Skocz do zawartości

Heat VS. Raps


artek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zbiore sie w sobie i w koncu zaczne cos pisac bo widze ze po 5 meczach 5 stron juz a ja sie obijam :P .

 

Po pierwsze to co da sie zauwazyc po tych 5 spotkaniach to niestety to że znowu gramy w kartke. Potrafimy wygrac z mistrzami i przegrac z Raptors (nie ujmując nikomu oczywiscie :wink: ). Poki co to najslabszym punktem zespolu jest C-Webb i jets to tez najwieksze rozczarowanie poki co. Nie upilnował JO i Bosha i dwa mecze w plecy dodatkowo w gre zbyt wiele nie wnosi bo te jego rzuty zostaly juz opisane skomentowane i skrytykowane w poprzednuim sezonie. Poki Kyle dorzucał swoje i trafial kilka trojek na mecz to to jeszcze jakos wygladalo ale teraz znowu zaczyna sie sypać Trzeba sie wziasc w garsc bo kolejny mecz z Nuggets ktorzy sa ciagle bez zwyciestwa i napewno beda chcieli wygrac za wszelką cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafimy wygrac z mistrzami i przegrac z Raptors (nie ujmując nikomu oczywiscie Wink ).

nie umniejszajac nie umniejszajac, ale w mojej opinii fakty sa takie ze Raptors napewno nie brakuje niczeczego do Heat bez Shaqa i z szybko spadajacym za faule Zo, wiec porównainie jest nietrafione bo w takim przypadku jakim grlay obie ekipy, dodajac jeszcze wolny start mistrzow z racji wieku waznych graczy i nie przemeczanie sie jestemw stanie stwierdizc ze to Raps są w stanie teraz(8.11, 5 meczy sezonu-dla jasnosci) postawic wyzsze wymagania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karsp, daj spokój Raps są poprostu ciency, a porażka z nimi pokazuje, ze by również...

 

Toronto dopiero się buduje, więc z takim zespołem tym bardziej nie mozna przegrywać, tymbardziej, kiedy Dalembert tak miażdży pod koszem - takie jego mecze trzeba wykorzystywac... tymbardziej szkoda tej głupiej porażki...

 

Zresztą niczego innego się niestety nie spodziewalem.. juz taki team mamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh - zgodze sie z KaBe. Heat nawet bez Shaq'a i Zo sa zespolem lepszym. Na ich korzysc przemawia trener z wizja gry. Doswiadczenie (Payton, Walker) zespolu. A przede wszystkim Dwayne Wade - o takim graczu Raptors moga tylko pomarzyc. A Bosh jeszcze nie jest graczem takiego formatu i dopoki nie bedzie mial zespolu walczacego o cos wiecej niz +30 zwyciestw w sezonie to nigdy nim nie zostanie. Sad but true.

 

Co do meczu to... wychodzi, ze koszykowka to jednak sprawiedliwa gra. Sixers wygrali 2pkt z Magic przegrywajac dramatycznie zbiorke, a teraz przegrali w dokladnie odwrotnej sytuacji. Smutne jest to, ze gdyby nie brac pod uwage pierwszego meczu z Hawks dalej Philly traci powyzej 100pkt na mecz... Gdzie ta poprawa obrony? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karsp, daj spokój Raps są poprostu ciency, a porażka z nimi pokazuje, ze by również...

 

Toronto dopiero się buduje, więc z takim zespołem tym bardziej nie mozna przegrywać, tymbardziej, kiedy Dalembert tak miażdży pod koszem - takie jego mecze trzeba wykorzystywac... tymbardziej szkoda tej głupiej porażki...

 

Zresztą niczego innego się niestety nie spodziewalem.. juz taki team mamy..

Hmmm, ciency to dosc luzne pojecie, w kazdym razie ja i nie tylko ja uwazam ze Raps beda w tym seoznei na pograniczu PO i poczatek sezonu wskazuje ze stac ich na to. Sixers tez maja walczyc o PO, wiec jest są to druzyny porównywalnej klasy i nie ma co sie dziwic ze Raps sa w staeni pokonac Sixers.. To nie tamten sezon ze walczymy o 1st pick, to jest zupelnie inna druzyna, z innym napędem i to widac od razu.

 

 

Heheh - zgodze sie z KaBe. Heat nawet bez Shaq'a i Zo sa zespolem lepszym. Na ich korzysc przemawia trener z wizja gry. Doswiadczenie (Payton, Walker) zespolu. A przede wszystkim Dwayne Wade - o takim graczu Raptors moga tylko pomarzyc. A Bosh jeszcze nie jest graczem takiego formatu i dopoki nie bedzie mial zespolu walczacego o cos wiecej niz +30 zwyciestw w sezonie to nigdy nim nie zostanie. Sad but true.

 

No nie za bardoz. Owszem nie ma takiego kogos jak Wade, ale patrzac na porownanieu poszczegolnych pozycji(nie zawsze jest prawdziwe ale nie widze nic co by bylo bardizej miarodajne to)

PG-Raps

SG-Heat

SF- jest Mo Pete i Posey/Walker-niech bedzie na remis(moze byc tez A.Parker, ale zauzmy ze jest tak)

PF-Raps

C-Raps(liczac ze nie ma Shaqa ani Zo)

+ Raps: Bargnani,Parker,Calderon,Garbajosa,Graham itd

+Heat:Payton, Wright, Simien,Barron, Hite, Kapano itd.

Smiem twierdizc ze Raps sa lepsi w łąwce no i wazny aspekt pamietja ze w obliczy ze Nie ma Shaqa, Zo spada za faule to Heat nie maja kim grac na C, co pewnie udaloby sie bezwzglednie wykorzysac, czy to penetracjami czy sam Rasho przeciez do lesczy nie nalezy

 

PS. A co do trojek Jmy to pierwsza od kwietnia 2005 przeciwko Knicks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A co do trojek Jmy to pierwsza od kwietnia 2005 przeciwko Knicks

Tak, wiem czytalem recap. Coz wyszlo tak a nie inaczej. Ale mimo wszytkos szkoda jest tak przegrac. Szczegolnie kiedy sie rozpoczyna nowy sezon. No coz ale to jest tylko potwierzdenie tego, ze jeszcze wiele pracy przed nami. Nastepni Denver (gramy u siebie) i ogladajac wczoraj ten mecz przeciwno NY, musze powiedziec, ze bedzie ciezko wyjsc z twarza z tego spotkania. Ale gramy u siebie. Glowa do gory. Potem Sonics, Suns, Clippers na wyjezdzie i Detroit goscimy u siebie. Jesli sie historia ma powtorzyc to powinnismy cos przeciwko tym "dobrym" zespolom wygrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG-Raps

SG-Heat

SF- jest Mo Pete i Posey/Walker-niech bedzie na remis(moze byc tez A.Parker, ale zauzmy ze jest tak)

PF-Raps

C-Raps(liczac ze nie ma Shaqa ani Zo)

+ Raps: Bargnani,Parker,Calderon,Garbajosa,Graham itd

+Heat:Payton, Wright, Simien,Barron, Hite, Kapano itd.

Smiem twierdizc ze Raps sa lepsi w łąwce no i wazny aspekt pamietja ze w obliczy ze Nie ma Shaqa, Zo spada za faule to Heat nie maja kim grac na C, co pewnie udaloby sie bezwzglednie wykorzysac, czy to penetracjami czy sam Rasho przeciez do lesczy nie nalezy

Heheh - to ja widze to troche inaczej...

PG - na remis (Ford i Williams to gracze podobnego formatu, aczkolwiek roznia sie bardzo od siebie).

SG - zdecydowanie dla Heat

SF - takze dla Heat (Walker pomimo wszystkich narzekan na niego jest duzo lepszym zawodnikiem od Petreson'a i bardziej doswiadczonym)

PF - dla Raptors (Bosh to klasa, ale Haslem jest znacznie blizej Bosh'a niz Parker Wade'a)

C - dla Raptors

trener - zdecydowanie dla Heat

doswiadczenie - zdecydowanie dla Heat

lawka - dla mnie porownywalna. U Raptors bardzo cenie Calderon'a, u Heat jest Posey. Reszta zawodnikow Raptors, ktorych wymieniles gra przecietnie, a co wiecej zmiennie i nie sa to gracze, po ktorych mozna sie spodziwac jakiegos minimum w kazdym meczu. Wiekszosc z nich dopiero wchodzi do doroslej koszykowki. Co do Miami to poza Posey'em i Payton'em normalnie wiekszosc spedza bardzo malo czasu na boisku (w tym sezonie Wright stanowi wyjatek przez kontuzje) i wydaje mi sie ze gdyby grali porownywalnie czasowo do lawki Raptors to stac by ich bylo na podobne statystyki. Przyklad wlasnie Wright'a jest idealny. Dostal wiecej czasu i odrazu zaczal wykrecac calkiem niezle cyferki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG - na remis (Ford i Williams to gracze podobnego formatu, aczkolwiek roznia sie bardzo od siebie).

Naprawde uwazasz tych dwoch za sobie równych? Dla mnie jest przewaga Forda, raz ze ze wzgledu na pozycje w zespole a dwa ze wzgledu na dopasowanie sie do stylu zespolu. Poza tym w statystykach-zawsze jakis miernik porowniana- TJ wypada zdecydoanie lepiej(biore pod uwage tylko statystyki z zeszlego sezonu jezeli chodzi o Williamsa). Poza tym TJ sie tak nie podpala.JEzeli juz chcesz o tym WIlliamsie aczkolwiek niewiem czy wiesz rozmawiamy o chwili obecnej a Williamsa jescze przez 3 tygodnei na parkiecie nie zobaczysz. Mam nadzieje tez ze nie wyskoczysz zaraz ze Payton jest lepszy niz TJ... A przeciez w obecnej chwili to on by wyszedl na parkiet, wiec nie ma o czym dyskutowac.

SF - takze dla Heat (Walker pomimo wszystkich narzekan na niego jest duzo lepszym zawodnikiem od Petreson'a i bardziej doswiadczonym)

Mam rozumiec ze to ze jest lepszy opierasz tylko na tym ze jest doswiadczony? Wez pod uwage chociazby obrone, intelignecje boiskową, rzut, mozliwosc pociagniecia meczu czy tez gre bez gwiazd. Ja osobiscie w kazdym momencie wolabym miec Mo Pete niz Murarza, ktory albo ma mecz albo rozwala caly zespol(jak nie ma obok siebie 2 starow ktorym sie musi podporzadkowac- a przeciez zostalby tylko Wade)

doswiadczenie - zdecydowanie dla Heat

No spoko tyle ze te doswiadczneie na chwile obecna nie byloby az takie wazne jak jesto to w PO, bo to jest jeden mecz z 81 dwoch wiec ta roznica nie bylaby az tak odczuwalna, bo to inna skala meczu

 

Reszta zawodnikow Raptors, ktorych wymieniles gra przecietnie, a co wiecej zmiennie i nie sa to gracze, po ktorych mozna sie spodziwac jakiegos minimum w kazdym meczu. Wiekszosc z nich dopiero wchodzi do doroslej koszykowki.

Powiedz ze zartowales... :? Jones niby wchodzi do koszykowki zawodowej? Albo Garbajosa ktory jest 77 rocznik? Graham gra 3 sezon na parkietach wiec nie takei wejscie to to nie jest, Calderon to 26 latek, wiec nie wiem gdzie widzisz to wejscie w swiat koszykowki Raptorsów. Poza tym co bys nie mowil to lawke mierzy sie pod wzgledem jej szerokosci a tutaj mi nawet nie probuj wmowic ze bench HEat nie dostaje szansy. Skoro nie gra to chyba cos w tym jest i nie prezentuje sie tak jak powinien, bo ze zmienai sie tez gwiazdy przekonywac cie chbya nie musze , a ile to daje chyba ez sam wiesz bo nie jeden mecz wygrywal zespol punktami z lawki kiedy zespol miał zadyszke, bo byl za dlugi na parkiecie(jak chcesz konieczeni przyklad to przypomnij sobie PO Suns-final konferencji 2 lata temu z poprzedneigo sezonu, brak zmian, zmeczneie sezonem, grnaie 5-7 graczy spowodowal ze lapali zadyszke w kazdym meczu,a rywale to bezproblemow wykorzystali) Jest jeden Posey(odliczajc Paytona ktorego omyłkowo wstawilem) ktory moze cos grac i on jeden nie nadrobi za cala lawke Heat bo reszta gra konnkretną kaszanę czy tego chcesz czy nie i dlatego łąwka Raps jest lepsza bo sa tam na zmiane Calderon ktory moze swietnie uporzadkowac gre w ataku, Jones ktory slaby napewno nie jest, Garbajosa to zastrzyk z Europy, Bargnani to niewaidomo ale jako 1st pick zawsze moze wyskoczyc. Wiec naprawde nie mam pojecia na czym opierasz tę rownosc lawki, jeden jest porownywalny do Rapkow i a do tego nie macie kim za bardzo tym gracz.

Na zakoczenie powiem Ci tyle ze widzisz co sie dzieje w tych Heat na C? Jest krotka pilka, gra na Rasho i on zmiazdzy waszego 3 centra, nawet nie mam pojecia kto to moglby byc, a nie daj Bog jescze on spadłby za faule to Miami lezy na kolanach i robi sie gra 4 na 5, Sloweniec mysle ze nie mialby problemow z wykorzystaniem slabosci rywala, poprzez mase, spryt i doswiadczeni w grze na C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp - zrobil sie z tego straszny off-topic.

 

T.J. Ford dla mnie nie ma zadnej przewagi nad Williams'em. Jak widzialem Jason'a w PO to naprawde potrafil madrze rozgrywac. Do tego ma calkiem dobry rzut. Statystyki nie pokazuja wszystkiego. Ale w przypadku TJ'a odzwierciedlaja jego umiejetnosc rzutowa i selekcje. W tym aspekcie jest u niego baaardzo slabo. Bucks pozbyli sie go wlasnie z tego powodu. PG nie umiejacy rzucac z dystansu (a w jego przypadku nawet spod kosza) to opcja dla zespolu klasy Raptors, ale juz nie Bucks a co dopiero Miami.

 

Tak w ogole. Zakladamy, ze nie ma tylko centrow. Williams'a musisz brac pod uwage w takim razie.

 

Peterson to takze zawodnik, ktory jest w stanie rzucic w meczu +30pkt, albo miec mecz z 2 pkt na skutecznosci 1-10. Dla mnie bardzo nie przewidywalny, choc lubie go ogladac (widowiskowy gosc)... Tylko, ze obiektywnie nie jest dla mnie pewniakiem. Poza tym zadaj sobie pytanie. Czemu byly zespoly, ktore oparly swoja cala gre o Walker'a (Boston), a zaden nie wpadl na ten pomysl z Peterson'em... Wiem, ze to bylo kiedys, ale Walker jest na tyle inteligentnym graczem (w przeciwienstwie chocby do C-Webb'a), ze jak ma w zespole Wade'a + Shaq'a to nie wymaga by grali na niego. Stad teraz juz tak okazale sie nie prezentuje, ale to nie znaczy zeby nie mogl.

 

Ja nie patrze na sytuacje teraz. Celem zespolow jest mistrzostwo i wszystkie mecze sluza by sie do niego zblizyc. Nie mozesz ignorowac doswiadczenia, bo jest dopiero poczatek sezonu.

 

Co do lawki Raptors. To zgodze, sie z Fred'em Jones'em. To wartosciowy zawodnik. Zapomnialem o nim. Calderon'a - jak juz pisalem - bardzo lubie. Natomiast jest to dopiero jego 2 sezon w NBA. Garbajosa to debiutant w NBA. Oczywiscie, ze sa oni juz dojrzalymi zawodnikami, ale w NBA ciagle placa frycowe (popatrz na skutecznosc z jaka gra Garbajosa) i beda je placic jeszcze przez jakis czas. W Miami sklad jest bardziej doswiadczony, a mlodzi maja sie od kogo uczyc. W Toronto takich graczy nie ma (poza Darrick'em Martin'em). Bargniani narazie to nikt - nic jeszcze nie pokazal, narazie tylko mozna z nim wiazac duze nadzieje. Natomiast co do lawki Miami to nie przekreslaj ich tak latwo. Haslem takze sie wzial z nikad i przebil sie fantastycznie. Bez niego Heat nie mogli by pomazyc o mistrzostwie (fantastycznie robi tam czarna robote). Wright teraz tez pokazal, ze ma potencjal. W Miami sytuacja z lawka jest kompletnie inna. Tam znacznie wiecej gra pierwsza piatka niz w Toronto Dla porownania S5 Raptors spedza na parkiecie srednio 147.1 minuty na mecz, zas S5 Heat AZ 172.6 minuty na mecz (przyjalem, ze licze czas Shaq'a bo ktos za niego by gral w S5 i licze czas Payton'a skoro on gra, a nie Williams).

Roznica 25 !!! Gdyby dac je rezerwowym wykrecali by lepsze numerki (tak jak Wright) teraz.

W gwoli scislosci. Nie uwazam, ze Heat maja lepsza lawke niz Raptors. Tamta napewno wiecej gra i to jest jej wielkim plusem. Ale uwazam, ze nie jest ona jakos oszalamiajaca... Lawka Raptors uczy sie poprzez gre, zas ta Heat wynosi duzo wiecej niz rezerwowi Raps ze wspolnych treningow z Payton'em, Shaq'iem czy Walker'em. Co prawda wieksze nadzieje mozna wiazac z ta z Toronto, ale jeszcze nie teraz. Moze za 2-3 sezony beda to wartosciowi gracze, ale narazie nimi nie sa. Moge zmienic ocene lawek na korzysc Raptors, ale minimalna. Nie majaca decydujacego znaczenia

 

Podsumowujac Heat bez centrow to ciagle zespol PO. Raptors zespolem na miare PO jeszcze nie sa.

 

Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardzo lubisz Toronto. I wydaje mi sie, ze to troche zawaza na Twojej stronniczosci. Co wiecej mam wrazenie jakbys nie zauwazal, ze Heat zdobyli mistrzostwo!! To mistrze NBA. I co wiecej przy slabej postawie Shaq'a w finalach... Nie chce sie w zaden sposob z Toba klocic. O gustach nie powinno sie dyskutowac. Zwlaszcza nie w temacie o postepach Sixers w RS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh... ciekawe jakie bylyby nastroje gdyby Iverson nie trafil ostatniego rzutu z Magic, a Heat byliby rozkreceni i nie mieli problemow ze skladem... Wtedy mielibysmy piekny wynik 1-5 i rzeczywiscie - jak pisal KaBe - moglibysmy zaczac trzymac kciuki za porazki by miec wyzszy pick.

 

Co do statystyk to... to nie jest pierwszy sezon kiedy zawodnicy Philly przoduja w calej lidze. W zeszlym sezonie bylo podobnie - Iverson punkty, Webber zbiorki, Dalmbert bloki, Iguodala przechwyty, Korver - trojki (wszyscy byli w Top10 w tyn kategoriach)... Skala talentu Sixers jest moim zdaniem calkiem wysoka. Ten zespol jednak nie ma pomyslu na gre - zarowno w ataku, jak i przede wszystkim w obronie. Taki sklad nie ma szans w nawiazaniu walki z poukladanymi zespolami i co najwyzej mozna liczyc na jednorazowe przebudzenia co jakis czas (jak np. z Heat).

 

Co do obrony to juz nawet czytajac recap z meczu na NBA.com narzekali na Sixers. Grzecznie radzac im wybrac sie jeszcze raz na oboz treningowy do Hiszpanii... Poza tym ciesze sie, ze nie ogladalem tego meczu. Zalamalem sie po samym przeczytaniu, ze pierwsze 10 rzutow Nuggets w meczu to byly same lay-up'y glownie po glupich stratach "Szostek". Do tego dochodzi idiotyczny rzut Green'a za 3pkt w koncowce z zupelnie nie przygotowanej pozycji... Ten chlopak szczerze mowiac wywiera na mnie coraz mniej pozytywne wrazenie. Rzucajac ile wlezie przekona do siebie moze Cheeks'a, ale nie mnie. Jego obrona i umiejetnosc rozgrywania sa praktycznie zadne. Z checia zastapilbym go Williams'em. Moze tez lubi gra egoistycznie, ale ma napewno wiekszy potencjal niz Willie... :? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zaczne nietypowo bo od konca.

Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, ze bardzo lubisz Toronto. I wydaje mi sie, ze to troche zawaza na Twojej stronniczosci. Co wiecej mam wrazenie jakbys nie zauwazal, ze Heat zdobyli mistrzostwo!! To mistrze NBA. I co wiecej przy slabej postawie Shaq'a w finalach... Nie chce sie w zaden sposob z Toba klocic. O gustach nie powinno sie dyskutowac. Zwlaszcza nie w temacie o postepach Sixers w RS Very Happy

Jak sie nie zauwaza tego co pisze i nawija tylko swoje to sie konczy argumentem o stronniczosci z braku innych..... ?

 

Tak w ogole. Zakladamy, ze nie ma tylko centrow. Williams'a musisz brac pod uwage w takim razie.

Nie, zakladamy na dzien 8.11 co wykluzca gre Williamsa, bo Kabe opierał sie na meczach Sixers-Heat, Sixers-Raptors z dwoch nieodleglych dat, konkretnei to 3 dni i stad zaczyna sie dyskusja ze ja twierdze ze w tym momencie Raptors by postawili wieksze wymaganiai do dyskusji wlaczylęs sie ty. Wiec zeby Offtopa nie przeciagac bo oczywiscie moge Ci odpowiedziec to zostawiam Williamsa.Pytanie jest takie: uznajesz wyzszosc TJ nad Paytonem czy tez bede Cie musial przekonywac?

 

 

Czemu byly zespoly, ktore oparly swoja cala gre o Walker'a (Boston), a zaden nie wpadl na ten pomysl z Peterson'em... Wiem, ze to bylo kiedys, ale Walker jest na tyle inteligentnym graczem (w przeciwienstwie chocby do C-Webb'a), ze jak ma w zespole Wade'a + Shaq'a to nie wymaga by grali na niego. Stad teraz juz tak okazale sie nie prezentuje, ale to nie znaczy zeby nie mogl.

Wiesz po peirwsze to Boston byl oparty przede wszystkim na Pierce'u a po drugie sam wiesz jak to sie skonczyło, niczego dobrego to nie przynioslo. Walker nie ma IQ na boisku i nawet wsrod Shaqa i Wade'a to widac jak czasami sie podpala, odpala rzuty na pałe i nic nie broni.Walker nie mial na tyle inteligencji by sie dopasowac do Wade i Shaqa, on nie mial wyboru jak grac wokól nich bo zaraz by poleciał, tam nie jest gwiazda a zwyklym starterem a i tak widac jego zapedy, czasami za duzo kozluje i rzuca na pale(tak jak dzisiaj w meczu z Nets tyle ze akurat mu wpadalo, co zdaza sie raz na ruski rok). Gdyby byl sam Wade to pewnie by tak samo sie poczuł jak w Celts, wolna amerykanka, pseudo lider i cegła za cegla... Mo Pete to natomiast strzelec z potencjalem, ktorego mozesz dopasowac do kazdej ekipy, on moze odgrywac i kluczową role jak ma dzien a takze usuwac sie w cien gdy mu nie idzie.

 

Ja nie patrze na sytuacje teraz. Celem zespolow jest mistrzostwo i wszystkie mecze sluza by sie do niego zblizyc. Nie mozesz ignorowac doswiadczenia, bo jest dopiero poczatek sezonu.

A ty nie mozesz ignorowac tego ze Heat chcesz tego czy nie zaczynaja sezon na 40% potencaly co jeszcze bardziej ich obniza :!: Ci Twoi Walkerowowie i Paytony zaczynaja wolne i w 8.11 prezentuja sie raczej nie na miare mozliwosci bo nie stac ich by grac caly sezon na pełnych obrotach.

 

Ławki nawet nie komentuje. Zapytam tylko widziales jaksi mecz Raptors w tym sezonie?(ja uprzedzajac pytanie widzialem 2 Heat). Bo to o czym mowisz kompletnie nie ma miejsca i nie mam zamiaru Ci tlumaczyc ze to nie przypadek ze wielcy lawkowi Heat nie spedzaja wogole czasu na parkeicie bo ta lawka jest praktycznie zerowa. Zobacz na taka sytuacje. Z powodu braku C Heat pewnie wyszliby takim skladem na mecz z Raps Payton-Wade-Posey-Haslem-Walker. Oni zostaliby zmiazdzeni w takim wypadku przez Dinozaury na kazdej pozycji oprócz SG, a Rasho zgniotłby i wbil w ziemie slabego fizycznei i w obronie Murarza. Poza tym kim wyszedlbys z ławki na takie starcie?Nie masz nikogo wartosciowego i wyszlby 3 zmienicy czy jakies ochłapy. Przeceiz to jest nieralne ze oni zagraja 48 minut, nie maja kogo na zmiane a przypomiam Ci ze te starting five jest wiekowe, a Raptors preferuja w tym sezonie nakrecanie tempa, zameczyliby żar. I pytam kolejny raz TWoim zdaniem to przypadek ze ławka Raptors spedza duzo wiecej na parkiecie od tej z Heat? Bo dla mnie nie, to efekt klasy, a Wrigth narazie naprade sie pokazal jednym meczem... :roll: Jeden cytat jescze

 

Roznica 25 !!! Gdyby dac je rezerwowym wykrecali by lepsze numerki (tak jak Wright) teraz.

W gwoli scislosci. Nie uwazam, ze Heat maja lepsza lawke niz Raptors. Tamta napewno wiecej gra i to jest jej wielkim plusem. Ale uwazam, ze nie jest ona jakos oszalamiajaca... Lawka Raptors uczy sie poprzez gre, zas ta Heat wynosi duzo wiecej niz rezerwowi Raps ze wspolnych treningow z Payton'em, Shaq'iem czy Walker'em. Co prawda wieksze nadzieje mozna wiazac z ta z Toronto, ale jeszcze nie teraz. Moze za 2-3 sezony beda to wartosciowi gracze, ale narazie nimi nie sa. Moge zmienic ocene lawek na korzysc Raptors, ale minimalna. Nie majaca decydujacego znaczenia

Ławki niemierzy sie tez w taki sposób. Ławke mierzy sie po tym jak moze sie ona zaprezentowac na parkeicie a na dzien dzisiejsi lawka Heat nie gra praktycznie nic wiec jest bezuzyteczna, a ta z Toronto prezentuje sie sporo i to bardzo przyzwoicie. A jak jest to wazne juz ci mowilem w poprzednim poscei tym bardziej ze Raps preferuja biegany styl ale Ty-sorry- mam wrazenie ze nie czytasz lub nie zauwazasz tego co pisze a wklejasz swoje :roll:

PS.Sorry za ewentualna chaotycznosc, ale troche sie spiesze.

A co do Sixers zeby nie bylo kompletnei OT to po dupie, mielismy poczatek wysmienty przynajmniej jeżeli chodzi o wyniki a teraz dolujemy i juz jestesmy na remisowym stanie. Szkoda ale w koncu odbija sie to na faktach jak gramy takie wyniki... Wierze w poprawe bo stac nas na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :shock:

Najlepiej KarSp wyklucz ze skladu Heat wszystkich poza Wade'em... Lawki nie oceniasz bo nie gra... Williams'a tez bo jest kontuzjowany... Dyskusja zaczela sie od braku centrow Miami - TYLKO od ich braku. Nie dokladaj reszty. Tak apropo co do ewentualnego meczu Raptors-Heat dzisiaj (bez Williams'a, bez Shaq'a, bez Zo) uwazalbym, ze bylby bardzo zaciety i Raptors mieliby jedyna okazje w sezonie by ich pokonac. "Zary" prezentuja sie narazie slabo, maja sklad przetrzebiony kontuzjami..... Ale to bylaby jedyna sytacja taka... A co do Nesterovic'a to jestem niemal pewien, ze jak w kazdym meczu zagralby te 16 minut, a reszte by przesiedzial na lawce..... Wlasnie dlatego, ze Walker by zagral na centrze. Teraz juz nie gra tak blisko kosza jak kiedys (w Bostonie mial nawet sezony+10rpg), ale gdyby znow musial napewno stawilby opor komus takiemu jak Nesterovic - wieksze problemy bylyby z Bosh'em niz ze Slowencem..... Philly ze znacznie lepszymi graczami podkoszowymi (Webber-Dalembert) niz Raptors wygrala z Heat zbiorki tylko 43-40 natomiast ta sama Philly 3 dni pozniej wygrala zbiorke z "Dinozaurami" 53-45. Roznica ponad 2 razy wieksza.....

 

Co do piatki Payton-Wade-Posey-Haslem-Walker to nie widze czemu mieliby byc jak chlopcy do bicia. Dallas tez bylo znane z szybkiej gry, a w finalach Heat znalezli na to znakomita odpowiedz co dalo im passe 4-0 i mistrzostwo. Oczywiscie brakowaloby Williams'a i centrow, ale takie S5 jest wciaz mocne, a przede wszystkim ma doswiadczenie, ktore pozwala im rozgrywac mecz tak jak chca, a nie tak jak zyczyliby sobie przeciwnicy. Napewno nie daliby sie zdomiowac. Bylby to wyrownany i zaciety mecz jak juz napisalem (podobny do meczu z Philly, ale tam wynik tez byl bardzo dlugo otwarty (Heat prowadzili przez polowe meczu) i gdyby nie fantastyczna postawa zwlaszcza Korver'a w 3. kwarcie to roznie by moglo byc...)

 

Co do lawki jeszcze to oceniam ja po tym jaki ma potencjal. Nie jakie ma mozliwosci sie wykazania. Uszanuj to.

 

Co do Walker'a... ech... Powiem tylko tyle. Jak Peterson ma slaby dzien i sie odsuwa w cien to jest jego plus, ale jak Walker w Heat gra 3 opcje w ataku to go krytykujesz. On nie oddaje w kazdym meczu 10 rzutow za 3pkt. Oddaje ich duzo jak mu siedza. Przesledz to. Poza tym co do Walker'a. Celtics byli z nim w Finale Konferencji. Raptors z Peterson'em nie wchodza do PO :? Nie zastanawia Cie to?

Walker wcale nie musial sie dopasowac do sytuacji w Miami. Mogl zrobic jak Artest z Pacers. Wylecialby tak samo jak on. Ale nie zrobil tego i dostosowal sie z wlasnej woli. Zwroc tez uwage na to.

Jeszcze w gwoli suchych statystyk. Porownujac Walker'a i Peterson'a z tego sezonu. Peterson ma przewage tylko w skutecznosci rzutow wolnych, skutecznosci rzutow zza luku i przechwytach. Natomiast Walker w punktach, zbiorkach, asystach, blokach, rzutach z gry. Podsumowujac 5-3 dla Walker'a.

Tak na koniec. Antoine Walker'a nie znosze. Nie lubie go ogladac i nigdy sam nie zbudowalbym na nim zespolu, ani nawet nie chcialbym miec go w zespole. Jednak obiektywnie oceniajac trzeba mu oddac pewne zaslugi i pewna klase...

 

Co do "pojedynku" Payton vs. Ford. Jesli chodzi o S5 wolalbym Ford'a. Natomiast jako rezerwowego rozgrywajacego wolalbym Payton'a.

 

Nie wiem jaki argument o stronniczosci? Jak sie dyskutuje to nie mowi sie w kolko swojego tylko rozwaza argumenty z drugiej strony. Ja Ci napisalem, ze zmieniam ocene lawki Raptors, bo zapomnialem, ze tam jest jeszcze Fred Jones (tego jakos nie zauwazyles zarzucajac mi nieczytanie tego co napisales..... :roll: ). Ty tez postaraj sie zrozumiec, co pisze, a jak nie to nie widze sensu kontynuowania dyskusji. Ja sie nie zamierzam klocic i unosic jak ty. Chodzilo mi tylko oto bys przez chwile sie zastanowil, czy jednak nie jest to powodem takiej Twojej oceny - niczego Ci nie zarzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej KarSp wyklucz ze skladu Heat wszystkich poza Wade'em... Lawki nie oceniasz bo nie gra... Williams'a tez bo jest kontuzjowany... Dyskusja zaczela sie od braku centrow Miami - TYLKO od ich braku

To ja moze zacytuje moj post ktory rozpaczał dyskusje

nie umniejszajac nie umniejszajac, ale w mojej opinii fakty sa takie ze Raptors napewno nie brakuje niczeczego do Heat bez Shaqa i z szybko spadajacym za faule Zo, wiec porównainie jest nietrafione bo w takim przypadku jakim grlay obie ekipy, dodajac jeszcze wolny start mistrzow z racji wieku waznych graczy i nie przemeczanie sie jestemw stanie stwierdizc ze to Raps są w stanie teraz(8.11, 5 meczy sezonu-dla jasnosci) postawic wyzsze wymagania.

W mojej opinii tutaj jasno pisze ze mam na mysli 8.11.2006, 5 meczy sezonu 2006/2007 w ktorym Williams jeszcze nie gral i jescze troceh bedzei pauzowal :) Dlatego tezopierajac sie na tym wykluczam Jasona. :)

 

 

 

A co do Nesterovic'a to jestem niemal pewien, ze jak w kazdym meczu zagralby te 16 minut, a reszte by przesiedzial na lawce..... Wlasnie dlatego, ze Walker by zagral na centrze. Teraz juz nie gra tak blisko kosza jak kiedys (w Bostonie mial nawet sezony+10rpg), ale gdyby znow musial napewno stawilby opor komus takiemu jak Nesterovic - wieksze problemy bylyby z Bosh'em niz ze Slowencem.....

No wiesz, tutaj to jest tak naprawde dyskusja na sucho wiec moze jej nie rozpatrujmy, ja twierzde ze warunkami fizycznymi-wzrostem i masa- oraz doswiadczeniem w grze na C Walker zostalby jednka zniszczony.

 

Philly ze znacznie lepszymi graczami podkoszowymi (Webber-Dalembert) niz Raptors wygrala z Heat zbiorki tylko 43-40 natomiast ta sama Philly 3 dni pozniej wygrala zbiorke z "Dinozaurami" 53-45. Roznica ponad 2 razy wieksza.....

Mecze meczowi nie rowny i na taki rozwoj sprawy moglo sie zlozyc wiele czynnikow jak chociazby forma niektorych graczy, problemy z faulami, checi(Webb) itd.

 

Co do piatki Payton-Wade-Posey-Haslem-Walker to nie widze czemu mieliby byc jak chlopcy do bicia.

Ta piatka to w zadnym wypadku nie sa chlopcy do bicia, ale rzecz ze oni praktyczneitak musieliby grac caly mecz, nie maja nikogo na zmiane i to powoduje ze zostana zabiegani albo ew. przewage straci rezerwa.

 

Dallas tez bylo znane z szybkiej gry, a w finalach Heat znalezli na to znakomita odpowiedz co dalo im passe 4-0 i mistrzostwo.

Tak tylko ze tam byl Zo, tam byl Shaq, tam byl Payton, czyli juz 3 naprawde pozytecznych koszykarzy na zmiane.A teraz kogo bys wprowadzil?

 

Co do lawki jeszcze to oceniam ja po tym jaki ma potencjal. Nie jakie ma mozliwosci sie wykazania. Uszanuj to.

Oczywiscie ze to szanuje, ale nie rozumiem dlaczego tak oceniasz. Bo dla mnie jest tylko jedna mozliwosc jak ocenianie po tym jak kto sie prezentuje. Bo co z tego ze masz na lawce KB,VC,Yao i Kidda jak nic z tego nie masz bo oni nie wachaja parkietu? Liczba zdobytych z lawki punktów=0, a jak ktos ma nawet najwieksze ochlpay ktore rzucaj razem 20 to ma te 20 pkt do przodu i to sprawia ze oni dzieki temu sa wyzej.

 

Jeszcze w gwoli suchych statystyk. Porownujac Walker'a i Peterson'a z tego sezonu. Peterson ma przewage tylko w skutecznosci rzutow wolnych, skutecznosci rzutow zza luku i przechwytach. Natomiast Walker w punktach, zbiorkach, asystach, blokach, rzutach z gry. Podsumowujac 5-3 dla Walker'a.

Akurat Walker to jeden z tych graczy u ktorego statystyki najmocniej klamial.Podomnie jak Webber

A co do samego Walkera to ja uznaje jego klase i mam szacunek ale niektore fakty sprawiaja ze trudno mi zaakceptowac jego jako kogos kto moze prowadzic zespol do zwyciestw.

 

Nie wiem jaki argument o stronniczosci? Jak sie dyskutuje to nie mowi sie w kolko swojego tylko rozwaza argumenty z drugiej strony. Ja Ci napisalem, ze zmieniam ocene lawki Raptors, bo zapomnialem, ze tam jest jeszcze Fred Jones (tego jakos nie zauwazyles zarzucajac mi nieczytanie tego co napisales..... Rolling Eyes ). Ty tez postaraj sie zrozumiec, co pisze, a jak nie to nie widze sensu kontynuowania dyskusji. Ja sie nie zamierzam klocic i unosic jak ty. Chodzilo mi tylko oto bys przez chwile sie zastanowil, czy jednak nie jest to powodem takiej Twojej oceny - niczego Ci nie zarzucam.

Spokojnie, ja sie nie unosze bo forum to dla mnie przede wszystkim przyjemnosc a nie jakis obowiazek czy pole do klotni. Caly czas analizuje toa co piszesz i odpowiadam na poszczegolne cytaty. :)

Male podsumowanko

PG- nie bierzemy Williamsa 1:0Raps

SG- Miami 1:1

SF- Zalozmy ze sprawwa nie rozstrzygnieta, bo ciagl edyskutujem, ja wiem co innego a ty co innegoto 2:2

PF- 3:2 Raps

C-4:2 Raps

doswaidczenie- 4:3 Raps

trener- 4:4

slaby poczatek Heat- 5:4 Raptors.

ławka- 6:4.

Jak widac nawet kwestia sporna PG nic nie zmienia bo tam jak cos jest remis wiec ewentualnie bedzei 6:5

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh - KarSp

Moge sie zgodzic na taka klasyfikacje. Choc gdybym mial nie isc na kompromis wygaldalaby ona inaczej :P

 

A co do Philly... to chlopaki maja teraz czas do srody by ostro popracowac i przemyslec swoja gre. Mam nadzieje, ze w spotkaniu z Sonics pokazemy przede wszystkim swiezosc w ataku i chociaz przyzwoita obrone. Ten mecz mam nadzieje, ze Sixers wygraja. Poczatek to zawsze wahania wszystkich zespolow i tym bardziej zal porazek z Nuggets, a zwlaszcza Raptors. Jednak jesli Philly nie zacznie wygrywac takich meczu jak tamte i ten srodowy to wroze bardzo slabiutki bilans po pierwszej czesci sezonu. Wlasciwie do lutego Philly gra wiecej meczow na wyjazdach niz u siebie (listopad 5-9, grudzien 6-9, styczen 7-10) i o dodatni bilans bedzie baaardzo ciezko. Potem jest jednak duzo spotkan na wlasnym parkiecie (co zawsze jest duzym plusem zespolu) i "dosc" latwa koncowka. Gdyby tylko do lutego udalo sie miec bilans w okolicach .500 to mozna by liczyc nie tylko na PO, ale i na dobre miejsce w drabince.... Pomarzyc mozna :wink:

 

ra_d ladny off toppic sie wam zrobil, moze KarSp chcesz przeniesc dyskusje na forum raps??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak sie wtrace ale mam pytanko. troche sie pogubilem w tej zawilej dyskusji, ale czy dobrze wnioskuje ze KarSp sie spiera ze Raptors sa druzyną równą Heat bez Shaqa? :)

 

(No bo tak by wynikalo z tych wyliczanek)

 

ra_d - wybacz nam, z mojej strony dyskusja skonczona :D

 

kore - jak to napisal KarSp chodzi o sytuacje Heat z dnia 8.11. Mecz z Sixers. Nie gra Jason Williams, nie gra Shaquille O'Neal i spada po 15 minutach Alonzo Mourning (liczylismy, ze nie gra). KarSp uwaza, ze bez tych 3 zawodnikow Raptors sa lepsi od Heat, ja ze ciagle raczej na odwrot :wink: Pzdr.

 

KarSp - poczekam jak temat zostanie przeniesiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to milej zabawy

Heh, ja bym jednak chcial zeby wypowiedizeli sie ludize z zewnatrz(no i oczywisice czekam na odpowiedz iCrive), jak oni to widza, bo dla samego dialogu mojego i iCrive to rzeczywisice nie ma sensu tego ciagnac.

A wiec jakie jest zdanie reszty? szczegolnie nie fanów Raptors??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. No nie powiem, wyszukaliscie sobie temat do dyskusji wyjatkowo skomplikowany. Zabawa w takie wyliczanki to troche takie wrozenie z fusow na zasadzie "co by bylo gdyby...". Spor miedzy wami moze byc tym wiekszy ze nigdy tak naprawde nie dojdziecie kto ma racje, bo rzeczywistosc za cholere tego nie pokaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.