Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Komorowski nawet w przemowie końcowej dzielił Polskę na jej różne oblicza, często na siłę. Nawet po przegranej nie mógł sobie tego darować. Tak mówi gość, który szedł z hasłem zgody na ustach, który starał się wmawiać, że inni dzielą. A sam robi to bez przerwy. Trafnie to też podsumował jeden z gości w studio. 


Aha - jutro Lisa muszę obowiązkowo obejrzeć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Komorowski nawet w przemowie końcowej dzielił Polskę na jej różne oblicza, często na siłę. Nawet po przegranej nie mógł sobie tego darować. Tak mówi gość, który szedł z hasłem zgody na ustach, który starał się wmawiać, że inni dzielą. A sam robi to bez przerwy. Trafnie to też podsumował jeden z gości w studio. 

Aha - jutro Lisa muszę obowiązkowo obejrzeć :smile:

Bo to było wszystko pod publiczkę z tą zgodą i bezpieczeństwem. Zgoda tylko dla wybranych.Oglądaliście wieczór wyborczy w Tvn? Najbardziej mnie rozśmieszył atak Kłopotka z PSL-u na Szejnefelda z PO. Widać rozpoczynają się tarcia między koalicjantami. Większość wyborców PSL głosowało na Dudę co jest dużym zaskoczeniem. 

 

Bardzo mnie ucieszyła mina Gugały,Kraśki, Olejnik i innych dziennikarzy którzy tak ochoczo wspierali Komorowskiego w mediach. Na drugim biegunie miło było zobaczyć uśmiech Ziemca który widać jest zadowolony ze zmiany prezydenta :smile:

 

Andrzej Duda nie był moim faworytem , nie głosowałem na niego w I turze ale dałem mu kredyt zaufania i mam nadzieję,że będzie dobrym prezydentem i nie będę musiał się wstydzić za 5 lat ,że głosowałem na niego.

 

Jak zawsze celnie spuentował wynik wyborów Kolonko : Był chłop - nie ma chłopa :D

Edytowane przez Baki92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że już rano w poniedziałek wyciągają z szafy Kłamczyńskiego? :) Aż dziw bierze że Szydło przez przypadek się nie wygadała i nie powiedziała:

 

 

Kandydatem na Premiera i premierem będzie Jarosław Kaczyński. Jarosław Kaczyński będzie Prezydentem, a Jarosław Kaczyński Premierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, jak słabym politykiem był Komorowski świadczy to, że przegrał wygrane wybory z kimś, kto jeszcze kilka miesięcy temu był no namem dla większości polaków. tak więc nikt nie powinien po nim płakać.

 

po drugie, smutne, że aż prawie 48% głosujących kierowała się w swojej decyzji strachem. bo nie ma co ukrywać - co było widoczne również tu na forum - iż głównym argumentem za Komorowskim było straszenie PiS. a do czego prowadzi w życiu uleganie strachowi to ładnie wyjaśnił Yoda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, jak słabym politykiem był Komorowski świadczy to, że przegrał wygrane wybory z kimś, kto jeszcze kilka miesięcy temu był no namem dla większości polaków. tak więc nikt nie powinien po nim płakać.

 

po drugie, smutne, że aż prawie 48% głosujących kierowała się w swojej decyzji strachem. bo nie ma co ukrywać - co było widoczne również tu na forum - iż głównym argumentem za Komorowskim było straszenie PiS. a do czego prowadzi w życiu uleganie strachowi to ładnie wyjaśnił Yoda:

 

 

Nie ma to jak generalizować - może masz jakieś statystyki, które mi udowodnią, że wszyscy wyborcy Brona to głosowali na niego przez strach (tylko żeby nie była to zbyt mała próbka, tutaj chyba nawet Czomolungma Ci nie pomoże :smile: )

 

Można równie dobrze powiedzieć, że pozostałe 52% kierowało się super ściśle merytorycznymi przesłankami, których próbkę mieliśmy i tutaj np. "Bul", "Shogun", "a bo za nim stoi WSI".

Edytowane przez n_i_m_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że wszyscy, lecz większość. opieram się na tym, co widziałem w mediach oraz dyskusjach na forach. inne argumenty niż strasznie PiS praktycznie nie istniały jeśli chodzi o "dlaczego zagłosować na Komorowskiego?".

 

zobacz nawet na wpisy wyborców Bronisława po ogłoszeniu wyników - głównie to strasznie Kaczyńskim, Macierewiczem itp.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się dziwicie. Demokracja tak już ma. Nie dziwię się, że ludźmi kierują emocje, bo przy takim wyborze również im się poddaję. A czym mam się kierować? Programem? :grin: Popatrzmy. PO olało własne ideały, ani to konserwatyści ani liberałowie. PiS i Duda zapowiadają się dokładnie na to samo, ich udawany eurosceptycyzm to przecież zabawa. Może są trochę bardziej konserwatywni i trochę mniej/bardziej socjalni (?). Ale przynajmniej Duda nie zachowywał się jak bufon w kampanii, prawdopodobnie nie jest sterowany przez WSI i wydaje się, że będzie lepiej reprezentował Polskę na forum międzynarodowym - jest ogarnięty, zna angielski.

 

Z tych dwóch kandydatów to ciężko mi zrozumieć kto mógł wybrać ciepłą kluchę Bronka, który dzień do przegranej pierwszej turze przypomniał sobie, że może coś jednak robić :grin: Poza tym zaliczał masę kompromitujących wpadek i ośmieszał się na każdym kroku w kampanii. Nie no, na tym tle bezbarwny budyniowaty Duda to jest gość z klasą.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38/51 okręgów i przewaga stopniała do 3,5%, a brakuje Warszawy, Wrocławia, Krakowa (choć ostatni to chyba pro Duda), całej opolszczyny gdzie platfusy mają zawsze sporą przewagę. Z drugiej strony świętokrzyskie wyrówna straty.

 

A tak apropo komentarzy wschodniej i zachodniej prasy idealne podsumowanie naszych wyborów mamy w Rossijskaja Gazieta:

 

 

"Na szczęście dla kandydatów nie wszyscy wyborcy wiedzą, że możliwości prezydenta Polski mocno krępuje konstytucja. Dlatego, usłyszawszy o otwierających się perspektywach, w niedzielę łatwowierni Polacy pospieszyli na wybory" - pisze moskiewski dziennik.

 

"A ci, którzy wiedzą, jakie uprawnienia ma głowa państwa, szli niechętnie i głosowali przeciw. Jedni - przeciw Komorowskiemu, a więc za Dudą. Inni - na odwrót"

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więzienia przepełnione to ci co są na miejscu nie chcą kolejnych towarzyszy ;]

 

w państwie prawa rządzonym przez PO to łapówkarze i aferzyści to są święci i dostają nawet zadośćuczynienia pieniężne.

 

Ci co się boją rządów PiSu widać ostro dają lub biorą w łapę. I dobrze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, żeby po tylu latach w rządzie nie dobrały się do dupy grupy interesów czy to PO, czy PISowiem o PSL i SLD.

 

Wierzyć w to, że PiS, który jest koryta bliżej lub dalej jest naiwne....

 

Akurat o przetargach dużo mówił Sumliński odnośnie Komorowskiego i Pro Civili, ale fakt, ze Bronek tak łatwo poległ może IMO świadczyć, że Ci ludzi znaleźli sobie nowego figuranta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic nowego - pięć lat temu Komorowski w więzieniach miał w sumie prawie 92% poparcie. teraz pewnie też będzie coś koło tego. Tusk w 2005 ponad 95% :grin:

Chciałoby się powiedzieć, że wyniki wyborów w zakładach karnych przedstawiają realne wartości trafności wyroków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kancelaria Prezydenta wycofuje z konsultacji projekt ustawy dot. możliwości przejścia na emeryturę przez osoby z 40-letnim stażem - informacja PAP

 

Tyle zostaje z "odebrania sygnału od obywateli". Z każdą minutą utwierdzam się w przekonaniu, że wybór Dudy w obliczu dalszej farsy proponowanej przez PBK okazał się dobrym wyjściem :smile:.

 

 

PS Witam wszystkich :smile:

Edytowane przez Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.