Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

z innej beczki

 

https://www.youtube.com/watch?v=lTl-axSB4as

 

Podczas spaceru prezydenta zaczepił młody chłopak. Zapytał, jak ma żyć i za co kupić mieszkanie jego siostra, która po trzech latach szukania pracy znalazła jedynie taką, w której zarabia dwa tysiące złotych. - Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę -odpowiedział Komorowski

 

 

nie wierzę, że pójdę głosować pierwszy raz w życiu na kogoś z PiS, nie wierzę a tak zrobię. 

Skoro nawet 12-14 latek kompromituje Komorowskiego to dobrze przygotowany Duda, jest w stanie rozbić w pył Bronka na debacie (w zależności na ile jego sztab PO zgodzi się na wolność wypowiedzi swojego kandydata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki

 

https://www.youtube.com/watch?v=lTl-axSB4as

 

Podczas spaceru prezydenta zaczepił młody chłopak. Zapytał, jak ma żyć i za co kupić mieszkanie jego siostra, która po trzech latach szukania pracy znalazła jedynie taką, w której zarabia dwa tysiące złotych. - Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę -odpowiedział Komorowski

 

 

nie wierzę, że pójdę głosować pierwszy raz w życiu na kogoś z PiS, nie wierzę a tak zrobię. 

 

Dwa tysie to i tak dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki

 

 

 

Podczas spaceru prezydenta zaczepił młody chłopak. Zapytał, jak ma żyć i za co kupić mieszkanie jego siostra, która po trzech latach szukania pracy znalazła jedynie taką, w której zarabia dwa tysiące złotych. - Znaleźć inną. Wziąć kredyt. Mieć pracę. Wiesz, że w Polsce spada bezrobocie? A w Anglii idzie w górę -odpowiedział Komorowski

 

 

nie wierzę, że pójdę głosować pierwszy raz w życiu na kogoś z PiS, nie wierzę a tak zrobię.

To jest k**** trudne do opisania jakim chamem i gburem jest ten typ, nie dziwię się nikomu kto ze zwykłego wkurwienia na tego flaka pójdzie oddać głos na Dudę. Straszne, ale sprawiedliwe.

 

Btw.

 

Widzieliście to?

 

https://youtu.be/djTCFkFH1bk

 

Jeszcze rok, dwa lata temu pomyślałbym, że to propisowska propagand, dzisiaj patrzę na to zupełnie inaczej, na pewno przychylniej oceniam prezydenturę Lecha. Nie wiem czy to nie efekt frustracji stanem bieżącym, pewnie tak, ale nic z tym nie zrobię.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koelner

Ale pamiętaj że do kościoła nie zapisujesz się samoświadomie tylko zapisują Ciebie rodzice a potem działa efekt lenistwa tak jak z OFE to był sprytny manewr rządu chcesz być w OFE musisz pójść i poinformować gdyby zrobili odwrotnie to proporcje OFE/ZUS byłyby dokładnie odwrotne

 

to mi przykro, że są leniwi. wiele dzieci nie są później katolikami ponieważ "nie chce" im się iść do Kościoła bo jest daleko. religia to mimo wszystko wiele wyrzeczeń (szczególnie katolicka) więc lenistwo akurat odbija się w dwie strony.

 

ale to nic nie zmienia w naszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem na LeBronisława w pierwszej turze, ale jak sobie załączyłem ten spacer na tvn24 to jakieś dziwne przekonanie mnie łapało, aby głosować na Dudę. Tzn zauwazyłem ile stracił Bronek na tych nerwowych ruchach i widzę ile osób do niego się szybko zraża. 

 

Idź na studia?

Hmm ja po studiach i pracy nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za 50 lat Lech będzie uważany za prezydenta wszech czasów i bohatera narodu. Nieźle :smile:

 

Raczej nie bo to był słaby prezydent tylko że po nim przyszła kukła i facet tak leniwy że w ciągu 3miesięcy roztrwonił poparcie 62% na 34% ( i sprawił że mnóstwo wyborców PO zostało w domach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiadomościach o tym było. Pionek z Po powiedział, że debaty w tv z pewnością będą się cieszyły większą polularnością. A pisior powiedział łaj not. Jeśli do tego dojdzie - full contact na bronku - to ma nokdałny co 3 minuty. jajka na miękko będziemy gotować zgodnie z nową miarą czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda najlepszy wynik otrzymał w przedziale 50-59.

 

Zadziałała obietnica obniżenia wieku emerytalnego. U starszych już tak dobrze nie było. Oni juz mają emeryturę to zagłosują za Komora, po co innym dawać wcześniej emeryture, głosujemy na Komora. Dlatego 60+ wyrównany wynik. Ci tuż przed emyryturą na Dudę Ci po na Komorowskiego.

 

Młodszych to średni obchodzi, ale powinno.

 

Zmniejszenie wieku emerytalnego to brak obniżenia kosztów pracy, to się nijak nie ma to postulatów liberałów. Chcecie Dudę i pogrążającą się Polskę w socjalizmie ? Oczywiście korupcyjne nepotyczne PO i PSL są jeszcze gorsi, za grosz nie wiedzą się co w Państwie się dzieje. Ale Duda mam nadzieję, że po wyborach wycofa się z pomysłu obniżenia wieku emerytalnego.

 

Czy nie może powstać normalna partia z normalnym programem dla młodych ? 

 

Uwzględniająca zmiany zachodzące w świecie? Ludzie co raz dłużej żyją. Jest co raz więcej automatyzacji, pracy fizycznej, niewykwalifikowanej, prostej biurowej(księgowe, sekretarki) będzie co raz mniej. A nie wszyscy się nadają do pracy kreatywnej. To będzie postępować.

 

Program powinien być prosty.

 

1) Emerytura obywatelska powyżej 70 lat - zapewniająca jakieś minimum dla starszych ludzi.

2) Drastyczne - zmniejszenie podatków, kosztów pracy.

3) Zmniejszenie tygodnia pracy do 30h. Po zmniejszeniu kosztów pracy, będziemy pracować krócej ale za podobne wynagrodzenie. Będzie większa wydajność. Zniknie  bezrobocie. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał zatrudnić kogoś na 40h wtedy te 10h będzie znacznie bardziej opodatkowane, bo w niektórych zawodach(informatycy np) zawsze będzie niedobór rąk do pracy. Ale dla pracowników niewykwalifikowanych będzie pracy więcej poprzez zmniejszenie tygodnia pracy. Ludzie będą szcęsliwsi będą odpoczywać więcej jak będą w sile wieku a nie dogorywac tylko na emeryturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego filmiku z mlodym i komorem to ja tam nie widze nic dziwnego. Co prezydent ma przekonywac kazdego zeby w kraju zostal? Jakie on ma konpetencje do zmian zeby mial wplyw na gospodarke? Przeciez to zart.

 

masz racje, ale oczywiście Bronek nie umiał konkretnie i sprawnie urwać tematu i zamiast tego palnął: "niech weźmie kredyt" co samo w sobie jest dość zabawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.