bardziej fun playerem, ale czy to sprawia ze jest gorszy? Nie po prostu ma inne podejscie do basketu, czy Lebron jest zabijaka? To chyba wiemy ze ni c***a, ale czy jest w panteonie najlepszych, oczywiscie ze tak, Magic tez nie byl zadnym zabijaka, a przegrtwanie bolalo go jak sk****syn i chcial wygrywac. Sa kolesie ktorzy maja obsesje na punkcie wygrywania, na punkcie swojej legacy, np Garnett, Durant, koszykarscy liferzy po prostu

 

20:20 "biggest game of my life didnt play well at all" "missed 3 free throws"

 

26:15

 

https://www.youtube.com/watch?v=jScp01dHsMU

 

1:30

 

https://www.youtube.com/watch?v=nGq0se0pzCA

 

Mozecie nawet jak gracie popatrzec dookola, sa kolesie ktorzy przychodza pograc, sa tacy ktorzy przychodza wygrywac walczyc i grac o cos zostawiac wszystko na parkiecie, i pamietaja kazda porazke, to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem.. Tak wielu kibicom brakuje walki, siły, łokci i brutalności w grze, a gdyby zapytać większość kibiców o najlepszego centra to nie usłyszę raczej Shaq ani Ewing, a finezyjny i techniczny Hakeem. To nie znaczy, że brakowało mu siły, ale źródłem jego wielkości nie była. Jego ruchy, mobilność i nawet umiejętność rzutu z większej odległości były czymś pięknym i nowym. I jeśli już miałbym narzekać, że czegoś brakuje to takiego gracza.

 

 

2. Postawa typu "w trakcie zabij, po meczu podaj rękę jeśli jeszcze jest komu" jest jedyną słuszną w sporcie. Sport to rywalizacja, ewolucja - kto upoluje większego zwierza, ten zgarnia większy kawał mięcha, umacnia swoją pozycję i kopuluje z samicami o najokazalszych biodrach, które urodzą mu dywizjon zręcznych, okrutnych wojowników, marzących o tym by zdobyć jeszcze większą sławę niż ojciec.

 

Zależy o jakim 'zabij' mówimy. Jeżeli o bieganiu, walce o każdą piłkę i ambicji w obronie i ataku to tak. Tylko to dostarcza 'nawet' (ku niezadowoleniu niektórych..) LBJ w PO. Jeżeli wchodzimy w to, że musi bić, sprzedawać łokcie i trash talkować to już jestem przeciw. Przykłady z innych sportów - bieg na 10 km i Bekele komuś ucieka. I ten ktoś jakby miał w głowie myśl "olewaj zasady, a tylko wygraj" to niech zdejmie buta i rzuci mu w głowę #Arda Turan. Albo oglądam Tour de France i Contador sprzedaje kopa w rower Froome'a, bo "liczy się tylko zwycięstwo". I zaraz ktoś powie, że takie zachowania są nie fair i taki zawodnik zostałby zdyskwalifikowany. No właśnie! Obowiązują pewne przepisy w każdym sporcie. Więc reguła 'w trakcie zabij, po meczu podaj ręke' jest w porządku dla mnie, ale tylko dodając 'ale tylko w ramach obowiązujących przepisów'. A przepisy są jasne - łokcie, prowokowanie słowne i zaczepki zasługują minimum na technika. Nieraz sędziowie z rozdawaniem ich przesadzają (chociażby za radość po rzucie), ale w przypadku spięć od razu dają po dachu i jest spokój. W tym elemencie działają wg mnie bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kocham NBA 80/90s bo czuć tam trochę inny klimat - takie połączenie wszystkiego co najlepsze w komercji (i globalizacji) z naturalną dzikością i nieokrzesaniem ligi jeszcze z lat 70s ale

 

1. mecze, serie i tytuły zawsze decydowały się przez niekompetencje i błędy zawodników:

-absurdalna niekompetencja w najprostszych rzutach: Nick Anderson 95, Charles Smith 93, Patrick Ewing 95

-żałosne straty: Isiah, Tragic Johnson, Karl Malone

-choke: KJ, Admiral, Malone, obrona Lakers

 

2. Charles Oakley, Anthony Mason, Xavier McDaniel, MadMax - wszystko fajnie, ale kto wyskoczy do Davida Westa, Pekovica, Steve Blake, Artesta, Nurkica, Tuckera, Zacha?

 

3. era "żałosnych klaunów" czyli Dwight Howard, Melo, Harden, Lebron etc

zawodników, którzy nie podchodzili do koszykówki na serio (Shaq, Wilt, Barkley) zawsze było wielu a po tyłku rywali klepał nawet Magic.

Teraz macie Kevina Duranta, który jest najbardziej Jordan&Bird-esque  i tyracie go, że jest "fake tough nigga". Panie co Pan...

 

4. twarde zespoły i twarde granie, których teraz nie ma to mit.

O Bad Boys dobrze napisał Lorak, Knicks byli twardzi, ale na boisku często okazywali się mięciutcy, a przez lata jednym z najbardziej brudnych graczy w NBA był John Stockton i rywalizacja Reggie vs Starks, Spike Lee.

 

No k****, jakby ktoś mi teraz powiedział, że James Harden to twardziel bo pokazuje faketa do Leo di Caprio to bym się porzygał tęczą.

 

Zresztą Chris Paul gra jak żywcem wyjęty spod zabiegów Pata Rileya, Beverley to Derek Harper: Reaktywacja, ciężko też kwestionować niezdrowy umysł Lance'a czy brak jaj w pojedynku Bulls-Wizards, Pacers vs anyone czy Tony Allen vs world

 

5. Ktoś tu już dobrze napisał. Isiah, Larry Bird, MJ, Iverson, KG, Kobe, Paul, Westbrook - to są najwięksi competitors ostatnich 30 lat. Co roku w lidze jest może 2-3, a w dekadzie pojawia się maximum 4. Narzekacie na brak superstarów z cojones, a prawda jest taka, że musicie wyjść z dupy Jordana i zobaczyć, że nigdy zbyt wielu ich nie było.

 

6. Od jakiś 4 lat nie widziałem więcej niż 2 meczów na żywo, a mimo to po oglądaniu spotkań na drugi dzień czasami nie mogę zasnąć do następnej niedzieli, bo nie mogę przetrawić tego co własnie widziałem. Współczuję wam, moi zgorzkniali bracia, że nie macie już tej energii w sobie i z tego miejsca chcę podziękować:

 

- Russellowi Westbrookowi, Manu Ginobiliemu, Tony Allenowi, Damianowi Lillardowi, Borisowi Diaw za całokształt swojej twórczości

- Chrisowi Paulowi za swoje porażki

- Durantowi za MVP speech (najlepszy off court moment w NBA ever)

- Lebronowi Jamesowi za swoje mental struggles (notabene, świetnie jest oglądać top5 koszykarza ever)

- Patty Millsowi za charakter

- Kirkowi Hinrichowi za bycie największym sportowym patriotą (srebro dla Gorana Dragica)

- JVG i Kenny Smithowi

- Mike Scottowi za bycie najdziwniejszym koszykarzem jakiego w życiu oglądałem

- Hedo Turkoglu za przypomnienie że sport potrafi być też brzydki

- Jasonowi Maxiellowi za sam nie wiem co, ale chyba za to, że gdybym był obrzydliwie bogaty i wygląd nie miałby dla mnie znaczenia to zrobiłbym sobie operacje plastyczną szczęki, żeby mieć szpare w zębach jak Maxiell i patrzyłbym jak tym wszystkim dupom i tak nie robi to różnicy, kiedy opierdalają mi gałę na moim 500-milionowym jachcie. Coś niesamowitego.

 

 

 

(jedyne czego nie lubię i z czego liga nie powinna być dumna to Javale McGee. Nie śmieszyło mnie to nawet przez 2 sekundy (co udało się kiedyś nawet Szymonowi Majewskiemu btw), bo po prostu zerowi koszykarze i zerowe osobowości nie urozmaicają mi NBA. Chyba, że dostają wpierdol od życia co roku jak Matt Barnes.)

 

 

NBA, Kocham cię.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominając sobie ostatnie PO:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OYo66TJA_fs

 

Bez przesady, że liga jest tak zupełnie wypompowana z charakteru. Adams może i drugim KG nie będzie, jednak jak widać wyżej już pokazał, że prowokować potrafi. Ilość testosteronu spadła ostatnimi czasy, ale wystarczy kilku młodych gniewnych i sinusoida znowu będzie w extremum dodatnim. Weźmy na to takiego Smarta. Pierwszy rok, nieobyty w lidze, ale jestem pewny, że jak tylko obrośnie w pióra to pokaże cojones. Może pierdyknie jakiegoś fana Miami, tak jak tego z Texas Techu, może zepnie się z Cousinsem, kto wie.

Co do ery PG, mamy Drumma, teraz doszli Nurkic, Gobert, Whiteside (?). Kilku z prospectów wypali i znowu będziemy mieli w pomalowanym porządne matchupy. A jak jeszcze okażą się charakterni, to NBA też nie przejdzie koło tego obojętnie. Trzeba patrzeć w przyszłość, a nie kisić się w przeszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. era "żałosnych klaunów" czyli Dwight Howard, Melo, Harden, Lebron etc

zawodników, którzy nie podchodzili do koszykówki na serio (Shaq, Wilt, Barkley) zawsze było wielu a po tyłku rywali klepał nawet Magic.

Teraz macie Kevina Duranta, który jest najbardziej Jordan&Bird-esque  i tyracie go, że jest "fake tough nigga". Panie co Pan...

 

 

To zdanie jest niestety pełne bzdur

 

Bo Shaq czy Barkley mieli pewien olew jeśli chodzi o treningi dietę itp ale na boisku to byli kompletnie inni zawodnicy. Tam oddawali z siebie wszystko .Nie wiem jak oni się mogą w jednym zdaniu pojawić z Wiltem czy Howardem. Kompletnie mylisz życie osobiste z twardością boiskową.

 

Durant jest Jordanesque???? Mówimy o gościu który w finałach oddawał mniej rzutów od kolegi z drużyny, Mówimy o gościu który regularnie w ważnych meczach oddaje mniej rzutów od swojego kolegi z drużyny??? Naprawdę Jordan się w grobie przewraca jakby w kluczowych meczach wchodził w buty opcji nr 2 i chował się za plecy Pippena. To samo z Birdem

 

Tak jak widzę przegięcie u niektórych w opisach pięknych lat 90 tych tak widzę że co niektórzy gloryfikują obecne czasy i to w sposób równie przegięty. Durant na razie jeśli chodzi o lideryzm to jeszcze nic nie udowodnił że może stać na półce Jordana czy Birda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty ten filmik z Birdem i Magiciem. Aż by się chciało przenieść do lat 80 i śledzić to wszystko na żywo. Teraz takiej rywalizacji niestety nie ma, ale nie ma co się dziwić, bo to po prostu było wyjątkowe i niepowtarzalne. Obecna NBA jest inna, ale mi tam się podoba(tylko Celtics, żeby szybko wrócili, to już w ogóle będzie świetnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ W sumie jak to czytam to tak nie do końca by się zgodzić. To nie tak, że to po prostu było wyjątkowe i niepowtarzalne. Bo koszykarsko i charakterologicznie każdy znajdzie coś dla siebie wtedy i teraz. Inna sprawa. Lata 80 to tv + gazety, 90 zaczątki interenetu. Dla nas to takie wyjątkowe też było bo tego zwyczajnie było ile było. Żadnych tweetów, fejsów i innych kurestw. Czort wie jak jeden z drugim się ubierał poza meczem. Jak się zachowywał. Szczątek informacji w stosunku do tego, jest obecnie. Że ktoś fasolą pierdnął i olaboga. Takie zmiany. Trochę przesyt chwilami, trochę gówniarstwa które zauważamy - jak te okulary zerówki i Larry Sanders co już mu się grać nie chce. Kwamemu też się nie chciało. Richardowi Dumasowi tez nie. To skończył w pruszkowie. Każda era ma jakieś gówno. Może tamto było mniej wyeksponowane. 

 

Z drugiej strony - taki Westbroo co to najbardziej to lubi z bratem czas spędzać. DeAndre co brzmi jak nowej ery człowiek. Są pozytywy. W sumie może warto szukać sobie takich małych bohaterów.

 

Odpowiadając na pytanie nt w  c*** dobrych spotkań ery sprzed płaskiego tv - to 97 seria Sonics Suns jako underdog była fajna, z jajem. Mecz Suns z JailBlazers z 3? dogrywkami. Na popis podawania wysokich proponuję 1 mecz Lebrona z Kings - paczta jak floper Vlade potrafi jednym meczem wzbudzić tęsknotę do faktu, że tak mało widzieliśmy Sabasa w prajmie. Bo Sabas umiał wszystko. Daleko, blisko, podanie, blok. Najebał komuś, nachlał się. Taki człowiek orkiestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.