Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie ich nie ma co oceniac. Socjal socjalem, wiadomo, ale fajnie, ze sie wzieli za lichwe, dobrze bedzie jak ukroca luke w Vacie, moze jakis Amber Gold bedzie ogarniety. I juz bedzie bardzo na plus.

 

Jesli ktos myslal, ze nie wrzuca swoich ludzi, to gratuluje mu poczucia humoru.

 

no i na plus gites zmiana w Picie dla pracownikow spolek skarbu panstwa.


a zapomnialbym plusem jest jeszcze zapowiedz ukrocenia dzialan PZU w Agorze i mam nadzieje ograniczenie reklam w tym scierwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos myslal, ze nie wrzuca swoich ludzi, to gratuluje mu poczucia humoru.

 

To pogratuluj sporej ilości wyborców, którzy na nich zagłosowali by ukrócić kolesiostwo uprawiane przez po/psl przez 8 lat, jakby kolesiostwo pisu czymś się różniło, no ale ciemny lud...

 

Statystyk nie prowadziłem, ale sam znam cj. 4 ludzi którzy zagłosowali na pis i wspominali że trzeba rozliczyć ludzi zasiadających w RN, bo jak to, że kolesie, apanaże pobierają, nic nie robią blablabla.

 

 

O kolega też w spółce SP. Miło poznać. U mnie poleciało sporo ludzi, ale ogólnie to tak zawsze przy zmianach rządowych od 25 lat :panda:

 

No niestety nieuniknione, a szkoda bo firma wyszła na prostą, a wróciło to co ją zepchnęło z górki tak, że żeby było na wypłaty trzeba było brać kredyty...

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo rozliczenie kolesi nastepuje poprzez ich wymiane i wprowadzenie wysokiego podatku na jakies chore struktury ktore byly za PO. Po drugie ja poprzez kolesiostwo rozumiem nie tylko gosci w RN Orlenu, ale tez gosci, ktorzy robia przekrety na mld zl na Vacie, na brak kontroli skarbowej u zony Nowaka, na umowe o prace niejakiego Tuska w Amber Gold.

 

Nie wiem jak wysoko jestes w hierarchii. Moze Twoja SP dzialala fajnie i niestety dostala rykoszetem, a moze po prostu nie wiesz o tym, ze bylo kilku, co robili przekrety i to, ze spolka dzialala fajnie nie bylo zbytnio ich zasluga.

 

Jesli naprawde ktos myslal, ze przyjdzie PIS i zwolni 100 tys. urzednikow w celu ograniczenia kolesiostwa, to naprawde gratuluje.

 

Kaczynski jaki jest, taki jest, ale glupi to on raczej nie jest. I na koniec dnia woli miec swoich wyborcow przy sobie. Tym bardziej, ze z drugiej strony wytoczono po 2 miesiacach dosc zacne dziala niemajace jakiejkolwiek podstawy (obnizenie ratingu, jakas unia dywaguje o Polsce). 

 

Ciekawe btw. jaki dzis grafik UE, obstawiam takie cus:

 

12:00 debata o max. wysokosci plomienia swiec

14:00 debata o max. wysokosci kasztanowcow

16:00 debata o Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple wynajęli w Gliwicach za 1500 złotych mieszkanie w centrum na 120 metrów kwadratowych. A pensje u nas w "korpo" są grubo powyżej 2k. 

 

Gliwice to metropolia? 

porównaj sobie wynajem w dużych miastach.

średnio oczywiście, dyrektor dostanie 20 brutto ,manager 6 brutto, 2 specjalistów 2,5 brutto a 8 asystentów 2 brutto i jakoś to wyjdzie.

sam jestem managerem w korpo i zaufaj mi że inne są zarobki

chyba, że słuchasz znajomych a wtedy podziel to jakoś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki, śledziliście debatę o Polsce w Brukseli? Ja z ciekawości włączyłem sobie jako tło do pracy. Teraz przeglądam doniesienia i nie mogę uwierzyć jakie brednie są na stronach typu TVN24, Interia, WP...

 

Konkret.

 

O naszym rządzie źle wypowiadali się jedynie ludzie z "postępowej" lewicy barwy czerwonej i zielonej (o dziwo margines w Parlamencie Europejskim) i ziomki z frakcji PO. Szydło dostała za to nieoczekiwane chyba wsparcie od frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

 

Ogólnie rzecz ujmując przedstawiciele "większości Parlamentu Europejskiego" byli dalecy do krytykowania polskiego rządu. Pojawiały się głosy zrozumienia i poparcia. Ale tego się nie dowiemy z doniesień na popularnych serwisach gdzie oczywiście Polska jest pokazana jako skarcona, zła, izolowana. Matrix po prostu. Co ciekawe, dyskusja była nawet interesująca i szersza niż tylko o Polsce i PiS, pojawiały się wątki przyszłości UE, problemów z hajsem i imigrantami, kierunku zmian w całej Europie i oczywiście wśród tych głosów wybrzmiewała także krytyka konserwatywnego rządu z Polski, nie był to jednak absolutnie głos dominujący!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam skoro już temat zeszedł na temat pensji i kosztów mieszkań.

Mam przed sobą spore zmiany, chcę się przeprowadzić, zmienić pracę(obecnie Kraków) i się zastanawiam nad opcjami. Muszę jeszcze parę rzeczy zrobić do portfolio i zacznę wysyłać CV. Ale teraz tak się zastanawiam.

 

1) Kraków - ch.owe powietrze całą zimę smog, z drugiej strony się przyzwyczaiłem, mógłbym tu zostać, blisko góry, fajne tereny na rower

2) Warszawa - kręci mnie bardziej, prawdopodobnie szansa na wyższą pensję, nowe wyzwania.

 

I tu teraz ogólnie zostać w Polsce mam pewne dylematy. Martwi mnie ten "PIS" mimo, że wolałem ich niż PO. Te 500zł na dziecko inne przywileje dla górników, związków zawodowych. Unia pewnie się rozpadnie a to dla Polski będzie mimo wszystko masakryczne, złotówka pofrunie, demografia Polsce nie sprzyja, nie wiem co będzie za parę lat boję się, że może być nie ciekawie. Z drugiej strony zyskujemy bo mnóstwo młodych Ukraińców przyjeżdza. Następna obawa za jakieś kilka, kilkanaście lat jakaś wojna, Polska w środku jak zawsze.

 

3) GB/Skandynawia - mimo wszystko pewniejsza przyszłość, na wypadek wojny nie budziłbym się od razu z czołgiem pod oknem. Z drugiej strony Polskę już znam, dobrze mi w niej obecnie, ale pytanie o przyszłość. Z drugiej strony wiadomo pełno na zachodzie muzułmanów.

 

4) Kanada/Usa - wiadomo, trzeba się postarać, żeby zdobyć wizę, i wszystko zaczynać od nowa, drugi koniec świata. Zdecydowanie wolałbym jednak Amerykę niż tzw Europę Zachodnią. Np marzy mi się takie

Vancouver zamiast pop.rdolonej mniejszości muzułmańskiej, spokojna mniejszość Chińska(40%). Na wypadek jakiejś wojny światowej Chiny-Usa bardzo dobre miejsce na przetrwanie.

 

Więc ogólnie dobrze mi w Polsce, chciałbym zostać ale boję się o przyszłość, muszę podjać decyzję. Zostać tu czy wyjechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.